Autor Wątek: Atomic amplifire  (Przeczytany 7184 razy)

Offline qwelka

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Atomic amplifire
« 05 Kwi, 2016, 16:31:54 »
Witam  na wstępie chciałbym napisać iż jestem nowy na forum  :headbang:
A więc chciałbym zacząć temat mianowicie o takim ustrojstwie Atomic Amplifire
Wiem że na rynku są dostępne tego typu sprzęty np Kemper czy fractal
Lecz interesuje mnie symulacja wzmacniaczy w dobrej jakości i parę efektów w jednej obudowie
teraz korzystam z line 6 pod xt i wpięte w kartę nie zabija jakością wtyczki na Macu są mega lepszej jakości
w sensie nie walą cyfrą ...
zastanawiałem się też o eleven rack ...
niestety cieżko jest wypróbować gdzieś te 2 zabawki jednocześnie i porównać zostaje youtube gdzie wiadomo trzeba brać z dystansem
chyba że ktoś ma jeszcze inny pomysł inaczej do 3000zł
napewno nie wchodzą w grę firmy boss i line 6 miałem gt 10 i pod hd

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #1 05 Kwi, 2016, 17:09:59 »
O Atomicu za wiele jeszcze nie wiadomo, poza ogrywaniem na YouTube właśnie.

Poczytaj o Yamaha THR, kilka osób na forum miało/ma i chwalili jako całkiem zacny sprzęt. Niedawno Yamaha wypuściła wersję THR100H, przy okazji masz mały head. Z tego co widzę, jest jeden w Pasji:
http://sklep-muzyczny.com.pl/p/856/7615/yamaha-thr100h-elektryczne-wzmacniacze-i-kolumny-gitary-i-basy-instrumenty.html

Mieścisz się w budżecie.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #2 05 Kwi, 2016, 17:56:09 »
Chcesz porównać, to zrób sobie blind-testa:
Wlacz osadzony player soundcloud


Edit: coś mnie ten osadzony plejer nie chce zadziałać, więc zarzucę linką:
https://soundcloud.com/just-myxu/eleven-rack-vs-amplifire-vs-axe-fx-ii

11R, Axe FXII i Amplifaja w przypadkowej kolejności. Wytypuj kolejność tego co Ci leży najbardziej, posłuchaj parę razy, a jak już to zrobisz to Ci skrobnę co gdzie gra ;)

Mam to ustrojstwo od paru dni i testuję - według mnie ma potencjał, ale bardziej jako narzędzie niż coś na czym grasz i pałujesz się brzmieniem. Testy YT nie są do końca miarodajne, bo duża część z nich jest robiona na stockowych presetach i IRach które są gówniane, trochę się trzeba nakręcić żeby toto brzmiało. Poza tym - jak to cyfra, na moje uszy naprawdę fajne są simy Friedmanów i Dumbla, 5150 jest znośny., reszta jest słaba, ze szczególnym uwzględnieniem Mesy i Soldano które są gówniane, chociaż z tego ostatniego znalazłem jeden przyzwoity preset na necie, a pierwszego nie trawię również w realu ;) Z efektami tragedii nie ma, ale nie jest to półka np Eventideów.
Na 11R nie grałem, więc nie powiem co lepsze. Miałem kiedyś kempera i o ile porównanie na zasadzie sięgania pamięcią wstecz jest kiepskie, to mimo starań Atomiców wydaje mi się że jeszcze im do tej półki brakuje.
IMO główną zaletą Amplifaji jest mobilność, bo jak się uprzesz to możesz nawet na tym zagrać gig bez żadnego dodatkowego sprzętu (zakładając "pójście w linię"). Do domu wolał bym za tę kasę kupić ze dwa fajne preampy lampowe i interfejs (jeśli bym miał nagrywać sporo) albo jeśli miał bym grać - piec. Ale ja jestem spaczony i cyfra mi śmierdzi, jak nie muszę nosić/jeździć to wolę mieć jeden/dwa sprawdzone soundy niż siedzieć i kręcić te 10% którego zawsze brakuje do "real deal" ;)

Jeśli jesteś w okolicy Wawy to możesz wpaść obmacać, chyba że zdecyduję się go jednak zwrócić.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi, 2016, 18:00:13 wysłana przez Myxu »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #3 05 Kwi, 2016, 22:06:39 »
A jak z Plexą i Marszczalopodobnymi? Te Friedmany wypełniają lukę?

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #4 05 Kwi, 2016, 22:56:07 »
Byłem na próbie na której @Myxu grał na tym ustrojstwie. Na moje ucho to jest podobna klasa co POD HD, czyli: jest trochę cyfrowego fizzu i nie czyści się idealnie przy cichszym graniu/skręconej gałce. Na plus że można ładować własne IRy. Myx twierdzi że potrafi z tego wykręcić coś lepszego - pożyjemy, zobaczymy :) Niemniej, w mixie tych wad nie słychać, wstydu żeby zagrać na tym sztukę nie ma.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #5 05 Kwi, 2016, 23:08:02 »
Nie twierdze ze potrafię wykręcić cos lepszego, twierdze ze to były presety kręcone na monitorach a wyście towarzyszu słuchali tego na paczce przez końcówkę gitarowa :) jak bedzie na salce więcej czasu przed próba niz 5 minut to sie pokręci czyms innym niz tylko nosem :D
I jak mowisz, zobaczymy.
Na pójdzie HD nie miałem okazji kręcić, wiec sam sie nie ustosunkuje czy jest lepiej, ale mysle ze potencjał jest większy mimo wszystko.

Friedmany generalnie są marszczalopochodne, ja teraz w tych rejonach grywam i wydaje mi sie ze ponieważ zarówno sim BE jak i HBE gadają fajnie to akurat rejony od czystego marszczala po nowoczesne modowane Marszałki są tutaj satysfakcjonujaco ogarnięte.

Offline atk570

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #6 06 Kwi, 2016, 11:44:24 »
Na Amplifire Plini gra koncerty , a na chacie używa fractala, więc tak jak Myxu napisał, wygrywa mobilność, a brzmienie na żywca ma naprawde fajne :)
Dawaj kolejność tych nagrywek bo jestem ciekaw czy trafnie postrzelałem :D

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #7 06 Kwi, 2016, 12:35:20 »
Posłałem PW co by nie psuć niespodzianki reszcie, a zwłaszcza autorowi wątku ;)
Faktycznie, Plini daje radę brzmieniowo Live, nawet nie wiedziałem że używa Amplifaji

Offline qwelka

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #8 06 Kwi, 2016, 20:22:43 »
Dziękuje za podpowiedz to może mi polecicie dwa preampy brzmieniowo fender szklanka i peavey 5150 przester a efekty już sobie zakupie w kostkach
zależy mi na podłączeniu do komputera bez korekcji wpięte bezpośrednio do karty i w realnej cenie  ;)

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #9 06 Kwi, 2016, 22:09:56 »
Dziękuje za podpowiedz to może mi polecicie dwa preampy brzmieniowo fender szklanka i peavey 5150 przester a efekty już sobie zakupie w kostkach
zależy mi na podłączeniu do komputera bez korekcji wpięte bezpośrednio do karty i w realnej cenie  ;)
Yamaha thr10x.
Nie dziękuj.  8)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Gaclav

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #10 12 Kwi, 2016, 09:46:20 »
Czy autor wątku zdenerwuje się na mnie jeśli zapytam o co następuje?
Od dłuższego czasu robię przymiarki do pomniejszenia rigu. Sporo opcji już się przewinęło, ale stanie (chyba) ostatecznie na jakiejś cyfrze. Nieszczególnie mnie to cieszy, bo wolę fizyczne ampy, ale z pewnymi ograniczeniami nie chcę mi się szarpać...
Anyway - czy ktoś z szanownych kolegów posiada tę czerwoną zabawką, mieszka gdzieś na śląsku (e. wschodnie opolskie lub zachodnie małopolskie) i byłby tak miły przyjąć strudzonego poszukiwacza na testy?
Rozsądek podpowiada mi, żeby brać jednak PODa HD ProX, a chciałbym się dowiedzieć czy warto zapłacić za Atomica niemal 2x więcej.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #11 12 Kwi, 2016, 11:53:03 »
Offtopując bardzo fajny wzmak i do domku i na gigi, mnie zainteresowała wersja HD. Na live sporo fajnych możliwości.




I tak wolę lampę 100 waciszy i pakę 4x12 pomimo bólu pleców i kolan :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #12 07 Paź, 2016, 16:00:46 »
Taka ciekawostka mi umknęła:

http://atomicamps.com/amplifire-12/



Kosztuje tyle, co zwykły amplifire plus dobry pstrykacz midi, ale ma jedną interesującą cechę - odczepili się wreszcie z pedałami ekspresji od gniazd pętli (co było mega idiotyzmem w małej wersji).

Offline laoddesign

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: Atomic amplifire
« Odpowiedź #13 22 Lis, 2016, 15:24:09 »
Miał już ktoś kontakt z tą zabawką?
Wdg tego co piszą w internetach, nie ma lepszej zabawki w tej cenie.
W przyszłym miesiącu chcę kupić jakąś ampmodelera i ten wydaje się być najlepszą opcją do 3k

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
21636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:30:28
wysłana przez Baszoo
4 Odpowiedzi
1577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 13:23:24
wysłana przez qqryq
8 Odpowiedzi
5384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2016, 16:51:01
wysłana przez firejump
9 Odpowiedzi
3801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2017, 08:51:49
wysłana przez rockfan
0 Odpowiedzi
1268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2018, 21:23:28
wysłana przez qwelka