Autor Wątek: Jackson SLATTXMGQ3-7 Soloist vs Washburn Parallaxe PXM27EC  (Przeczytany 8899 razy)

Offline arger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Witam

Kupuje moja pierwszą siódemkę i te dwie się akurat mieszczą w moim budżecie . Gitara ma być do mocnego łojenia ale na czystym też żeby jako tako gadała no i gryf raczej preferuje cienki-smigacz ;)

Specyfikacja:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/jackson-slattxmgq3-7-soloist-7-tb

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-pxm-27-e-c

Gitary z 2 ręki będę brał, cena jest 300PLN na korzyść Washburna plus Wash ma wymienione pickupy na Seymour Duncan SH-2 Jazz (pod gryfem) i SH-6 Distotrion (pod mostkiem) co jak dla mnie to duży plus bo nie jestem fanem EMG jakoś.

Co sadzicie o tych wiosłach? Może ktoś ma, grał, dotykał, smakował etc Każda rada się nada jak to mówią u nas :P

pozdrawiam


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Taka rada ogólna, być może zbędna, ale zaryzykuję:

Nikt nie powie Ci o "tych wiosłach" nic ponad to, co widzisz w katalogu. Sens ma jedynie wypowiadanie się na temat konkretnych egzemplarzy. Uwierz lub nie, ale w każdym przedziale cenowym możesz trafić gitarę bardzo dobrą i absolutnie chujową. Ogólne uwagi dotyczące konstrukcji, materiałów, machoniów, topów, konstrukcji, etc, psu na budę się zdadzą, bo praktyka i drewniana rzeczywistość brutalnie obchodzi się z teorią i danymi katalogowymi.

Druga rada - gdyby ktoś pod groźbą wieszania, ćwiartowania i wleczenia końmi nakazał mi wybierać z tych dwóch, brałbym to z dłuższą skalą.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W cenie zbliżonej do tego Jacksona mozesz mieć używanego japońskiego Ibka
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Ghost dobrze gada.

Moje trzy grosze: jakbym miał brać Wasburn'a to ten byłby lepszy:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/washburn-px-solar-170-c
Dla mnie jest lepszy stały most niż TOM i klucze.

Offline arger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Taka rada ogólna, być może zbędna, ale zaryzykuję:

Nikt nie powie Ci o "tych wiosłach" nic ponad to, co widzisz w katalogu. Sens ma jedynie wypowiadanie się na temat konkretnych egzemplarzy. Uwierz lub nie, ale w każdym przedziale cenowym możesz trafić gitarę bardzo dobrą i absolutnie chujową. Ogólne uwagi dotyczące konstrukcji, materiałów, machoniów, topów, konstrukcji, etc, psu na budę się zdadzą, bo praktyka i drewniana rzeczywistość brutalnie obchodzi się z teorią i danymi katalogowymi.

Druga rada - gdyby ktoś pod groźbą wieszania, ćwiartowania i wleczenia końmi nakazał mi wybierać z tych dwóch, brałbym to z dłuższą skalą.



Oczywiście zgadzam się że po samych cyferkach się nie da za wiele powiedzieć ale po to ten temat utworzyłem bo może ktoś miał do czynienia z tymi modelami i/lub ewentualnie miał w posiadaniu kilkanaście czy też kilkadziesiat podobnych gitar i jest mi w stanie coś zasugerować czy też naświetlić choć delikatnie ich charakterystykę. Ciężko jest jak wiesz pojechać i ograć każdą gitarę jaką sie jest zainteresowanym.

W cenie zbliżonej do tego Jacksona mozesz mieć używanego japońskiego Ibka

 Nie sugeruj się cena sklepową bo ja mam dojście do takiego z 2 ręki za 2500PLN to nie wiem czy Japończyka by dało rade za tyle :P

Ghost dobrze gada.

Moje trzy grosze: jakbym miał brać Wasburn'a to ten byłby lepszy:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/washburn-px-solar-170-c
Dla mnie jest lepszy stały most niż TOM i klucze.

Myślałem o tym solarze ale troszke mój budżet przekracza plus nie wiem jak z dostępnością tego modelu w GC.



Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wg cen na stronie wychodzi 200zł taniej niż ten co podałeś. Przynajmniej ta oznaczona jako "twoja cena", katalogowa faktycznie jest wyższa.
Z dostępnością Washburnów jest słabo w Polsce (wydaje mi się że ogólnie w Europie poza UK), chyba dosłownie na palcach jednej ręki ile gitar tej marki widziałem na żywo w sklepie. Trzeba by w sklepie się dowiedzieć.

Pytanie jeszcze jak ze strojeniem. Jeżeli nie schodzisz poniżej drop A to 25,5 spokojnie wystarczy.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Kolego, @Musza ma idealnego Ibaneza K7 na sprzedaż. Olej Jackosny i inne Washburny i bierz tamtą gitę ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
W cenie zbliżonej do tego Jacksona mozesz mieć używanego japońskiego Ibka

Nie sugeruj się cena sklepową bo ja mam dojście do takiego z 2 ręki za 2500PLN to nie wiem czy Japończyka by dało rade za tyle :P

RG 7620 możesz wyrwać nawet taniej z wymienionymi pickupami i casem. Starczy jeszcze na drogie dziwki i tani koks. Wiosło MiJ, zajebisty koń roboczy. Nie wyglada, bo to Ibanez, ale przynajmniej nie będziesz sie jebał z ewentualna sprzedażą i nie stracisz raczej nic przy późniejszej odsprzedaży
B ( o ) ( o ) B S


Offline arger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dzięki za rady ale mój budżet to max 2500 a żadna z tych gitar nie jest do wy haczenia za tyle :(

W cenie zbliżonej do tego Jacksona mozesz mieć używanego japońskiego Ibka

Nie sugeruj się cena sklepową bo ja mam dojście do takiego z 2 ręki za 2500PLN to nie wiem czy Japończyka by dało rade za tyle :P

RG 7620 możesz wyrwać nawet taniej z wymienionymi pickupami i casem. Starczy jeszcze na drogie dziwki i tani koks. Wiosło MiJ, zajebisty koń roboczy. Nie wyglada, bo to Ibanez, ale przynajmniej nie będziesz sie jebał z ewentualna sprzedażą i nie stracisz raczej nic przy późniejszej odsprzedaży

Ten Ibanez ma floyda plus żadnego na horyzoncie nie widać na razie. I do tego nie bardzo chce Ibaneza bo to już tak ojebana marka że .. niet :P

Offline allbundy33

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
rozważ może Jacksona DKA7, lepsze to to niż SLATTXMGQ3-7

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
8677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 15:53:42
wysłana przez Aremenius
28 Odpowiedzi
31494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2015, 20:05:00
wysłana przez Kudlathy
6 Odpowiedzi
5256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2018, 22:54:38
wysłana przez Johnny
0 Odpowiedzi
1885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2014, 18:55:47
wysłana przez KubaPe
2 Odpowiedzi
3587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2016, 18:05:23
wysłana przez Johnny