Autor Wątek: DEAN CUSTOM RUN  (Przeczytany 27879 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
DEAN CUSTOM RUN
« 22 Sty, 2015, 19:18:36 »
Szukałem wiosła do metalurgii z koniecznością opuszczenia grona 7 strunowców. Ostatnie dwie moje siódemki idą na spyłkę tak czy siak. Nowe wiosło nadciąga z US. Miałem do wyboru gity o numerach 12, 13 i 70. Postawiłem na 13 :). Co prawda nie jest to kastom szop USA tylko limitowana koreańska wersja 100 sztuk na cały world. Nazwali to Custom Run pewnie w celach marketingowych, ale nie mogłem się oprzeć pokusie. Po otrzymaniu oferty od firmy RAN i terminów realizacji 15-18 miesięcy popełniłem samobójstwo, ale jednak szybko zmartwychwstałem jak zobaczyłem Dean'a w takim wykończeniu i wersji 24 progi. Jeżeli pickupy okażą się z dupy :) to wymienię, ale najpierw potrenuję bo może będzie fajnie i to bez dodatkowych kosztów. Jak doleci to coś skrobnę :)
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #1 22 Sty, 2015, 19:22:55 »
paskudna, gratki :)
i always go full retard

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #2 22 Sty, 2015, 19:32:50 »
Moja Zetka pikniejsza :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #3 22 Sty, 2015, 19:40:35 »
Mieć kasę na RANa i wydać ją na koreańskiego Deana....

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #4 22 Sty, 2015, 20:59:01 »
Zawał ze skutkiem śmiertelnym mogę mieć za miesiąc, a lutnicy w Ran'ie nawet jeszcze deski do obróbki nie chwycą. Połowa ceny Ran'a, jak dla mnie piękne wiosło no i tydzień FedEX'em. Miałem wiele gitar 7 strunowych na dłużej w swoich łapskach. Tanie i drogie, a najlepiej brzmiącym wiosłem okazał się Korean :) może nie najdłuższy sustain, ale pięknie gra. Wszystko jednak poszło/idzie do ludzi. Wracam do 6 strun z tremolem w dropie.
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #5 22 Sty, 2015, 21:06:31 »
Boszszz...  Wolałbym poczekać i 2 lata ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #6 22 Sty, 2015, 21:15:02 »
Boszszz...  Wolałbym poczekać i 2 lata ;)
Dokładnie, poza tym dla mnie czekanie to jedna z atrakcji zamawiania customa. Czekasz aż coś powstanie z niczego, wiesz że powstaje dla Ciebie i pod Twoje preferencje, czujesz większa więź z instrumentem. Ale co ja tam wiem, ja jestem tylko pojebany :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #7 22 Sty, 2015, 21:26:20 »
Jeden lubi jak mu cyganie grają, a drugi jak mu stopy śmierdzą. Zatem Panowie...  ...Wy czekajcie, a ja sobie już pogram bo nie widzę sensu w kupowaniu taniego, przejściowego wiosła 6 strunowego skoro potrzebuję w miarę dobrą gitarę na NOW. Każdemu według potrzeb. POZDRO
INTERSTELLAR

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #8 22 Sty, 2015, 21:53:32 »
Gitara fajna. Koreańskie wiosła są fajne.

A co do customow to jednak trzeba srać kasą żeby sobie takiego zrobić.

I dziś mam pomysł ze gitara będzie  taka i owaka potem czekam 18 miesięcy i już mam śmakie i srakie potrzeby, wiec niby się cieszę że wreszcie, nareszcie ale z drugiej strony jestem ograniczony bo jednak presja że to wiosło marzeń, kasa i 18 miesięcy czekania robi swoje.

Ergo
Lepiej brać co jest :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #9 22 Sty, 2015, 22:49:36 »
No i z customami jest tak, ze nie zawsze da sie to sprzedac za wiecej niz skrzynka piwa. Wioslo brzydkie ale Tobie ma sie podobac, nie nam. Strasznie duzo ma tych przystawek ;)

A najfajniejsza to i tak ta V-ka ze zdjecia.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #10 22 Sty, 2015, 23:52:09 »
No i z customami jest tak, ze nie zawsze da sie to sprzedac za wiecej niz skrzynka piwa.
Zauważ, że to zaczyn się zmieniać i customy na rynku wtórnym zaczynają drożeć. Poza tym wszędzie na świecie customy to droższe i bardziej szanowane wiosła. Tylko w Polsce ciągle pokutują lata komunizmu.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #11 23 Sty, 2015, 00:37:10 »
No to sprzedaj RANa za dobre pieniadze w takim np UK :) Ale fakt, customy nasze coraz bardziej rozpoznawalne, jednak seryjniaka duzo latwiej puscic w swiat.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #12 23 Sty, 2015, 08:35:06 »
Cytuj
Zauważ, że to zaczyn się zmieniać i customy na rynku wtórnym zaczynają drożeć

Gdzie? Jakie?

Jedno co na razie trzyma cenę to Skerveseny, i półseryjne modele innych producentów, typu RAN Crusher. Bo Mayonesy w sumie ciężko nazwać customami, stąd ich nie wliczam.
Natomiast typowe customy, robione pod konkretne zamówienie w ilości jedna jedyna sztuka, to wiszą, wiszą, wiszą, i zwykle sprzedają się w cenie koreańców, jak nie chinoli - no chyba, że kupi je "kumpel z kapeli" ale to inna broszka.

A gitarka przezajebista. Co prawda nie wiem po co ten singiel, a podstrunnicę szybciutko bym przyciemnił, ale gratulacje! :tak: :D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #13 23 Sty, 2015, 08:51:25 »
Mam dwa customy i dwa koreańskie vipery. Jeden co prawda jeszcze się remontuje, ale drugi nie ustępuje Skervesenom ani pod względem brzmienia, ani pod względem pierdolnięcia. Wiele osób potwierdzi.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #14 23 Sty, 2015, 09:01:53 »
Tylko ją dostanę w swoje łapy to i tak struny polecą do kibla więc i podstrunnicę zrobi się na czarny heban :)
Ciekawią mnie barwy konfiguracji pickupów. Singiel i tak zostanie wciśnięty w dechę bo muszę mieć miejsce na bicie kostką.
Nie ukrywam, że jeżeli oryginalne pickupy będą przeciętne to pod most poleci Aftermath, a resztę otworów po pupach zasłoni ozdobna płytka czy cuś w ten deseń.
Wszystko okazać się może.

INTERSTELLAR

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #15 24 Sty, 2015, 15:35:22 »
Dobre wiosło! Szkoda, że z singlem po środku :/

HNGD!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #16 24 Sty, 2015, 16:49:12 »
Można wyjebać singla i pikną ozdobną mini scratch płytkę se pizgnąć na taśmę dwustronną pomiędzy humbucki :)  heh
Zdecydowałem się bez wahania na tą gitarę ponieważ :

-kształt wiosła, który od zawsze za mną chodził no i w końcu 6 strun. Z 9 lat bawiłem się tylko ze 7 strunowymi gitarami
-szyjka to płaskie D jak w moim Viperze co uwielbiam, a nie C jak w większości Deanów czyli będzie bardziej SPORT.
-pełne 2 oktawy, a na krótszej skali grałem nie raz więc trochę grubsze struny i po zawodach
-dobry osprzęt, Floyd 1000 jest lepszym mostem niż ten w moim Razorbacku 7, który pomimo, że jest no name to chodzi jak oryginalny Floyd bez stęknięcia.
-dlatego, że KOREA a nie jakaś INDONESIA czy CHINA, czy tego chcemy czy też nie, ale od jakiegoś czasu KOREA stała się wyznacznikiem "mniejszego zła". Na własnej skórze przekonałem się o tym.
-wykończenie gitary jest bombeczka jak dla mnie
INTERSTELLAR

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #17 24 Sty, 2015, 22:16:17 »
Najważniejsze, że właściciel zadowolony. Narzekacze jak zwykle - mogą possać... lizaczki... ;) od słodkości są usmiechy!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #18 24 Sty, 2015, 23:39:19 »
Jako posiadacz koreańskiego Deana i fan kształtu ML daję zawsze lajka z automatu :D

na singla narzekam, ale tylko dlatego, że po prostu nie lubię. Jeżeli właścicielowi nie przeszkadza to tym bardziej jest dobrze i moje gadanie nie ma znaczenia :D

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #19 25 Sty, 2015, 02:19:51 »
-szyjka to płaskie D jak w moim Viperze co uwielbiam, a nie C jak w większości Deanów czyli będzie bardziej SPORT.
-dobry osprzęt, Floyd 1000 jest lepszym mostem niż ten w moim Razorbacku 7, który pomimo, że jest no name to chodzi jak oryginalny Floyd bez stęknięcia.
-dlatego, że KOREA a nie jakaś INDONESIA czy CHINA, czy tego chcemy czy też nie, ale od jakiegoś czasu KOREA stała się wyznacznikiem "mniejszego zła". Na własnej skórze przekonałem się o tym.
W większości Dean'ów profil gryfu to V.
Jeśli porównujesz floyda 1000 i tego floyda z Deanów do ORF to powodzienia  :-*
No bo teraz Korea to prestiż  :D śmieszne, że  to czym ludzie gardzili 10/15 lat temu teraz jest splendorem i wynosi się to na piedestał  ???

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #20 25 Sty, 2015, 12:18:43 »
W większości Dean'ów, nad którymi zastanawiałem się przez jakiś czas to profil gryfu C. Miałem ochotę na ML 79F TB i myślałem nad Dimebag Wanted ML,  Dimebonics ML, ale grafika jest trochę przesadzona. Odpustem wali.

Po co miałbym siebie oszukiwać. Przecież to wszystko mam lub miałem. Skoro mówię, że floyd w koreańskim Razorbacku chodzi tak samo jak oryginał z japońskiego Jacksona to tak jest. Przepraszam, ale ja na tym gram czy Ty ? Niepełnosprawny też nie jestem.

Nikt nie ujął, że Korea to prestiż. Jednak postęp idzie wraz z czasem. Trochę się stary zatrzymałeś. To czym ludzie gardzili 10/15 lat temu będą gardzili i dzisiaj. Natomiast wykonanie obecnych instrumentów trochę się zmieniło. Jakość materiałów i wykonania jest wyższy niż w przypadku Indonezji czy Chin.
To wszystko też już miałem i wiem o czym mówię. Krótkie przykłady - progi w Epiphonie a'la Indonezja nabite i wykończone tak, że cięły mi rękę. Materiał progowy w Ibanezie z Indonezji za 4500zł był miękki jak gówno. 2 lata grania 2-3 razy w tygodniu po parędziesiąt minut i progi miały żłobienia jak koryta rzeczne. Siodełko pstryknąłem i odpadło heh, a giblartar tak chujowo zamocowany do korpusu, że dopiero jak zrobiłem mod'a to struny zaczęły porządnie przenosić drgania na korpus. Katastrofa, takich przykładów mogę namnożyć. Natomiast Razorback 7 czy Viper 407, oba koreańczyki nie zaskoczyły mnie niczym negatywnym. Solidnie zrobione.

...a tak na marginesie Panie master "exploder" czep się lepiej sowej baby
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2015, 12:25:09 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #21 25 Sty, 2015, 13:06:08 »
...a tak na marginesie Panie master "exploder" czep się lepiej sowej baby

Spoiler

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #22 25 Sty, 2015, 13:24:28 »
A się kurwa przyjebaliście do tego, że Korea, że nie Ran, że syf i w ogóle dramat ;) wiosło konkret, wygląda też nawet konkret, oryginalne, wyjątkowe i chuj, koniec tematu. Cieszyć się z nowego, niecodziennego wiosła.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #23 25 Sty, 2015, 14:39:44 »
Ale to sevenstring, czego się spodziewałeś :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: DEAN CUSTOM RUN
« Odpowiedź #24 25 Sty, 2015, 14:44:14 »
No na pewno nie ich:

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
19594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
16 Odpowiedzi
8394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2010, 20:16:14
wysłana przez Stefan
37 Odpowiedzi
15352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2012, 10:57:00
wysłana przez lupus
1 Odpowiedzi
14760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2016, 13:37:07
wysłana przez baz0k
0 Odpowiedzi
1155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2022, 19:20:35
wysłana przez dari555