Autor Wątek: ENGL Savage vs VHT Sig:X video test  (Przeczytany 10542 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ENGL Savage vs VHT Sig:X video test
« 29 Gru, 2012, 15:37:58 »
Korzystając z okazji, czyli wizyty Domasia, postanowiłem zrobić video porównanie jego ENGLa z moim VHT. Żółwim tempem idzie mi układanie i nagrywanie testu Regiusa/Vipera, więc chociaż tyle mogę nowego od siebie dać. Wybrałem proste riffy, żeby można było skupić się na brzmieniu. ENGL ma tą przewagę, że mix jest robiony pod niego, bo zbyt duże zróżnicowanie wychodziło kiedy mixowałem je osobno. Ostatecznie cały post processing z ENGLa przerzuciłem na ścieżkę VHT i myślę, że to da lepszy obraz ich różnic. VHT ma przewagę, że to VHT i ma zielony włącznik oczywiście ;)

EDIT: zaktualizowany link z nowym mixem:


Jakie wrażenia?
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2012, 18:26:41 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Viper <3

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Nie podoba mi się sound ani jednego, ani drugiego. :devil: Mam wrażenie jakby było przesterowanie sygnału (w sensie na mikrofonie). W ogóle jakoś cruchowato to brzmi - gdzie grubiański przester? A samo porównanie bardzo ok. :)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Mnie w obu brakuje mięsa, takie puste jest to brzmienie, w Twoim wałkach zazwyczaj imo dużo fajniej masywniej to chodziło. Żaden z tych sałndów mie sie nie podoba, ale z tej 2 wybrał bym vht bo ma troche więcej tej mocy

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nagrywałem gitary w dużym pośpiechu (bo Domaś był tylko na dzień), więc ustawiłem mikrofon byle gdzie i sru, a później się męczyłem z tymi śladami. Inna sprawa, że chciałem, żeby bas dominował w mixie, żeby lepiej pokazać jak który wzmak go uzupełnia, a nie jak który prowadzi.

Dzięki za opinię :)   

Mam wrażenie jakby było przesterowanie sygnału (w sensie na mikrofonie)

To symulacja analogowego clippingu, strasznie ją kocham, więc mogłem przesadzić :love:
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 16:08:54 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Dla mnie mięso absolutnie jest i to w przypadku obu wzmaków (szczególnie ładnie słychać mięsko jak same gitary lecą). Porównanie wygrywa dla mnie VHT i jedynie charakter brzmienia wolałbym troszeczkę bardziej w stronę modern (czyli troszkę mniej brudu). Demo ogólnie bardzo na plus, a i miło w końcu usłyszeć Viper'a.

EDYTA:
Po przesłuchaniu kilka razy - VHT na pewno lepiej mi siedzi w mixie, ale co do gołego brzmienia to mam problem z wybraniem faworyta (chociaż tutaj akurat ENGL ma lekką przewagę).
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 16:33:35 wysłana przez michu123PL »

Zomballo

  • Gość
Na swiętego Luke Skywalkera! Ta ziaba na filmiku jeszcze lepiej wygląda! Oba wzmaki chodzą w pochwe! Imho właśnie takie brzmienie lubię. Dużo grrrrr a nie przechujany bass i ściana mułu. ;)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To symulacja analogowego clippingu, strasznie ją kocham, więc mogłem przesadzić :love:

Co to za wtyczka w takim razie?

No i ogólnie też mi to jakoś nie siedzi.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
To symulacja analogowego clippingu, strasznie ją kocham, więc mogłem przesadzić :love:

Co to za wtyczka w takim razie?

No i ogólnie też mi to jakoś nie siedzi.

Nie siedzi? To na chuj Ci ta wtyczka :D

BTW. Muszę podzielić się jeszcze jednym wnioskiem - najgorzej jest mixować sobie samemu ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Szczerze mówiąc ten test, o ile miarodajnie oddaje brzmienie dwóch wzmaków, przekonał mnie że żadnego z nich juz nie chcę :D

Ale sam test i riffy mi sie podobają :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Szczerze mówiąc ten test, o ile miarodajnie oddaje brzmienie dwóch wzmaków, przekonał mnie że żadnego z nich juz nie chcę :D

Szczerze? chuja warte te testy - przesuniesz mikrofon, dasz inne eq, inny bas i już wszystko brzmi inaczej :D

Test pokazuje jedno z brzmień jakie potrafią z siebie dać. Nie będę bluzgał na własny mix, bo chyba nie jest słaby, ale z brzmienia gitar nie jestem zadowolony. Na pewno z amp simów wyciągnąłbym więcej, a to dlatego, że mikrofonu na pałę w pośpiechu się nie podkłada ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Nie siedzi? To na chuj Ci ta wtyczka :D

Do basu i trv blak metal zakłóceń. :D

A jak coś to zmieni to: Zajebiście brzmi!!! O kurwa!!! Brałbym 2 ampy naraz, ideał brzmienia!!!!!!!!!!!!!1111111!!!!1
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie siedzi? To na chuj Ci ta wtyczka :D

Do basu i trv blak metal zakłóceń. :D

A jak coś to zmieni to: Zajebiście brzmi!!! O kurwa!!! Brałbym 2 ampy naraz, ideał brzmienia!!!!!!!!!!!!!1111111!!!!1

Domaś wystawił ENGLa na giełdę jakby co ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 18:01:58 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Muszol, jak słucham Twoich rzeczy na Soundcloud, to kurde panie, miks dobry, ale brzmienie obu kapkę kupa :/ Jakiś zboczony jestem, ale ten Sav, w ogóle nie przypomina mi mojego a grałem na nim dzisiaj wieczorem O.o Nie nakładasz za dużo POST na to wszystko? Bo jakieś to takie pomylone wszystko i potwornie drętwe, a riff taki, że na żywo przy Englu wyjebałby mnie z butów razem z całą salką...

Swoją drogą - możesz mi na prv wrzucić jak ustawiasz wtyczki jak robisz z ampsimów (jakie scriny czy coś)? Bo ja znowu z tego nie umiem nic prócz gówna i tarki ukręcić ...

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Muszol, jak słucham Twoich rzeczy na Soundcloud, to kurde panie, miks dobry, ale brzmienie obu kapkę kupa :/ Jakiś zboczony jestem, ale ten Sav, w ogóle nie przypomina mi mojego a grałem na nim dzisiaj wieczorem O.o Nie nakładasz za dużo POST na to wszystko? Bo jakieś to takie pomylone wszystko i potwornie drętwe, a riff taki, że na żywo przy Englu wyjebałby mnie z butów razem z całą salką...

Swoją drogą - możesz mi na prv wrzucić jak ustawiasz wtyczki jak robisz z ampsimów (jakie scriny czy coś)? Bo ja znowu z tego nie umiem nic prócz gówna i tarki ukręcić ...

Troszkę tu jest racji,bo jakbym usłyszał ten test przed macaniem jakiegokolwiek Engla to potem już nie miałbym ochoty macać ;)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Kurcze, skoro faktycznie demo zniechęca to podejmę "drastyczne" kroki. Wpadłem na taki pomysł:

Zreampuję jeszcze raz sygnał, ale przez preamp, bo nie mam już ENGLa na chacie (Domaś, zrobisz to samo?) i nałożę IR VHT Fat Bottom (a mam kilka). W ten sposób dopasuję sobie ustawienie mikrofonu już do mixu, a wszystko będzie na tych samych wzmacniaczach i kolumnie. Żeby test był bardziej miarodajny to ograniczę post processing do HP, LP i jak najskromniejszym eq. Na koniec podmiana video i gotowe.

ehhh

I'll be back ;)

EDIT_Domaś obiecał to zrobić w przeciągu pół godziny, wiec powinienem się do popołudnia wyrobić :)
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2012, 11:01:41 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Film nie hula ;/

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Bo Muszka go zablokował (usunął?) i trzeba czekać na wersję zreampowaną.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie hula, bo go Musza zdjął, żeby wrzucić nowy z nowym mixem.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
już sobie kurwią metalowo, więc uploaduję ;)

zobaczycie przy okazji jakie kolosalne różnice w brzmieniu można osiągnąć tym samym ampem.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Tak bardzo czeeekam.. :( (nie ogłądałę pierwszego filmiku, ubolewam)   

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nowy link załadowany, można oglądać :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Teraz miks jest spoczko. Brzmienie mnie nie porywa coś.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Jak wczoraj zwycięzcą był VHT, tak dzisiaj ENGL siedzi mi bardziej zarówno sam, jak i w miksie. Jest bardziej modern, tak jak lubię.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
VHT w obu wersjach  mi się bardziej podobał.

Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2009, 18:15:21
wysłana przez Leon
8 Odpowiedzi
10438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
39 Odpowiedzi
11753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2012, 01:46:15
wysłana przez Vertigo
9 Odpowiedzi
4056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2012, 23:05:38
wysłana przez Melancolly
14 Odpowiedzi
6996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2015, 12:49:34
wysłana przez krechaSP