Autor Wątek: [New Rig Day] MG Vintage 40 Custom "Zebra" i Buzzaro 112  (Przeczytany 5282 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Dzień nowego rigu  ;) To może na początek fotki:


MG Vintage 40 Custom "Zebra"






Poprzednio combo Cornforda sprzedałem, ponieważ potrzebowałem jednak 2 kanałów i był dla mnie za dużym klocem do targania, dlatego ze względu na moje kolana zdecydowałem się na rozwiązanie head+paka 112.

Na początku czerwca kupiłem w Thomannie Koch`a Studiotone B-Stock, który niestety przyszedł ze spalonym trafem i zbitą lampą ;) Po tym jak dostałem zwrot kasy nie uśmiechało mi się czekać kolejne miesiące na jakąś sensowną używkę, a coraz bardziej po głowie zaczęło mi chodzić zamówienie wzmaka w MG Amplification, tym bardziej, że mieszkam od nich 5min drogi autem :)

Wybór padł na model Vintage 40 z kilkoma modyfikacjami.

Specka wzmaka:
- końcówka: 4xEL84, 40 watt
- preamp 3xECC83
- płynna redukcja mocy 40-2 watt
- na kanale drive dodany tryb przełącznik modern/vintage
- na kanale clean dodany tryb crunch
- reverb sprężynowy Accutronics
- pętla efektów szeregowa, wraz z dodanym bypassem z footswitcha o raz regulacją poziomów send i return
- tolex white bronco, skórzana rączką, lampka zasilająca z Fendera, czarne narożniki

Na wzmak czekałem ok. 7 tygodni. Tak jak możemy przeczytać na stronie producenta, kanał drive to Marshall na sterydach, a clean to typowe amerykańskie, fenderowskie brzmienie.

Jeszcze sporo kręcenia przede mną, ale już mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z możliwości brzmieniowych, jakie oferuje MG. Możemy ukręcić od ładnej szklaneczki na czystym po mocny hi-gain bez dopałki.

Miałem kilka lat temu combo MG Vintage 20 i widzę dużą zmianę na plus w ciągu tych kilku lat, zarówno w jakości wykonania jak i brzmieniowo. Z tego miejsca mogę polecić współpracę z Panem Markiem, bo to dobry fachowiec i sympatyczny człowiek.

Buzzaro ST112 White Bronco:



Kolumnę kupiłem używaną na Allegro, jak się później okazało popisaną długopisem, który za cholerę nie chciał niczym zejść :/ Po zabawie farbą do barwienia skóry, zmianie narożników na czarne paka wygląda teraz jak nowa. Paczka ma dzielony tył. 1/3 można zdjąć i mieć paczkę otwartą lub zamkniętą wedle uznania.

Aktualnie siedzi w niej Eminence Governor, ale jest dla mnie trochę za agresywny. Prawdopodobnie zmienię go na Celestiona Creamback`a lub Lynchback`a.

Reszta rigu praktycznie bez zmian:


Udało mi się odzyskać VL Analog Chorus, z czego jestem bardzo zadowolony :) Teraz muszę dokupić jeszcze jakieś tremolo i phaser.

Wiosło też bez zmian, Axis dalej ze mna ;) Choć coraz częściej myślę o zmianie:


Powiem tak. Też kiedyś kierowałem się znaczkami i myślałem, że amerykańskie/europejskie graty na bank będą lepsze niż polskie, ale naprawdę nie mamy się czego wstydzić  :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kwiatek byś podlał :D

Spoiler

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Jest podlany :D Chyba jakaś zaraza go dopadła. Jak ogarnę jakiś mikrofon to coś nagram, bo w tej chwili nie mam za bardzo czym.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Zajebisty ten MG!
Chciałbym właśnie takiego tylko z EL34 najlepiej na końcu.

Czekam na própki :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A i jeszcze ważne pytanie - jak sprawuje się przejście na crunch w trakcie grania? Można uznać to za taki niby dodatkowy kanał, czy są jakieś przeciwwskazania do używania live - skoki głośności, potrzeba całkiem innej korekcji, etc..?

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Crunch podbija dosyć głośność nie zwiększając aż tak gainu - ale to obserwacje dopiero na głośnościach domowych. Zobaczę jak to daje radę jak będę miał możliwość rozbujania go na salce.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Mój wintydż 50W na większych głośnościach ma tak że clean jest wręcz głośniejszy od crunchu, więc crunch służy mi częściej jako"dopałka" do Leadu :) Aczkolwiek wszystko zależy od ustawień i gity, wzmak jest strasznie wrażliwy na niuanse jak chociażby zmiana głośności na gicie o jakieś 2 więc ciężko est określić jedno idealne spasowanie, trzeba dużo eksperymentować, ale naprawdę się opłaca :) Plus clean z Reverben i odpowiednio spasowany volume daje TAAAKI fajny efekt przestrzenny że ja pierdolę :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nawet doniczka pasuje do zestawu. Nie no, gratuluję.

Are you complete? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
weź Sobek kseroboju  :devil: :headbang:


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Różnokolorowe gałki idzie przeżyć, ale logo, tobyś se odkleił i poprosił MG o nowe... :D

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Piękny amp ale niestety będzie się brudził jak cholera. Gratki.

Cytuj
Powiem tak. Też kiedyś kierowałem się znaczkami i myślałem, że amerykańskie/europejskie graty na bank będą lepsze niż polskie, ale naprawdę nie mamy się czego wstydzić  :)

 :tak:

Od 4 lat używam Vintage 50 Head, nigdy nie zawiódł a brzmi tak że nie mam przy nikim kompleksów, co najwyżej innych mogę w nie wprowadzić :D.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2014, 22:21:53 wysłana przez lefty »

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
Nawet doniczka pasuje do zestawu. Nie no, gratuluję.

Are you complete? :D
Yes sir! :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Różnokolorowe gałki idzie przeżyć, ale logo, tobyś se odkleił i poprosił MG o nowe... :D

tylko po co :) ?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Różnokolorowe gałki idzie przeżyć, ale logo, tobyś se odkleił i poprosił MG o nowe... :D

tylko po co :) ?

Jak to po co. Mniej muli! :)

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
jak nie daje gejnu to nie biorę ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
A ta gitara może tak stać przy kaloryferze?

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
A ta gitara może tak stać przy kaloryferze?
Grzejniku, nie kaloryferze (zboczenie zawodowe :P ). Na razie może, bo jeszcze nie grzeją u mnie ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
A czym się jedno od drugiego różni? Żeberkami? W moim rejonie Polski używa się obu nazw naprzemiennie. :)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 497
  • Cornford Fanboy
A czym się jedno od drugiego różni? Żeberkami? W moim rejonie Polski używa się obu nazw naprzemiennie. :)
Niczym, ale jakbym tak powiedział przy szefowej to bym dostał po mordzie :D Albo piec zamiast kocioł ;)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
 MG, Buzzaro, Axis - palce lizać :P

Spoiler


Orange

  • Gość

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
To MG wygląda przecudnie, zwłaszcza z tą blado błękitną diodą:> Gratulacje!
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
40 Odpowiedzi
18501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 21:54:27
wysłana przez harry_manback
12 Odpowiedzi
6232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2012, 20:27:48
wysłana przez thornado2
263 Odpowiedzi
89273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 21:18:46
wysłana przez blackdahlia
42 Odpowiedzi
57557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper