Autor Wątek: Dean ML 79  (Przeczytany 15354 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #25 02 Cze, 2012, 22:44:32 »
Polać mu bo dobrze gada!


Slayer: nie wiem, po prostu nie wygodnie mi się machało łapą bo te krawędzie mnie wkurwiały i ten dziki kształt ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #26 02 Cze, 2012, 22:56:37 »
Cytuj
Co racja to racja. Rachet co temat piszesz, że EMG są chujowe i brzmią w każdym wiośle tak samo.
Raz może to jest śmieszne, za drugim już nie, ale teraz robi się to żałosne. Weź może w końcu ograj te przystawki bo szczerze powątpiewam, że miałeś okazję. Przynajmniej nie po tym co o nich piszesz.
Jeżeli masz ochotę to zapraszam do Katowic, a zapewniam, że zmienisz zdanie co do tych pickupów.

O przepraszam, ograniczałem się tylko do tego, że są do dupy nie mówiłem nic, o tym, że wszędzie brzmią tak samo (a jeśli tak ktoś zrozumiał, to niech się wczyta raz jeszcze, bo tam inaczej stoi ;)).

A fakt, że cokolwiek piszę, piszę IMO (co dla mnie jest faktem na tyle oczywistym, że ciągle szokuje mnie, że nie możecie tego pojąć) zaznaczałem już przecież milijon razy na pizdyliard różych sposobów.

I ogrywałem je wielokrotnie, w różnych gitarach, na różnych piecach, w różnych konfiguracjach. I patykiem nie zamierzam trącać jeśli bardzo nie będę musiał. I tak, wszystko sprowadza się do tego, że nie pasuje mi ten ich charakter, niuans kluczowy dla brzmienia na przesterze, power chordów i PM'ów, którego nie będę opisywał bo zaraz znajdziecie milijon dziur w opisie, niedokładności wynikających z nieprzystosowania mowy do opisu dźwięku. Ale jak mi ktoś zagra te same dwa motywy (w miksie), jeden na sensownych pasywach, drugi na EMG, nie dość że (przynajmniej póki co) usłyszę które jest które, to wybiorę pasyw. Oczywiście, powstała tona dobrej muzyki na EMG, oczywiście można je lubić, oczywiście... etc etc, ale no ja nie lubię.

Znudziło mi się to już, idę w cholerę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #27 02 Cze, 2012, 23:00:07 »
Ale jak mi ktoś zagra te same dwa motywy (w miksie), jeden na sensownych pasywach, drugi na EMG, nie dość że (przynajmniej póki co) usłyszę które jest które

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #28 02 Cze, 2012, 23:06:16 »
dobra nie ma co zaśmiecać tematu, możesz Rachet nie lubić EMG... tylko qrwa pisz NIE LUBIĘ ICH a nie że SĄ CHUJOWE W KAŻDYM WIOŚLE I W KAŻDEJ KONFIGURACJI ... od Slipknota po  (przepraszam) Metallice na nich ludzie napierdalają i jeśli nie wiem płytka Vol 3 Slipa brzmi źle, i czegoś jej brakuje w gitarach to sorry nie znam się, jestem koniem  :D ... użytkownicy aktywów oczekują czegoś innego niż mają w pasywach i nie można porównywać pasywnych przystawek do aktywnych no kurwa to tak jakbyś w dupsztala wsadzał sobie nogę od krzesła a super-pneumo-anal-vibarator  :D (takie głupie porównanie o którym nie mam pojęcia !! :) ) głupi wątek który należy zakończyć :), ale kurwa nigdy w życiu nie zgodzę się że w każdym wiośle EMG brzmią tak samo i sprowadzają gitarę do tego że nie ważne z jakiego jest drewna i tak zagra tak samo ... wkurwia mnie to:)


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #29 02 Cze, 2012, 23:06:33 »
Dodam, że nagrane przez kogoś, kto nie ma na celu udowodnić mi, że jest inaczej :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #30 02 Cze, 2012, 23:07:31 »
Raczet: faktu, że nie umiem grać na skrzypcach nie propaguje na forach twierdząc, że skrzypce są chujowe i także tobie polecam przyjąć podobną taktykę w analogicznych sytuacjach.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #31 02 Cze, 2012, 23:12:41 »
Jest różnica między "nie umiem grać na skrzypcach", a "nie podoba mi się brzmienie skrzypiec". I już się odchrzańcie od formy "są chujowe", nie udawajcie debili, bo wszyscy wiemy, że jesteście na tyle bystrzy, żeby wiedzieć, że na tym forum, pod formą "są do dupy" kryje się z reguły "nie podobają mi się".

Srsly.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #32 02 Cze, 2012, 23:17:19 »
Panowie załóżmy nowy temat i nie śmiećmy tutaj slayerowi który chce się czegoś o MLu dowiedzieć ...


Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #33 02 Cze, 2012, 23:35:58 »
bo wszyscy wiemy, że jesteście na tyle bystrzy, żeby wiedzieć, że na tym forum, pod formą "są do dupy" kryje się z reguły "nie podobają mi się"
To bądź jeszcze ty na tyle bystry, żeby sobie uzmysłowić, że wszyscy tu mają w dupie co ci się podoba, a co nie i liczą zdecydowanie bardziej na konstruktywną opinię. Więc jak ci przyjdzie do głowy żeby napisać, że EMG są chujowe lepiej weź się zajmij czym innym, albo opisz na czym ta chujowość polega.
PORADA DNIA: chujowość nie polega na tym, że tobie się nie podoba czy też na tym, że coś innego brzmi lepiej.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #35 02 Cze, 2012, 23:58:30 »
EMG są chujowe, bo, nie wiem dlaczego, zapewne wiele czynników na raz się na to zbiera, palm muting, który z natury ma być ciężki, szybki, zwarty, efekt karabinu (przynajmniej, jak już nadmieniałem imo), w charakterystyczny sposób "rozmywa się" jakby, kompletnie traci ciężar i atak na rzecz... nie wiem czego. Jest miękki, kojarzy mi się z gąbką. Jest to efekt taki sam jakim charakteryzują się les paule (te niedrążone) przez swoją ogólną mułowatość, wklejany gryf, mahoń etc, tylko bardziej odczuwalny. Do tego kompletnie nie odpowiada mi pasmo w jakim operują te przystawki. Nie wiem jak je zdefiniować, nie wiem które częstotliwości uwypuklają, które przycinają, ale w praktyce brzmi (ma charakter, łotever) jak thrash (ten stary), czyli w moim przekonaniu niefajnie i przestarzale (ale nie vintage'owo). Oczywiście da się te efekty zminimalizować na wiele sposobów (nagranie Setiusa Terrora jest na to dowodem), ale z jakiegoś powodu przynajmniej 90% nagrań charakteryzuje się tymi cechami mniej lub bardziej (zwłaszcza boli mnie i rzuca się w uszy ten PM) i dla mnie walka z tymi cechami to malowanie pejzażu na papierze do grafik. Można, ale po jaką cholerę. Ale oczywiście z braku laku da się i tak i jak ktoś umie, to efekt nie będzie zły ;)

Dodatkowo, nie odpowiada mi to w jaki sposób EMG reagują na pracę prawej ręki. Nie sformuuję teraz konkretnych zarzutów, bo raz, że to byłyby już pojęcia mocno abstrakcyjne i subiektywne, dwa, że dawno ich pod ręką po prostu nie miałem.

Podsumowując: "wszystkie gitary z EMG są do dupy" oznacza, że wszystkie z natury wykazują powyższe cechy, które mi nie odpowiadają, ani kiedy na nich gram, ani kiedy ich potem słucham. Jest to ocena subiektywna i jak widzę bardzo bolesna dla dumnych urzytkowników przystawek EMG, którym najwyraźniej te cechy odpowiadają. I bóg z nimi, przecież nie ma jednego idealnego brzmienia tak jak i gusta są różne. Ja jednakowoż powtarzam to co powtarzam, tak samo jak wielokrotnie powtarza się tutaj, że telecastery są chujowe, floyd rose'y dla pedałów a NU Metal to najniższy twór w drabinie muzycznej ewolucji. Etc etc etc ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #36 03 Cze, 2012, 00:29:00 »
Jest osobny temat do tego linka podałem, nie śmiećmy koledze!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Dean ML 79
« Odpowiedź #37 03 Cze, 2012, 10:57:00 »
zabawnię się to czyta ;D

Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
19597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2009, 20:57:01
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
8106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2014, 20:20:11
wysłana przez nikt
6 Odpowiedzi
4208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2015, 18:17:20
wysłana przez Mother Puncher
DEAN CUSTOM RUN

Zaczęty przez ITHMW « 1 2 3 » Custom shop

54 Odpowiedzi
27906 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2015, 19:45:32
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
2315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2019, 20:13:35
wysłana przez Zomballo