Autor Wątek: Taurus STOMP HEAD 2HG vs AMT STONEHEAD  (Przeczytany 6436 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Taurus STOMP HEAD 2HG vs AMT STONEHEAD
« 17 Paź, 2015, 12:13:59 »
Chcę sobie kupić jednego z wymienionych w temacie. Będę go używał w domu i mieszał w stereo z moją 60W lampą. Odnoszę takie wrażenie, że AMT STONEHEAD robi mi bardziej przynajmniej z tego co słyszę w samplach. Przeglądałem wątki na forum i nie ma ich wiele. Wzmaki nie są popularne bo w ich cenie można wyrwać lampowe używki, ale czy jest ktoś skłonny przeciągnąć mnie na stronę polską czy myślami już raczej zostanę na stronie rosyjskiej ?
Kto grał, kto posiadał, kto dorzuci mi coś ciekawego ?
INTERSTELLAR

Online sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
stonehead spoko.
i always go full retard

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 836
Ja miałem SH4.

Grałem próby, koncerty, nagrałem EPkę na tym. Brzmienie nie każdemu pasuje, np. Sify'emu ;) Ale mi siedziało - w studiu mega szybko ustawiłem sound. Co prawda, clean średni...
Myślę, że @Testorrob i @headcharge też mogą się wypowiedzieć :)

Tylko ważne info - warto go sprawdzić z dopałką - ja go zawsze dopalałem.

A tu masz kilka próbek:



Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Musza Taurusa w wersji 4 nie mógł sprzedać przez długi czas. Sify 11 to w miarę  :D wiarygodne źródło. Jak mało mi potrzeba hehe " stonehead spoko " mi wystarczy.

Czekam na więcej info.

Posty połączone: 17 Paź, 2015, 12:34:56
pshemo - pamiętam te próbki.

Sęk w tym, że nadal wydaje mi się, że Stonehead faktycznie na kanale przesterowanym wali bardziej w stronę lampiaka. Taurus wydaje się jeszcze twardszy i bardziej tranzystorowy.

Posty połączone: 17 Paź, 2015, 12:44:03
OK Żółty mój... 




 ...kupione z Thomanna :)
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2015, 12:44:03 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Pozamiatane :)
INTERSTELLAR

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Porównywałem Stoneheada z Taurusem. Ruscy robio to lepiej. Zdecydowanie IMO.

Ale zdrada jest faktem ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Słyszę, że jest różnica :). W każdym razie AMT już do mnie leci. Będę w posiadaniu dwóch największych dyktatorów :) Szwaba i Ruska heh

Posty połączone: 21 Paź, 2015, 15:50:16
Hitler i Stalin :)
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2015, 15:50:24 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...no to dorzucając do tematu AMT, który okazał się kurwa przebojem u mnie w domu jeżeli chodzi o brzmieńsko dorzucam dwa sample video.
To samo w zasadzie umieściłem w innym wątku, ale tutaj także pasuje więc jedziem :



INTERSTELLAR

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Warto było by porównać wersję HG4 a nie HG2 do owego AMT :)

Dopalony kur... jak zły :)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Moje ucho może się mylić, ale nawet próbki z HG4 nie cykają tak dobrze jak żółtek od Putina. Nie muszę już nawet tego porównywać. Kumpel kupił entry level Taurus SH1 BL. z dwoma paczkami 1x12 od Blackstara. Wytrzymałem tylko parę sekund i przerzuciliśmy kabelek do mojej kolumny na Governorach by poczuć coś więcej niż karton. Na dobrych głośnikach system Taurusa wydaje się spoko...   ...spoko dla kogoś kto zaczyna zabawę z graniem. Te 50W to absolutne minimum, żeby dociągnąć mocą do wyjebu z garów perkusisty. Taurus rozkręcony był na 90% bo nie mam zwyczaju kręcić gałami master/volume na max. Mocy wystarczyło na tyle by bębniarz usłyszał charakterystyczne dźwięki riffów. Pojechaliśmy na tym 3 kawałki. Dla kogoś kto potrzebuje czegoś taniego, a na tyle dobrego by zacząć grać z kapelką to system styka. Kupić dobrą paczkę, lub wymienić chujowe głośniki na coś z jajem. Nawet w małych klubach koniecznie nagłośnić to maleństwo bo nawet nie ma szans na przebicie się przez dym po trawie. Taurus jest spoko, ale AMT przy nim to zajebistość.
INTERSTELLAR

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Warto było by porównać wersję HG4 a nie HG2 do owego AMT :)

Dopalony kur... jak zły :)

Jak to mówi pałker z którym gramy: "QWA Karol (to drugi gitarowy) ale wyjdziesz na koncert z tym Taurusem (1x12 + HG4) to ja z tobą nie gram" :)

Sorry ale nie gada to dla mnie nawet na lepszej paczce np.: Laboga 212 V30 / Hesu 212 V30. Jest drut Djentowy ale nic więcej tam nie znaleźliśmy.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Dziwne, bo ja w ogóle Djentów nie gram, ale dobrze poznać kompletnie odmienne zdanie. :) Aczkolwiek zaskakująca opinia, bo przesiadłem się na niego z 6505, który drutem Djentowym nie jest, znaczy się gdyby Taurus był to... Whatever, good to know :)

Online sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
każdemu co innego pasuje, ja też uważam SH za największe gówno z jakim miałem do czynienia...
i always go full retard

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Dziwne, bo ja w ogóle Djentów nie gram, ale dobrze poznać kompletnie odmienne zdanie. :) Aczkolwiek zaskakująca opinia, bo przesiadłem się na niego z 6505, który drutem Djentowym nie jest, znaczy się gdyby Taurus był to... Whatever, good to know :)

Gały na 12:00, 7-mka od zjebaneza na stockach i masz Djentowy drut :)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
I tu zakończmy dyskusję :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Robiłem to dla kumpla na tym białym :D Jest lepszy niż czarny ale... to dalej nie je to IMO.



Pozdrawiam.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie no spoko...  ...pytanie co by Tobie wyszło gdybyś tak pyknął AMT ;-)   Nie mogę kurwa podesłać bo dość daleko mieszkam, ale może ktoś z Polszy miałby chętkę wysłać Tobie ruskoje ustrojstwo :)
INTERSTELLAR

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Nie no ja się nie będę spierał, że jest cała masa wzmaków lepiej brzmiących itd. ale to ustrojstwo ma duży plus przy graniu live. Czy ja wyjdę z Invaderem za 12 koła czy innym potworem, na przodach będzie kupa a co się natargam to moje :) Stąd była zmiana na stompa. Swoją drogą brałem pod uwagę  AMT, ale chodził oo to aby wszystko mieć jednej skrzynce.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Fluff jeszcze demko zrobił  ;D



Pozdrawiam.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ej ale ten Taurus dobrze brzmi na obydwu filmikach. Nie jest to Mesa no ale kurde wstydu nie ma. Gralbym. Pytanie tylko ile z tego brzmienia jest zasluga realizatora i czy nie zginie taki wzmak w grze live z pelnym zespolem.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ej ale ten Taurus dobrze brzmi na obydwu filmikach. Nie jest to Mesa no ale kurde wstydu nie ma. Gralbym. Pytanie tylko ile z tego brzmienia jest zasluga realizatora i czy nie zginie taki wzmak w grze live z pelnym zespolem.

Na Taurusie co prawda sam miałem okazję zagrać tylko raz przez chwilę, ale słyszałem go live dwukrotnie na koncercie Jelonka. Byłem w sumie mocno zdziwiony, kiedy dowiedziałem się, że Jebik (gitarowy Jelonka) na tym pocina. Z ręką na sercu, koleś ma jedno z fajniejszych brzmień live, jakie słyszałem. W sumie dlatego zaczepiłem go po koncercie, bo byłem ciekaw, z czego ten gruz leci. Żeby było jeszcze śmieszniej, gra na Gibolu flying V na EMG. Także, jak to mawia John Suhr- practice cures most tonal isues.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 775
Żeby było jeszcze śmieszniej, gra na Gibolu flying V na EMG
Tym bardziej, że w/w urządzonko nie tworzy żadnego tonal issue ;).
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Żeby było jeszcze śmieszniej, gra na Gibolu flying V na EMG
Tym bardziej, że w/w urządzonko nie tworzy żadnego tonal issue ;).

Wiesz, że wszystkie Gibsony mają multiskalę? Progi są nabijane wg innej menzury od 7 bodajże.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ej ale ten Taurus dobrze brzmi na obydwu filmikach. Nie jest to Mesa no ale kurde wstydu nie ma. Gralbym. Pytanie tylko ile z tego brzmienia jest zasluga realizatora i czy nie zginie taki wzmak w grze live z pelnym zespolem.
Czy brzmienie live zginie z zespołem nie wiem, ale to pudełko jest tak zajebiście głośne że ja pier... :D Co do brzmienia hmm... dla mnie bez dopałki to taki rozlazły kapeć chociaż u fluffa solo jak gra to mi się nawet podoba :D Ale w miksie już nie :D No i IMO cena zaporowa - szczerze to lepiej małego heada taszczyć niż to. Co kto lubi.

Pozdrawiam.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Może BluGuitar Amp1? :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2012, 15:09:40
wysłana przez Owczar
60 Odpowiedzi
15909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2015, 12:37:58
wysłana przez Leon
36 Odpowiedzi
9805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2016, 16:46:59
wysłana przez Wolfhorsky
18 Odpowiedzi
6607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 09:26:54
wysłana przez pshemo