Autor Wątek: [NGD] Jackson Fusion Professional Pro 1990  (Przeczytany 4661 razy)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
[NGD] Jackson Fusion Professional Pro 1990
« 16 Lut, 2016, 15:26:10 »
       Co prawda NGD był w tamtym tygodniu ale musiałem odrobinę ochłonąć, nacieszyć się i liczyć, że minie pierwszy zachwyt by na gitarę spojrzeć już bardziej "na trzeźwo"... zachwyt nie minął, a wręcz przez te kilka dni ciągle wzrasta. Do mojego Stealtha Pro dołączył właśnie Fusion Pro z 1990 roku, który przyjechał do mnie z Anglii. Jest to topowy model Fusiona, z pierwszego roku produkcji, o niskim numerze seryjnym i idealnej kondycji wizualnej i technicznej. Gitara ma przepięknie złożony flejm na topie i plecach, podstrunnicę z hebanu, który po dzisiejszym czyszczeniu jest gładziutki jak tafla szkła. Pięknie opalizujące perłowe logo i markery, binding, klucze Gotoh, most JT590 Schallera...to wszystko + perfekcyjne wykonanie daje poczucie trzymania w ręce naprawdę wysokiej klasy instrumentu...ach no i poprzedni właściciel wymienił przetworniki na TB11 pod mostem i 2x Little 59' w pozycjach middle i neck, to tak dla dopełnienia całości. Profil gryfu jest najwygodniejszym z jakim miałem do tej pory w Jacksonie a trochę ich już było. Do tej pory tylko Rev może z nim konkurować. Jak to z Jacksonami bywa w każdym Jacksonie jest inny (nawet w dwóch Stealthach LT i Pro z tego samego roku miałem odrobinę różniące się szyjki), dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

          Fusion przyszedł świetnie wyregulowany, na sucho odzywa się dźwięcznie i głośno.
Z pierdół, to do wymiany będzie jeden wózek we floydzie,  ma luzy i przy mocniejszym uderzeniu w struny wzbudza się powodując nieprzyjemne brzeczenie...ale to czysta kosmetyka, która w 26 letnim instrumencie zupełnie mnie nie dziwi.

Zdjęcia oczywiście nie oddają tego jak świetnie się prezentuje, no i kiepskie światło zrujnowało kolor hebanu. ;) W rzeczywistości jest on naprawdę czarnyyyyy a logo pięknie opalizuje. Foty robione jeszcze prze SPA. Któregoś dnia wstawię lepsze zdjęcia, a na razie idę się cieszyć kolejnym spełnionym marzeniem. Do pełnej kolekcji superstratów Jacksona Proffessional Pro brakuje już tylko Soloista.













« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2016, 15:28:42 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Gratki.
Dwa pytania. Jest możliwość ogrania ? (i gdzie?)
A drugie, może nie powinno paść ale wiele taka przyjemność ?

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Atak Jacksonów :D Super maszyna. Graty!

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Ja mieszkam w Opolu i możliwość ogrania jest właśnie tam.;) A ta konkretna przyjemność kosztowała mnie 500 funtów brytyjskich hehe :D
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Kurwa zazdraszczam i nienawidzę Cię :D
Gratki. Pięęęęęękna gitara. Robi mi 10/10. :headbang:
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Gratki bardzo. Stare jacki to jest to<3 kiedys tez takiego sie dorobie. Jesli bede zapuszczal sie w Twoje rejony to dam znac:)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Ładne wiosło. Co prawda w Jacksonach idą na łatwiznę i te topy to zwykły fornir. Nawet w SL2HT za kilka ładnych klocków miałem fornir. To jedynie zabieg estetyczny, na brzmienie specjalnie wpływu nie ma. Tak czy siak wiosło piękne.

A ja jakiś czas temu miałem takiego :) Braciszek





Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Wiesz co, ja się z tymi topami nie do końca zgodzę, że to pójście na łatwiznę. XL'ki i Pro mają flame na topie i plecach. Korpus Dinky/Fusion/Soloist jest węższy od zwykłego strata, nie mówiąc już o rzeźbionych topach jak w Gibsonie. Sam korpus ma niecałe 5 cm, więc 2 cm top i choćby 5mm fornir na plecach odpada raczej z przyczyn konstrukcyjnych niż złej woli...bo raz, że lipowa deska będąca podstawą korpusu miałby ze 2,5cm... co w połączeniu z klonowym gryfem i hebanową podstrunnicą dało by pewnie okrutnie jasno brzmiący (bo niemal w pełni klonowy instrument). Dla mnie top pełni tu rolę głównie ozdobną (i spełnia ją w w całości). Moim zdaniem gitara lipowa z hebanową podstrunnicą nie potrzebuje grubego klonowego topu, który miałby jakoś wpływać na jej brzmienie.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Ale to nie jest zarzut, po prostu Jackson tak ma i już. Oczywiście są model z archtopami, gdzie top ma odpowiednią grubość drewna, kwestia modelu, konstrukcji etc.
Podstrunnice masz w nim palisandrową, a nie hebanową, chyba, że piszesz o innym Jacku np. Soloist, gdzie faktycznie jest heban.
Generalnie fajne wiosła!

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Wierz mi, jest to heban, podobnie jak w modelach Stealth/Soloist/RR/Warrior Pro...chcesz się przekonać to zapraszam. Archtop Soloist to inna bajka, ma mahoniowe body i gryf set-in co jest oczywistym nawiązaniem do LP. To nie jest model XL (jak Twój Fusion ze zdjęcia, on faktycznie ma palisander), tylko Pro. Miałem oba Fusiony XL i Pro w jednym czasie (właściwie to do zeszłego poniedziałku) i kilka innych Jacksonów Professional...wier z mi wiem co mówię. Większość modeli Pro (wyłączając Soloista produkowanego do 95) produkowana była tylko w latach 90-92 w związku z czym jest bardzo rzadko spotykana na rynku.

Na potwierdzenie moich słów masz skan katalogu gdzie możesz sobie zobaczyć różnicę między tymi modelami:

« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2016, 09:00:19 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
4007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 21:45:02
wysłana przez GhostAT69
31 Odpowiedzi
9079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2015, 22:57:47
wysłana przez Skibodeptak
11 Odpowiedzi
3258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 16:28:34
wysłana przez m.prorok
7 Odpowiedzi
4083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 20:02:37
wysłana przez Stivo2005
5 Odpowiedzi
2327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2015, 13:16:25
wysłana przez Bjørn