Ankieta

Jak?

1 - BKP Painkiller, 2 - Gibson
3 (42.9%)
1 - Gibson, 2 - BKP Painkiller
4 (57.1%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: NGD PRS content inside  (Przeczytany 19292 razy)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
NGD PRS content inside
« 10 Lut, 2012, 14:30:12 »
Moje pierwsze  NGD w tym roku. :)

PRS Standard z 87roku


Wiosło dostałem wymieniając się za jednego z moich Axisów i jestem dość mocno zadowolony, w sumie ile można mieć takich samych gitar ;)

Gitarka jest jedną z pierwszych 2500 gitar zrobionych przez PRS-a.
Korpus cały wykonany z jednego kawałka mahoniu, wklejany jednoczęściowy mahoniowy gryf z small heel oraz podstrunnica z Brazilian rosewood. (GOD DAMN!)
Pickupy Gibson Ceramic 498&496, Tremolo Mil-com czyli odlewane z jednego bloku nie tak jak mostki współczesnych prsów z wygiętej blachy.
Widać, ze gitara była grana przez te 25 lat, szczególnie po tym jak bardzo jest wytarty lakier i zaokrąglony korpus pod prawą łapą :D



Zaraz jak ją dostałem, to rozkręciłem na części pierwsze WSZYSTKO co się tylko dało i zacząłem czyścic brud który się zbierał przez ponad 25 lat.
Wyregulowałem struny, pupy, gryf, generalnie wszystko.
Jeden z poprzednich właścicieli trochę zaszlachtował to wiosło robiąc cavity na baterie ( jak by w cavity z potkami wcale się nie zmieściły przynajmniej 3 takie baterie) oraz powiększając otwory pod picupami, żeby EMG weszło. (ble)

Jak wszystkie PRSy jest mega wygodna, korpus idealnie leży na ciele, a dostęp do wysokich progów jest genialny, szkoda tylko że nie ma grubszego gryfu których jestem wielkim fanem.

Gitara na sucho odzywa się całkiem przyzwoicie, trochę ciszej niż moje Axisy ale za to gra bardzo wyrównanym pasmem i sustain w tej gitarze jest niesamowity, nie grałem na równie dobrze rezonującym wiośle.
Po podłączeniu do wzmaka odzywa się bardzo przyjemny gitarowy środek, szybki dół i śpiewna góra :D
Tak grałem na tej gitarze przez parę dni i z każdym dniem się przekonywałem ze coś jest nie tak, że gitara z tak osławionego okresu produkcji prsa powinna jednak grać trochę lepiej, więc oglądnąłem trochę to się znajduje w cavity.
...Po usunięciu jakiś 5 pętli mas, wymienieniu wadliwego potencjometru i nowego okablowania, BAM! gitara zaczęła grać całkiem zajebiście, na tyle zajebiście, że to jedyne wiosło na jakim gram i nie mam ochoty na żadne inne, jest zajebiste.
Brzmienie tej gitary mi teraz MEGA pasuje, stało się bardziej otwarte, więcej dołu (takiego co nie muli), więcej wszystkiego.
Jest jak orgazm w chmurkach oblany czekoladą, boczkiem i Whiskey :)

Polecam stare Prsy




Spoiler

« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2012, 14:40:19 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline anton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2012, 15:00:39 »
Zaje ( bię ) biste!!

Gratulacje, też się na nie śliniłem jak chyba parę osób od nas z forum. 
Super że zostanie u nas i będzie można je kiedyś ograć na jakimś gejparty albo odkupić jak ci się znudzi... tia jasne.

PS. ten makaron na główce dodaje +10 do brzmienia? :D
Less is more, but more gain is more.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2012, 15:01:56 »
masz rację że zasłaniasz główkę tymi nitkami, też bym się wstydził grać na takiej ;)

gratuluję jeszcze raz, jakby gryf był grubszy to polowałbym na prsa :)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2012, 15:07:35 »
Nitki po to żeby tłumić drgania strun za siodełkiem na wysokich gejnach. Sprawdza się lepiej niż frotka :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #4 10 Lut, 2012, 15:08:36 »
MOAR PRS, MOAR!
Gratuluje serdecznie, bo PRS'y to zajebiste gitary.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #5 10 Lut, 2012, 15:38:01 »
Nareszcie piękny PRS, bez ptoków i we właściwym kolorze. Gratulacje.

PS Rozmontowując taką gitarę z pewnością najpierw spociłbym się jak dziwka w kościele, a potem ogarnął i nabrał przekonania, że jestem wielkim, niepowtarzalnym, jedynym na świecie, jebanym Indianą Jonesem :D

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #6 10 Lut, 2012, 15:45:10 »
Wiosełko można pooglądać tutaj:

http://www.brokenneck.pl/galeria

W części - "naprawa gryfu w PRSie"

Ta gitara wiele przeszła, nie wiem co za typ ją tak urządził, ale cavity też drążone było chyba łyżeczką od herbaty. Takich fuszerek w życiu nie widziałem.

Na szczęście Adrian Pierożak przywrócił ją spowrotem do życia. Gratuluję.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #7 10 Lut, 2012, 16:30:57 »
Gratki Coin :) Jestem ciekaw Twoich wrazen po dluzszym czasie, bo tez mysle nad zmiana mojego Axisa na PRS.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #8 10 Lut, 2012, 16:36:43 »
Zaraz jak ją dostałem, to rozkręciłem na części pierwsze WSZYSTKO co się tylko dało i zacząłem czyścic brud który się zbierał przez ponad 25 lat.

Ten brud musiał uzbierać się od 2008, bo wtedy ją oglądałem, macałem i ograłem w Guitar Heaven. Ten egzemplarz zresztą ostatecznie przekonał mnie, że nie lubię PRSów ;)

To wiosło nie ma szczęścia do stałego właściciela, więc życzę wam pomyślnych wiatrów i długiego pożycia małżeńskiego :D
Łe tej.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #9 10 Lut, 2012, 19:12:53 »
pograłem dzis na niej i fajne wiesło. Tych zabaw z gryfem wgl nie widać - gdybym o nich nie wiedział to raczej bym nie ogarnął że coś było robione :D Gra świetnie, jest czego zazdrościć :d

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #10 10 Lut, 2012, 20:08:29 »
Wiosełko można pooglądać tutaj:

http://www.brokenneck.pl/galeria

W części - "naprawa gryfu w PRSie"

Ta gitara wiele przeszła, nie wiem co za typ ją tak urządził, ale cavity też drążone było chyba łyżeczką od herbaty. Takich fuszerek w życiu nie widziałem.

Na szczęście Adrian Pierożak przywrócił ją spowrotem do życia. Gratuluję.


Nie, żebym miał coś do tej gitary bo jestem bardzo zadowolony, ale takie info by się przydało podać zanim się sprzeda gitarę a nie po.

O kurde, ja bym się ostro wkurwił jak bym mnie ktoś o tym poinformował dopiero po tym jak kupiłem od niego wiosło. Wjazd na chatę byłby na 100%........

Gitara piękna! Gratulacje!

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #11 10 Lut, 2012, 21:15:04 »
Wiosełko można pooglądać tutaj:

http://www.brokenneck.pl/galeria

W części - "naprawa gryfu w PRSie"

Ta gitara wiele przeszła, nie wiem co za typ ją tak urządził, ale cavity też drążone było chyba łyżeczką od herbaty. Takich fuszerek w życiu nie widziałem.

Na szczęście Adrian Pierożak przywrócił ją spowrotem do życia. Gratuluję.


Nie, żebym miał coś do tej gitary bo jestem bardzo zadowolony, ale takie info by się przydało podać zanim się sprzeda gitarę a nie po.

No to ja bardzo współczuję, że sprzedający był na tyle uczciwy, że o tym wspomniał.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #12 10 Lut, 2012, 21:16:35 »
Wiosełko można pooglądać tutaj:

http://www.brokenneck.pl/galeria

W części - "naprawa gryfu w PRSie"

Ta gitara wiele przeszła, nie wiem co za typ ją tak urządził, ale cavity też drążone było chyba łyżeczką od herbaty. Takich fuszerek w życiu nie widziałem.

Na szczęście Adrian Pierożak przywrócił ją spowrotem do życia. Gratuluję.


Nie, żebym miał coś do tej gitary bo jestem bardzo zadowolony, ale takie info by się przydało podać zanim się sprzeda gitarę a nie po.

Jeśli kupiłeś ją od Guitar Spot, to ja pierdolę...

Gitara jest śliczna, na pewno gra świetnie. To jest ex-Wiosło Kaliego? Zastanawiałem się czy jej nie kupić, ale skoro wychodzą różne rzeczy to nie zdecydowałem się jak wygooglałem to: http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?1651905-1987-PRS-standard-24-for-sale. :( Mnie gryf średnio przerażał, bardziej żal mi cavity.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #13 10 Lut, 2012, 21:22:20 »
Wiosełko można pooglądać tutaj:

http://www.brokenneck.pl/galeria

W części - "naprawa gryfu w PRSie"

Ta gitara wiele przeszła, nie wiem co za typ ją tak urządził, ale cavity też drążone było chyba łyżeczką od herbaty. Takich fuszerek w życiu nie widziałem.

Na szczęście Adrian Pierożak przywrócił ją spowrotem do życia. Gratuluję.


Nie, żebym miał coś do tej gitary bo jestem bardzo zadowolony, ale takie info by się przydało podać zanim się sprzeda gitarę a nie po.

Jeśli kupiłeś ją od Guitar Spot, to ja pierdolę...

Gitara jest śliczna, na pewno gra świetnie. To jest ex-Wiosło Kaliego? Zastanawiałem się czy jej nie kupić, ale skoro wychodzą różne rzeczy to nie zdecydowałem się jak wygooglałem to: http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?1651905-1987-PRS-standard-24-for-sale. :( Mnie gryf średnio przerażał, bardziej żal mi cavity.

Nie kupił jej ode mnie. Ja się kiedyś na to wiosło też nadziałem, na szczęście udało mi się ją zwrócić do miejsca z którego przyszła - nie będę rzucał nazwami, ale każdy kto trochę śledzi rynek, wie. To co jest w cavity, rzeczywiście przeraża...
Gitarka została ściągnięta ze Stanów cenie, bagatelka 1000 dolarów, kiedy to $$ stał dużo poniżej 3 zł :)))
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #14 10 Lut, 2012, 21:29:55 »
Sorry za takie przypuszczenie, ale tak można było wywnioskować po poście coina.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #15 10 Lut, 2012, 21:30:53 »
Sorry za takie przypuszczenie, ale tak można było wywnioskować po poście coina.

No właśnie też nie wiem z czego ten post coina wynikał. Chyba wie z kim się zamienił na wiosła :)
Ja Axisa nie miałem :)


Niestety, jest jeszcze jedna ściema sprzedającego - to nie jest żaden brazilian rosewood, tylko najzwyklejszy palisander, wcale nie jakiejś mega jakości. Potwierdzone przez kilku lutników. Zresztą sam niejedną gitarę z brazilianem miałem, i ma on po prostu charakterystyczny 'grain', którego tutaj brak.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2012, 21:33:04 wysłana przez Guitar Spot »
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #16 10 Lut, 2012, 22:06:07 »
Gdzie macie to foto tego cavity?

Coin gratuluję wiosła chociaż z takimi przygodami cofnąłbym deal. No chyba, że fajnie brzmi ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #17 10 Lut, 2012, 22:24:07 »
Właśnie. Szkoda, że nie widziałem tej elektroniki. Jakoś kurwa nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak można najebać 5 pętli mas przy 2 potkach, słiczu i gnieździe. To trzeba być geniuszem.
synkopy to guwno

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #18 10 Lut, 2012, 23:30:33 »
Szczerze, bardzo szczerze, zazdroszczę, choruję na PRS... a ten jeszcze z początków... mówiłem, że zazdroszczę?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #19 11 Lut, 2012, 00:57:05 »
Pies jebał cavity, EMG i łamane szyjki. Jak gra fajnie, to jest fajna  :lambanan:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #20 11 Lut, 2012, 10:26:43 »
Zaraz jak ją dostałem, to rozkręciłem na części pierwsze WSZYSTKO co się tylko dało i zacząłem czyścic brud który się zbierał przez ponad 25 lat.

Ten brud musiał uzbierać się od 2008, bo wtedy ją oglądałem, macałem i ograłem w Guitar Heaven. Ten egzemplarz zresztą ostatecznie przekonał mnie, że nie lubię PRSów ;)

Jeśli chodzi o brzmienie to na pewno zepsuty potek i pętle miały na nie wpływ. Gitara Lothara na te ten przykład z ponoć super potężnym Lungrenem, gdy ją nagrywałem, miała dużo mniejszy output niż D-Sonic w Setiusie. Czyli grało się jak na skręconym vol w gitarze - oczywiście coś w elektronice jest walnięte. Myślę, że po tych operacjach Coina gitara zagrała poprawniej (boję się używać już skrótowo słowa lepiej ;)).

Jeżeli to gryf Ci nie odpowiadał to pamiętaj, że w pierwotnej wersji był grubszy i miał zapewne inny profil. Jeśli zaś nie leżała Ci w prawej ręce to powinieneś zmienić rękę, bo to IMO największa zaleta tych gitar ;)

Często gram na '06 CU znajomego, który jest najwygodniejszym wiosłem na ziemi (IMO), ale brzmienie mnie nie porywało. Dopiero PRS Lothara przekonał mnie, że te gitary potrafią zabrzmieć konkretnie i ten egzemplarz jest w moim top3 ever. Chyba próbowałeś jego wiosła - nie podobało się? (jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić :P

Coin: Guitar Heaven, rozumiem, wiedział o wszystkim i nie poinformował Cię. W takim przypadku, wiedząc jak dużo dołożyłeś, oddałbym ją jak dobrze by nie grała. Znajdziesz jeszcze fajniejszą za taką kasę. A w Guitar Heaven na pewno nigdy nie zrobię zakupów, jeśli będzie robił problemy ze zwrotem, albo nie zrekompensuje tego (jeśli chcesz ją zatrzymać). Tak nie może być, to wiosło nie kosztowało 1000zł tylko [edit] prawie 7000zł!
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2012, 15:23:27 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #21 11 Lut, 2012, 11:33:00 »
Kurde, zawsze chciałem mieć PRSa, chociaż nie rozumiem totalnie zajawki i pałowania się na te wczesne modele, bo za to siano można dużo ładniejszą gitare dorwać, ale ważne, że napierdala jak szalona i że jesteś zadowolony ;)

Musza: Gutiar Heaven nie musiało wiedzieć o tym jeśli dostali wiosło od kogoś w rozliczeniu.. ta gitara tak mogła brykać po ludziach cały czas i nikt nic nie wiedział poza pierwszym właścicielem ;)

Ale nie ukrywam że rozbawiła mnie trochę ta historia, bo założę się, że gdyby wszyscy ogrywali ją z wiedzą, że jest połamana i bez brazylijskiego palisandru to by była chujowa :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #22 11 Lut, 2012, 11:59:19 »
Musza: Gutiar Heaven nie musiało wiedzieć o tym jeśli dostali wiosło od kogoś w rozliczeniu.. ta gitara tak mogła brykać po ludziach cały czas i nikt nic nie wiedział poza pierwszym właścicielem ;)

Myślisz, że kogoś kto tych PRSów ma/miał trochę, nie zdziwił fakt, że 'PRS regular carve neck' jest nagle dużo cieńszy? Poza tym myślę, że gdy się handluje takiej klasy gitarami, kontakty ma się ma na tyle dobre z osobami "w światku", że nie trudno o informację o jej historii (szczególnie, że ona już trochę ludzi obleciała). Na koniec, skoro elBiczel dał radę wygooglować ją, to czemu by Guitar Heaven nie mógł? Bo wiem, że Coin brał ją z dozą zaufania do firmy, która powinna takie gwarantować. Dodam, że tytułowa gitara nadal wisi na stronie sklepu i nie ma tam ŻADNEJ informacji o jakiejkolwiek naprawie/uszkodzeniu. Mam nadzieję, że Guitar Heaven się tu pojawi i wyjaśni sprawę, bo być może masz rację Budzan.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2012, 12:04:23 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #23 11 Lut, 2012, 12:04:37 »
Chyba zupełnie się zgubiłem; jeśli już piszecie, że ktoś był brzydki i cośtam przemilczał, to piszcie konkretnie a nie "nie powiem kto ale wiecie". Dobrze pamiętam, że w tym 2008 wiosło z Guitar Heaven wychodziło z EMG i kompletnym setupem elektroniki i mechaniki, robił to człowiek, który wie który koniec lutownicy jest ciepły i jakie kabelki lutuje się w odpowiednie miejsca.

To wiosło miało tylu właścicieli przez ostatnie lata, że na dziś dzień nie kumam o co kto ma żale do kogo. Proszę o wytłumaczenie :)
Łe tej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #24 11 Lut, 2012, 12:07:09 »
Chyba zupełnie się zgubiłem; jeśli już piszecie, że ktoś był brzydki i cośtam przemilczał, to piszcie konkretnie a nie "nie powiem kto ale wiecie". Dobrze pamiętam, że w tym 2008 wiosło z Guitar Heaven wychodziło z EMG i kompletnym setupem elektroniki i mechaniki, robił to człowiek, który wie który koniec lutownicy jest ciepły i jakie kabelki lutuje się w odpowiednie miejsca.

To wiosło miało tylu właścicieli przez ostatnie lata, że na dziś dzień nie kumam o co kto ma żale do kogo. Proszę o wytłumaczenie :)

Przecież wszystko jest jasno napisane i nie ma tu cenzury. Coin777 kupił gitarę od Guitar Heaven i chyba nie jest istotne kto jej zrobił wcześniej kuku, bo to on bierze odpowiedzialność za jej sprzedaż, tak?
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2012, 19:37:04
wysłana przez Bjørn
34 Odpowiedzi
17527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2012, 19:23:34
wysłana przez Fred the Shred
26 Odpowiedzi
7946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 11:33:56
wysłana przez michu123PL
20 Odpowiedzi
23190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 22:44:49
wysłana przez gizmi7
11 Odpowiedzi
5708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2016, 13:52:10
wysłana przez kropek