Autor Wątek: Paka/Głośniki do MG Raven I 100W  (Przeczytany 13661 razy)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Na pewno latowiej bedzie transportować, lżej nosić, a jak miejsce będzie kluczowe (lub jego brak) to weźmiesz sobie jedna paczkę. Imo 2x212>212>>>>>>>>>>>>>>412

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Aha i zacznij od jednej paczki z tymi głośnikami a nie od razu obie. Warto się pobawić w żonglerkę.

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Transport czy cieżar mnie tu akurat najmniej martwi bo tylko raz wystawiałem paki na scene(" nawet dobrze to brzmiało z tymi dziwnymi rzeczami na scenie") , zwykle robiły to inne bandy, tak to sprzęt stoi głównie na salce, za Marshallem przemawia głównie różnica cenowa bo na takiej zamianie zarobie, no ale jak Buzzarki z G12T-75 mogą okazać się lepsze to może i spróbuje.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Od kiedy to Marshall 1960A jest droższy od Buzzaro 212?! Toć to można kupić za 1200/1300PLN.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
W sensie jak opyle dwie Buzzarki i kupie jedną 1960A lub B to jestem z kasą do przodu, zainteresowanie jakieś jest, ale bez większych konkretów, trochę się zastanawiam czy nie ogarnąć sobie zestawu bardziej pospolitego niż te MG i Buzzaro, taki head który zagada dobrze prawie ze wszystkim, a z drugiej strony no lubię tą funkcjonalność że mam w Raven dwa fajne przestery bo używam w dwóch bandach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
MG są fajne, ale mają też bardzo specyficzny sound. Inna sprawa, że przecież jest dużo headow z 3-4 kanałami, np. to co teraz mam ENGL Savage 120, bardzo funkcjonalny kombajn.

Posty połączone: 05 Gru, 2021, 22:24:02
MG są fajne, ale mają też bardzo specyficzny sound. Inna sprawa, że przecież jest dużo headow z 3-4 kanałami, np. to co teraz mam ENGL Savage 120, bardzo funkcjonalny kombajn.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
A z głośników jak myślicie, które walną lepszym dołem w Buzzarkach, Legend V12 czy G12t-75?, według specyfikacji mają takie samo pasmo przenoszenia.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dla mnie tylko V30...

HESU WH212 Modern vs Buzzaro ST-B212 - HiGain TEST - Gitarowanie #3
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A z głośników jak myślicie, które walną lepszym dołem w Buzzarkach, Legend V12 czy G12t-75?, według specyfikacji mają takie samo pasmo przenoszenia.

W zamkniętej budzie 212 v12-tki miały masę dołu. Jak nagrywaliśmy gitary, to HPF szedł na 200Hz, żeby się nie wpierdzielała w pasmo basu. Dla porównania identyko paka na v30-tkach cięta była na 120Hz, czyli poważna różnica. Pytanie - na grzyba Ci tyle dołu z gitary.? Na żywo i w studio, każdy realizator wyjebie Ci ten dól, a w kapeli - na próbach, będziecie mieli błoto, chcąc do tego dokoptować konkretnie brzmiący w dole bas.




Posty połączone: 06 Gru, 2021, 07:56:09
A z głośników jak myślicie, które walną lepszym dołem w Buzzarkach, Legend V12 czy G12t-75?, według specyfikacji mają takie samo pasmo przenoszenia.

W zamkniętej budzie 212 v12-tki miały masę dołu. Jak nagrywaliśmy gitary, to HPF szedł na 200Hz, żeby się nie wpierdzielała w pasmo basu. Dla porównania identyko paka na v30-tkach cięta była na 120Hz, czyli poważna różnica. Pytanie - na grzyba Ci tyle dołu z gitary.? Na żywo i w studio, każdy realizator wyjebie Ci ten dól, a w kapeli - na próbach, będziecie mieli błoto, chcąc do tego dokoptować konkretnie brzmiący w dole bas.



Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Śfinta prawda.
Paczki z głów!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Bo sam wzmak MG jakoś wielce dołem nie grzeszy, paki z V30 kupowałem pod Jet City JCA50h, grały miodnie ale sam Jet nie miał kultury pracy, kupił go kolega z zespołu a finalnie się zjebał, w V30 na tym wzmaku denerwuje ta jazgocząca górka.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No bo v30tki takie są. Weź se zamiast nich Warehouse Invader 50 (to takie jakby greenbacki o powiększonej mocy). Ja właśnie wyjebałem v12-tki na ich rzecz i jest teraz ideolo z JetCity JCH50. Tutaj z demo z jutuba na JCH20:



https://www.tube-town.net/ttstore/wgs-invader-12-50-w-16-ohm.html

https://www.tube-town.net/ttstore/wgs-invader-12-50-w-8-ohm.html
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2021, 11:09:30 wysłana przez OMSON »

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Finalnie mam taki roz***dol w głowie że już nawet nad zmianą wzmacniacza myślę😂

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Za mną chodzi Oranżada Rockverb 50, tylko na razie wącham temat. ;)

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Dziś chciałem się dobrać do tych głośników ale widzę że koszt wzrośnie, potrzebna jest lutownica.
Swoją drogą "ogrywałem" w guitar rigu wzmacniacze, no 5150 się podoba, może nieco zbyt bardzo bzyczy, Soldano faktycznie ma podobny przester do Ravena i podobnie jak on bardzo mało wybacza, 5150 wydaje się dużo łatwiejszy w grze, Peavey brzmieniem mocno mi się skojarzył z wpakowanym w pętle wzmacniacza Metal Zonem😀

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stary... ogrywanie takich wzmaków w Guitar Rig nie ma sensu, serio. To jakbyś oceniał samochody patrząc na ich fotki w Auto Świecie, niby można, ale nie ma to sensu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mariner

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Wiadomo że guitar rig to nie szczyt możliwości, ale ostatnio poważnie myślałem nad zakupem HX Stompa jako rozwiązania problemów sprzętowych, ze wzmacniaczami i pakami to chyba wiecznie tak będzie, że kupi się jedno to wymieni się drugie bo nie pasuje, teraz myślę nad wymianą paki albo głośników,  kiedyś może kupie inny amp i te głośniki już nie podpasują i jak tu żyć?😀

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Normalnie. Kupujesz wzmak który ci się podoba, potem drugi, trzeci i potem już samo leci.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jak na Steamie z grami  ;D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Za mną chodzi Oranżada Rockerverb 50, tylko na razie wącham temat. ;)
I, II czy III?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No i właśnie tutaj wącham temat, bo nie mam możliwości ogrania tych wersji. Z forum oranżadowego wykumałem, że co wersja, tym mocniej dopalona, natomiast najlepszy clean z MK I. A Ty masz jakieś doświadczenia z tymi wersjami RV50?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Każda z serii ma swoje wady i zalety. MKI 50W jest na lampach 6v6 - niektórzy lubią inni nie lubią, ale tak jak wspomniałeś, do cleanów idealnie.
MKII jest przez Jima Roota zachwalany jako najlepszy do hajgejnów.
MKIII ma wbudowany zajebisty attenuator, te attenuatory w oryngach to jest coś zupełnie innego niż te rezystancyjne dzielniki przed głośnikiem.

Większą różnicię imo robi 50W vs 100W. Głośność podobna :D 100W ma ewidentnie więcej headroomu, 50W nasyca się szybciej, jest bardziej cruchowo-rockowe. Wersje 100W mają dwa przełączniki, można wyłączyć dwie lampy i mieć identyczną końcówkę jak w 50W, można tez przełączyć końcówkę w triody i podzielić na kolejne pół.

Ja to ogólnie wolę Darki i Thunderverby, mają attenuatory i trochę inne, bardziej fuzzowate brzmienie :3

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dzięki za info stary! A co powiesz na OR50?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dzięki za info stary! A co powiesz na OR50?
szarpałbym jak reksio szynkę,

...ale ktoś mnie ubiuegł na olx


Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Właśnie na dniach kumpel mnie naprostował, żeby zlać RV50 i szukać OR50, jeśli już.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Raven

Zaczęty przez BartekL Custom shop

1 Odpowiedzi
4493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2007, 15:12:56
wysłana przez Leon
7 Odpowiedzi
4178 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 09:26:00
wysłana przez Sulphur
32 Odpowiedzi
28248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 22:33:50
wysłana przez Johnny