Autor Wątek: [NGD] Jackson Soloist Professional PRO '90  (Przeczytany 9685 razy)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
[NGD] Jackson Soloist Professional PRO '90
« 09 Maj, 2015, 17:16:39 »
Dawno tu nie bywałem to się pochwalę! Za szczuna zawsze mi się podobały Soloisty i wkońcu udało mi się dorwać jednego czerwonego skubańca :)
Japonczyk z 1990 w bardzo zadbanym stanie przyleciał niedawno do mnie z kraju kangurami kwitnącego.
Konstrukcja neck-thru, 25'5, korpus topola, gryf klon, podstrunnica heban, zajebisty mostek JT590 i uklad HSS stockowych jacksonoskich pickupow z preampem.
Pickupy graja fajnie a spodziewałem się, szczerze mówiąc że będą słabe. Możliwe, że w przyszlości wsadzę jakiś inny humbucker. Z preampu praktycznie nie korzystam bo moim zdaniem za mocno kompresuje brzmienie, na singlach szczególnie.
Kolor ferrari red - do niedawna wyznawałem zasadę, że jeśli gitara nie jest czarna to nie ma prawa zabrzmieć, ale chyba mięknę, bo póki co - kolor mi się podoba :)
Śliczny, długi sustain; wygodna podstrunnica i fajnie chodzący mostek. Na razie są założone cienkie struny, ale na dniach postaram się jakieś 12-60 założyć. W wolnej chwili postaram się nagrać jakiś mały klip z moim przerobionym combem 5150. Kilka poglądowych fot :)
W zestawie jacksonowski case - nie przypuszczałem, że jest taki mały. Na zdjęciach zawsze mi się taki kolos wydawał.











Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Podoba mi się, ładny dżekson :)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Łza się w oku zakręciła, bo kilkanaście lat temu miałem w rękach podobnego Jacksona FR, kumpel z USA jakimś cudem przytargał (ale pupy były chyba SD nie pamiętam już teraz). Do tej pory nie mogę zapomnieć ani tego gryfu ani sustainu. Gitara grała sama. Bardzo długo nie mogłem znaleźć instrumentu, który mógł jej dorównać klasą i brzmieniem, aż do tego roku kiedy chwyciłem Green Dota z 1990 roku.
Gratuluję, bo jest czego :) Aaaa... i kolor miażdży!!!

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Extra!!! Gratulacje!!!
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Wooo ale maszyna. A Jacksonowskie pickupy to wypas, szczególnie jak Ci tam siedzi J90C, to to kosztuje tyle dzisiaj co bykypy nawijane w angielskiej piwnicy ^^

Gratulacje!
mniut i piah

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Ajajajjaaj
CZeRwony jak wiadomo najszybszy.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 798
Graty, daj znać jak będziesz sprzedawać  ;) Jak sama nazwa wskazuje, Jacksony z 90s są pr0  :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 827
Piękny klasyk. Wiele majtek zdjęły te gitary.
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Piękny klasyk. Wiele majtek zdjęły te gitary.

nawet kilka razy moje  :-[
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Ten to się zawsze wjebie z tymi rapetami niemytymi. Zawsze. Człowieku ile ty masz lat?

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Tylko widzę to wiosło to łapa mi się poci na myśl o samym gryfie ;3 W moim mniemaniu najlepszy atut tej gity HNGD

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Wooo ale maszyna. A Jacksonowskie pickupy to wypas, szczególnie jak Ci tam siedzi J90C, to to kosztuje tyle dzisiaj co bykypy nawijane w angielskiej piwnicy ^^

Gratulacje!

J50m akurat siedzi i duzo info w necie o nim nie znalazlem, ale poki co pomecze go troche :)
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2015, 01:03:22 wysłana przez Matt-Carnage »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Pickupy są niesamowite, miałem okazję grać na Charvelu z tym samym setem pickupów i chyba nawet identyczny preamp ( nie znam się aż tak dobrze) i nawet mostek ten sam :) Fajne gity, kurwa jednak co klasyk to klasyk :) Tego już się nie podrobi :)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Zajebista !!! jedno z młodzieńczych marzeń , stan wiosła niesamowity jak na swój wiek  :o normalnie kolekcjonerski.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Piękny klasyk. Wiele majtek zdjęły te gitary.

Wuj, tesknilem za twoimi tekstami :D

Zajebista !!! jedno z młodzieńczych marzeń , stan wiosła niesamowity jak na swój wiek  :o normalnie kolekcjonerski.

Wlasnie chcialem spelnic swe mlodziencze marzenie i faktycznie stan swietny. Progi miejscami strudzone, ale jak na 20 letnie wioslo jest swietne :)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Panie, jak Ci się znudzi to ja bez zastanowienia go kupię!!!
Mi J90C średnio przypasowało, jednak nie można mu odmówić  raczej niepowtarzalnego brzmienia. W każdym razie, J90 i J90C były montowane w Charvelach, natomiast w Professionalach Jacksona były to J92 (wszystkie trzy są made in USA). J92 są dziś bardzo rzadko, spotykane i ponoć mają trochę łagodniejszy charakter niż J90C (92 nigdy nie słyszałem niestety, bazuję na opiniach zaczerpniętych od użytkowników JCF Online).

P.S. Cholera, ta podstrunnica wygląda jak milion dolców!
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2015, 16:51:04 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Takie Soloisty i pare Dinky zasilało arsenał Jacka Regulskiego z Kat'a.
Miałem kiedyś charvela fusion plus na w/w jt590 i secie J90C. Kosa w chuj  :devil:

HNGD
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Przepiękna gitara - również na mojej liście marzeń - Gratulacje!!!

Offline wojasheck

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
  • Live a life you will remember.
Piękna gitara. I brzmiąca jak bajka. Gratuluję :)

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Nie dość, że brak jednej struny to i potek volume jak w stracie -porażka. Na plus jakość wykończenia i kolor ferrari red.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Wy się zgadaliście z tym nabijaniem postów?

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Tak jesteśmy znajomkami i marzymy aby wbić się na forumową giełdę -żal.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 334
Widzę, że elektrownia jednak do wymiany. Jakie pickupy wylądują w Jacku?

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Docelowo Jackson J90C, bo moj jest jednak za slaby do sztanienia przy nizszym strojeniu.
Przedtem planuję zrobić całkiem sportawy test i sprawdzić jakieś 15-20 pickupów DiMarzio, SD, EMG etc. Prawdopodobnie z dokumentacją jutubowska :)

Zomballo

  • Gość
Gratuluje! Jackowe gryfy trzyma się jak cipkę. Palce same latają. Co do pickupów to Jeśli J90C nie podejdzie to polecam J80C. Wg mnie bardziej ułożony i nie taki skrzeczący. Pizdnięcie deko mniejsze ale wraz wysokie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2010, 19:12:23
wysłana przez Vin$
66 Odpowiedzi
33334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2013, 23:46:23
wysłana przez snapkejs
8 Odpowiedzi
4410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2012, 21:32:41
wysłana przez pshemo
14 Odpowiedzi
4267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 21:45:02
wysłana przez GhostAT69
10 Odpowiedzi
9270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2016, 14:53:27
wysłana przez allbundy33