Autor Wątek: Wzmacniacz lampowy do grania ciężkich klimatów  (Przeczytany 5271 razy)

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Witam, czy byłby w stanie ktoś polecić jakiś wzmacniać lampowy(generalnie mam w głowie laneya irt 60h) i paczkę pod niego do grania szeroko pojętych ciężkich brzmień, pokroju behemoth, bloodbath, morbid angel, decapitated, jacyś amoni itp. Aktualanie mam vypyra vip1 lecz chciałbym się przesiąść na jakiś już z wyższej półki wzmacniacz. Grane będzie w domu jak i na próbach, wiec dobrze żeby miał jakiś reduktor mocy(?), bo na takim 6505 to raczej w domu się nie pogra :D
Gitara to oczywiście siódemeczka :D
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2018, 12:39:26 wysłana przez Matuzalem »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Kup sobie 6505 / 5150, kolumnę 412 na V30 i do tego jakiś ogranicznik mocy, to sobie w domu też pograsz. Powodzenia w targaniu kolumny z domu do próbowni i z powrotem. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Sprawdź 6505mh - klasyczne dwa kanały z większego brata, pętla efektów, 20W redukowane do 5W i 1W. Jest też gniazdo słuchawkowe, więc możesz grać bez paki. Moim zdaniem to jest obecnie jedna z lepszych opcji na heada, który ma być używany w domu i na próbach. do ciężkiego grania Ci się powinien pięknie sprawdzić.

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
o ten 6505mh brzmi rozsądnie, te 20w da rade spokojnie przywalić na próbach? Znajomy ma 60w głowe laneya i pytanie czy nie zagłuszy mnie mocno. A jaką paczke pod to byś polecił? jakies 212?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
o ten 6505mh brzmi rozsądnie, te 20w da rade spokojnie przywalić na próbach? Znajomy ma 60w głowe laneya i pytanie czy nie zagłuszy mnie mocno. A jaką paczke pod to byś polecił? jakies 212?

A jak myślisz, czy wzmacniacz 60W jest trzykrotnie głośniejszy od 20W? :D

Daj spokój.

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
z pośpiechu troche źle sie wyraziłem, heh mój błąd :D bardziej po prostu mi chodziło o to, czy głowa 20w starczy żeby po prostu sadzić ostro na salce prób, nie za dużej :D Tak to wiadomo, że jak rozkręci takie 60w nam maksa to nie da rady :D

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
MG Amps Firebird 40
40W, 2 kanaly, attenuator mocy, petla efektow, w secie footswitch i pokrowiec.
Stan idealny, customowa, pelnowymiarowa obudowa.

Uprawiam prywate, bo to czego szukasz jest tym od czego ja uciekam: ilosc gainu :)
Wzmak wisi na tablicy ogloszen, jezeli jestes zainteresowany to pisz.

Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Mam laney irt studio i 6505
żeby grało się w domu fajnie musisz dać głosnosc której poziom nie będzie akceptowalny dla domownikow.
Cicho  - to jedynie słuchawki chyba.

Porównując oba- 6505 będzie na głośności 0.3 gdzie laney na 1w będzie na 2-3 przy podobnym odbiorze całości. Pomimo nie rozkręcenia 6505 dla mnie gra lepiej.
Lepiej więcej lepiej bardziej Akbar Lepiej!!!

Piwej Akbar bez dyskusji

Laney ma za mało gainu
( shit storm mode on )

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Laney ma za mało gainu
( shit storm mode on )

Gdybys chwalil laneya to moze bys tutaj rycerzy prawilosci metalu uruchomil do rozpoczecia gownokrucjaty ale tak to jedynie kazdy przytaknie.

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No bo ma za mało
;)

Ale jako drugi wzmaki do domu spoko.
próbę da radę zagrać na 15w ale 20w było by lepsze. Takie moje odczucia.
Wolę sound 6505 a gusta są różne.  Wiadomo

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Ogólnie stanęło na 6505mh, mam go tydzień i jestem w sumie mega zadowolony :D Używam paczki laney irt 112, ale nie wiem czy jest taka super, małe doświadczenie mam ogólnie, nie wiem czy zmieniac to czy narazie zostawić. Nie wiem też czy jakies kostki podpinać pod to? Moja pierwsza lampa i nie wiem co i jak :D Myślałem nad bramką szumów i jakimś TS? Gdzieś wyczytałem, że ludzi eto polecają żeby dół odmulić itp, ale nie wiem czy to tak działa :D

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jak Ci zacznie czegoś brakować lub coś przeszkadzać to wtedy kombinuj. jak jest ok to zostaw tak jak jest :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Ale zmiana paczki na lepszą w dalszej perspektywie na pewno nie zaszkodzi.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 780
Ogólnie stanęło na 6505mh, mam go tydzień i jestem w sumie mega zadowolony :D Używam paczki laney irt 112, ale nie wiem czy jest taka super, małe doświadczenie mam ogólnie, nie wiem czy zmieniac to czy narazie zostawić. Nie wiem też czy jakies kostki podpinać pod to? Moja pierwsza lampa i nie wiem co i jak :D Myślałem nad bramką szumów i jakimś TS? Gdzieś wyczytałem, że ludzi eto polecają żeby dół odmulić itp, ale nie wiem czy to tak działa :D
5150/6505 świetnie dogadują się z dopałkami, warto poeksperymentować samemu i zobaczyć co Ci leży. Bramka szumów przy takiej konfiguracji to również przydatna sprawa.
Kolumna ma wielki wpływ na brzmienie, a ta Laneyowa jest słaba, więc wymiana paczki na lepszą to bardzo dobry pomysł.

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Tak myślałem, że średnia ta paczka jest :D A możesz coś polecić? nie 412 jak coś bo będę też na tym grał w domu :D więc maks 212.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 780
Od siebie zawsze będę polecał Mesę 2x12 - gwarancja banana na ryju z każdym dźwiękiem  :tak:

Offline Matuzalem

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Kurde trochę droga paczka :D

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 780
Za to warta każdej złotówki  ;) Jak ma być taniej to szukaj Orange'a PPC 212

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
I nie bój się miksu głośników.  Moim zdaniem 2x v30 z 6505 to nieporozumienie, ale np v30 z eminence legend już spoko.
Miałem też v30 z eminence texas Heat i też było malina

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 587
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Kurde trochę droga paczka :D
Bier mese, zajebista paczka.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:57:33
wysłana przez Dexterek
61 Odpowiedzi
19737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2014, 14:50:21
wysłana przez sify11
25 Odpowiedzi
9442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69