Autor Wątek: NGD - Czarna smoła i znienawidzone przystawki (ESP content inside)  (Przeczytany 7948 razy)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu


ESP Eclipse II VB. Wiosło wszystkim znane, chociażby z tańszej wersji LTD. Należało do mojego kumpla, który kupił je kiedy jeszcze jarał się Sepulturą i innymi tego typu kapelami. Niedługo później gust zmienił mu się na bardziej blues-rockowe klimaty i ESP nie było dla niego już idealną gitarą. Ja to wiosło zawsze lubiłem ogrywać, więc kiedy Gib zaczął mnie już trochę wkurwiać, zaproponowałem wymianę na którą się zgodził. I tak od dzisiaj ten czarny singlecut należy do mnie.

To moje pierwsze wiosło na EMG i szczerze nie rozumiem nagonki na te przetworniki. OK, są gusta i guściki, ale IMO na mocnym mesowatym przesterze robią zajebistą robotę, PM są tight i w ogóle jest rozkurw, przy czym 60 w pozycji gryfowej bardzo ładnie odzywa się na kanale czystym, szczególnie lekko podkolorowanym chorusem.

Jestem zadowolony z wymiany. Gibson był wiosłem fajnym, ale ESP bardziej pasuje do mojego stylu grania. W Giba musiałbym zainwestować - wymienić siodełko, żeby poprawić strojenie na setach grubszych niż 10-52 no i prawdopodobnie wymienić przetwornik mostkowy. Szczerze, wolałem po prostu zmienić wiosło.
« Ostatnia zmiana: 01 Sie, 2012, 16:00:14 wysłana przez michu123PL »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Popraw foty popraw foty popraw foty!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mi też się nie wyświetla. :) Popraw foto!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No i git. Klasyczne wiosło. Bardzo fajne, gratki. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Co na nim pocinasz? Od zawsze mi sie to wiosło podobało :) Graty!

Jak sie ono ma właśnie do giba? Gryf jest inny? Sound?

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
EC tylko w takim wykończeniu mnie naprawde rajcuje...GRATZ!!! xD
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Gratulację.
Piękne wiosło, wygodne wiosło, świetnie brzmiące wiosło ;)

Sam sobie kiedyś kupię ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
60 w pozycji neck rządzi. wiosło pierwsza klasa chociaż mi osobiście bardziej pasował klasyczny układ potków z LP. gratsy i mam nadzieje że niedługo uda się przeczytać jakąś dłuższą reckę po zakończonym miesiącu miodowym :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
It's always nice to have a penis.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Ja tez jestem uczestnikiem nagonki na EMG81, ale wlasnie ten model ESP pozyczylem od kumpla i tam EMG mi brzmialo jakos...tak ladniej :)
Fajne wieslo!

Zomballo

  • Gość
Wiem że nie ta liga ale jaja kobyły posiadacz LTD EC400AT i EC500 bardzo doceniam i popieram myśl technologiczną, brzmienie i wykończenia wioseł ESP ;) Gratulacje! Wypiardowe wiosło!
Spoiler

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Ssiecie.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
@Siara - głownie nowoczesne gatunki metalowe (wszelakie metalcore'y czy nu-metale) bo wg mnie w tym się najlepiej sprawdza. Gryf jest inny - trochę chudszy i chyba o innym profilu. Body jest też chudsze i inaczej wyprofilowane. Zdecydowałem się na wymianę na to wiosło głównie ze względu na fakt, że nie podobało mi się brzmienie Giba na mocnych przesterach (było IMO płaskie i ja przynajmniej nie potrafiłem tak ustawić wzmaka, żeby nie muliło a zarazem nie waliło górą). Może to była wina przetworników - nie wiem. Brzmienie ESP to klasyka metalu późnych lat 90 i XXI wieku, czego zasługą są pewnie EMG.

Szczerze przyznam, że chętnie ograłbym jakiegoś LTD z serii od 400 wzwyż, bo w tych wiosłach upatruję sobie w tej chwili potencjalny back-up/drugą gitarę.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Gratulejszyns! Szczerze lubię wszelakie ESP, ale to wykończenie przyprawia mnie o mdłości ;) Ważne, że Tobie siedzi, choć pewnie i tak za 2 tygodnie wyląduje na allegro ;)
mniut i piah

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163


Fajny riff od 1:45, zrobisz z tego utwór? Tym bardziej się cieszę, że Cię przywiało do Posen po tym fragmencie, you know ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2012, 17:51:18 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Riff od 1:45 wymyśliłem jakoś wczoraj. Mogę pomyśleć nad jakimś rozwinięciem jeżeli jest fajny.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Riff od 1:45 wymyśliłem jakoś wczoraj. Mogę pomyśleć nad jakimś rozwinięciem jeżeli jest fajny.

Myśl, myśl, mogę pomóc w realizacji.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Od 1:45 zaczęło mi się podobać :D
Ssiecie.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Potwierdzam, zgrabny riff.  :) Myślałem, że w 1:45 zacząłeś grać jakiś wałek. ;D
W ogóle jakoś przegapiłem temat, a patrząc po dacie, miałem wtedy gas na eclipse'a w tym wykończeniu. :o
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Bez brejkdałnów........ :( :( :(

Spoiler

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Kopie mi moszne. I faktycznie, riff od 1:45 znakomity :)

Offline TheBlueNote_7

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Nieno, riff w pytkę  :D Mam nadzieję że rozwinięcie nadejdzie szybko co se psuchamy  :headbang:

I czemu nie mogę polubić komentarza Muszy? :D Dopiero od miana Użytkownik/Gaduła można, tak?  :D :D :D
Spoiler
Musza, twój post z miłym gestem jest lajkowany mentalnie  ;D
Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2012, 19:37:04
wysłana przez Bjørn
49 Odpowiedzi
19292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2012, 16:00:07
wysłana przez terrormuzik
16 Odpowiedzi
7146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 12:04:55
wysłana przez m.prorok
20 Odpowiedzi
23200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 22:44:49
wysłana przez gizmi7
11 Odpowiedzi
5708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2016, 13:52:10
wysłana przez kropek