Autor Wątek: Nówka Head Lampiak Do Metalu.  (Przeczytany 10720 razy)

Offline Nestor Itam

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« 06 Lut, 2016, 19:46:43 »
Siemanko. :D \m/

Zamierzam zakupić nowego head'a który ma zostać ze mną na długie długie lata. :P
Grywam głównie w okolicach Power/Thrash metalu i poszukuję czegoś z zapasem gainu lecz także ze znośnym cleanem do około 5000zł.

Mam swoje typy, lecz chciałbym też posłuchać uwag bardziej doświadczonych graczy na temat tych headów, gdyż obecnie nie mam możliwości osobiście ich ograć.

Zastanawiam się pomiędzy wzmakami:
- Engla (Fireball lub sygnaturka Blackmoora(choć sygnaturka wydaje mi się mimo wszystko trochę ograniczać))
- Marshalla (coś z serii JVM, albo 210 albo 410)
- EVH 5150 III

To tyle jeśli mowa o bardziej znanych i lubianych markach, choć niektórzy polecali mi rownież Bugere Trirec, Blackstar ht100 i DV Mark Triple 6, lecz nie wiem sam co o nich myśleć.

Jeśli ktoś miał lub ogrywał te wzmaki to byłbym wdzięczny za podzielenie się uwagami na ich temat.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #1 06 Lut, 2016, 20:00:33 »
[...]head'a który ma zostać ze mną na długie długie lata. :P
Powodzenia.

Z drugiej strony, chcesz kupić nowego heada, z którym masz spędzić długie lata i zamierasz tego nie ogrywać? Radzę zrewidować swój pogląd, szkoda czasu i pieniędzy. Zanim doszedłem do tego czego szukam, przerzuciłem z ~10 headów i kilka paczek. Na początek proponował bym sobie kupić używaną DSLkę z "tej dobrej" serii ( @Zomballo ?) i traktować to jako bazę do dalszych poszukiwań, obyć się ze sprzętem. Też sobie kiedyś tak Engla kupiłem, też miał być TEN JEDYNY. Chuja prawda. Co do samego wzmaka, DSLka jak to deeselka, ma 2 kanały, można pograć wszystko od blusa do wpierdol metalu, co kto lubi.

Offline Nestor Itam

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #2 06 Lut, 2016, 20:13:06 »
Oczywiście, że będę ogrywać, myślę, że nikt nie jest na tyle świrnięty by wydawać tyle kasy w ciemno.
Po prostu na ogranie przyjdzie czas, a w między czasie liczę na jakieś porady od ludzi którzy mieli okazje już je ograć. :headbang:

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #3 06 Lut, 2016, 20:26:55 »
Blackmore to niegłupia opcja. Bardzo uniwersalna maszyna z mnóstwem gejnu, tylko jeżeli dobrze pamiętam to jeden z niewielu pieców engla, któremu trzeba dać w pizde z volume by zaczął ziać ogniem. Co innego fireball (lub powerball), bardzo skompresowany sound i nawet na niskich głośnościach fajnie gada.

Od siebie polecę jeszcze 6505. Swojego czasu grałem na niejednym piecu, 6505 mam już 5 lat i dalej nie widzi mi się go zmieniać. Idzie z niego i szklankę ukręcić (no może nie taką ideolo szklankę ale idzie ;D) a szatana, który w nim siedzi chyba nie muszę przedstawiać ;p

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #4 06 Lut, 2016, 20:44:33 »
Grywam głównie w okolicach Power/Thrash metalu i poszukuję czegoś z zapasem gainu lecz także ze znośnym cleanem do około 5000zł.
No to stary... Im dłużej żyję na świecie, tym bardziej się przekonuję, że na wszystkim można zagrać wszystko. Ważne, by wzmak przebijał się w mixie i nie lądował na serwisie co 3 miesiące i będzie ok.

Zomballo

  • Gość
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #5 06 Lut, 2016, 21:23:52 »
- Engla (Fireball lub sygnaturka Blackmoora(choć sygnaturka wydaje mi się mimo wszystko trochę ograniczać))
- Marshalla (coś z serii JVM, albo 210 albo 410)
- EVH 5150 III
No ;)

To tyle jeśli mowa o bardziej znanych i lubianych markach, choć niektórzy polecali mi rownież Bugere Trirec, Blackstar ht100 i DV Mark Triple 6, lecz nie wiem sam co o nich myśleć.
Nie zadawaj się z nimi. To źli ludzie byli.

Bla bla bla bla... Na początek proponował bym sobie kupić używaną DSLkę z "tej dobrej" serii ( @Zomballo ?) i traktować to jako bazę do dalszych poszukiwań, obyć się ze sprzętem. ...bla bla bla bla... Co do samego wzmaka, DSLka jak to deeselka, ma 2 kanały, można pograć wszystko od blusa do wpierdol metalu, co kto lubi.
DSL to nie wzmacniacz to styl życia! No dobra ale przy takim budżecie to chyba raczej bym na marszałka poniżej JCM800 nie patrzył. Bier to 5153 i będziesz happy.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #6 07 Lut, 2016, 12:11:04 »
Tylko Blackmoore.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #7 07 Lut, 2016, 12:54:30 »
Jesli zastanawiasz sie miedzy 5150, Englem a Marshallem, to znaczy ze albo nie masz pojęcia jak one brzmią albo nie masz pojęcia czego chcesz. Jak szukasz auta do offroadu to rozważasz rower?

Troll mode:
Bierz Marshalla, bedzie jak znalazł do powermetalu. Chujowy wzmak swietnie sie odnajdzie w chujowej muzie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Nestor Itam

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #8 07 Lut, 2016, 13:46:17 »
Jesli zastanawiasz sie miedzy 5150, Englem a Marshallem, to znaczy ze albo nie masz pojęcia jak one brzmią albo nie masz pojęcia czego chcesz.

Zamierzałem zakupić Engla Powerball'a, lecz niestety zbrakło trochę kasy (potem człowiek żałuje, że nie zdążył go zakupić gdy była promocja  :facepalm: ). Teraz rozważam jakieś alternatywy (nie oznacza to, że zapomniałem o powerballu), przecież wzmaka nie potrzebuję na jutro.

Napisałem tu po to, by poznać opinie innych ludzi na temat tych wzmaków (oraz posłuchać czy nie ma jakiś lepszych opcji wg was), każdy będzie mieć jakieś za i przeciw które koniec końców zweryfikuję ogrywając je wszystkie przed moją końcową decyzją. ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Nówka Head Lampiak Do Metalu.
« Odpowiedź #9 07 Lut, 2016, 13:56:40 »
Jesli zastanawiasz sie miedzy 5150, Englem a Marshallem, to znaczy ze albo nie masz pojęcia jak one brzmią albo nie masz pojęcia czego chcesz. Jak szukasz auta do offroadu to rozważasz rower?

Troll mode:
Bierz Marshalla, bedzie jak znalazł do powermetalu. Chujowy wzmak swietnie sie odnajdzie w chujowej muzie

Idąc tym tropem, może Laboga? :P

A tak serio, jeżeli leży Ci sound Engla, zastanowiłbym się nad używką Savage.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Kurde, a może by tak w końcu pojawiła się w świadomości nazwa MG Skervesen?? OK, zaczniemy pracować nad tym!
Paczki z głów!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jesli zastanawiasz sie miedzy 5150, Englem a Marshallem, to znaczy ze albo nie masz pojęcia jak one brzmią albo nie masz pojęcia czego chcesz. Jak szukasz auta do offroadu to rozważasz rower?

Troll mode:
Bierz Marshalla, bedzie jak znalazł do powermetalu. Chujowy wzmak swietnie sie odnajdzie w chujowej muzie

Ja tam na wszystkim ukręcam podobne brzmienia :) O ile to tylko hajgej i nie jakiś słaby.

Enyłej - jak koniecznie chcesz nowy, to spróbuj ograć bo jednak koniec końców charakter palnika i jego dynamika może pasować bardziej lub mniej.
No pain No gain !

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ja tam na wszystkim ukręcam podobne brzmienia :)
No super, fajnie, ale typowi już to pewnie lata koło bata zważywszy, że temat jest z lutego a gościu ostatni raz był aktywny w kwietniu :D

A temu tam delikwentowi powyżej za takie bezczelne obchodzenie limitu 50 postów to się jakieś bęcki należą :v

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Nigdy nie wiadomo :P może jeszcze nie zdążył popełnić błędu

Enyłej, nie zauważyłem że archeologia na tutaj miejsce ;)

No pain No gain !

Offline kirurocker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Poszedł priv ;)

Offline patryksati

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Bugera Trirec jest ponoć jeszcze mocniejsza od 333xl Infinium (który posiadam) a on już miecie szatanem \m/ :D

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Koleś ma 5k na wzmacniacz, a ty tutaj z zabawkami wyjeżdżasz

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Marshall JVM410H zdecydowanie na tak. Od w miarę fajnego cleana, poprzez przyjemny crunch, aż do jebitnego i mało marshallowskiego hi gainowego pierdolnięcia. Polecam.
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
15413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2010, 21:31:12
wysłana przez Maciek
1w lampiak

Zaczęty przez Dexterek « 1 2 ... 5 6 » Wzmacniacze i kolumny

141 Odpowiedzi
39083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2010, 05:53:39
wysłana przez jaca2303
53 Odpowiedzi
10312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
37 Odpowiedzi
7189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2015, 10:35:30
wysłana przez Człekozębny
26 Odpowiedzi
3802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2016, 22:34:21
wysłana przez Zomballo