Autor Wątek: HESU 212 vs Buzzaro ST-B212 - TEST  (Przeczytany 16320 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dowiedziałem się, że dokładny model tej HESU to 212 WH Modern, czyli wiór + sklejka.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Lekki off, ale jest ktoś w stanie z grubsza opisać różnicę między wiórem/sklejką/litym drewnem w paczkach?

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A moze jakis test na innych brzmieniach niz tylko hajgej?:P
crunche, cleany?

A obchodzi to kogokolwiek tutaj? :D

Tak. Mnie np.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Lekki off, ale jest ktoś w stanie z grubsza opisać różnicę między wiórem/sklejką/litym drewnem w paczkach?

Zrobimy solidne porównanie, obiecuje.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Buzz muli, ma więcej dołu i dlatego może się pozornie podobać (choć widzę tu nową jakąś konstrukcję z pochyłym frontem?).
Ta nowa konstrukcja (212ST-B), o której piszesz muli już od jakichś 5 lat :D Po drodze powstało masę innych, ciekawych a nawet nowatorskich (!) konstrukcji. Najnowsza (choć nie jest to ostateczna wersja tej kolumny) poniżej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ou, to jest to!

Jaki koszt budki? V30 mam na podorędziu...

Poproszę PW w miar€ możliwości.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Buzzaro nie miałem przyjemności, Hesu mam i tak to łona nigdy nie brzmiała ... nie wiem coś tam nakręcił @Stivo2005 ale jakoś dziwnie to gada jak dla mnie jakby ktoś tak tam coś pociął, wyciął albo inne krasnale wsadził :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@2BeFree Jaką masz? To jest WH czyli wiór + sklejka, no i weź pod uwagę, że to nagrywka. Jedynie ostatnia próbka, z MXL'a mniej więcej łapie "charakter" kolumny. Natomiast nic nie ciąłem, nie podcinałem. Mikrofon umiejscowionyna skraju kopułki głośnika, w połowie jej, a membrany, skierowany pod kątem około 30 stopni na membranę, ustawienia 6505 widać na filmie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Założę się, że ten sam efekt "fizzu z poda", gdyby tylko ktoś chciał, dałoby się wywołać na Buzzaro lekko przesuwając mikrofon ;)

Mikrofon w obu był identycznie ustawiany, swoją drogą ustawienie mikrofonu daje więcej zmian w brzmieniu niż zmiana kolumny. HESU ma ten fizz, ale w realu przez to brzmi bardzo modern, Buzzaro wydaje się być bardziej vintage, co nie zmienia faktu, że siedzi strasznie dobrze w mixie ogólnie. Obie są bardzo dobre.


Pola foty że mikrofon był tak samo ustawiony bo z autopsji wiem że pół centymetra robi sporą różnice :) Nie uwierzę jak nie zobaczę :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@matisq Stary... foty? No bez jaj, jak ktoś nie wierzy mi na słowo, to i tak go nie przekonam, bo będzie wiedział lepiej, jak Pan znawca z komentarza na YT. Mierzyłem odległości za pomocą wskaźnika laserowego oraz latarki diodowej o dużej mocy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline navarac

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Buzzaro wypada lepiej, przynajmniej jak dla mnie :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
No jak laserem mierzyłeś to nie mam pytań :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Miałem buzzaro i hesu, w spotkaniu 1 do 1 buzz wyleciał z kanciapy a na hesu nadal gram.
Wersję mam z wiórem.

I tez nie wiem how, ale u mnie ta paczka gada tak jak u sinquesta czyt. zajebiście.

Spoiler

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja tam nie mam porównania z buzarro ale lubię mojego białego Hesu :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nie widzę (słyszę) faworyta. Początkowo Buzarro wyskoczyło na prowadzenie, ale podejrzewam, że Hesu z dopasowaną resztą rigu też będzie rwało dupĘ. Inny piec, gita, cokolwiek i może być wygrana, po prostu musi być na swoim boisku.
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...ale podejrzewam, że Hesu z dopasowaną resztą rigu też będzie rwało dupĘ. Inny piec, gita, cokolwiek i może być wygrana, po prostu musi być na swoim boisku.

Ustawiałem brzmienie początkowo pod HESU, tzn to była kolumna pierwsza do nagrania, więc to raczej Buzzaro startowało z gorszej pozycji, kolumny która "przejmowała ustawienia nie swoje".

Co do zdania inny piec, inna gita itp, Baciu, ale właśnie o to chodzi, by było dość "typowo", a nie ustawianie dokładnie pod coś, dlatego jeden z najpopularniejszych wzmaków (myślałem, by użyć EVH 5150 III 50W, ale właśnie przez jego póki co małą popularność odpuściłem) i dość uniwersalny typ wiosła mahą/klą, mahą/palisander.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Się okaże, że podłączysz Meskę (czyli też wzmak z popularnych. Masz gdzieś na tzw. podorędziu?) i będzie dobrze. Może charakter Hesu multiplikuje się z fizzem, czy po prostu górką 6505.
Paczki z głów!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dajcie mi jakieś DI bo stare już przeorałem. ZGram Wam moją Meske z Hesu na V30 i Governorem ;)

Pozdrawiam.

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Buzz muli, ma więcej dołu i dlatego może się pozornie podobać (choć widzę tu nową jakąś konstrukcję z pochyłym frontem?).
Ta nowa konstrukcja (212ST-B), o której piszesz muli już od jakichś 5 lat :D Po drodze powstało masę innych, ciekawych a nawet nowatorskich (!) konstrukcji. Najnowsza (choć nie jest to ostateczna wersja tej kolumny) poniżej.


A gdzieś próbki tej nowej konstrukcji się ukażą ??

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Się okaże, że podłączysz Meskę (czyli też wzmak z popularnych. Masz gdzieś na tzw. podorędziu?) i będzie dobrze.

MESA DR może i bym zdobył, ale raczej ciężko mi będzie zgrać z terminami jednoczesne pożyczenie HESU i DR'ki.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com

A gdzieś próbki tej nowej konstrukcji się ukażą ??

Pozdrawiam

Tak. Dwie różne budy i oprócz V30 jakieś inne głośniki do porównania. Faworyta już mam, ale na razie nic więcej nie chcę zdradzać.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Może Hesu pożyczy Ci Hesu. Na pewno jest jakiś egzemplarz testowy, nie? ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54

A gdzieś próbki tej nowej konstrukcji się ukażą ??

Pozdrawiam

Tak. Dwie różne budy i oprócz V30 jakieś inne głośniki do porównania. Faworyta już mam, ale na razie nic więcej nie chcę zdradzać.

V30 to standard może greenback jako drugi :)

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odkopuje jakąś prehistorię ;D
Ale temat adekwatny. Przymierzam się do zamiany 112 na 212. Myślałem nad nowym englem 212 vertical pro albo hesu vertical. Obie są na thomannie, tylko tanie nie są.

Więc patrze tez na używane. Musi być 8ohm.

I są np. Takie dwie:
https://m.olx.pl/oferta/kolumna-gitarowa-paczka-hesu-glosniki-demon-czerwona-m212-rb-b-2x12-8-CID751-IDIHkmd.html?reason=observed_ad (kolor mi tylko nie leży niestety)
https://m.olx.pl/oferta/buzzaro-212-cabinet-kolumna-gitarowa-v30-celestion-CID751-IDGY52J.html?reason=observed_ad - produkcja podobno ok. 7 lat temu.

I jeszcze jest coś takiego: https://m.olx.pl/oferta/kolumna-mlc-2x12-v30-CID751-IDEdQhj.html?reason=observed_ad

Jak myślicie, która byłaby najfajniejsza? To do domowego grania więc wydaje mi się że równie dobrze mogę wybrać według odległości od domu żeby nie jechać pół dnia i wyglądu bo różnice są na tyle subtelne że szkoda nimi sobie zawracać głowę. I w tych kategoriach wygrywa buzzaro. A to chyba dobre paki. O mlc nie wiem niczego, natomiast hesu jest czerwona co mi do pokoju nie będzie pasowało :)

No i chyba nie ma sensu płacić za nowe zwłaszcza jakby coś jeszcze urwac z ceny.


Ps chce kto 112 David laboga?  :devil:

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Jakiś czas temu udało mi się wyrwać ten sam model buzzaro i jak dla mnie jest przekozak. Nie miałem możliwości obadać ją bok w bok z tą paką, ale mam z nią ten sam przypadek co z Mesą Horizontalem 212, czego do niej nie podpinałem to brzmi mi lepiej niż na innych pakach.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2021, 11:54:41 wysłana przez Myxu »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2011, 11:49:32
wysłana przez Hesu
3 Odpowiedzi
1828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 08:14:21
wysłana przez Stivo2005
12 Odpowiedzi
6328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2013, 22:14:01
wysłana przez shortt
128 Odpowiedzi
57420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2019, 14:57:41
wysłana przez sinquestsound
29 Odpowiedzi
8659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2018, 21:12:50
wysłana przez Pneumonia2