Autor Wątek: SinMix IR Pack 27 Cabinets [Mesa,Marshall,Bogner,Diezel,Hesu, Buzzaro,DL itd]  (Przeczytany 57433 razy)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Co do impulsów, to myślę @lordgreg33 , że jeśli zacząłeś od DL, to wcale nie od najgorszego, mi chyba najbardziej się te podobają, szczególnie PR20 ON i SM57 Alone2 ;)
Jednak przychodzi mi się zgodzić z szanownym kolegą, DLka pobiła w moich testach Hesu, którym niczego absolutnie nie brakuje ale gdybym miał je jakoś zdefiniować to chyba są takie jakieś pospolite, przewidywalne, podobne do wielu innych, mało indywidualne, brakuje hesu trochę charakteru , tego pazura jaki słyszę w DLce...Ujęcia SM57 zdecydowanie najfajniejsze, pomału tracę cierpliwość do PRów zarówno dwójki ( choć tu hesu brzmi z tym majkiem całkiem całkiem, tyle że takich brzmiących całkiem całkiem jest całe zatrzęsienie u potentatów jak i innych tfurcuf  ;) ) jak i w szczególności do trójki. Teraz siadam do mesy...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ja tam wole Hesu ;) DL sprawia wrażenie ooo kurwa ale jebie... Ale to dzięki tej górce - która mi osobiście nie pasi. No i żywa DL gra głośniej niż paczka Mesy ;) Mi tam pasuje ten środek jaki ma Hesu i trochę takie przymulenie ;)

Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
Ograłem już wszystkie i zgadzam się z sinquestem, Hesu najlepsza imo.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Może to i fajnie , że jesteśmy tacy różni w opiniach. Pograłem z godzinkę na mesce i jest super, brzmi jak moja fizyczna, więc jestem w domu, w zasadzie wszystkie ujęcia 57ką mi pasią  ;) a i porównywałem do moich ulubionych mesek czyli asem recto i OH i wydaje mi się, że impy Sina są kapkie lepsze, wyraźniejsze, mniej zbułczone, konturówki takie co się lepią na uszy. Ale racja jest w opinii Sina wszystko i tak wylezie w miksie, zatem jeszcze trochę poczekam zanim wydam ostateczny werdykt co mi leży najbardziej.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Ale racja jest w opinii Sina wszystko i tak wylezie w miksie, zatem jeszcze trochę poczekam zanim wydam ostateczny werdykt co mi leży najbardziej.
Dokładnie!, naprawdę tyle co się tym bawie to wiem jedno - to nie sprzęt gra, Satany, srempery, sraktale - jasne to pomaga, ale i tak najważniejszy jest człowiek - tak oczywiste że aż dziwne że to napisałem ;)

Pozdrawiam.

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Zobacz Sin co narobiłeś, niewytrzymali i uderzyli w odwecie -

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Zobacz Sin co narobiłeś, niewytrzymali i uderzyli w odwecie -
Fajnie gada na tym video! Podoba mnie się ;) Fajny song.

Pozdrawiam.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Polska naciera, Ciebie też się chyba zaczynają bać :D

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Gdzie można zakupić te impulsy?

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Kurde chłopy nie zachowujcie sie jak baby podczas okresu!!!

Chciałem zanabyć sobie te IRki, ale od wieków nie używałem paypala i nie wiem dlaczego, ale nie mogę zarejestrować tam nowej katry debetowej, bo stara już się przeterminowała.

doładuj paypal ze swojego konta bankowego przelewem i już ;)

Albo możecie zrobić przelew bezpośrednio na moje konto:

SinMix Grzegorz Kulawiak
ul. Onyksowa 5A/65 20-582 Lublin
Idea Bank: 86 1950 0001 2006 0760 3556 0002
Dodać w tytule przelewu "SinMix IR Pack"
Muszę i tak wystawić rachunek - a paczke z impulsami wysłać ręcznie przez email kontakt do mnie sinmix@brickwall.pl

Pozdrawiam.

Posty połączone: 26 Paź, 2014, 12:13:49
Podfarm i impuls Mesy. Wokale i muza przech...wa - no ale co zrobić ;)

Wlacz osadzony player soundcloud

Tu masz dane.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Zacząłem przygotowywać crash testy  ;D moich numerów dla potrzeb prezentacji przygotowanych przez Sina impów, nagrałem pierwsze próbki, porównuję z wcześniejszymi jakie miałem z moimi ulubionymi IR i ...O KURWA ...ale różnica, o wiele naturalniej, jakbym naprawdę nagrywał żywy wzmak i pakę. Przy okazji usłyszałem parę rzeczy, których nie zauważyłem wcześniej ( np. perkę tu i ówdzie trzeba poprawić  :facepalm: ). Jak poprawię wrzucę pierwsze próbki.  :)

Posty połączone: 17 Lis, 2014, 09:49:59
Taki mnie dylemacik naszedł, skoro Sin musiał dla sraktalowców przygotować impulsy w 48kHz i robię miks w 48kHz to niby wszystko się zgadza a co jeśli chcę z jakichś przyczyn zrobić miks lub master w 44,1 kHz, dochodzi wówczas do degradacji sygnału? Czy to wogóle jest słyszalne i ma sens aby się tym przejmować?
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2014, 09:49:59 wysłana przez lordgreg33 »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Machnij porównanie i wrzuć, zarówno my ogarniemy jak i Ty, korzyści dla wszystkich :)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Taki mnie dylemacik naszedł, skoro Sin musiał dla sraktalowców przygotować impulsy w 48kHz i robię miks w 48kHz to niby wszystko się zgadza a co jeśli chcę z jakichś przyczyn zrobić miks lub master w 44,1 kHz, dochodzi wówczas do degradacji sygnału? Czy to wogóle jest słyszalne i ma sens aby się tym przejmować?
Tak, bo występuje coś jak jitter, czyli błąd zapisu amplitudy sygnału spowodowany m.in tym ze 48kHz nie da się zeskalować do 44,1kHz. Żeby łatwiej to zobrazować wyobraź sobie 10 dzieciaków i 12 cukierków do rozdania - każdy musi dostać po jednym, ale Ty musisz rozdać wszystkie... no nie da sie :D Nie wiem czy to dobry przykład. Może coś Ci naświetli obrazek z neta:

Żeby pozbyć się jittera, na etapie masteringu nakłada się dither, ale nie będe się tutaj mądrował - wystarczy poczytać w necie. ;)

Offline lordgreg33

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Taki mnie dylemacik naszedł, skoro Sin musiał dla sraktalowców przygotować impulsy w 48kHz i robię miks w 48kHz to niby wszystko się zgadza a co jeśli chcę z jakichś przyczyn zrobić miks lub master w 44,1 kHz, dochodzi wówczas do degradacji sygnału? Czy to wogóle jest słyszalne i ma sens aby się tym przejmować?
Tak, bo występuje coś jak jitter, czyli błąd zapisu amplitudy sygnału spowodowany m.in tym ze 48kHz nie da się zeskalować do 44,1kHz. Żeby łatwiej to zobrazować wyobraź sobie 10 dzieciaków i 12 cukierków do rozdania - każdy musi dostać po jednym, ale Ty musisz rozdać wszystkie... no nie da sie :D Nie wiem czy to dobry przykład. Może coś Ci naświetli obrazek z neta:
( Obraz usunięty.)
Żeby pozbyć się jittera, na etapie masteringu nakłada się dither, ale nie będe się tutaj mądrował - wystarczy poczytać w necie. ;)
Bardzo dziękuję za odpowiedź, prosto i łopatologicznie, ale jednak rozumiem , że to nic zdrożnego konwertować 48kHz  do 44.1kHz skoro wspominasz o ditheringu, o którym coś niecoś wiem  ;)

Posty połączone: 17 Lis, 2014, 17:33:34
Może to tylko autosugestia ale chyba pozostanę przy fractalowych 48kHz, bo mam wrażenie , że jest ciut lepiej niż po konwersji do 44.1kHz...
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2014, 17:33:34 wysłana przez lordgreg33 »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Łoooo patrzajta kto nakurwia na moim impulsie DL buahhahaha. 8"14 widać na wyświetlaczu hahahah  ;D




Pozdrawiam.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Zrobiłem sobie impulsy Stiellto a co  ;D z TSE X50 gada to w miksie jakoś tak...



Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
Mikrofony. Dużo mikrofonów. Ładnie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
I siedzi w miksie dużo, dużo lepiej, niż na tym zestawieniu, które podesłałeś ostatnio. Inny mikrofon/pozycja?

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Bardzo przyjemnie. Podoba mi się całość.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dorzuciłem paczke IR na Mesie Stiletto w miksie gra TSE X50 > Stiletto_sm57_2



Pozdrawiam.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dorzuciłem paczke IR na Mesie Stiletto w miksie gra TSE X50 > Stiletto_sm57_2



Pozdrawiam.
Tu brzmi slabo ale moze to z racji tego, jaki to utwor. W oryginale brzmienie takie bardziej tluste jest.

Zle sie moze wyrazilem, moze nie tyle brzmi slabo, co mi sie gryzie z tym, jak ten numer w oryginale brzmi. Na tych swoich Mesach bys ten numer zrobil, TSE to nie ten typ brzmienia.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2015, 23:36:06 wysłana przez Mat »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Zrobiłem nowe IR tym razem z moim Ampem a dokładnie z powerampem z Sinampa wcześniejsze były z 6505 do posłuchania tutaj :D

http://www.sinmix.pl/2015/12/24/sinmix-new-ir-pack/

Pozdrawiam.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Teścik świeżo nabytych impulsów :) Na lewo LE456, na prawo Super Sonic.

https://soundcloud.com/adam-bana-1/sinmix-ir-test

Kolejność:
- Buzzaro
- Hesu
- Mesa
- DL

DL i Hesu moje ulubione :)
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2016, 00:13:39 wysłana przez chronix1 »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dorzuciłem 8 IR mojej Mesy Oversized 4x12  ;D. Wszyscy co mają paczkę - zassać jeszcze raz z mojego sklepu i już. Albo pisać meila to wyślę.

Pozdrawiam.

Posty połączone: 20 Lut, 2016, 19:24:51

http://soundcloud.com/sinmixkpa/al-drucker-kurwa-mesa-oversizedmesa-rectifier-cab-ir
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2016, 19:25:20 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2014, 23:29:14
wysłana przez ITHMW
21 Odpowiedzi
4682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2015, 23:24:08
wysłana przez sinquestsound
29 Odpowiedzi
8662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2018, 21:12:50
wysłana przez Pneumonia2
0 Odpowiedzi
1627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2018, 10:32:53
wysłana przez Stivo2005
7 Odpowiedzi
1730 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2023, 18:39:48
wysłana przez Orange