Autor Wątek: [nie-do-końca-New-GD] Siódme stringi Jeża, podejście drugie i ostateczne (?)  (Przeczytany 7169 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Kilka osób już wie, kilka się dowie, cała reszta pewnie zleje ale co mi tam :P Aha, będzie textwall, więc jak kogoś oczka bolą, to niech idzie je boleć gdzie indziej  :kissmyass:

W każdym razie po upłynnieniu kurakowatego Washburna zacząłem szukać porządniejszej szóstki. Po zrobieniu riserczu w czeluściach netu wcelowałem w Ibaneza Xiphosa, i byłem o sekundy (dosłownie) od nabycia jednej sztuki. Jednocześnie podrzuciłem w odpowiedni temat info o Jacksonie SLAT w fajnej cenie na aledrogo, ale propozycja została odgórnie zignorowana :P Bo sprzedawca to "zielony listek", bo forumowa jaśnie oświecona rada starszych uznała na podstawie zdjęć i jutuba, że to chujnia i grzybnia (a nawet się nie chciało sprawdzać jaki dokładnie model, bo po co?), i takie tam. Sam też nie byłem zainteresowany, bo gitara miała wszystko czego NIE szukałem - (super?)strat na EMG, FR, w barytonie i siedmiu strunach to ostatnie, czego było mi trzeba :-X Jeszcze w czarnym kolorze do tego :devil:

Ale sprzedający na kilka dni do końca aukcji rzucił taką cenę (i do tego przesyłał za pobraniem, czyli kaska do ręki kurierowi dopiero jak dostarczy paczkę), że musiałem na szybko zrewidować poglądy :P Tak czy inaczej, po paru perturbacjach (załatwiałem wszystko przez telefon będąc 300km od domu, paczkę odbierała Żona Moja :-* , gigbag został dosłany później osobną przesyłką bo nie wszedł do oryginalnego pudełka) gitarka dotarła.

I - szczerze - pierdolę że ijemdżi jedzo gunwo, że mostek jest zepsuty, że barytąg, że 7 strun i czarna Indonezja :D W kwocie ok. 5 setek poniżej średniej ceny rynkowej tych gitar, i 10 setek poniżej tego co konkurencja oferuje ze zbliżoną specyfikacją, jestem mega hiper turbo zadowolony ;D Aha, w zestawie dostałem:
- wyjebisty pasek Dunlopa - wisi na giełdzie, ale to głownie dlatego, że mam swój 8cm podbity nubukiem i tego wolę,
- straplocki tej samej firmy - zostają,
- gigbag Gator Extreme-1 - upłynniłem, kilka dyszek wpadło. Więc tym bardziej deal zaliczam do fhui udanych. Nokurwa ;D

A teraz (wreszcie) do rzeczy, model to (według naklejki na oryginalnym pudełku, gitara została zakupiona jako nowa w Thomannie jakby ktoś chciał wiedzieć) Jackson Soloist SLATXMGQ3-7 TRS BLK :headache: :D

Pełna specyfikacja w katalogu Jacksona: http://www.jacksonguitars.com/guitars/soloist/models/slatxmgq3-7-soloist-rosewood-fingerboard-transparent-black/

Opinie na ultimate-guitar: http://www.ultimate-guitar.com/reviews/electric_guitars/jackson/slatxmgq3-7_soloist

Focięta stanu około-pudełkowego:



















A to w trakcie i po rozbiórce czyszcząco--konserwująco-regulującej:









NGD miało być po prawdzie z górą dwa miechy temu, ale zarobiłem banana (tja...) i w efekcie efekt "łaaał" przeszedł w międzyczasie - może to i nawet lepiej. W każdym razie jest tak:

+ po z górą 15 latach dowiedziałem się, że gitara może nie lecieć na łeb :D
+ gryf jest wykurwiście wygodny, przesiadka z 6 strun / 24,75" na 7 / 26,5" przebiega w zasadzie bezboleśnie. Zmienny radius + floyd = struny leżą nisko jak w żadnej innej gitarze jaką miałem, a i tak nie chcą brzęczeć ;)
+ kopyto gryfu nie istnieje, więc jak ktoś umie grać sola to będzie zadowolony. Ja nie umiem, ale też jestem zadowolony :D
+ dupa korpusu jest bardzo głęboko frezowana i ładnie mieści mięsień piwny (tylko kurwa skąd jak ja piwa nie piję? :P ),
+ Flojd działa przyzwoicie. Bardzo przyzwoicie. Zaskakująco przyzwoicie. Ostatnio gitara leżała 10 dni nie ruszana, przy pogodzie zmiennej od 15 stopni i deszczu do 30 i suchości. Wracam, biorę gitarę, wpinam pod tuner = 7 x zielona lampka. Łodefak? ;D
+ progi są nabite bardzo przyjemnie, binding (gitara ma binding, tylko go nie widać z daleka) nałożony bez baboli, ogólnie poziom wykonania nie odbiega specjalnie od koreańskich wypustów jakie miałem w rękach, a jeżeli to różnice są trzeciorzędne (patrz fotka kieszeni flojda),
+ wreszcie skończyłem z kupowaniem strun na sztuki. Set 9-56 DM za 2 dyszki i wszystko gra. I zdecydowanie lepiej stroi i intonuje niż jakieś kombinacje z 60, 62 czy chujwiczym na skali gibsonowskiej. A że ma prawie 2 cale więcej? W niskich pozycjach prawie tego nie odczuwam (już prędzej dodatkowa struna robi różnicę), a w średnich i wyższych jest nawet wygodniej.

+- brakuje trochę profilowania pod ramię ale da się z tym żyć - jako zadeklarowany nie-miłośnik wyrobów (super)stratopodobnych jestem bardzo pozytywnie zaskoczony

- ze spraw wizualnych to "quilt top" to fornir, więc nie wiem po co jest z dwóch kawałków, które nawet za bardzo nie udają bookmatched. No i transparentny czarny mógłby być nieco bardziej transparentny - w czerwonej wersji znacznie lepiej widać to, co ma być widać ;) Ale poza tym lakier jest położony fajnie,
- poprzedni właściciel obchodził się z flojdem mało delikatnie, skutkiem czego musiałem zmienić dwie śruby haltera i dwa wózki, bo gwinty były ujebane  :facepalm: Do tego idiotycznie pozapinał sprężyny. I oczywiście standard - podstrunnica chyba nigdy nie widziała olejku...

Ogólnie jak za tę kasę to jest śmiech na sali. Zresztą nawet drożej bym za nią dał, bo tak bardzo mi odpowiada, że ostatecznie puściłem do ludzi swojego Epiego SG GX, co to miał mieć (wielokrotnie deklarowane) dożywocie... A teraz kończę pierdolić, idę się spuszczać grać :zuo:

A nie, czekaj...

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2015, 18:38:03 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline jaccqu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
ej no, ale nie płacz po Epi, przecież miał być z gwarancją odkupu, nie tak  :D ?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nie :D Na początku może i tak, ale ostatecznie 1. nie było na to chętnych ;) 2. zakładałem, że będę chciał ją kiedyś odzyskać. Pytanie -  po co? Przez kilka lat kombinowałem z ilością i strojami sześciostrunówek, aż w końcu się zorientowałem że to bez sensu. Musiałbym mieć pewnie ze trzy, a nie mam czasu grać na jednej.

Stąd żal trochę Epiego, ale niech służy komuś lepiej niż mnie. A pewnie będzie, boi kupił go jakiś napalony (muzycznie ;) ) chłopaczek z pomorskiej wioski. Tyle jego :)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nie :D Na początku może i tak, ale ostatecznie 1. nie było na to chętnych ;) 2. zakładałem, że będę chciał ją kiedyś odzyskać. Pytanie -  po co? Przez kilka lat kombinowałem z ilością i strojami sześciostrunówek, aż w końcu się zorientowałem że to bez sensu. Musiałbym mieć pewnie ze trzy, a nie mam czasu grać na jednej.

Stąd żal trochę Epiego, ale niech służy komuś lepiej niż mnie. A pewnie będzie, boi kupił go jakiś napalony (muzycznie ;) ) chłopaczek z pomorskiej wioski. Tyle jego :)

No i fajnie, sam doszedłem ostatnio do podobnych wniosków. Skoro można mieć szóstkę w standardzie i dżdżdż w jednej gitarze, to czego chcieć więcej?  ;) gratsy, niech służy i HNGD!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale że siódemka do kowerów donatana i kleło?
B ( o ) ( o ) B S

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Donutana i Klejo :D

Śmiej się śmiej, np. Blondie na niej pogrywam jak mi się hejwi miętal znudzi :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
ale że siódemka do kowerów donatana i kleło?

Ta gruba struna jest specjalnie na partie Maryli Rodowicz ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
ale że siódemka do kowerów donatana i kleło?

Ta gruba struna jest specjalnie na partie Maryli Rodowicz ;)
Kurwa, wygrałeś wszystko :dobre:

A gitara bardzo ładna, gratki.
« Ostatnia zmiana: 21 Lip, 2015, 15:21:41 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
A mi się tam podoba. Pewnie kurwi i tak ;)
Spoiler

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
A ile dałeś jeśli można zapytać?

Można można, ja z takich rzeczy nie robię tajemnic (chujwipoco swoją drogą) jak niektórzy  ;) Na czysto, po odliczeniu wszystkich kosztów własnych (np. wymiana elementów floyda) i upłynnieniu niepotrzebnego gigbagu, jakieś 1470 złotych polskich. I to wszystko za... aha, właśnie się zorientowałem że link do strony Jacksona nie działa (a przecież działał...), więc chcąc nie chcąc podaję pełną specyfikację:

- kształt - Jackson Soloist,
- konstrukcja - nek-sru: gryf klon 3 części, skrzydła lipa, top z klonu płomienistego (tja... ;D ), kolor transparent black, osprzęt czarny,
- skala - barytąg 26,5", 7 strun i 24 progi jak widać ;)
- pipaki 2x ijemdżi 707, po gałce vol/tone + przełącznik 3-pozycyjny,
- mostek Floyd Rose Special,
- z ciekawostek - gitara jest bardzo lekka jak na tę konstrukcję (waży ca. 3,7kg czyli ćwierć kilo mniej niż mój były firebirdopodobny Washburn!) ale za to długa, ma ok. 107cm. Czyli wszystkie typowe kejsy są za małe...

Wiem że jest lipna lipa, że ijemdżi jedzo... :P , że FR jest Special a nie Ori, że to, że tamto, że sramto. Do tego nie gra na nim żodyn "znany" pajacyk i nie ma modnego w obecnym sezonie logo. I po prawdzie, to sram na to wszystko, zresztą nie ja jeden jak czytam - o, tu fajna opinia: http://www.musicradar.com/reviews/guitars/jackson-slatxmgq3-7-soloist-569783

Teraz tylko wreszcie porządny zestaw grający sobie to tego zakupić. W moim tempie pewnie około roku 2017 :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Uprzedziłeś mnie, bo miałem pytać właśnie o ten most i jak się sprawuje? Pupy, to co kto lubi imo i nie jedzą tutaj gówna chyba tylko BKP, ale ja mam na to wyjebane ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
O FR to nie mnie pytać :) Ja się tym nie umiem posługiwać, no chyba że na poziomie nieskoordynowanego "łaaa-łaaa" :D

Natomiast da się to ładnie wystroić? Da. Trzyma strój? Trzyma, i to zaskakująco dobrze. Mikrostroiki są zajebiste? Są. Pewnie jakbym miał trochę wolnej kasy i chęci to bym zamontował jakiś tremol-no, ale nawet bez niego spokojnie da się grać bez wkurwiania że "coś się rozjeżdża".

Do tego jest to jakby nie patrzeć firmowy Floyd Rose (tyle, że robiony z tańszych materiałów w tańszym kraju ;) ), więc pasują do niego popularne, tanie zamienniki części. I jak nam np. wózek jebnie (jak mi, bo poprzednik dokręcał śruby chyba wkrętarką) to kupimy sobie byle Sung-Ila za 2 dychy z allegro - pasuje, działa, wszystko okejaśnie :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline pukas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • To ja zabiłem Laurę Palmer ;)
    • 2inspired
Spoko badylek. Te kilka pierdół w spadku po poprzednim właścicielu do ogarnięcia po taniości. Miłego NGD :)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Podstrunnica z hebanu dobrze by mu zrobiła tak na mój gust, ale poza tym look ma zacny. Gratulacje!
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Te kilka pierdół w spadku po poprzednim właścicielu do ogarnięcia po taniości.

Już ogarnięte. Swoją drogą nie pierwszy raz widzę, że ludzie nie potrafią się obchodzić z flojdami - z poprzednim też miałem podobne problemy, ale niestety że był to wynalazek nietypowe (japońskie Takeuchi montowane w starszych tajwańskich Yamahach) to musiałem kupić cały drugi mostek na części.

Cytuj
Podstrunnica z hebanu dobrze by mu zrobiła tak na mój gust, ale poza tym look ma zacny.

No ba :D Co prawda zdecydowanie wolałbym wersję czerwoną, jakoś mam słabość do tego koloru gitar (o tutaj: http://www.zzounds.com/item--JAC2916271 tłuste foty takiego buraka :D ), za to w posiadanej czarnej bardzo chętnie widziałbym podstrunnicę z klonu z czarnym bindingiem i markerami, coś jak w tym zjebanezie:



Ale nie będę wybrzydzał. Naprawdę ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jutro zmienisz zdanie i uznasz, że kupiłeś guvno i będziesz bardzo płakał i żałował. True story.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Jak weźmiesz Jacka w rozliczeniu, to kto wie... :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
235 Odpowiedzi
53360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 01:52:22
wysłana przez mondomg
44 Odpowiedzi
13139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 17:09:22
wysłana przez immortal-king
20 Odpowiedzi
5768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 08:57:36
wysłana przez Pietryk
20 Odpowiedzi
9999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 22:03:42
wysłana przez niedziak
3 Odpowiedzi
1684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2020, 13:20:25
wysłana przez rafalek