Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 196142 razy)

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #200 23 Lis, 2010, 09:42:17 »
Poniżej 10 sekund, jak liczyłem, koło ośmiu chyba.

Swoją drogą, konkurs na odgadnięcie kapeli, która grała w poprzednim tygodniu też wygrał.

to trzeba się zmierzyć :) ja czasami schodzę poniżej 5... w każdym razie 6 nie przekraczam.
minimum respect!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #201 07 Sty, 2011, 22:44:16 »
Zawsze pilnujcie swoich gratów, szczególnie kiedy gracie support i macie sie szybko zebrać bo zespół po was jest wienksiejszy od was i wy to przy nich amatorzy, tacy lubią bez słowa sie wjebać na scene i rozstawiać zanim wy sie pozbieraliście, łatwo wtedy coś posiać, ja na ten przykład posiałem kabel stereło 5m od footswitcha ;\

A także: nie próbujcie kombinowac z graniem czegoś czego nie jesteście pewni ze będzie pasowac (chyba oczywistość), tyczy się wszelakich dodatkowych zagrywek pomiędzy taktami, solowania też, zawsze trzeba miec baze, jakiś schemat po którym się będzie poruszać, chyba że się jest niewiadomo jakim wypierdalaczem ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #202 07 Sty, 2011, 23:08:30 »
A także: nie próbujcie kombinowac z graniem czegoś czego nie jesteście pewni ze będzie pasowac (chyba oczywistość), tyczy się wszelakich dodatkowych zagrywek pomiędzy taktami, solowania też, zawsze trzeba miec baze, jakiś schemat po którym się będzie poruszać, chyba że się jest niewiadomo jakim wypierdalaczem
To co mają jazzowcy grać na koncertach? same pauzy?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #203 07 Sty, 2011, 23:30:07 »
Cytuj
To co mają jazzowcy grać na koncertach? same pauzy?
To byloby akurat najmniej fatygujace sluchaczy.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #204 08 Sty, 2011, 00:28:01 »
No ok, ale jazzowcy trzymają se swoją tonacje i wiedzą co robić, wydaje mi sie ze rzadko tak samo jest w naszych sztukach nie jazzowych. No ale ja lewy z teorii jestem, moze dlatego ;)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #205 08 Sty, 2011, 19:31:01 »
No tak ^^ Ale ja mówie o wypadkach gdy niezbyt wiemy co robić, możliwe ze tylko ja tak lamie ;)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #206 29 Sty, 2011, 09:10:15 »
Jeśli w klubach nie ma odgrodzenia stołami, bramkami, czymkolwiek sceny (nawet podniesionej) od publiki to czasami jest kicha. Grałem koncert dla ok. 300 osób i wiadomo, że po % niektórzy ludzie tak pogują jakby walczyli o życie - i taki jeden delikwent wpadł na scenę podniesioną o 0,5 metra, wyrżnął w wokalistę, który upadając przewrócił odsłuch na kabel od inputa pieca dochodzący do efektów co przełożyło się na brak sygnału. Będąc w połowie numeru tuż przed graniem solo i nie mieć sygnału to jest wtopa! Zanim doszliśmy o co cho minęło ze 2 minuty. Wyszło bardzo nieprofesjonalnie.

Jeszcze jedna rzecz - jeśli macie kilka gitar i bierzecie je na koncert to upewnijcie się, że gdy podczas koncertu zmieniacie wiosło, wieszacie je na pasku i zaczynacie grać i ... ups ... nie podłączyłem kabla!!! Mi się raz zdarzyło ;p

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #207 29 Sty, 2011, 16:46:30 »
Wyszło bardzo nieprofesjonalnie.
Chyba ze strony klubu, nie z Waszej.

Offline Neithan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • porwany obłędem
    • Whalesong
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #208 17 Cze, 2011, 13:32:27 »
jeśli macie na scenie gity na stojakach - nie podnosić ich szybko -> na jednym gigu basista chciał szybko wziąć basa -> kabel się gdzieś zawinął i w związku z tym wyrwało się całe gniazdo z gity... nieciekawa sytuacja w momencie gdy leci już intro ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #209 17 Cze, 2011, 13:39:08 »
Ten bas to ze styropoianu byl?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #210 17 Cze, 2011, 13:47:38 »
jak widzę co chwilę na facebooku akcje szukania gitar i innego skradzionego sprzętu to tak sobie myślę że dobrym pomysłem jest oznaczenie swojej gitary w widoczny sposób.. Jak zacznę koncertować pochlastam tył każdej gitary dłutem żeby było łatwiej w razie czego znaleźć..

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #211 17 Cze, 2011, 14:08:21 »
RFID I CHODZIĆ PO DOMACH!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #212 17 Cze, 2011, 23:52:01 »
Spisywać umowy jak gracie za kase. Amen.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #213 18 Cze, 2011, 09:46:05 »
Wychujali Cię, Vertigo?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #214 18 Cze, 2011, 13:32:31 »
Nie, jakieś niedomówienia ala 100-200 zł raczej, ale jak masz na papierze to masz to pewniejsze i w razie kwasów, odwołania imprezy jakiś krótki czas przed rozpoczęciem zawsze jesteś kryty. Chyba, że sam zawalisz, wtedy działa w 2 stronę (np. czasy przybycia).

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #215 18 Cze, 2011, 15:58:00 »
@Ten bas to ze styropoianu byl?

hahaha good point ! :P

Ten bas byl albo stary albo juz mial wczesniej naruszone gniazdo, nie spotkalem sie z takim przypadkiem dotychczas, nawet konstrukacja gniazda nie pozwala na to, zeby jack sie tam zaklinowal na tyle zeby az takie szkody wyrzadzic, szczegolnie ze wszystko tam raczej jest z aluminium. Obstawiam, jak juz, ze mial odkrecone sroby w gniezdzie i dlatego cale gniazdo wyskoczylo przez otwor.

sie rozpisalem ;p


@ Vertigo
to jest czesto spotykany problem, ze wlasciciele klubow krzywo sie patrza jak sie prosi o umowe, albo daja jakies niewyobrazalne skutki uboczne ze strony zespolu, ze nie chcialbys jej nawet podpisac :P nie wiem jak jest za granica, ale to troche chore zachowanie. Wlasciciel tworzac taka umowe ma jakies zobowiazania finansowe czy cos?

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #216 18 Cze, 2011, 19:14:16 »
Zależy od typu umowy, jak masz np. o dzieło ala "Wykonanie artystyczne zespołu 'Twój Uj' reprezentowanym przez ..." to wchodzi w grę normalny podatek :) Można cywilno-prawną, najlepiej jakąkolwiek... chodzi tylko o to, że jak przyjdzie 5 ludzi to organizator (który np. olał plakatowanie i reklamę) musi wypłacić kasę i masz jakąś podstawkę do ew. pozwu. A tak to "sorry chłopaki, ale mało osób, sami wiecie..." i takie tam. Potem jesteście wkurwieni i mówicie sobie "Jebany kutas, już nigdy nie przyjedziemy do tego klubu...". I w ten sposób kolo ma was z głowy i wie, że już nie wpadniecie ;)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #217 19 Cze, 2011, 20:18:20 »
Vertigo, nie wiem za jaką kasę grasz, ale mnie by się normalnie nawet nie chciało spotykać się z organizatorem co koncert tylko po to żeby mi podpisał papier na parę stówek.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #218 20 Cze, 2011, 00:52:42 »
Za marna. Ale dla pewnosci podpisuje nawet na 200zl i to tez polecam, bo moze okazac sie, ze ktos bedzie wracal za wlasna kase... Ja wiem, ze dla takich bogaczy jak my Dex to pryszcz ale wiesz, sa chlopaki co graja za mniej niz 4k na glowe + hotel 5* + dziwki na noc + pelny barek nie :D?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #219 20 Cze, 2011, 08:20:56 »
Już rozpoznawalny zespół metalowy, typu None czy FS, bierze 4k w górę. Tzw. krajowa pierwsza liga, to już >10k, nieraz plus vat. A wujek jak grał za >4-5stów, to spisywaliśmy umowę. Kurde, gdzie się dało, to tak robiliśmy, bo np. wracać z Iławy do Słupska za darmo - to był niepowtórzony, ale zajebisty błąd, bo kolo całą paczkę plakatów, którą mu przysłałem ponad tydzień wcześniej - miał w klubie, a nakleił parę sztuk max 50m od klubu. Przez telefon oczywiście mówił co innego.
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #220 21 Cze, 2011, 08:27:45 »
Iława :D. Kolo nie ma wszystkiego po kolei pod kopułą.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #221 21 Cze, 2011, 09:03:52 »
Iława :D. Kolo nie ma wszystkiego po kolei pod kopułą.

Takie wrażenie mam do dzisiaj ;). Kolejny dowód na to, że dragi to zło.
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #222 21 Cze, 2011, 09:50:25 »
Oj tam. Marudzicie. Zgadza się jeżeli chodzi o umowy - to bezwzględny obowiązek z oszołomami. Np. taka Warszawka, wydawałoby się miasto z tendencjami do robienia hajsu, a tu proszę. Trafiamy na oszołoma, właściciela knajpy, któremu się nawet plakatów nie chciało porozwieszać, a przecież zajmujemy mu miejsce, bierze za wynajem przodów, bierze za piwo kupione w jego knajpie w sobotę...serio, niektórzy "biznesmeni" to debile.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #223 24 Cze, 2011, 13:56:10 »
Już rozpoznawalny zespół metalowy, typu None czy FS, bierze 4k w górę. Tzw. krajowa pierwsza liga, to już >10k, nieraz plus vat.

Nie bardzo ... None zagrał we Wrocławiu za tysiaka, Acid Drinkers można ściągnąć za 6 tyś, a inne tam Huntery i takie podobne nawet za mniej. Nie wiem jak jest z Behemothami i Vaderami bo nie miałem styczności.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #224 24 Cze, 2011, 13:59:39 »
Ależ oczywiście. Sam też się różnie cenię. Koledze to dam nawet i za darmo ;).
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak