Autor Wątek: 1w lampiak  (Przeczytany 40114 razy)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #125 21 Paź, 2010, 22:16:59 »
Nie napalajcie się zbytnio - te subminiaturowe lampki nie dadzą brzmienia diaxa do betonu. Parametrami im bliżej do ECC81/12AT7 niż ECC83/12AX7.

Próbka  cudka, którego fotkę wrzucił Marvel jest tu:
http://www.myspace.com/subminitubeguitaramplifiers  

Kilka filmików z mikrusami wrzucił w swoim profilu ten koleś
http://www.youtube.com/user/RastaMaleekMetal  
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 22:29:16 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #126 21 Paź, 2010, 22:32:26 »
grałem na kostce co to miała dwie małe lampki i naparzała nieżle  pod impulsami ;) mayhem sie to zwało :)
metal solid od DC pół roku miałem i w takiej konfiguracji też fajnie wypadł ale nie tak fajnie dla mnie jak ten mayhem.
stąd moje pytanie wyżej i zupełnie nie kumam szyderstwa z góry strony ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #127 21 Paź, 2010, 22:40:09 »
Dzięki, dzięki. :-) Twoje też mnie kręcą.  8)

A teraz planuję wzmaczka 1W full lampa w obudowie stompboxa, coś w tym stylu:

( Obraz usunięty.)

Pozdr, M.

Hehe, nawet wczoraj znowu rozmawiałem z Markiem z Amptone.pl czy aby się za to nie zabrać :) Ale z uwagi, że zabieramy się do tego jak pies do jeża, to się grzecznie usunę z pola i zajmę tym co mi wychodzi. Postaraj się je tylko robić ładniejsze niż Rick ;)

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #128 21 Paź, 2010, 22:57:21 »
jak bez sensu? ;) To do grania i to do grania ;)
No nie wiedziałem że to do plumkania a nie do grania ;) Dzięki za wyjasnienia.
No i właśnie mógłby ktoś zrobić taki fajny preamp jak mayhem, ale w jednej obudowie z końcówką na 1 W lampion jakiś ;) i był by kozacki wzmak do domu, a tak to SH05 ni ma i głupoty przychodzą mi do głowy ;)

Ps .  A co to było? Śmiech z debila? ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2010, 23:01:06 wysłana przez jaca2303 »

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #129 22 Paź, 2010, 00:26:56 »
Theremin ma rację, że ten sprzęcik z foto nie gra za bardzo. Ja chcę, żeby mój grał. W ostateczności będzie miał więcej stopni i nie zmieści się do małego pudełka, tylko będzie w tym większym albo dostanie customowe ze szczotkowanej nierdzewki i już.

Pamiętajcie, że to jest kompletny wzmacniacz, z wejściem gitarowym i wyjściem na kolumnę, nawet 4x12. Czyli można sobie wystrugać albo zakupić paczkę 1x8 albo 1x10, postawić pod biurkiem albo za kanapą a wzmacniacz, kiedy nie jest używany, schować do szuflady. I ciągle jest to full lampa, co w przypadku grania treningowego też ma znaczenie.

Co do mesy, to plan jest taki, żeby to zagrało lepiej.  8) Oczywiście za pierwszym razem może się nie udać, ale myślę, że jest to realne.

Cena jest oczywiście całkowicie nieznana, zależeć też będzie trochę od efektu końcowego. Im lepszy efekt, tym wyższa cena oczywiście.  :P Póki co mam ciągle problem z trafami głośnikowymi i może się skończyć na imporcie z Niemiec a wtedy samo trafko mnie będzie kosztować prawie 100 zł. Więc rozumiecie, że całość nie wyniesie 150 ani 199 zł...

Sinner, ja się zajmuję wzmacniaczami lampowymi. Więc jeśli np. chodzi Ci po głowie np. efekt lampowy, to sam się będę bardzo cieszył i co będę mógł, to pomogę.

Powiem jeszcze tylko, że wzmacniacz jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju i na prawdę nieprędko będzie dostępny. Przed nim w kolejce jest jeszcze ultra-higain 60W, przy czym prototypy będą w wersji 18W.

jaca2303 specjalnie dla Ciebie  :-* http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/marvel-atom-5w/

Pozdr, M.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #130 22 Paź, 2010, 00:50:36 »
Dzięki ;) juz widziałem, wahnięcie było ;) ale poczekam wobec tego i tamtego na tą Mesę mini ;)
Daj Pan trochę szczegółów żeby było do czego wzdychać ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #131 22 Paź, 2010, 00:57:11 »
Sinner, ja się zajmuję wzmacniaczami lampowymi. Więc jeśli np. chodzi Ci po głowie np. efekt lampowy, to sam się będę bardzo cieszył i co będę mógł, to pomogę.

A ja tranzystorami i niech tak zostanie, BTW słowa audio i clone w nazwie mojej firmy nie znalazły się tam przypadkiem :D Zresztą research&redevelopment mam już opracowany. Za to banerkami możemy się powymieniać :D

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #132 22 Paź, 2010, 01:12:58 »
Ze szczegółami ciężko na razie. Na pewno ma to brzmieć ciężko ale z możliwością wyczyszczenia gałką Gain lub ewentualnie pstryczkiem. Korektor pełny. Na 90% zewnętrzny zasilacz 12VDC. Jeśli będzie w obudowie typu Mayhem czy Cream Machine, to wtedy wyjście słuchawkowe, sztuczne obciążenie, żeby można było nagrywać bez podłączania kolumny i nie wiem, co jeszcze.  ;) Ale chętnie rozważę wszelkie propozycje.

Pozdr, M.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #133 22 Paź, 2010, 02:11:33 »
Cytuj
Co do mesy, to plan jest taki, żeby to zagrało lepiej.
Wszystko gra lepiej od mesy:)

Cytuj
I ciągle jest to full lampa, co w przypadku grania treningowego też ma znaczenie.
Bez dwóch zdań. Tylko lampa jest w stanie odpowiednio rozgrzać mięśnie nadgarstków, po drugie daje przyjazne tapingowi światło. Wytrąca też z powietrza witaminę B12, która jest konieczna do utrzymania prawidłowej gospodarki węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej organizmu. Odpowiada za powstawanie niektórych aminokwasów i tłuszczów oraz za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Jest ponadto niezbędna do budowy otoczki mielinowej (warstwy ochronnej otaczającej komórki nerwowe) oraz przy odtwarzaniu kodu genetycznego w każdej komórce.
hej!
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2010, 02:28:20 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #134 22 Paź, 2010, 03:21:31 »
Cytuj
Co do mesy, to plan jest taki, żeby to zagrało lepiej.
Wszystko gra lepiej od mesy:)

No! proszę mi tu Mojego Marka nie obrażać! ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #135 22 Paź, 2010, 10:41:08 »
Ale chętnie rozważę wszelkie propozycje.

Pozdr, M.

Może 3pasmowa korekcja aktywna? W tym topiku wczesniej wpostowalem murder one Rick'a przetransformowany na tagboard (taki zarcik, najmniejszy wzmacniacz w jaknajwiekszej formie) z tonemanderem wlasnie

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #136 22 Paź, 2010, 10:57:21 »
Cytuj
I ciągle jest to full lampa, co w przypadku grania treningowego też ma znaczenie.
Bez dwóch zdań. Tylko lampa jest w stanie odpowiednio rozgrzać mięśnie nadgarstków, po drugie daje przyjazne tapingowi światło. Wytrąca też z powietrza witaminę B12, która jest konieczna do utrzymania prawidłowej gospodarki węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej organizmu. Odpowiada za powstawanie niektórych aminokwasów i tłuszczów oraz za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Jest ponadto niezbędna do budowy otoczki mielinowej (warstwy ochronnej otaczającej komórki nerwowe) oraz przy odtwarzaniu kodu genetycznego w każdej komórce.
hej!

Błagam, nie przerywajcie tego topiku! NIECH TO TRWA!
   :D
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Zomballo

  • Gość
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #137 22 Paź, 2010, 13:01:53 »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #138 22 Paź, 2010, 20:21:52 »
Cytuj
Co do mesy, to plan jest taki, żeby to zagrało lepiej.
Wszystko gra lepiej od mesy:)

Cytuj
I ciągle jest to full lampa, co w przypadku grania treningowego też ma znaczenie.
Bez dwóch zdań. Tylko lampa jest w stanie odpowiednio rozgrzać mięśnie nadgarstków, po drugie daje przyjazne tapingowi światło. Wytrąca też z powietrza witaminę B12, która jest konieczna do utrzymania prawidłowej gospodarki węglowodanowej, białkowej i tłuszczowej organizmu. Odpowiada za powstawanie niektórych aminokwasów i tłuszczów oraz za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Jest ponadto niezbędna do budowy otoczki mielinowej (warstwy ochronnej otaczającej komórki nerwowe) oraz przy odtwarzaniu kodu genetycznego w każdej komórce.
hej!
Witamina B12 odpowiada za wytwarzanie erytrocytów :D Za gospodarkę węglowodanowo-białkową, to bardziej odpowiada B2 ;)
Wracając do tematu - od dłuższego czasu kusi mnie konstrukcja podobna do (S)cream Machine (Piter potrafi narobić smaka ;) ), jednakże ciągle brakuje mi transformatorów i przede wszystkim wiedzy do stworzenia dokładnego projektu ;)
Ssiecie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #139 22 Paź, 2010, 20:24:57 »
Wiki - hasło "Witamina B12 ;) :
Cytuj
Powyższe reakcje istotne są w przemianach węglowodanów, białek, tłuszczów i w innych procesach. Uczestniczy także w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi, przeciwdziała niedokrwistości, umożliwia syntezę kwasów nukleinowych w komórkach, przede wszystkim szpiku kostnego; wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowe i neuroprzekaźników nerwowych, zapewnia dobry nastrój, równowagę psychiczną, pomaga w uczeniu się, skupieniu uwagi; dzięki niej zmniejsza się poziom lipidów we krwi; wpływa na układ kostny, pobudza apetyt.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #140 22 Paź, 2010, 20:58:58 »
Cytując za moją nauczycielką biologi:
Cytuj
W tej wokopedi same błędy są, więc nie róbcie z niej zadań.
:D
Ssiecie.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: 1w lampiak
« Odpowiedź #141 23 Paź, 2010, 05:53:39 »
Ze szczegółami ciężko na razie. Na pewno ma to brzmieć ciężko ale z możliwością wyczyszczenia gałką Gain lub ewentualnie pstryczkiem. Korektor pełny. Na 90% zewnętrzny zasilacz 12VDC. Jeśli będzie w obudowie typu Mayhem czy Cream Machine, to wtedy wyjście słuchawkowe, sztuczne obciążenie, żeby można było nagrywać bez podłączania kolumny i nie wiem, co jeszcze.  ;) Ale chętnie rozważę wszelkie propozycje.

Pozdr, M.
No i walcz z tematem bo warto, a tymi trzema kolegami o których wspominałem sie nie przejmuj, bo im po prostu gitary nie stroją ;)
na priva pomarudzę
Ps. prośba do kolego co to się na książkę od biologii przewrócił ;), poczytaj jeszcze bo kartek brakowało ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
4042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2016, 22:34:21
wysłana przez Zomballo
17 Odpowiedzi
11188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 15:53:49
wysłana przez Eregeth