Autor Wątek: stringi dla hardkorowców :D  (Przeczytany 53302 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #200 04 Lut, 2009, 23:40:11 »
zestaw 13-85 dzielnie dawał radę :D Ja lubię twarde struny (czyt. lubię poczuć coś twardego ;)), ale to już była przesada w ramach eksperymentu. do standardowego B mam 10-70 i jest nice. Do standardowego D w Les Paulu 11-60 i też żyję. :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #201 05 Lut, 2009, 12:20:34 »
Dzisiaj założyłem 10-14-18-28-38-52-72 do standard B! i są fajnie napięte, ale o dziwo nie są straszne. Początkowo miały być do A# ale były za luźne dziebko. EB oczywiście ;)

o ja jebie Stary!
musisz lubić naprawdę grube i twarde struny, bo mi przy 72 do B odpadają już paluchy.
w A w dropie dalej jest za twardo, a teraz przy stroju do drop F# jest dopiero w miarę ok, ale i tak przymierzam się jednak do nieco chudszych... oO

no są grube, ale czy ja wiem czy tak strasznie napięte <myśli>. Jakoś tak dziwnie w sumie mam, bo zakładam drut i zdaje mi się że jest okej, ale po paru dniach że jednak za luźno. Skacze wtenczas na grubszą i znowu to samo. W ten sposób z 62 doszedłem do 72 :D, ale grubiej już nie idę 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #202 06 Lut, 2009, 00:35:13 »
Umówmy się, że ten pedofil (w końcu na peaveyu 5150 gra, cfaniak) zerżnął set po mnie (;P) z tym, że ja na Schecterowskim 26,5" gram (ale w A#, moje drobne chujki) i śmiga wyśmienicie, jest idealnie, żadnych przedźwięków, żadnych bajek, gówien, etc, idealnie imho.
Nie chce mi się pisać dalej, bo osx + klawiatura windowsowa to tragiczne połączenie. Buziaczki chuopsy : * (Musza, napisz cuś na gg, bo listy ni mam : *).


P.S. Może siem komuś przyda:
Tabela
Tylko podkreślam, że to oparte na info by d'Addario, dla dowolnego innego producenta strun, moźe być zupełnie inaczej. Jak ktoś ni ma excela nowego - powinienem wkrótce zamieścić skriny tej tabelki w jpg (teraz jestem chyba zbyt pijany).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #203 07 Lut, 2009, 17:59:32 »
dzisiaj wyjalem ze skrzynki customowy set z tanichstrun.pl. wysylka, obsluga itepe - zajebiscie. ale mam jedno ALE:

czy jesli zamawiam customowy komplet strun to nie da sie go opakowac tak, zeby zabezpieczyc go przed wilgocia? z chlopakami z firmymuzycznej.pl tez juz o tym gadalem. koperta niestety nie chroni przed wilgocia, a w skrzynce pozcztowej przy paskudnej wiosennej podogdzie sucho nie jest. wszystkie papierowe opakowania sa obecnie na kaloryferze, bo sie zrobily troszki miekkie... to nie wplywa raczej pozytywnie na metalowe struny.

nawet jestem sklonny doplacac +/- 2 zeta i dostawac druty opakowane w jakis plastik czy cokolwiek.
Łe tej.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #204 08 Lut, 2009, 04:01:38 »
staram się zawsze wkładać w jakiś wór, ale nie zawsze mam coś pod ręką. nie czułem tematu do póki nie wróciła do nas paczka, która była rozerwana i podeptana (a w środku EB...).

zatem jeśli komuś jakimś cudem ostatnio wysłaliśmy bez wora, to obiecujem poprawę - będzie z worem, od tej pory zawsze ;-)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #205 09 Lut, 2009, 02:21:16 »
Wszystko kwestia grubości.
Gitarę dostałem z założonym setem 9-52 (sic!) i przebyła ona ze mną długą drogę. Generalnie narzekałem kiedyś na taki mankament, że przy uderzeniu mocnym w pustą A# miałem przez sekundę dźwięk B, potem wracało do normalności. Od ok. .066 tego problemu nie zauważałem (aczkolwiek miałem sporo innych problemów ze sprzętem, szczęśliwie już ze dwa tygodnie siedzi w domu, a ja pyrgam sobie na nim w wolnym czasie - opiszę te swoje perypetie gitarowe oraz świetną reakcję Wiącka, który skorygował za darmo problemy powstałe zdaje się z mojej winy). Teraz gram na 0.072 i jest moim zdaniem optymalnie. Zdarza mi się dropować (coby se Mastodona pograć, a co? xD) i robić inne cuda i też raczej nie narzekam.
Skala też mi się wydaje jak najbardziej optymalna, też mam ToMa, z tym że łoryginalnego, zresztą znajdziesz gdzieś na forum nieco info o mojej gitarce, a wkrótce się postaram skrobnąć coś obszerniejszego, wszak już rok u mnie leży.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #206 12 Lut, 2009, 16:58:36 »
czy jesli zamawiam customowy komplet strun to nie da sie go opakowac tak, zeby zabezpieczyc go przed wilgocia?

Pomysł LUX! Jak powiedziałeś tak też będzie! Dzięki za sugestię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #207 26 Lut, 2009, 12:25:04 »
nie moge znalezc kto mi odpisywal w sprawie strun do mojej 14 strunowki, wiec pytam teraz o konkretne sety plus dodatkowe single w celu uzulenienia setow

potrzebowalbym:
http://www.juststrings.com/lab-710-12h.html z dwoma dodatkowymi 11-kami z tego typu strun

oraz takie
http://www.juststrings.com/lab-bg-12.html
z dwoma 12-kami


czy ktoras z sazcownych firma ma, lub moze miec??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #208 26 Lut, 2009, 12:30:06 »
koniecznie labella?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #209 26 Lut, 2009, 12:33:52 »
jedyne co znalazlem w rozsadnej rozmiarowce. co innego proponujesz?? wybrzydzac nie bede bo i tak nie ma w czym ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #210 26 Lut, 2009, 13:17:51 »
nie no, jedyne co mogę zaproponować to EB (z ewentualnym rabatem jak tak dużo tych strun będziesz zamawiał ;-)), lub DR lub GHS, ale te to na zamówienie, z dużym wyprzedzeniem i najlepiej na setki...;-)

nie da sie uzbierać w takich rozmiarach tego?

edit: aj aj, to do akustyka...to ew. jeszcze dunlop wchodzi w grę - ale też 'na zamówienie, z wyprzedzeniem i długi czas realizacji' - są jakieś komplety dwunastostrunowe chyba + pojedyncze struny.

bida. ale obadaj ghs i dunlopy - może z tego coś się uda kiedyś...

o labelle zapytamy dystrybutora...
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2009, 13:25:32 wysłana przez zerodead »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #211 26 Lut, 2009, 13:22:11 »
obczaje w domu jakie maja rozmiarowki i ile by to wyszlo sztukujac.

narazie z 2,3 sety rozne do testow potrzebuje bo nie wiem jak to sie bedzie zachowywalo, wiec kupowanie 10setow w ciemno mija mi sie z celem :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #212 17 Lis, 2009, 18:50:12 »
Witam panowie
pisze tutaj bo nie bede zakladal nowego tematu, przepraszam jezeli pisze zlym
otoz: mam sobie ibaneza rgr08ltd 25.5 i komplet strun dean markley 10-46. mam ochote wywalić tą 10 i walnąc 56 z kompletu dean markley 10-56 i do drop b sie nastroic. pojdzie to to?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #213 17 Lis, 2009, 19:13:18 »
Powinno dać radę. Ewentualnie 58 na B.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #214 17 Lis, 2009, 19:31:33 »
przy tej skali 56 powinno działać ale 58-60 też sie sprawdzi zależy co lubisz i czy bedziesz sie przestrajał do C# czy nawet G#
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #215 17 Lis, 2009, 20:19:10 »
a gdzie moge kupic pojedynczą 58/60 bo wlasnie zdalem sobie sprawe ze ta strune 56 pozyczylem kuplowi i zostala mi tylko 70 z ghs-ow a ona raczej pasowac nie bedzie :-p

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #216 17 Lis, 2009, 20:49:12 »
Pojedynczego Deana Markleya to nie wiem, ale taniestruny.pl mają fajną ofertę Ernie Balli.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #217 17 Lis, 2009, 21:15:24 »
bo ta 70 to raczej nie bedzie dobra nie?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #218 17 Lis, 2009, 21:20:03 »
Wg mnie 70 będzie o wiele lepsza niż 56, ale to bardzo subiektywna sprawa.
Polecam wypróbować ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #219 17 Lis, 2009, 21:27:31 »
hmm, skoro tak dexterku mowisz to mam pytanko, co musze zrobic aby struna mi siedziala w siodelku i przeszla przez klucz ?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #220 17 Lis, 2009, 22:26:09 »
Przypiłować dziurę w siodełku i powiększyć otwór w kluczu ;)
Siodełka nie przeskoczysz, ale co do klucza to możesz ewentualnie zdjąć owijkę ze struny.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #221 17 Lis, 2009, 23:01:28 »
do drop B kombinowałbym z jakims dobieranym setem 11-68
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #222 18 Lis, 2009, 00:48:29 »
Jeśli chcesz taką grubą do dropa B, to może i reszta grubsza. Zależy jak lubisz. Ja teraz założyłem mojej suni 13-17-24W-34-36-58 i stroję do drop C. Jak dla mnie idealnie, a nigdy nie byłem entuzjastą grubych twardych drutów.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #223 18 Lis, 2009, 01:31:50 »
ja powiększałem sobie otwór w siodełku struną, 68 mi sie nie mieściło w ltd tak samo poprostu łapiesz strunke wkładasz w siodełko i lewo prawo tak jak byś piłował działa na warunki domowe
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: stringi dla hardkorowców :D
« Odpowiedź #224 18 Lis, 2009, 01:47:04 »
ja powiększałem sobie otwór w siodełku struną, 68 mi sie nie mieściło w ltd tak samo poprostu łapiesz strunke wkładasz w siodełko i lewo prawo tak jak byś piłował działa na warunki domowe

Możesz też oddać do lutnika na regulację, zrobi Ci to pro, plus rozwierci tunery. Nie wiem ile może taka zabawa kosztować, bo ja sam dostałem usługę gratis. Ale nie sądzę by to było drogie.
Rozwiercanie tunerów imo lepiej działa, niż zdejmowanie owijki - nie trzeba się z tym pieprzyć za każdym razem. Nevertheless, ja i bez zdejmowania przekładałem 66 i 68 przez schallery m1 klemm (pchałem na siłę, a następnie, jeśli już przeszło, ciągnąłem obcęgami (wiadomo, BEZ MŁOTA NIE ROBOTA!)), ale cóż - jestem tylko skromnym hardkorem (szkoda kurwa tylko, że hardkorem w zakładaniu strun, a nie, dajmy na to, hardkorem w graniu na gitarze... :facepalm:)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 01:49:32 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
50 Odpowiedzi
22093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2013, 13:33:36
wysłana przez Gveir
32 Odpowiedzi
10880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2012, 21:18:10
wysłana przez Rachet
6 Odpowiedzi
2660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 22:48:37
wysłana przez Sulphur
4 Odpowiedzi
1056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2012, 18:08:17
wysłana przez Frantic
16 Odpowiedzi
7166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2015, 07:38:40
wysłana przez MrJ