Autor Wątek: Paka/Głośniki do MG Raven I 100W  (Przeczytany 13655 razy)

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Paka/Głośniki do MG Raven I 100W
« 26 Lis, 2021, 15:33:58 »
Witam
Aktualnie rozglądam się za kolumną do mojego Ravena, w tej chwili posiadam 2 kolumny Buzzaro 212ST-B z V30 na pokładzie ale w połączeniu z Ravenem brzmi to nieco bezjajecznie.
Założyłem że sprzedam je i z tego kupie Marshalla 1960A lub B, miałem okazje grać na egzemplarzu kolegi i wpinać się czasem na koncertach, no było lepiej niż przy Buzzaro.
Niestety długo nie widać chętnych na kupno Buzzarek stąd czasem myślę, czy nie wymontować tych V30 i wstawić tam coś innego, pewnie V30 pójdą szybciej niż te paczki.
Macie jakieś pomysły z czym to może dobrze siedzieć?
Pozdrawiam.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Spróbuj Eminnence Legend.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Same trzydziestki nie są złe. Wszystkie paki (dużo) miałem z nimi i grały bardzo różnie. Ważniejsze jest z czego jest paka, jakie ma proporcje i jak jest skonstruowana (wg mnie w tej kolejności). Może opyl te paczki. Legendy są z kolei polecane przez Marka G.
Paczki z głów!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Właśnie często widzę że różne Eminence się przewijają w polecanych, no jak ktoś się zgłosi po paki i nie będzie chciał za cenę samych głośników kupić to spoko, jak narazie gram na tym Marshallu 1960A więc się nie pali, te Buzzaro są ze sklejki brzozowej więc chyba całkiem spoko materiał, uzbroje się w cierpliwość, najwyżej porozglądam się na allegro za Emi Legend, a o innych modelach co sadzicie, np. Wizardy?

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
VHT fatbottom 212 rozwiaze twoj problem

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Mi problem z V30 rozwiązała Orange PPC412HP8 na Celestionach G12K100

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Mi problem z V30 rozwiązała Orange PPC412HP8 na Celestionach G12K100
A, to ty ją kupiłeś :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
 Jako posiadacz zarówno kilku wzmaków od MG jak i kilku kolumn od Buzzaro (w tym przynajmniej trzech ST-B 212 V30) coś dodam od siebie... tu problemem nie jest paka, a głośniki. MG nie dogadują się z nimi, podobnie jak Ty miałem możliwość grania na MG Raven II 100 (w moim przypadku) i Marshall 1960A (G12T-75), to brzmiało zajebiście, natomiast z V30, było jak piszesz gorzej, dość mocno poprawia dogadywanie się zastosowanie dopałki, ale w moim przypadku... sprzedałem wzmaka od MG... potem wracałem wiele razy do tych wzmaków, ale ostatecznie, zawsze sprzedawałem, gdyż lubię moje V30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
No to ciężki orzech do zgryzienia, kusi ta przekładka na Legendy, a z drugiej strony dobrze mieć takie 1960A(egzemplarz kolegi na którym gram miał chyba coś zmieniane z głośnikami, ale nie pamięta co i na jakie) bo to jest wystawiane prawie na każdym koncercie i dobrze mieć na takiej ogarnięte brzmienie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
U mnie wszystkie problemy z paką rozwiązał ENGL 212 Pro. Będę polecał zawsze i wszędzie ;)
Paczki z głów!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
No ale raczej jak będę zmieniał to na 412, gdybym miał zostawać przy 212 to można rozważyć zmianę głośników w Buzzarkach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
A to od Ciebie chciałem kupić a Ty nie chciałeś wysłać. :P Męcz się teraz.

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
😀 No wysyłka takiego gabarytu to jest trochę zachodu, no i pakowanie tego, też byłbym spokojniejszy jakby kupujący sobie to obejrzał.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Wpakuj tam G12T75 i po kłopocie. Zobaczysz ile dołu nagle w Buzzarce się znajdzie. ;)

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Dołu z odpowiednim sprzętem to potrafi mieć, np z Jet City JCA50H nie brakowało, albo jak kiedyś na próbie podłączyliśmy Metal Zone w pętlę MG i pokręciliśmy okazało się że to nie takie gówno, wyszło z tego nawet coś takiego tylko nie było to dla nas użyteczne bo gramy dosyć szybko, zwolnienia są czasem i robiła się kaszana.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
😀 No wysyłka takiego gabarytu to jest trochę zachodu, no i pakowanie tego, też byłbym spokojniejszy jakby kupujący sobie to obejrzał.
Jakiego zachodu? clicktrans.pl, chłop wkłada do busa i ty tak samo wyciągasz z busa. Bez pakowania i pierdolenia.

Ludzie ogarnijcie się trochę z tymi wysyłkami sprzętu, to nie 2008.

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
No ale też potrafi trochę kosztować, zrobiłem symulacje wysyłki do Gdańska i 210 zeta🙂
Wtedy chyba bym wolał dostarczyć sprzęt przy okazji weekendowej wycieczki😀

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
No ale też potrafi trochę kosztować, zrobiłem symulacje wysyłki do Gdańska i 210 zeta🙂
Wtedy chyba bym wolał dostarczyć sprzęt przy okazji weekendowej wycieczki😀
Korzystając z tej strony, za wysyłkę w kraju nie zapłaciłem więcej niż 100, raz chyba 130, bo mi się spieszyło i nie chciałem czekać na inne oferty, nie wiem skąd te 220. Nawet jeśli 130, to niewielka cena za świadomość, że na pewno dojedzie całe.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Miałem Fendmessa i Ravena i kolumnę MG412 na Eminence Legend i nie za bardzo. One ogólnie fajnie warczały, ale dołu to nie było. Fakt, ze nie było też siary. O wiele lepiej te piece grały na Randallu 412 XL na V30 - brutal okrutny.

Posty połączone: 29 Lis, 2021, 07:55:26
Miałem Fendmessa i Ravena i kolumnę MG412 na Eminence Legend i nie za bardzo. One ogólnie fajnie warczały, ale dołu to nie było. Fakt, ze nie było też siary. O wiele lepiej te piece grały na Randallu 412 XL na V30 - brutal okrutny.

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Jeśli taka czerwona to widziałem z pół roku temu w ogłoszeniu i chciałem jechać ogrywać🙂

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Tak czerwona. Ale ja ją sprzedałem ze 2 lata temu. Gość, który ją ode mnie kupił grał raczej lekkie, nieprzesterowane rzeczy. Ale pisał mi, że jest zadowolony. Dla mnie ta paczka nie miała w ogóle dołu. Za to w porównaniu z V30 całkowite zero fizzu i siary. Wzmacniacz na niej fajnie, selektywnie warczał, ale nogawki nie szarpało. Sprzedałem ją bo lubię fizz i siarę :-)
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2021, 07:19:14 wysłana przez rafalek »

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
No mi akurat przyda się dla równowagi coś z dołem, temu myślę nad tym Marshallem 1960A, ale bardzo rozważam także wersje B, nie wiem tylko czy te jej pełniejsze brzmienie nie bierze się z tego że nie owiewa tak twarzy jak ścięta A.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
No mi akurat przyda się dla równowagi coś z dołem, temu myślę nad tym Marshallem 1960A, ale bardzo rozważam także wersje B, nie wiem tylko czy te jej pełniejsze brzmienie nie bierze się z tego że nie owiewa tak twarzy jak ścięta A.




Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Czy wspominałem już vht fatbottom 212?

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Owszem, ale myślę że jeśli zostanę przy 212 to po prostu wsadze w te Buzzarki G12T-75  i powinno być ok, zastanawiam się tylko czy dwie paki wtedy zamiotą lepiej niż jedna 1960A lub B

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Raven

Zaczęty przez BartekL Custom shop

1 Odpowiedzi
4492 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2007, 15:12:56
wysłana przez Leon
7 Odpowiedzi
4178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 09:26:00
wysłana przez Sulphur
32 Odpowiedzi
28237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 22:33:50
wysłana przez Johnny