Autor Wątek: [NGD] Raven E/G 8 TBK  (Przeczytany 28238 razy)

Offline pawianus1942

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • gibe da p0ssi b0ss
[NGD] Raven E/G 8 TBK
« 13 Wrz, 2015, 22:17:21 »
Siemanko!

Niedawno poczytałem sobie w Magazynie Gitarzysta o gitarze Raven E/G 8, a jako że szukałem sobie pierwszej harfy, zastanawiałem się też nad Schecterem Omamem Omenem 8. Ale o Omenkach trochę się naczytałem, więc wybór padł na Ravena. Zamówiłem sobie ją w gliwickim sklepie przez internet, po dwóch dniach przyszła mi ładnie opakowana. Puściłem akorda na sucho - wybrzmiała czysto i ze wszystkimi barwami, trochę większym dołem. Poustawiałem sobie akcję strun, włożyłem straploki i jest gites.

Specyfikacje:
Korpus: Mahoń, kształt Superstrat
Gryf: Klon, bolt-on na 6 śrub
Podstrunnica: Palisander
Przetworniki: 2x fabryczne HB 8
Mostek: stały, strings thru body
Progi: 24 Jumbo
Skala: według mojej miary krawieckiej 27.7"
Grubość gryfu: przy 1 progu 1.8 cm, przy 12 progu 2.2 cm
Szerokość gryfu: przy siodełku 5.4 cm, przy 12 progu 7.1 cm
Waga: ok. 4.1 kg
Elektronika: 1 volume pot, 1 tone pot, 3- pozycyjny przełącznik, kolor czarny

Przetworniki jak na tą cenę brzmią dobrze, nie zachodzi potrzeba wymiany, jak coś zawsze można pokręcić gałką TONE. Na moje potrzeby wystarczają. Pickup przy mostku ładnie i krystalicznie brzmi na cleanie, a na przesterze pokazuje ostry pazur. Pickup neck ma bardzo niską barwę, ładnie brzmi na cleanie i na przesterze przy sweepingu. Korpus też robi swoje - gitara nie sieje dołem, nie muli, jest wyrazista. Co do gryfu jest on dosyć wygodny, może troszeczkę przyszeroki, ale to z racji ósmej struny, choć z drugiej strony i tak o to nie ubolewam, więc nie widzę tu żadnego większego problemu. Jest dosyć płaski, dobrze dopasowany, przynajmniej na moją dłoń, nie ma efektu "lotniska". Progi dobrze przybite, jednak jest mały problem z siodełkiem - dwie najcieńsze struny "bzyczą" przy nieco mocniejszym szarpnięciu, choć z tym też nie ma problemu, kwestia groszowa u lutnika.

Sample (proszę, nie bijcie za nierówne tempo i ssące solóweczki, co może więcej umieć 16-letni gówniarz  ;)):
Wlacz osadzony player soundcloud


Fotki:





« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2015, 06:30:47 wysłana przez pawianus1942 »

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #1 13 Wrz, 2015, 22:25:02 »
Zdjęcia nie działają...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #2 13 Wrz, 2015, 22:31:44 »
Działaja.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #3 13 Wrz, 2015, 23:22:12 »
Fajnie, że ktoś w końcu je rozdziewiczył, bo jakiś czas temu mocno się nad nią zastanawiałem... ale dobrze, że nie wezłem, bo i tak ledwo wyrabiam przy 27"
Prócz tych 6 śrub w korpusie to ładna :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #4 13 Wrz, 2015, 23:41:17 »
No fajna. Graty. Gdzie stacjonujesz? Da radę ograć? W zamian mogę dać popatrzeć na Skervesena :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #5 14 Wrz, 2015, 00:02:01 »

Przetworniki jak na tą cenę brzmią dobrze, nie zachodzi potrzeba wymiany, jak coś zawsze można pokręcić gałką TONE



Bardzo mnie cieszy, że kupiłeś to wiosło i napisałeś co nieco. Napędzisz naszą gospodarkę, pewnie ucieszyłeś  też chopaków z Ragtajma, to może nasprowadzają tego więcej i się zrobi taki polski Agile (hoho, marzenia). A i my będziemy bardziej zainteresowani tymże wyrobem. Może. Mniej mnie będzie cieszyło, jak sam jesteś ich robolem i nam kit wciskasz i robisz se ot taką reklamę. :) Jakie miejsce produkcji tego?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #6 14 Wrz, 2015, 00:12:52 »
No fajna. Graty. Gdzie stacjonujesz? Da radę ograć? W zamian mogę dać popatrzeć na Skervesena :D

czemu mam wrażenie, że trzeba Cię brać dosłownie?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #7 14 Wrz, 2015, 00:43:59 »
No fajna. Graty. Gdzie stacjonujesz? Da radę ograć? W zamian mogę dać popatrzeć na Skervesena :D

czemu mam wrażenie, że trzeba Cię brać dosłownie?
Nie mam pojęcia :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #8 14 Wrz, 2015, 00:51:09 »
Brzmi to trochę, jak pseudomarketingowy tekst w stylu opisów Gibsonów na stronie RNR.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #9 14 Wrz, 2015, 05:41:56 »
Akcja strun jak w moim defilu - 5mm. Fajnie.
mniut i piah

Offline pawianus1942

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • gibe da p0ssi b0ss
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #10 14 Wrz, 2015, 06:37:09 »
No fajna. Graty. Gdzie stacjonujesz? Da radę ograć? W zamian mogę dać popatrzeć na Skervesena :D

Południowe Zachodniopomorskie, z tego co widziałem na twoim profilu, mieszkasz w Poznaniu, więc na chama mógłbyś się przejechać samochodem lub pociągiem :D

Cytuj
Bardzo mnie cieszy, że kupiłeś to wiosło i napisałeś co nieco. Napędzisz naszą gospodarkę, pewnie ucieszyłeś  też chopaków z Ragtajma, to może nasprowadzają tego więcej i się zrobi taki polski Agile (hoho, marzenia). A i my będziemy bardziej zainteresowani tymże wyrobem. Może. Mniej mnie będzie cieszyło, jak sam jesteś ich robolem i nam kit wciskasz i robisz se ot taką reklamę. :) Jakie miejsce produkcji tego?

Ło kurde, nie mógłbym tam pracować, mam do nich ze sto lub więcej kilosów :D . Gitarka wyprodukowana była w Wietnamie.

Cytuj
Brzmi to trochę, jak pseudomarketingowy tekst w stylu opisów Gibsonów na stronie RNR.

Po prostu mam taki styl, BTW chyba i tak w Polsce był dostępny jeden egzemplarz  ;D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #11 14 Wrz, 2015, 12:09:26 »
Akcja strun jak w moim defilu - 5mm. Fajnie.

Chciałoby się rzec, że to tylko kwestia ustawień ale mostek i tak już nisko leży... Wygląda jakby gryf był źle osadzony. Jest pod kątem i wznosi się do góry, a chyba miał być prosto. Chociaż ciężko stwierdzić po takich zdjęciach.
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #12 14 Wrz, 2015, 12:49:16 »
Gdzie i co ci się wznosi?

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #13 14 Wrz, 2015, 15:18:14 »
nie powiem  :-[
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline pawianus1942

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • gibe da p0ssi b0ss
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #14 14 Wrz, 2015, 15:54:45 »
Jest wygodnie :). Tylko zdjęcie sprawia wrażenie wysokiej akcji, ogółem jest nisko.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #15 14 Wrz, 2015, 16:46:25 »
Jest wygodnie :). Tylko zdjęcie sprawia wrażenie wysokiej akcji, ogółem jest nisko.

No chyba jednak nie.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #16 14 Wrz, 2015, 16:49:50 »
Sorry, ale w moim odczuciu  gitara sprawia wrażenie mega paździerza...  :headache:

Offline pawianus1942

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • gibe da p0ssi b0ss
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #17 14 Wrz, 2015, 16:54:09 »
Najgrubsze struny podniosłem trochę, aby ładnie wybrzmiewały. Pozostałe są gdzieś 1,5 mm nad 24 progiem.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #18 14 Wrz, 2015, 20:12:22 »
WAT??!!
mniut i piah

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #19 14 Wrz, 2015, 21:46:28 »
Oj tam, oj tam ocenianie akcji ze zdjęć można sobie wsadzić w dupę, bo telewizja kłamie. Źle to nie wygląda i chętnie bym skonfrontował z moim Agile.
It's always nice to have a penis.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #20 16 Wrz, 2015, 21:07:54 »
Akcja strun jak w moim defilu - 5mm. Fajnie.
Chciałoby się rzec, że to tylko kwestia ustawień ale mostek i tak już nisko leży... Wygląda jakby gryf był źle osadzony.
Struny zluzować gryf skręcić przed takim osądem by wypadało a w drastycznych sytuacjach bez wyjścia starodawny trik z podkładaniem paska z karty telefonicznej pod gryf wyleczy sytuacje (w gitarze za ta kase chyba nikt sie nie obrazi a operacja wyleczy problem)  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2015, 21:10:50 wysłana przez Ewolter »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #21 16 Wrz, 2015, 21:38:43 »
Akcja strun jak w moim defilu - 5mm. Fajnie.
Chciałoby się rzec, że to tylko kwestia ustawień ale mostek i tak już nisko leży... Wygląda jakby gryf był źle osadzony.
Struny zluzować gryf skręcić przed takim osądem by wypadało a w drastycznych sytuacjach bez wyjścia starodawny trik z podkładaniem paska z karty telefonicznej pod gryf wyleczy sytuacje (w gitarze za ta kase chyba nikt sie nie obrazi a operacja wyleczy problem)  ;)

Dobry Boże, chociaż folię aluminiową, ale nie plastik. A najlepiej mosiężną, podobno fendery się tym też leczy na brak sustainu :P

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #22 16 Wrz, 2015, 22:03:57 »
Akcja strun jak w moim defilu - 5mm. Fajnie.
Chciałoby się rzec, że to tylko kwestia ustawień ale mostek i tak już nisko leży... Wygląda jakby gryf był źle osadzony.
Struny zluzować gryf skręcić przed takim osądem by wypadało a w drastycznych sytuacjach bez wyjścia starodawny trik z podkładaniem paska z karty telefonicznej pod gryf wyleczy sytuacje (w gitarze za ta kase chyba nikt sie nie obrazi a operacja wyleczy problem)  ;)

Dobry Boże, chociaż folię aluminiową, ale nie plastik. A najlepiej mosiężną, podobno fendery się tym też leczy na brak sustainu :P
ah...  :D jak chcemy się już czepiać to tworzywo sztuczne nie "plastik" a siodełka od graphtech z PTFE i teflonem wsadzasz w swoje gitary wiec tworzywa sztuczne i drgania to nie takie passe jak myślisz (mimo że 95% znich dla nas nie robi) ;) napisałem  tak bo wszyscy robili w moim otoczeniu :) jakby zaczac o tym mysleć w takich kategoriach to fornir tego samego gatunku drewna co korpus by był najbardziej git  :P  ;)

Co do Fendera to chyba fabrycznie cos takiego wsadzał

6:35 ale nie śledziłem tematu tyle co mi sie w tym wideło obiło  ::)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2015, 22:27:34 wysłana przez Ewolter »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #23 16 Wrz, 2015, 22:29:41 »
Stawiam dychę, że jest źle osadzony :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NGD] Raven E/G 8 TBK
« Odpowiedź #24 16 Wrz, 2015, 22:49:05 »
A niech stracę. O przekonanie, że jednak mostek jest po prostu trochę za wysoko, ale da radę nią ładnie ustawić ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Raven

Zaczęty przez BartekL Custom shop

1 Odpowiedzi
4492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2007, 15:12:56
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
5061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 13:29:39
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 16:40:00
wysłana przez trigger
43 Odpowiedzi
9783 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2017, 20:44:08
wysłana przez mastEr_eXplorer
61 Odpowiedzi
13655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2022, 14:05:55
wysłana przez Mariner