Autor Wątek: [NGD&NBD] Weźmisz czarno kure... [boobs and hedgehogs inside!]  (Przeczytany 6342 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
I tak nieważne co napiszę, zaraz będzie TL;DR :headache: :kissmyass:

Więc chuja się dowiecie co to za jedne, skąd są, dlaczego, za ile, i fogle jak i po co się u mnie wzięły u mnie dwa czarne (Ślunsk za oknem zobowiązuje :D ) kuraki :D Grunt że są, że cieszą oko. I ucho. A nawet rękę ;) A gdyby ktoś pytał, to bas poleci na giełdę, i to dość szybko - ywyntualne rezerwiren przyjmuję na pewu począwszy od dnia dzisiejszego. A co! :D

Żeby zacząć zgodnie z preferencjami forum, trochę dupy strony:

Spoiler

Reszta fotek będzie. Albo nie :P Niestety nie przestawię bloku żeby okna przestały wychodzić na północ - kilkaset prób udowodniło niezbicie, że ani dniem, ani nocą w moim mieszkaniu światło ni chuja nie nadaje się do robienia jakichkolwiek sensownych zdjęć. Natomiast na sesję w plenerze nieco za zimno, za mokro i ogólnie za badziewnie :P Poza tym w gitarach zostanie zmienione to i owo. A nawet więcej. I wtedy postaram się (dobre słowo) zrobić fotografie, które nie będą urągać poczuciu estetyki ;)

Aha, obiecane jeże. I cycki.

Spoiler

:zuo: :choszatan: :lambanan: :choszatan: :zuo:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
+1 za konsekwencję w utrzymaniu kolorystyki ;)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Jeża znalazłem resztę słabo widać :-*
« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2015, 08:54:27 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Zajebisty bas, ale za to takie gitary mi sie nigdy nie podobaly. Milego napierdalania  :headbang:
power to a being never dies

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Cyckami żony się zasłania, własne byś pokazał :P

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
....
Aha, obiecane jeże. I cycki.

Spoiler


Szału nie ma  :-\

Gitarki spoko ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Jeża znalazłem resztę słabo widać

Cyckami żony się zasłania

Szału nie ma

Haha, wydało się kto wszedł dla gitar, a kto dla jeży i/lub cycków ;D Toplessa byście chcieli, co? ;D

Cytuj
Zajebisty bas, ale za to takie gitary mi sie nigdy nie podobaly

Bas mi się podobał i podoba nadal, ale kilka razy miałem go w rękach (i to chyba wszystkie wersje jakie robi Epi - Goth, klasyczny sunburst, T-Bird Pro w wersji 4 i 5 strun) i jest to fajna rockin'machine, ale nic ponadto. Z basu znalazłem swoje ideolo w postaci Curbowa, i innego (pomijając w zasadzie nieosiągalnego Flying V bass) nie chcę.

Natomiast gitara jebła mnie "gołom dupom w tfasz" :D Takiego efektu "wow" nie miałem od czasu macania chyba MM JP6 - tak, tego MM JP6 za wiadomo-ile-kasy. O ile w Washburnie mogę się czepiać wykonania - jednak to chinolizm, i to chyba gorzej opłacany niż ten w Epihonach czy Ibanezach - to ergonomia tej gitary rozpierdoliła mi system :D Instrument nijak nie wygląda na wygodny, ale jest to jedna z najbardziej friendly-userskich gitar jakie miałem kiedykolwiek w rękach. A wbrew pozorom miałem sporo ;) Gdyby kilka detali (nieco inaczej wyprofilowane kopyto gryfu wraz zaczepem paska, lekko przesunięty i głębszy frez pod "mięsień piwny") to powiedziałbym wprost - to JEST najwygodniejsza gitara na jakiej grałem. Włącznie z instrumentami podchodzącymi pod 10kafli peelenów. Jak nie lepiej.

Natomiast jako że mi się nagle poprzestawiały plany na ten tydzień, i w ciągu paru najbliższych dni nie będę z gitarami nic robił (we sęsie nic modował i cykał fotek), to macie jeszcze kilka zdjęć jak to wygląda "na teraz". Coby się wam nie nudziło ;)











Takie "najmniej chujowe z chujowych" :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Główki wyglądają na masywne, nie lecą na łeb?
power to a being never dies

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A które reverse-body nie lecą? Albo jeszcze inaczej - w ogóle które gitary poza (super)stratami i wynalazkami typu "ergo" (vide Shoggie) nie lecą? ;)

Lecą lecą, ale nauczony n-latami prób i błędów wynikających z posiadania "krula nurkuw" jakim jest SG, używam teraz paska szerokiego na 8cm i do tego podklejonego szorstkim nubukiem. Wtedy nawet Thunderbird nie nurkuje ;)

EDIT: Aha, te gitary w ogóle trzyma się nisko. Baaardzo nisko. Względem swojego byłego już ARZ (przyjmijmy roboczo że to LP ;) ) wydłużyłem ten sam pasek o... ponad 30 cm :o Nawet biorąc pod uwagę różnicę w mocowaniu paska, daje to w sumie ok. 25cm realnego wydłużenia. I nadal jest wygodniej niż na LP :D Już teraz wiem dlaczego Hetfield ma explorera ("kurak" to w sumie nic innego jak mniejsze i lżejsze explo, kto mądry ten wie ;) ) na jajach :D F'CK YA! :D

« Ostatnia zmiana: 07 Kwi, 2015, 13:43:15 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A polubie. Ale za tytuł głównie ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • It is useless, to resist.
Pojebany jesteś.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
te, a gdzie te kury? jeż jest, cycki są ale QWA kur nie widać ... jakieś jaja ...

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Jak berety :P Wytłumoczcie koledze, czemu na "kure" mówi się "kura" :P

Tymczasem praca wre. Zacząłem od tego co zwykle robię z każdą gitarą jaka do mnie przychodzi - czyli szlif/polerka progów, pociemnienie podstrunnicy, satynowanie gryfu, ogólne rozbebeszenie całości żeby wszystko sprawdzić, itepe:







Ale do tego postanowiłem się trochę pobawić wyglądem. Planowałem zrobić kilka elementów w okleinie imitującej karbon, ale niestety te kolory które najbardziej mi pasowały (czerwony/pomarańcz) prześwitują. Natomiast bardzo przyjemnie wyszedł motyw a'la przecierane aluminium:







To na razie próba, więc są mikrozagięcia, niedoróbki itepe. Docelowo będzie poprawione ;) Tylko jeszcze dwa pytania do was:

1. jak widzicie robienie markerów? Robić je w ogóle, czy zostawić jednolitą czarną podstrunnicę? A jak robić to jakie? Kwadraty, tylko ze zmienionymi proporcjami (te są za duże), trapezy czy jeszcze coś innego?
2. co z oklejaniem pipaków? Technicznie jest to do zrobienia (chociaż nie tak prosto bo mają wcięcia i źle się takie rzeczy okleja, nawet folią termokurczliwą) ale czy nagrzanie pipaka suszarką jakoś mu nie zaszkodzi?

Podpowiedzi i sugestie mile widziane :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jak berety :P Wytłumoczcie koledze, czemu na "kure" mówi się "kura" :P

Tymczasem praca wre. Zacząłem od tego co zwykle robię z każdą gitarą jaka do mnie przychodzi - czyli szlif/polerka progów, pociemnienie podstrunnicy, satynowanie gryfu, ogólne rozbebeszenie całości żeby wszystko sprawdzić, itepe:

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

Ale do tego postanowiłem się trochę pobawić wyglądem. Planowałem zrobić kilka elementów w okleinie imitującej karbon, ale niestety te kolory które najbardziej mi pasowały (czerwony/pomarańcz) prześwitują. Natomiast bardzo przyjemnie wyszedł motyw a'la przecierane aluminium:

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

( Obraz usunięty.)

To na razie próba, więc są mikrozagięcia, niedoróbki itepe. Docelowo będzie poprawione ;) Tylko jeszcze dwa pytania do was:

1. jak widzicie robienie markerów? Robić je w ogóle, czy zostawić jednolitą czarną podstrunnicę? A jak robić to jakie? Kwadraty, tylko ze zmienionymi proporcjami (te są za duże), trapezy czy jeszcze coś innego?
2. co z oklejaniem pipaków? Technicznie jest to do zrobienia (chociaż nie tak prosto bo mają wcięcia i źle się takie rzeczy okleja, nawet folią termokurczliwą) ale czy nagrzanie pipaka suszarką jakoś mu nie zaszkodzi?

Podpowiedzi i sugestie mile widziane :tak:

Jak pipaki są woskowane, to suszarką możesz im zrobić krzywdę.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
No właśnie za chuja nie wiem :P Dół jest w nich szczelnie zamknięty taką jakby błyszczącą folią. To może wskazywać na woskowanie? Bo nie mogę znaleźć w żadnej specyfikacji jak to wygląda.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odpowiem inaczej. Tak, Twoje pickupy są woskowane, bo najprawdopodobniej nie są to vintage'owe reprodukcje PAFa, tylko coś mocniejszego. I atakując je suszarką robisz im krzywdę. Atakując palisander bejcą, też robisz mu krzywdę, ale to już tylko subiektywna opinia. Co do markerów, jeśli nie chcesz trzymać tych gitar nie wiadomo jak długo i nie boli Cię to jakoś wybitnie, to szkoda chrzenienia się z tematem.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Palisander pociemniam zawsze jeśli ma chujowy kolor. A niestety zwykle ma :P To nie skervy czy inne peeresy z ładnymi wzorkami, w gitarach tej klasy "rozłud" na podstrunnicy ma zwykle kolor i fakturę rozlazłego gunwa :P

T-bird idzie na sprzedaż z założenia, po prostu chciałem sprawdzić czy i jak da się zrobić markery przy pomocy folii do oklejania. Już wiem że się da ;)

I rozbebeszyłem też Washburna. I przy okazji odkryłem, że siodełko trzymało się chyba tylko pod naciskiem strun. Bo po ich zdjęciu odleciało :o :headache: :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Jak berety :P Wytłumoczcie koledze, czemu na "kure" mówi się "kura" :P

 :facepalm: wiem czemu  :angel: ino ich nie widać :)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Może odleciały do ciepłych krajów :D

A tymczasem "Wash in progress", czyli żmudny proces doprowadzania kuraka mniejszego ;) do stanu strawności...









Jak dobrze pójdzie, to jutro może w sobotę dostanie nowe struny. Co prawda Washburn miał być docelowo strojony do E, a Epiphone SG wrócić do C#, ale na razie Epi będzie w E, a Wash w H :P No chyba że będąc na dniach w Toruniu/Wawie kupię coś w sklepach stacjonarnych. Bo zamawiać jedną paczkę mi się ani chce, ani opłaca...
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2015, 12:47:41 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@MrJ z czego tak właściwie robiłeś te inlaye w końcu?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
z czego tak właściwie robiłeś te inlaye w końcu?

Z folii do oklejania. Coś takiego jak popularne "karbony" do aut, ale z dwiema różnicami - 1. jest to folia grubsza, więc 2. nie jest termokurczliwa, a raczej termoformowalna ;) Owszem, mięknie pod wpływem ciepła, da się ją też w pewien sposób układać, ale żeby działała tak jak "na jutubie" gdzie kładą płaski kawałek na kuli, jadą suszarą i wszystko się "samo robi", to nie. No chyba że opalarką, ale tej nie próbowałem uruchamiać w pokoju :D

Mam trochę tego w domu z odpadów poprodukcyjnych :P odkupiłem za grosze u producenta nietypowe formatki (typu 70x50, 40x100) w różnych motywach (aluminium, karbon, blacha ryflowana) i sobie tak majstruję ;)

Natomiast wrzucam WRESZCIE focie skończonych kuraków :P Miałem wcześniej, ale po ponad 10 latach bezawaryjnego użytkowania nagle-i-bez-powodu zdechł mi ACDSee, i zanim go ogarnąłem (czytaj: ostatecznie wypierdoliłem :evil: bo nawet reinstall nie działał) to kilka godzin kurwów poleciało :evil: Się wreszcie zbiorę, to prowadzę kury na spacer (pod blokiem jest trawnik z takimi fajnymi ceglanymi murkami) i zrobię sesję "w plenerze". Ale to jak będę miał czas i słonko :)



















Powiedzmy, że to jest efekt na 95% ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Orange

  • Gość
A myślałem, że to tele mają dałna

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
tele mają dałna

Hjehje, to samo można przeczytać pod testem mojego ulubionego (i posiadanego) basu - "Curbow wygląda, jakby miał downa" :D

Natomiast może i fire/thunderbirdy są lekko nieproporcjonalne, są pokraczne, są nawet może i brzydkie (jakbym Żonę Moją słyszał :D ) ale przynajmniej są JAKIEŚ. Nie wszyscy mają na tyle wyjałowiony gust, żeby podniecać się nudnym i wtórnym do porzygu czarnym superstratem :D

PS. Co ciekawe, na allegro pojawiły się dwa białasy. Z tego jeden kilkanaście minut autem ode mnie:





Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Orange

  • Gość
No cóż. Ja właśnie stratshape uważam za najdoskonalszy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
19717 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2012, 16:00:07
wysłana przez terrormuzik
18 Odpowiedzi
7825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2012, 13:49:49
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
4305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 23:15:27
wysłana przez mateusz.
2 Odpowiedzi
1397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2012, 10:50:28
wysłana przez dom?n
20 Odpowiedzi
7273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2013, 09:58:51
wysłana przez Drozd