Autor Wątek: [VOAD]* Red Baron aka. stuknął kiedyś Marshall Fendera...  (Przeczytany 2262 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.

Są czasami takie rzeczy, które docenia się po pewnym czasie. Są takie, które dopiero po stracie. Tego pieca dotyczy akurat to pierwsze. Na szczęście. Impulsem do napisania tego tekstu była dzisiejsza wycieczka do RNR i ogranie tamtejszej świeżo dostarczonej porcji JCM800. Tego oryginalnego, nie kopiowanego. Tego, tóry to w moim mniemaniu okazał się...gorszy od mojego Kundelka. I to nie dlatego, że sobie wmawiam posiadania kopii i pocieszam. Oj nie. Bo ja generalnie Marshalli nie lubię. Z pewnymi wyjątkami. Albo jednym. Ale od początku.

Piec ten mam od dawna. Nie wiem ile. Sporo. Moja druga lampa. I druga, którą zrobił mi ojciec. Pierwszą był Soldano Atomic 18 - nic wybitnego, ale na rozgrzewkę w sam raz (dla niego). Kiedy dostałem te piece - zupełnie nie umiałem docenić ich walorów. Wtedy byłem łebkiem który musiał mieć w chuj gainu i napierdalać trasz i defmetale. Więc piece, które mają stricte hard rockowy charakter w ogóle mnie nie urządzały. Podpinałem pod nie Korga AX3000G, ustawiałem jakiś high gainowy preset i grałem (sic!). Pojechałem na studia, piece z kolumną zostały w domu, na studiach kupiłem inny rig, a te odpalałem sporadycznie. Nadal miałem spory dystans do Kundelka i nie brałem go specjalnie na poważnie. Aż do dziś i mojego obcowania z "the real one" JCM800. Zawiódł mnie. Niestety. Albo i stety?

Kundel to konstrukcja zwana Red Baronem. Jest to hybryda kanału czystego z Fendera Championa oraz kanału przesterowanego z JCM800. 50W na 4 ECC83 RFT i 2 EL34 również RFT. Oba mają własne EQ, własną regulację gain i volume. Champ ma psztyczek "bright", JCM ma "boost". Poza tym master volume i presence. Czyli kontrola znacznie wygodniejsza od JCM800 zwłaszcza jeśli chodzi o przestery.

Spoiler

Z tylu wejście na kolumnę z przełącznikiem, footswitch, regulowana pętla efektow.

Gdyby mi ktoś założył szmatę na oczy i kazał słuchać, to bym się nie połapał, że to kopia. Kanał czysty przecudowny, od cieplutkiego kluskowatego, po ostry i dźwięczny. Przester - bez boosta mam wrażenie, że jest mocniej od JCM800, a po psztyczku to już w ogóle. Czysty rock. Po gałkologii gruz jak ze stonera. Podczas gry sprawił mi znacznie więcej radości, nie męczę się tak bardzo jak na JCM800 z OD. A Kundel OD nie ma w przodzie (bo go zapomniałem wziąć)...gdy go miałem - po dopaleniu 808 odzywał się Slayer. I tyle w tym temacie. Mięso. Im bardziej z gałą w prawo tym lepiej. Mnóstwo ataku jak na Marshalla co mnie ostatnio w chuj zdziwiło. Wstyd, że dopiero teraz się zorientowałem jak zajebisty sprzęt mam na chacie. Jak dobrze pójdzie, to zgarnę go do siebie na wrocławską jamę. I wtedy skończy się problem chujowego cleana w Piwim. Bo na tym mógłbym grać non stop ;) Zaciesz instant. Trzeba być skończonym debilem, żeby dopiero teraz się połapać o obecności czegoś tak wyjebanego. Albo trzeba po prostu dojrzeć ;)

W planach jest jego dokończenie (w końcu...): podłączenie pętli, podpisanie gałek i może jakieś logo na grill. Oczywiście żaden Marshall czy Fender - może jakaś sygnatura twórcy. Coś wymyślę.

Spoiler

Post nie zawiera lokowania produktu. Chwalę się po prostu odkrytym na nowo zajebistym sprzętem. Oraz swoją głupotą. I że mam zajebistego starego ;)

*VOAD - Very Old Amp Day
** @Razor89 możesz go kojarzyć z Elektrody - ojciec twierdzi, że wie o jakiego Razora chodzi ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Poproś tatę, żeby zrobił możliwość bypassu EQ na prztyczku. Wtedy dopiero się cuda dziejo ;)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Cza było wziąć dzisiaj do r'n'r :P

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Cza było wziąć dzisiaj do r'n'r :P

To gówno ze 15kg waży. I uważaj, że by mi się w taki mróz chciało coś takiego wozić :D Niezdrowe swoją drogą coś takiego. A od dłuższego czasu miałem zamiar go przywieźć.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Wzmak kojarzę chociaż na elektrodzie nie napisałem ani jedego posta haha. Na Trioda.com się sporo udzielałem.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Wzmak kojarzę chociaż na elektrodzie nie napisałem ani jedego posta haha. Na Trioda.com się sporo udzielałem.

Z tego co pamiętam to się pojawił chyba i tam i tam.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
ten post jest kupe wart bez pró :facepalm:bsów

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
ten post jest kupe wart bez pró :facepalm:bsów

A jak zrobię je, jak będę miał do tego warunki to nie będziesz tak zły jak teraz?  :'(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Zomballo

  • Gość
Powiedz tacie żeby Ci machną Jose Arredondo przy okazji to wypirdolisz piweja precz. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
kostki fendera

Zaczęty przez offtrip Efekty

1 Odpowiedzi
3736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2008, 22:26:39
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
3913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2010, 17:10:51
wysłana przez piotrek929
16 Odpowiedzi
5908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2013, 23:54:51
wysłana przez Aerosmith
4 Odpowiedzi
1848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2014, 16:28:45
wysłana przez y
33 Odpowiedzi
5719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 21:41:10
wysłana przez Intruz_PL