Ankieta

Jak?

1 - BKP Painkiller, 2 - Gibson
3 (42.9%)
1 - Gibson, 2 - BKP Painkiller
4 (57.1%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: NGD PRS content inside  (Przeczytany 19291 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #25 11 Lut, 2012, 12:17:59 »
Musza, powinno być tak jak mówisz, ale wiesz jak jest ;) wiosło przeleciało przez tyle łap że ciężko powiedzieć kto kogo oszukał z premedytacją, a kto tylko nieświadomym pośrednikiem.

w końcu każdy jest człowiekiem i ma prawo popełnić błąd, więc zaraz bym nie osądzał nikogo, dopóki się nie wypowie...

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #26 11 Lut, 2012, 12:31:51 »
w końcu każdy jest człowiekiem i ma prawo popełnić błąd, więc zaraz bym nie osądzał nikogo, dopóki się nie wypowie...

Dokładnie tak też do tego podchodzę:

Mam nadzieję, że Guitar Heaven się tu pojawi i wyjaśni sprawę, bo być może masz rację Budzan.

i myślę, że ktoś takiego kalibru załatwi to jak gentleman :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #27 11 Lut, 2012, 15:01:59 »
OK, teraz rozumiem.

Co nie zmienia faktu, że jak gra fajnie, to jest fajna i sru.

i myślę, że ktoś takiego kalibru załatwi to jak gentleman :)

Jak znam poważanie Toma dla wszelkiej maści forów gitarowych i tak dalej, to nie widzę szans powodzenia, ale kto wie.
Łe tej.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #28 11 Lut, 2012, 15:05:23 »
W końcu
Cytuj
DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W GUITAR HEAVEN
100% SATYSFAKCJI
W sklepie Guitar Heaven nie ma rozczarowań :) Wszystko jest pod kontrolą, czuwa nad tym zgodny team, który cechuje niesamowite zaangażowanie i oddanie. Nigdy nie poczujesz się zignorowany, odpowiemy na każdy Twój telefon i email. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy rzetelnych informacji.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #29 11 Lut, 2012, 15:14:17 »
Niestety, jest jeszcze jedna ściema sprzedającego - to nie jest żaden brazilian rosewood, tylko najzwyklejszy palisander, wcale nie jakiejś mega jakości. Potwierdzone przez kilku lutników. Zresztą sam niejedną gitarę z brazilianem miałem, i ma on po prostu charakterystyczny 'grain', którego tutaj brak.

Żadna ściema. Według wszelkich informacji w internecie popartych numerem seryjnym tej gitary, podstrunnica jest z brazilian rosewood. Guitar Heaven nie musi się znać na drewnie jeśli specyfikacja to jasno mówi. Zresztą, brazylijski palisander może wyglądać tak różnie, że prędzej bym podważył autorytet tych lutników niż ed Romana czy PRSa.

Widzę, że stała za $1500, nie $1000 dolców, co też nie zmienia faktu, że na ebay'u taka w oryginalnym stanie chodzi za sporo więcej. Okazje się zdarzają i nie ma co się sugerować pojedynczą ceną. Według mnie oczywiście ;)

Dostałem wiadomość od Coina, że Pan Tom z GH zachował się jak przystało na profesjonalnego sprzedawcę (choć wiedział wcześniej co się z nią działo). Dostał możliwość zwrotu lub rekompensaty i teraz może się zastanowić czy pokochał jak bezcenny skarb, czy odda jako gitara warta trochę mniej. Happy End :)
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2012, 15:36:19 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #30 11 Lut, 2012, 15:28:35 »
no to powodzenia w rozmyślaniu ;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #31 11 Lut, 2012, 15:39:07 »
Hej, Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z Tomem z Guitar Heaven.
Tom jest bardzo miłym i bezkonfliktowym człowiekiem, od razu się zgodził na zamianę z powrotem na Axisa z pełnym zwrotem kosztów, lub opcją zatrzymania PRSa razem z zwrotem dość znacznej części mojej dopłaty.
Powiedział też, że miał kontakt z tą gitarą gdy była przed "naprawą" gryfu który tak na prawdę nie był uszkodzony a jedynie ze gryf był lekko odchudzony i żadnego prętu nie było na wierzchu co uważam za wiarygodne - bo jak bardzo trzeba by odchudzić ten gryf? ;)
Myślę, że pracownia lutnicza chciała sobie w ten sposób podnieść trochę renomę, bo gdyby tak na prawdę było to TOM nie zdecydował by się wziąć z powrotem na sklep tej gitary (a miała po drodze przecież kilku właścicieli).
A z tym brazilian rosewood Musha już chyba wyczerpał temat.

Prawdą jest to, że mógł wspomnieć o tych wszystkich przeróbkach dokonanych na gitarze, ale z drugiej strony cały czas miałem możliwość ogrania gitary z możliwością zwrotu.
Więc, jednak to co jest na stronie napisane o 100% satysfakcji z zakupu jest prawdą.

« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2012, 16:26:42 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #32 11 Lut, 2012, 17:01:33 »
to jeszcze napisz co robisz skoro dostałeś taki wybór. zostawiasz sobie wiosło czy bierzesz axisa i szukasz dalej?

super sprawa że są ludzie z którymi da się jeszcze tak dogadywać przy dealach
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #33 11 Lut, 2012, 17:13:07 »
Widzę, że stała za $1500, nie $1000 dolców, co też nie zmienia faktu, że na ebay'u taka w oryginalnym stanie chodzi za sporo więcej.

No ale konkurencji zawsze dobrze dosrać ;)

Cytuj
Okazje się zdarzają i nie ma co się sugerować pojedynczą ceną. Według mnie oczywiście ;)

+ 1,00027



Bardzo fajnie że się sytuacja wyjaśniła.
Łe tej.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #34 11 Lut, 2012, 18:50:35 »
Widzę, że stała za $1500, nie $1000 dolców, co też nie zmienia faktu, że na ebay'u taka w oryginalnym stanie chodzi za sporo więcej.

No ale konkurencji zawsze dobrze dosrać ;)

Cytuj
Okazje się zdarzają i nie ma co się sugerować pojedynczą ceną. Według mnie oczywiście ;)

+ 1,00027

Bardzo fajnie że się sytuacja wyjaśniła.

Tak, tylko, że akurat za te 1500$ nikt tej gitary nie chciał :) Później trafiła na eBay, gdzie poszła właśnie za 999$, kto był nabywającym, wszyscy wiemy. Jeśli ktoś ma dostęp i wie jak to odnaleźć w archiwach eBaya, to znajdzie.
W tym czasie również obserwowałem tą aukcję, więc wiem jak się skończyło.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #35 11 Lut, 2012, 20:25:19 »
Takie przekomarzanie jest dla mnie zwyczajnie słabe. Myślę, że wszystko zawarło się w pierwszym poście Coina, gdzie napisał, że to najlepiej brzmiące wiosło jakie miał, i chyba to się liczy co? Dla mnie to by mogła być wystrugana z zaschniętego gówna, ale jakby brzmiała jak marzenie to wydałbym każdą kasę. Bo to dla dźwięku chyba zmieniamy wiosła na inne, a nie dla wyglądu, znaczku czy innych pierdół.

Zazdroszczę Coinowi i tyle.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #36 11 Lut, 2012, 22:57:14 »
Cytuj
Bo to dla dźwięku chyba zmieniamy wiosła na inne, a nie dla wyglądu, znaczku czy innych pierdół.
Chyba Twoja stara! :D

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #37 11 Lut, 2012, 23:27:42 »
napiszę parę słów od siebie, bo również niedawno miałem przez krótki czas tą gitarę... wzięłem ją od Tomka Nowaka w rozliczeniu za T.Andersona (który niestety nie brzmiał jak dla mnie)... w opisie niestety nie było wspomniane o tych historiach, o których piszecie, dowiedziałem się o tych szczegółach częściowo od Michała z GuitarSpot, a częściowo od Biczela (który zapodał mi znalezione jakieś dawne ogłoszenie tego wiosła, gdy było jeszcze w Stanach), gdy wiosło sprzedawałem... ostatecznie Tom wziął tego PRSa z powrotem w rozliczeniu za piec CustomAudio

potwierdzam, że Tom jest bezkonfliktowy, elastyczny i idzie się z nim dogadać... z drugiej strony złego słowa nie mogę powiedzieć o konkurencji, czyli Guitar Spot (jak dla mnie profeska w każdym calu)... ale nie o tym temat

co do samego PRSa - jak dla mnie było to po prostu solidne, ale nie rewelacyjne wiosło (głównie z uwagi na chudy gryf i przystawki)... jeśli ktoś by bardziej zwracał uwagę na granie a mniej na sprzęt, to możnaby na takiej gitarze grać przez długie lata

Coin - jeśli wiosło Ci bardzo pasuje, to je zostaw, w przeciwnym razie zrób odmiankę i poszukaj innego PRSa, niekoniecznie prefactory (moim zdaniem są nieco przereklamowane)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #38 15 Lut, 2012, 02:33:28 »
Wiosło zostaje u mnie, szczególnie po dzisiejszej konfrontacji z PRS McCarty z 99roku, niby grała głośniej od mojego PRSa na sucho, ale po podłączeniu do pieca od razu było słychać które drewno dobrze wyschło. ;)
Mc różni się konstrukcyjnie od mojego Standarda tym że ma Klonowy top, grubsze o jakiś 1cm mahoniowe body, oraz posiada 22 progi zamiast zajebistych 24.
Ten model akurat miał Stały mostek, który okazał się być zaskakująco wygodny... szkoda że nie stroi ;)
Zauważyłem, również, że w McCarty gryf był wklejany pod kątem a w mojej gitarze jest płasko wklejony (albo pod dużo mniejszym kątem)

Jak dla mnie Mc ma trochę za dużo dołu, fanom Les Paula się to pewnie spodoba, skoro wiosło było projektowane przez byłego pracownika gibsona. Na przetworniku gryfowym zaraz można było grać jakieś zamulające mahoniowe dźwięki, co jest jednoznaczne jak dla mnie z Les Paulem ;) Przetwornik pod mostem miał więcej pazura i bardziej mi się spodobał, taki instant G&R (porównywaliśmy na Marshallu) :)
Mój PRS co dziwne jako, że praktycznie cały jest wykonany mahoniu z kolei grał bardzo równo, żadne pasmo się nie wybijało ponad inne, dla mnie to jest oznaką dobrego instrumentu, pomimo tego że gitarka starsza od tamtej o 12 lat, to brzmiała bardziej modern niż Mc :)

Właściciel tamtego PRSa po ograniu powiedział, że jak bym kiedykolwiek sprzedawał wiosło to mam już kupca :P

Jedyne co mi przeszkadza w wiośle to jednak trochę cienki gryf, szczególnie że normalnie gram na Axisie który gryf ma jak kij od miotły :D
A przystawki też planuje wymienić na jakieś nisko outputowe, pewnie będę niedługo eksperymentował, dam znać jak znajdę te właściwe :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 02:49:03 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #39 15 Lut, 2012, 09:49:31 »
McCarthy z tego co mi wiadomo jest własnie odpowiednikiem LP - także Twoje skojarzenia są jaknajbardziej słuszne

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #40 15 Lut, 2012, 10:07:35 »
Ten model akurat miał Stały mostek, który okazał się być zaskakująco wygodny...

a mówił ja ;)

Toś mnie zachęcił jeszcze bardziej do McCartyego... bo ileż można sobie gitary potem 250k zamulać?
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 14:36:10 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #41 15 Lut, 2012, 10:49:01 »
Tak primer wiedziałem o tym i chyba się im udało :)

Generalnie to polecam McCarty, jak bym mógł mieć obie to bym miał :D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #42 15 Lut, 2012, 15:02:33 »
Miałem McCarty'iego i również polecam ;)

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #43 15 Lut, 2012, 15:25:12 »
i ja również polecam McCarty, jak dla mnie fajniej gada niż Customy

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #44 15 Lut, 2012, 17:15:58 »
również polecam McCarty, są fajniejsze niż PRSy

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #45 15 Lut, 2012, 17:55:21 »
również polecam McCarty, są fajniejsze niż PRSy


Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #46 20 Lut, 2012, 22:01:27 »
Zrobiłem małe porównanie pupów, Gibson vs BKP Painkiller:
http://dl.dropbox.com/u/47616340/BKPvsGibson.rar


Nagrane  PRS ->Maxon od808->Bash mk5 (3 kanał)->Orange PPC412->SM57->ESI ESP1010->Nuendo

Pomiędzy nagraniami nic nie było ruszane oprócz pupów.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #47 20 Lut, 2012, 22:04:43 »
Pickupy gibsona mi się bardziej podobają, ale jeśli kręciłeś pod nie to nie ma się co dziwić. Painkiller i Warpig nadal będą najlepszymi pupami ever w KAŻDYM (rage!!!.jpg) wiośle ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #48 11 Mar, 2012, 15:45:01 »
Skoro już efekt wow przeszedł, napiszę, że gitara nadal jest zajebista i na niej gram.

Wymieniłem pupy na BKP Riff Raff w puszkach. :)
Pickupy zdecydowanie bardziej old school niż jestem do tego przyzwyczajony. Dużo bardziej podatne na artykulacje i mniej skompresowane od  wysoko outputowych pupów. Jednym może się to podobać innym nie, ja jeszcze nie wiem :P
RR mają bardzo uwypuklony atak i brzmią dość vinażowo, dół nie jest tak zwarty jak w warpigach, ale za to lepiej słychać składowe każdego akordu na przesterze, coś za coś.

Foty:
Spoiler
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD PRS content inside
« Odpowiedź #49 11 Mar, 2012, 16:00:07 »
te puszki wyglądają ładniej jak nie są w gitarze ;p

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2012, 19:37:04
wysłana przez Bjørn
34 Odpowiedzi
17527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2012, 19:23:34
wysłana przez Fred the Shred
26 Odpowiedzi
7946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 11:33:56
wysłana przez michu123PL
20 Odpowiedzi
23188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 22:44:49
wysłana przez gizmi7
11 Odpowiedzi
5708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2016, 13:52:10
wysłana przez kropek