Autor Wątek: Head + Kolumna do Metalu (do 5000 zł)  (Przeczytany 7191 razy)

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Może i jestem uparty ale raczej i tak zdecyduję się na nówke.

Jak pisałem, narazie widocznie nie dojrzałem do takiego etapu by kupować używki.
Tak więc raczej się zdecyduję na Engla Gigmasterka. :P

Sam pisałeś w pierwszym poście , że potrzebujesz i mocnego przesteru i dobrego cleanu. Engl Gigmaster  jest fajnym wzmakiem , ale tak jak już Ci napisał kolega "choody"  ma wspólną korekcję dla obu kanałów. 
Prostym rozumowaniem , albo rybki albo akwarium , z któregoś ustawienia , nie bedziesz zadowolony.
No chyba , że ustawisz ładny clean a do przesteru dasz dopałkę , może  Ci się spodoba.
Miałem tego wzmaka , i jak w domu fajnie to gadało , tak na próbie przy wszystkich instrumentach srogo się zawiodłem.
szybko poszedł na handel :)

Jak już , tak koniecznie chcesz nowy wzmak , to chociaż szukaj coś z oddzielną korekcją , za tyle szmalu coś znajdziesz ( nic mi teraz do głowy nie przychodzi )  , nie wiem, może jakąś Bugerę , podobno już się tak nie sypią :)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jednak do Bugery to bym z bardzo dużym dystansem podchodził. w sumie to odpuściłby z taką kasą

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak więc raczej się zdecyduję na Engla Gigmasterka. :P

I tak k.. do zajebania ;) :D

Ilekroć ktoś chce kupić gigmastera, nie zadaje sobie trudu by przeszukać forum :)

Masz, wkleję Ci, żebyś nie musiał googlać:
Cytuj
    Poluje na Engl Gigmaster 30. Podobny head, brzmieniowo inaczej, a z moca gainu wnioskuje ze podobnie daje rade.
    Nie chce podciagac, ale jak ktos chce sie wypowiedziec na temat tez tego Engla, to smialo. Chetnie uslysze.


Cytuj
Bawilim się maluchem 15W. Cudeńko, szczególnie jeśli zestawić wagę i rozmiary z możliwościami. Cierpiał jednak na zasadniczą chorobę - "input gain" kontroluje w nim wzmocnienie preampu, które wpływa zarówno na głośność i przesterowanie czystego kanału jak i dopalanie kanału nieczystego. Jedziesz w górę - napędzasz preamp i przybrudzasz czysty, jednocześnie podsycasz ogieniek pod właściwym przesterem kanału Lead.

Po prostu może się okazać, że w takim położeniu "input gain" + Lead drive które zaczyna Ci się podobać i wzywać szatana, nie masz już czystego czystego. Ot i tyle. Na kanapie - raczej bez znaczenia. Na próbie i gigu - besensu. W 30-tce however, masz gain boost; nie wiem jak to działa, może po krótkiej lekcji stepowania po FS uzyskuje się to, co się chciało (raz depnąć - zmiana kanału, dwa - dopalić, mając bezpiecznie ustawiony input gain?).

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Oj tam, oj tam :)
Kupi go i tak, nówkę bo tak chce (mimo, że doradzano inaczej)... Po tygodniu czy dwóch opadnie hurra optymizm i pogoni na giełdzie tracąc ładnych parę stówek :D

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
A wezme sie wypowiem też :D

Miałem póki co tak: Engl e530 (preamp + koniec), B52 100AT, ADA-MP1, Engl Savage 120 KT88, Bugera 6262 Infinium, EVH 5150 III (kumpel ma :))

e530 strasznie płaski mi się wydaje z perspektywy czasu, B52 nie dawało się ukęcić kompletnie nic, dla mnie do punku wzmak, ada to ogólna tragedia (chyba że ktoś kocha marschallowe brzmienie, mody też nie dają rady), engl savage to potwór !! kopalnia dźwięku, da się ukręcić wszystko i ma najlepszy clean jaki słyszałem w hi gainie, sprzedałem tylko ze wzgledu na kase :/ Bugere 6262 mam teraz i jako pół-środek jest ok - gra i jest głośna. EVH 5150 ma drugi gitarowy i hmm ja nie lubie tego wzmaka. ma na raz i za dużo siary i fizzuje jak szalony, ale podejrzewam ze to kwestia słabej paki. Niżej kilka filmików moich:

-
- https://soundcloud.com/adam-bana-1/chronix-egoistic-point-of-view-2015   to nagrywane na 2x evh LR i 2x Bugera 6262 LR w stosunku 70 % Bugera, 30% EVH.

Bez szydery, ale nie rozumiem fenomenu 6505+, mam na sali i kilka razy podchodziłem do tego wzmaka bo cały sweiat się jara a dla mnei brzmi jak przez koc albo pudło. Fakt że dobrze się miksuje, ale ja chyba wole brzmieć jak one-man-army :)

I podepnę się z pytaniem również o paczkę, mam na oku 212 albo DL albo Buzzaro i nie wiem na która się zdecydować ;) No i czy nie zniszcze brzmienia 212 czy może od razu 412 ? Więcej dołu będzie to fakt ale zastanawia mnie kwestia poręczności 212 na koncertach granych z paczek bez nagłośnienia. Gdzie to dać na jakiś stolik ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Weź 2x12 oversized na bazie DR horizontal, albo dr Z beast i zapomniesz o 4x12 ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.

Bez szydery, ale nie rozumiem fenomenu 6505+, mam na sali i kilka razy podchodziłem do tego wzmaka bo cały sweiat się jara a dla mnei brzmi jak przez koc albo pudło. Fakt że dobrze się miksuje, ale ja chyba wole brzmieć jak one-man-army :)


O stary masz przejebane. @sify11 melduj się
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
spoko, Allah się tobą zajmie!
i always go full retard

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
;D już przybyli z Syrii

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
nie rozumiem fenomenu 6505+, mam na sali i kilka razy podchodziłem do tego wzmaka bo cały sweiat się jara a dla mnei brzmi jak przez koc albo pudło.

Na 90% paczka była "budą na chiński kurnik" :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
- https://soundcloud.com/adam-bana-1/chronix-egoistic-point-of-view-2015   to nagrywane na 2x evh LR i 2x Bugera 6262 LR w stosunku 70 % Bugera, 30% EVH.
Spoko zapierdala podoba mnie się :D. I słuszna koncepcja z proporcjami buahahha :D Nie wiem jaki wzmak polecić w temacie ale na bank Bierz Paczkę Mesy Recto 2x12 spoko styka na niej każdy wzmak kurwi!

Pozdrawiam.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
a ma ktoś na śląsku DL lub Buzzaro ?

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Najpierw posłuchaj sobie tego:

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/brzmienie-wzmacniaczy-temat-zbiorczy-testy!/

a potem wybierz JCA22h / JCA50h + Buzzaro ST-B212 V30.
Tak zrób :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
6545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 23:15:15
wysłana przez Vertigo
23 Odpowiedzi
6556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2013, 22:11:54
wysłana przez Ghost_of_Cain
6 Odpowiedzi
9461 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2013, 19:55:52
wysłana przez head
53 Odpowiedzi
10312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
17 Odpowiedzi
10721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2016, 15:53:49
wysłana przez Eregeth