Autor Wątek: Wybór kolumny 212, Mesa, Hesu, Buzzaro czy?  (Przeczytany 8660 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Wybór kolumny 212, Mesa, Hesu, Buzzaro czy?
« 18 Mar, 2018, 11:01:33 »
Witam wszystkich,

stoję przed wyborem kolumny 212 do heada EVH 5150 III, grane będą djenty, deathcory i inne obrzydlistwa :) oczywiście ma być mięcho, szybki dół i wysoki środek. Co byście polecali do kwoty 2500? Czy ładować się w używaną Mese horizontal na V30? czy może zamówić nówkę od Hesu na głośnikach demon? a może lepsza będzię Buzzaro? lub jeszcze coś innego?

ps. nie piszcie mi tylko bierz 412, bo już mam ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@sinquestsound powie że Mesa, ja od siebie powiem że Buzarka na V30 rypie jak należy, aczkolwiek sam po testach Oli zastanawiam się coraz bardziej nad Demonami bo na moje ucho to są takie dojebane w opór V30stki także cóż... Jak masz opcję ograć Demony to spróbuj, jeśli nie to w takim wypadku pozwól portfelowi zdecydować :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mesa

Pozdrawiam.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Mam 212 Mesę i Hesu, wzmacniacze EVH 5150 i MG Firebird- w obu konfiguracjach wolę Mesę.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Mam 212 Mesę i Hesu, wzmacniacze EVH 5150 i MG Firebird- w obu konfiguracjach wolę Mesę.
ok, ale na jakich głośnikach jest hesu? v30 czy Demon?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mam 212 Mesę i Hesu, wzmacniacze EVH 5150 i MG Firebird- w obu konfiguracjach wolę Mesę.
ok, ale na jakich głośnikach jest hesu? v30 czy Demon?
Nove Demony wcale nie gadaja tak jak na filmach OLI, on to chyba wszystko pozniej i tak edytuje i sklada w video. Demony to takie pomieszanie v30 i G12T75 - tak jak Ola powiedzial na jakims video i tu można się zgodzić. Niestety v30 mesy dalej maja ten srodek specyficzny ktory moze wkurw.. czy nie ale prawda jest taka ze dzieki temu slady z mesy siadaja w miksie zawsze. Kolejna zaleta paczek mesy jest taka ze w sumie nie wazne jaki amp podepniesz zgrasz i dasz komus do posluchania to powie "ooo fajnie gada ta mesa" - i wcale nie bedzie miał na myśli paczki :D haha

Pozdrawiam.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Mam jedno pytanie.  Czy jest az taka duza roznica zeby sprzedawac hesu 212 i kupowac mese ? Chodzi mi tylko i wylacznie o domowe granie i nagrywanie swoich rzeczy.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nie miałem Mesy ale grałem na Hesu v30 i na Demonach i jakoś bardziej mi siadło v30. Może temu że Demony były świeże a v30 już rozegrane.
Co do grania w domu to jak dla mnie ważny jest też aspekt wizualny - w końcu będzie to jakiś tam mebel. Więc wybrałem białego Hesu bo mi pasuje do wszystkiego, nawet do kontaktu :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Mesa albo Engl 212 Pro
Paczki z głów!

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Mam 212 Mesę i Hesu, wzmacniacze EVH 5150 i MG Firebird- w obu konfiguracjach wolę Mesę.
ok, ale na jakich głośnikach jest hesu? v30 czy Demon?

Hesu V30

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Mesa to gwarancja zadowolenia. Osobiście odradzam Engla - strasznie jasna paka.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
właśnie mam możliwość zakupy mesy ale jest na głośnikach eminence legend a te głośniki to ponoć straszna kupa więc rezygnuję z zakupu i szukam dalej

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
właśnie mam możliwość zakupy mesy ale jest na głośnikach eminence legend a te głośniki to ponoć straszna kupa więc rezygnuję z zakupu i szukam dalej

Kup ta mese, zmień glosniki :)

@matisq kiedy sprzedajesz jvm? :p Daj mje znac jakbyś tego...

Swoją droga ja sam mysle nad zmiana paki. I wlasnie po głowie chodzą mi Zilla, Hesu, Buzzaro i DL. I weź tu bądź mądry...
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2018, 19:10:57 wysłana przez pshemo »

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
właśnie mam możliwość zakupy mesy ale jest na głośnikach eminence legend a te głośniki to ponoć straszna kupa więc rezygnuję z zakupu i szukam dalej

Kup ta mese, zmień glosniki :)

@matisq kiedy sprzedajesz jvm? :p Daj mje znac jakbyś tego...

Swoją droga ja sam mysle nad zmiana paki. I wlasnie po głowie chodzą mi Zilla, Hesu, Buzzaro i DL. I weź tu bądź mądry...

ale to się koszta dodatkowe robią, wolę poczekać aż będzię na v30 ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Legendy kupa? Kto wygłasza takie herezje?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Legendy kupa? Kto wygłasza takie herezje?
zaufani ludzie :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Legendy kupa? Kto wygłasza takie herezje?
zaufani ludzie :)


Najwyższy czas przestać im ufać :)

Kup zwykłe V30, jeszcze wsadź je do słabej budki, zagraj i zapłacz :D

Opinie są jak dupa, ale powtarza się czasem taka, że V30 - poza paczkami Mesy - to tylko siarofon. Często dobry do studia, do mixu, do ustawiania se mikrofoników i całej tej zabawy, ale z kapelą, na żywo, jako jedyny nagłaśniacz za plecami - jest chuja wart.

I coteras? ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Osobiście odradzam Engla - strasznie jasna paka.
Absolutnie nie, jasna jest za to wersja 412.
Paczki z głów!

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
a grał ktoś na dedykowanych paczkach do evh 5150 III ?

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Ja używałem prawie dwa lata i byłem zadowolony, ale @Radek M może się wypowiedzieć bardziej bo ma :)

Offline postrzepiony

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
  • Gram słabo ale jaka broda ...
Jessu ludzie chyba wezmę siekierę i porąbię to co mam  :facepalm:. Już skałniałem się ku mesie a tu taki kwiatek : http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/dl-212fs-prov30-vs-mesa-rectifier-horizontal-2x12-v30/msg334676/#msg334676. Sam se zrobiłem paczkę 212 w środku V30 i WGS Veteran i jest fajna ale coiś jej brak... oprócz ludzkiego tolexu. Ale tak mnie nakręcacie, że chyba coś kupię... ale co ? Nagadałem się dziś z Mr Labogą i gościem co jego pakę 212 pro ogrywa na co dzień. Producent chwali połączenie V30 i K100 ale dla mnie trochę ma to za dużo dołu (próbki YT ) i do mojego ciemnego FB100 chyba średnio się nadaje. Chciaż jak zmieniłem lampy preampu na TADy oraz pickupy na BPK Painkiller to wszystko nabrało jakiegoś takiego życia :-D. BTW nikt nie chce ze mną nosić mojej kopii mesy bo nie ma rączek po bokach  :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Próbki YT to Ci nic nie dadzą bo:
a) kompresja WCHUJ
b) sprzęt grający ma swoją specyfikację (dopóki nie słuchasz na jakichś ADAMach AX7 czy czymś porównywalnie płaskim w dobrym pomieszczeniu)

Więc po prostu - ograj

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
buzzaro chyba lepiej gada od hesu, chciałbym jeszcze zobaczyć porównanie buzzaro vs mesa

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
buzzaro chyba lepiej gada od hesu, chciałbym jeszcze zobaczyć porównanie buzzaro vs mesa

To jest gitarowa paczka. Nie da się ocenić po jutubie. Trzeba a) poczuć na własnej skórze b) połazić wokół niej. Mikrofon zbierający z paczki, czy nawet z pomieszczenia, to tylko jedna "migawka" z całego spektrum brzmienia kolumny. Warto zapoznać się bliżej - paczki Mesy są często w R'nRach, obadaj.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
6330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2013, 22:14:01
wysłana przez shortt
128 Odpowiedzi
57430 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2019, 14:57:41
wysłana przez sinquestsound
20 Odpowiedzi
4219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2014, 21:29:15
wysłana przez ITHMW
56 Odpowiedzi
16324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2021, 01:42:57
wysłana przez MadYarpen