Autor Wątek: Wzmacniacz lampowy na próby do maks ~600-700zł - da radę?  (Przeczytany 9698 razy)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Jako, że jak dotąd gram na chińskiej podróbce Guitar Linka, niedługo prawdopodobnie będę przymierzał się do jakiegoś wzmacniacza. Zależy mi bardzo na lampie. Tylko, że w tym temacie jestem kompletnie zielony. Więc stąd dwa pytania. Pierwsze - jaka moc jest mi potrzebna by móc w miarę bez trudu przebić się przez perkusję na próbie? I drugie, czy jest szansa, żeby zdobyć taki wzmacniacz za cenę około 600-700 zł za combo? Ewentualnie nie pogardzę też trochę tańszym headem. Nie zależy mi na bajerach, jeden kanał wystarczy. Jednak fajnie by było, gdyby miał regulację barwy. Znacie coś co by pasowało, czy porywam się raczej na coś niemożliwego?

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Dozbieraj i kup Jet City 22h + używany HB 212 za 400-500 zeta. A jak taniej to tylko będziesz się denerwował, że nie brzmi, a później i tak nie sprzedasz nikomu czegoś takiego.
Ja już nie mam na sprzedaż, ale gorąco polecam.
.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
A ile takie cóś kosztuje? Aha, zapomniałem wspomnieć, że poszukuję czegoś raczej do szatanienia.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2014, 21:21:29 wysłana przez macko9393 »

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Patrzyłem właśnie na to. Jednak nie stać mnie na nowy sprzęt. Moje pytanie dotyczyło używki.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2



Posty połączone: 30 Gru, 2014, 22:15:37
A jak wygląda sprawa jeśli chodzi o Bugerę? Bo przyznam szczerze, słyszałem kiedyś Bugerę 6260 Infinium, i przyznam, że bardzo spodobało mi się jej brzmienie. Ile kosztuje ten model używany?
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2014, 22:15:37 wysłana przez macko9393 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Bierz używanego Peaveya Bandita i nie kombinuj, nie wszystko, co dobre, musi być lampowe.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Czasem można dostać używane combo Bugery np. 333/6260/6262 za małe pieniądze tzn ~900PLN, dla mnie JetCity jest ciekawszym rozwiązaniem, ale już cena nie co inna, używki nie są dużo tańsze od nówek.  Tu masz coś ciekawego:

http://allegro.pl/bugera-6260-full-lampa-i4921148504.html
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Wiem, że nie wszystko co dobre musi być lampowe, jednakod czasu gdy zagrałem na paru lampowych wzmakach, stwierdziłem, że to jest to czego szukam.

Ok, widzę w takim razie, że przewidywany budżet będzie ciut za mały. A duża różnica w cenie robi się, gdyby na start pokusić się o samego heada?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Head? No ok, ale pod co podłączysz?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Początkowo słuchawki, później jakąś kolumnę bym ogarnął. Ogólnie bardziej zależy mi na lepszym i mocniejszym wzmaku, niź na zestawie.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Słuchawki do heada? Ciekawe, mów dalej ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Początkowo słuchawki, później jakąś kolumnę bym ogarnął

Tak to nie działa ;) no chyba, że lubisz czuć swąd jarających się słuchawek.

Weź to combo od Bugery co Ci dałem, 6260 to dość szatański wzmak, starczy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
To pewnie tak zrobie. To combo bugery ma rowniez wyjscie na kolumne zewnetrzna o ile się nie mylę?

A tak na marginesie, ten head nie ma wyjścia słuchawkowego?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To pewnie tak zrobie. To combo bugery ma rowniez wyjscie na kolumne zewnetrzna o ile się nie mylę?

A tak na marginesie, ten head nie ma wyjścia słuchawkowego?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2



;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
A tak na marginesie, ten head nie ma wyjścia słuchawkowego?
Musisz podpiąć pakę, bo się zjara końcówka, w bardzo dużym uproszczeniu.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Aha. No to dzięki za info odpowiednio wcześniej, bo jak już mówiłem w kwestii wzmaków lampowych jestem kompletnie zielony. Rozumiem w takim razie, że w przypadku heada lampowego moc z końcówki mocy musi mieć ujście, inaczej może ulec uszkodzeniu tak?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Zawsze można zrobić sztuczne obciążenie, ale co to za granie na słuchawkach ;D

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Żadne, ale z braku laku przez czas zanim zdobędzie się pakę :D A w jaki sposób można wytworzyć to sztuczne obciążenie?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Rezystor o odpowiedniej rezystancji i odpowiednio dużej mocy. Zapas mocy musi być dosyć spory, żeby się nie spalił.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Czaję. Ile ten rezystor mniej więcej powinien mieć omów? Możliwie jak najwięcej?

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Jeżeli wzmacniacz ma wyjście na kolumnę 8ohm to rezystor też tyle musi mieć. Jeżeli 16ohm to 16 itd.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ok. I w jaki sposób wtedy podpina się słuchawki? Za rezystorem na linii sygnału?

Orange

  • Gość
Kup sobie pocket poda do słuchawek a nie kombinuje z podłączaniem słuchawek do ampa.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Cały czas próbuję wyjaśnić, że nie chce tego kupować do słuchawek, tylko słuchawki chce wykorzystać jako rozwiązanie tymczasowe, dopóki nie zdobęde paczki... No ale nie ważne, dowiedziałem się w sumie wszystkiego co chciałem, więc temat można zamknąć.
« Ostatnia zmiana: 04 Sty, 2015, 10:47:05 wysłana przez macko9393 »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam, nie wiem co to ale cena sam bym kupil zeby sie pobawic chociaz hahahha
http://allegro.pl/head-full-lampa-60w-procesor-efektow-wyprzedaz-i4945719337.html

Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 17:44:32
wysłana przez Turgon
1 Odpowiedzi
2613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:57:33
wysłana przez Dexterek
61 Odpowiedzi
20085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 14:50:21
wysłana przez sify11
19 Odpowiedzi
5414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2018, 17:57:38
wysłana przez Mat
44 Odpowiedzi
17394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:09:22
wysłana przez dari555