Autor Wątek: Krótki test dopałek Engl Savage [Razor,MXR,BEE,HB VO]  (Przeczytany 6994 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Na szybciorka zrobiłem. Osobiście podoba mi się Razor z lewym przełącznikiem w górnej pozycji - dopala ale nie upierdala dołu  ;D

wav format: https://www.dropbox.com/s/7v2ck256uqdz05p/SinMix_Boost.zip?dl=0



Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Napiszesz, jakich konkretnie dopałek użyłeś?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Napiszesz, jakich konkretnie dopałek użyłeś?
A na videłooo nie widać?

Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Napiszesz, jakich konkretnie dopałek użyłeś?
A na videłooo nie widać?

Pozdrawiam.

Na komórku niet, obadam w domu zatem :)

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
To jeden z tych przypadków gdy piec sam w sobie lepiej mi robi jak dopalony :) Choć nie ukrywam, że jak już to faktycznie poszedłbym w tego razora, mimo że pierwszy raz o tej dopałce słyszę ;D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@sinquestsound, miałbym jeszcze jedną małą prośbę... Jakbyś mógł zajrzeć do środka zw-44, jest tam taki mały przełącznik i nagrać też w drugim położeniu tego przełącznika (czyli na mxr GT-OD) :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
To jeden z tych przypadków gdy piec sam w sobie lepiej mi robi jak dopalony :) Choć nie ukrywam, że jak już to faktycznie poszedłbym w tego razora, mimo że pierwszy raz o tej dopałce słyszę ;D
Zgadzam się ;) akurat wybór Savage do testu dopałek to taki se pomysł hahaha - no ale był pod ręką.

Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
Bez dopałki najlepiej, ale byś wrzucił w miksie... ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No Savage się nie dopala, z dopałkami zwiększa się tylko siara, szybszy nie będzie ;) a co do pstryczka w Razor, to brzmi jak TS808 z Bass Mod'em.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
No Savage się nie dopala, z dopałkami zwiększa się tylko siara, szybszy nie będzie ;)

Yup. Jedyna różnica jaką słyszę to wzmak/siara/więcej siary/siara/siara/pszczoła.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
chętnie obczaiłbym to samo ale na innym ampie... Czekam :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Razor jest to kopia TS 808 z kilkoma modami. Przełącznik bass boost powoduje to, że TS nie obcina tyle dołu. Zakres podbicia trzeba jednak dobrać doświadczalnie :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Razor jest to kopia TS 808 z kilkoma modami. Przełącznik bass boost powoduje to, że TS nie obcina tyle dołu. Zakres podbicia trzeba jednak dobrać doświadczalnie :)

No dobrze usłyszałem co to jest, Puff robił takie coś, za dużo się tego nasłuchałem :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Na glosnikach do kompa najlepiej mi brzmial Razor, az mnie zaciekawilo, przepialem sie na sluchawki ...bas ma jednak niewyraźny.
Moze to kopia/mod OCD, a nie TS?
Faktycznie najlepiej unboosted.


mxr GT-OD - robilem kopie tego, wiadomo kopia to nie to samo, fajne metaliczne brzmienie daje, ale plaskie jak skurwysyn tak samo jak w przypadku sd-1 :D

Widocznie miałeś słaby schemat, mam oryginała i napierdala jak złoto. Jeszcze sobie przelutowałem switcha, o którym pisałem wcześniej na drugą stronę płytki i mogę sobie przestawiać między GT-OD, a ZW44 bez rozkładania kostki na czynniki pierwsze, tylko z odkręcaniem dołu kostki :) oba tryby grają godnie i dawno już się pogubiłem, który mam obecnie ;)

Offline krechaSP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
definitywnie bez dopałki było najlepiej.

bardzo fajne demo, ale zabrakło mi w tym jednej rzeczy. Następnym razem daj porównanie na dwóch różnych "utworach" ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
10438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
39 Odpowiedzi
11753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2012, 01:46:15
wysłana przez Vertigo
14 Odpowiedzi
6884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2
15 Odpowiedzi
4693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2012, 12:50:03
wysłana przez Musza
40 Odpowiedzi
10539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2013, 20:43:51
wysłana przez Musza