Autor Wątek: Lampowy head do domu i na próby do deszcz metalu- Engl Ironball?  (Przeczytany 16670 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Szacuję na zero. Jak nie jebło, to nie jebło. Np. we wszystkich MG masz takie zabezpieczenie, że jak kot odłączy (albo pijany wokalista) to nic się nie dzieje :)
Paczki z głów!

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Dobra, skusiłem się na tą Żelazokulę- i jest potężnie i to jak. Nie wiedziałem, że ten wzmacniacz ma tyle punchu. Na 7 strunie w A jest selektywnie ale i z jebnięciem. Zakochałem się  ;D tylko mam jeden problem, a dokładniej, kot odłączył mi kabel od kolumny gdy wzmacniacz był ustawiony na 1W i odpaliłem go bez obciążenia  :facepalm: Czy ktoś na szybko powie, jak mogę oszacować straty? W sumie to wszystko gra i brzmi jak powinno, ale wciąż mam stresa, że coś mogło się uszkodzić/pierdyknie niedługo
Testowałeś już na próbie?

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
W sensie czy się przebiła, czy końcówka przez kota nie zdechła? XD
Dopiero za tydzień będę miał jak pograć razem z ziomeczkami, ale nie wiem czy będzie perkusista
Na pewno wrzucę update po próbie + może się pokuszę o jakieś próbki dźwiękowe. Kumpel chce kupić 6505mh do domu więc może zrobimy jakieś porównanie dodatkowo, bo takiego na yt brakuje

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Tak o przebijanie pytam, bo albo ja nie umie albo nie słyszę ;D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Tak o przebijanie pytam, bo albo ja nie umie albo nie słyszę ;D

UmieM, kurwa.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2020, 13:50:26 wysłana przez Skuzii »

Offline Filu888

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
O Pany, wczoraj grałem z kumplem w salce, jeszcze bez perkusisty co prawda, ale co ten Ironball robi na połowie głośności  ;D już wiem, że na próbę z całkiem głośną perką spokojnie starczy, tylko będzie trzeba go delikatnie wyżej postawić niż na podłodze, bo ta 212 jest nieco niska.
Zastanawiam się jeszcze nad dopałką do niego- pewnie jakiś maxon od9, ale już jestem mega zadowolony i nie spodziewałem się że w takich warunkach będzie aż tak dobrze
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2020, 14:15:04 wysłana przez Filu888 »

Zomballo

  • Gość
Mam Maxona OD808 na zgonienie. Jakby co wal na priv. ;)

Offline Skuzii

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Dwa razy próbowałem w dwóch różnych salkach z dwoma różnymi kapelami i miałem inne odczucia.
Co prawda jak grałem sam z pałkerem wydawało się być nawet ok ale jak dołączyła reszta już nie było tak dobrze.
Wiem, że ciężko porównywać ale jak drugi gitarzysta odpalił swoje 50w (EVH) czy 100w(Mesa) to były dwa światy. Tym samym po raz kolejny uświadomiłem sobie, że 15-20w to dla mnie zbyt mało chociaż jeden wzmak na dużych bańkach się kwalifikował:)
Powiem jednak, że dałeś mi do myślenia skoro piszesz, że u Ciebie tak dobrze dlatego zabieram jeszcze raz na najbliższą próbę i zobaczymy. 
Być może zbyt mało dałem mu czasu i mało pokręciłem gałami, obawiam się jednak, że wiem jaki będzie finał.

Mam Maxona OD808 na zgonienie. Jakby co wal na priv. ;)

Polecam, mimo że uważam że żelazko nie potrzebuje dopałki to z Maxonem dogaduje się bardzo fanie ;)



Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
U mnie daję radę na próbie ale nie gramy głośno  pałker ma taką folijkę na werblu, co ciszej jest.
Ironball ma przesteru wystarczająco bez wbudowanego boostera, który w sumie do solo lejącego może być.

Dopalam składakiem mam 2 w 1. Ts9 i 808 z drugiej strony. Albo jedno albo drugie. Zależy co tam poustawiam. Bez boosta raczej i ts praktycznie na prawie zero gainu.
Wtedy więcej środka jeszcze jest więc dla większości  będzie ok.
Dla niektórych będzie mało,  a dla tych co zawsze napierdzielają 100w na max i tak mają uszkodzony słuch często  to oni tego 20 wat nie usłyszą :)


Offline PabloPicasso2018

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
  • Well..umm... no?
Panowie, a jest sens wymieniać 6505 120W na tego małego ironballa? bo w domu głośność opanowałem, ale jego waga mnie dobija jak muszę z nim gdzieś wyjść.. ;-)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Są brzmienia kompromisowe i bezkompromisowe.
Możesz pójść na kompromis i kupić małego, a możesz być bezkompromisowy i zapisać się na siłownię.
Spoiler


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Są brzmienia kompromisowe i bezkompromisowe.
Możesz pójść na kompromis i kupić małego, a możesz być bezkompromisowy i zapisać się na siłownię.
Spoiler



Ja pocisnąłem 2 tygodnie temu 160. Życiowka to 200, wracam do formy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Oho, widzę, że bojowe nastroje w narodzie przeniosły się na forum xD

Zmieniając temat, chyba skuszę się na tego Ironballa, a najwyżej go opierniczę i wezmę Savage 120W, chociaż przed Żelazokulą ogram jeszcze tego Piviego 6505mh oraz MG Firebirda, bo cena kusi.

Jeszcze się zapytam, porównywał ktoś 5150 III EVH 15W z Pivim 6505MH oraz Pivim Invective MH?

Invective to prawie to samo i te "dodatki" to taka próba załatwienia potrzeby dopałki. 5150 III EVH 15W - nie dotykałem.
Uzywalem go z kolumna Hesu 2x12 i spokojnie dawał rade na probach.


Na plus 6505mh ktorego uzywam juz sporo powiem ze inne mini wzmacniacze nie mogą grać bez kolumny. (jedynie Laney Ironheart IRT-STUDIO jeszcze to ma)
Tak wiec tego dziada mozesz brać bez paczki koncert i odrazu w fronty sie wpinac (wyjscie MSDI). Niestety trzeba zainwestować w cos do symulowania paczki bo ta w nim wbudowana wymaga ogromnych bojów z rackowym EQ zeby cos niej wydobyc. Impulsy z kompa nie sprawdziły mi sie wcale.
Na proby i do małych klubów mozesz kupić FRFR. Wtedy juz napewno Ci nie zabraknie mocy. Masz "stałość" w brzmieniu i wiesz czego sie spodziewac bo zawsze jestes rozkrecony i po sypialnianym pitoleniu nie ma niespodzianki po rozkreceniu na probie. (ustawianie brzmienia na opcji 1W mimo ze jestes rozkrecony to tez droga na droge gnojną bo potem na probie przy przejsiu na 20W jest niespodzianka)

Dla mnie to jest osobiscie jedyna tania opcja zeby posiadać benefity z cyfrówek ale miec lampowy feeling pod łapa.

Jak Ci nie potrzebne takie wydziwianie to 15-20W w lampie naprawde daje rade na probach ....chyba ze masz bebniarza ktory chce rozjebac perkusje.


////////// ...wlasnie doczytałem ze juz kupiłes a ja sie tu produkuje :D
Powiedz kumplowi ze jak bedzie mu sie 6505mh wyłaczał od od przegrzania to zeby nie panikował bo młoty z Peavey chyba przy testowaniu wzmacniacza nie uzgledniły ze pozniej wstawi ktos tą czarną sklejke za grillem na froncie. Jak ja zdejmie (operacja wymaga odkrecenia kilku srubek). To wzmacniacz juz działa normalnie i nieprzełacza sie w standby po dluzszej pracy. Przejscie na standby to froma zabezpieczenia wzmacniacza przed zniszczeniem.

« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2020, 14:43:40 wysłana przez Ewolter »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Na plus 6505mh ktorego uzywam juz sporo powiem ze inne mini wzmacniacze nie mogą grać bez kolumny. (jedynie Laney Ironheart IRT-STUDIO jeszcze to ma)
H&K Grandmeister tez tak ma, redukcja mocy i wbudowana symulacja paczki.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Na plus 6505mh ktorego uzywam juz sporo powiem ze inne mini wzmacniacze nie mogą grać bez kolumny. (jedynie Laney Ironheart IRT-STUDIO jeszcze to ma)
H&K Grandmeister tez tak ma, redukcja mocy i wbudowana symulacja paczki.

Chyba w szafie spałem bo nie znałem  :facepalm: fajne!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A do tego ma jeszcze sterowanie MIDI, efekty (srednie ale jako backup do pedalboarda super), bramke szumow i takie tam.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Ironball chyba też bez paczki może grać, power attenuator ma opcje speaker off i zapewnia obciążenie wzmacniaczowi. Ale symulacji paczki nie ma.

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
mój kolega z zespołu ma ENGLA IRONBALL do grania w domu i powiem szczerze, że nie słyszałem lepszego brzmienia na małych głośnościach, do domu rewelacja, ale niestety próby się nim nie ogarnie, próbowaliśmy i jest za słaby i nie przebije się przez naszą perkusję...
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
12656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 21:36:59
wysłana przez Stivo2005
25 Odpowiedzi
9339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69
8 Odpowiedzi
4826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 18:38:02
wysłana przez przemak
35 Odpowiedzi
10296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2022, 12:48:32
wysłana przez Skuzii
0 Odpowiedzi
1104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2022, 15:53:16
wysłana przez Filun