Autor Wątek: Fernandes Sustainer - działa, ale nie do końca  (Przeczytany 1645 razy)

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Cześć,

mam takiego sustainera w moim Burnym, ale działa tylko w trybie jednej oktawy, a w trybie dwie oktawy i jedna+dwie oktawy już nie działa. Czy ktoś miał taki problem? Ewentualnie czy wiecie kto kumaty mógłby do tego zajrzeć: najlepieje prawobrzeżna Warszawa i okolice.

Z góry dziękuję.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Są dwa rodzaje sustainerów. Jeden działa w dwóch trybach: zwykły i harmoniczny, A drugi w trzech: zwykły, harmoniczny i mix zwykłego i harmonicznego. Tego co napisałeś zupełnie nie rozumiem ale pewnie chodzi o to że masz sustainer FSK-101 w puszce humbuckera a te maja tylko dwa tryby.

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Mam ten pracujący w trzech trybach. Rzeczywiście ten pierwszy tryb jest zwykły, a drugi w oktawie, a trzeci jest w misie.
Dodam, ze wymieniłem w tej gitarze przetwornik przy moście ze stockowego na Bare Knuckle'a Steve Stevensa, chociaż nie wiem jakie to może mieć znaczenie.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2020, 13:20:33 wysłana przez gitzenon »

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Ściągnij instrukcję ze strony fernandesa. Tam są takie małe potencjometry na śrubokręcik regulujące parametry sustainera. Jeden z nich odpowiada za nasycenie tryby harmonicznego. Może go masz przekręcony na zero wtedy tryb harmoniczny dział jak zwykły bo strasznie długo trzeba czekać żeby dźwięk przeszedł w harmoniczną (takę symulację flażoletu)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
5574 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 08:57:36
wysłana przez Pietryk
24 Odpowiedzi
20310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 12:27:50
wysłana przez commelina
1 Odpowiedzi
1956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2015, 13:16:51
wysłana przez eventched
16 Odpowiedzi
7068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2015, 07:38:40
wysłana przez MrJ
7 Odpowiedzi
2230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2020, 14:47:16
wysłana przez Orange