Autor Wątek: Road to NGD czyli "zrób se sam custom"  (Przeczytany 86455 razy)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Road to NGD czyli "zrób se sam custom"
« 17 Cze, 2012, 22:00:37 »
Siemaneczko!
Od jakiegoś czasu wkurwiało mnie, że wchodzę sobie na moje ukochane forum, a tu jak nie jakieś cudne NGD, to jakieś mega zdjęcia w aktualnym GASie, a ja co? Bieda panie, jedno wiesło 4 lata i to jeszcze o zgrozo z Indonezji. No to sobie pomyślałem, że co tam - ZROBIĘ SOBIE. LEPSZĄ. Hehehe. :facepalm:
Tak się złożyło, że w piwnicy Darkeneda od ładnego kawałka czasu leżało sobie sporo dębowych desek, no to co się ma marnować.
Wzieem czy, pocięłem, skleiłem

Wyciąłem sobie kształt

A potem troszkę poprawiłem

Dąb, wszystko fajnie, ale twardy jest jak jasny chuj no i waży (dlatego korpus na powyższym zdjęciu ma ok 28 mm)


Główki zrobiłem trzy - blakmaszynową, Ss7 i jackową, i na tą ostatecznie padł wybór

Potem wyciąłem zgrubnie gryf i powolutku wydrążyłem kanał na pręt, ogólnie nawet zacnie wyszło (pręt siedzi w kondonie bez luzów i nie klinuje się), ale zjebałem wylot na główce bo mi zszedł 2mm w lewo i jest odrobinę za szeroko przy końcu :< Tak to jest jak się nie ma narzędzi i rzuca z motyką na słońce.

Dokleiłem główkę(ok 12 stopni kąt), a korpus trafił do zakładu, żeby mu jebnąć zebrano na top.

Trochę wody upłynęło, zdążyłem pojechać na pierwsze od 3 lat wakacje, a po powrocie czekała mnie bardzo miła rzecz w postaci takiego oto kawałeczka hebanu

(<3<3<3)
Przy okazji przyszedł sobie mostek i drut progowy
O taki mostek konkretnie

Musiałem mocno przemyśleć sprawę z klejeniem podstrunnicy, ale finalnie zrobiłem to tak, że wziąłem kawałek sznurka (ok 16 cali) narysowałem fragment okręgu na tekturze, odciąłem i podprofilowałem z jednej strony dwie deseczki tak, żeby jak najlepiej pasowały do już zradiusowanej podstrunnicy. Potem zacisnąłem to o tak
Wieje trochę prowizorką, ale daje radę, łądnie z każdej strony doszło, kręcone na wyczucie, ale o to tu chodzi, żeby z łapy było wszystko hihihii (tak, zabijcie mnie).

Eh.
Jutro odbieram korpus. Także tego. Bez odbioru.


PS. Nie wpadajcie na taki pomysł, i nie róbcie takich rzeczy sami, to jest miliard rzeczy do zjebania zrobienia i zjebią się na pewno :D
PS2. Tak naprawdę to mega frajda jest i warto spróbować jesli ma sie trochę wolnego czasu, nawet wiedząc, że nie wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2012, 22:07:41 wysłana przez blackdahlia »


Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
No wreszcie założyłeś temat o swojej budowie, a miałem pisać na szałcie żebyś to zrobił jak linkowałeś zdjęcia.
Zapowiada się ciekawie :)
power to a being never dies

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Świetny wybór główki 8) Bardzo fajnie się zapowiada  :headbang:

Offline katja

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Pięknie. A teraz wracasz do kuchni.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
główka <3
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Pięknie. A teraz wracasz do kuchni.



Offline katja

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Szczerze, nie mogę się doczekać jeszcze bardziej, i przynajmniej korpus na żywo jest jak najbardziej radędający (w sumie mógł spokojnie zostać bez forniru). pracoenergioczasoch łonne przedsięwzięcie, ale miło.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Też kiedyś wyrzeź(b)niłem sobie korpus i podstrunnicę nawet i niestety na tym się zakończyła przygoda z lutnictwem, w łazience nie da się pracować hehe. A i nawet gryf tylko poleciał od raz do kosza :(
power to a being never dies

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Zajebiście! Sam się hamuję, by nie zacząć takiej zabawy, ale jestem tak bardzo zielony, niedoświadczony i ubogi w narzędzia, że rozsądek pozwala się wstrzymać. Ale kiedyś i tak pęknę :D Pogratulować, czekam na progres <3

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
"Jebne se gitare. Jebłem" :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Cytuj
zaczyna się zajebiście

czekam na efekt końcowy :)
i always go full retard

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Zajebiście! Sam się hamuję, by nie zacząć takiej zabawy, ale jestem tak bardzo zielony, niedoświadczony i ubogi w narzędzia, że rozsądek pozwala się wstrzymać. Ale kiedyś i tak pęknę :D Pogratulować, czekam na progres <3
Nie mam żadnych specjalistycznych narzędzi, wszystko opieram na intuicji i doświadczeniu taty stolarza, a tak to każdy kawałeczek jest dłubany metodami neandertalskimi. W dodatku to moja pierwsz, nie robiłem sobie nawet tzw. edukacyjnej, ta nią będzie :D Także wniosek jest jeden - zdecydowanie brak mi rozsądku :D

Macie jeszcze taką fotkę z troche dokładniej przeszlifowanym korpusem. Ciekawostka - żeby poprawić wcięcie na cyc oprawiłem ścierny na rurce od odkurzacza.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Black przybij piątkę, ja też jak się za coś zabieram, to najczęściej nie mam odpowiedniego sprzętu, to improwizuje i używam tego co mam. Niczym Tony Stark w jaskini arabów, którzy go uprowadzili :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Niczym Tony Stark w jaskini arabów, którzy go uprowadzili :tak:

Niczym McGyver w każdym odcinku ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ale McGyvera się już nie ogląda a DJ Robert jest na topie. Więc jak Tony Stark w arabskiej dziurze! ;D


O, a w temacie, nawet jak kompletnie nie wyjdzie, to i tak loffciam projekt za główkę!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Cytuj
zaczyna się zajebiście

czekam na efekt końcowy :)

Dex, cho no tu i tak ładnie powiedz 'zaczyna się zajebiście' :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline heartquake

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Jeden pikap. Zatwierdzam.
gg: 7450270

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ale syf na podłodze :P  ;D

Lubie takich ludzi, jak chcą cos sami zrobić i robia to, a nie tylko pierdolą o zrobieniu :tak:

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Fajna książka od matmy na ostatniej fotce :D
Spać nie mogłem przez ten temat, znowu mam GAS na kaleczenie drewna.
Korzystałeś z jakichś stron-poradników robiąc korpus, gryf i główkę? Jeśli tak, to podziel się ;)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Zajebiście!!! trzymam kciuki!

Ps. Fotostory z budowy instrumentu, me gusta  aj łont mor  :)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Dobrze idzie, oby tak dalej.

Korpus z Jerzego Dąbczaka? Przy tej twardości i cienkiej desce może nieźle kurwić, czyż nie?

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
 
Fajna książka od matmy na ostatniej fotce :D
Korzystałeś z jakichś stron-poradników robiąc korpus, gryf i główkę? Jeśli tak, to podziel się ;)
O dziwo szkoła się skończyła, a tu kurwa benc! Trzeba sobie policzyć coś w miarę dokładnie, a jedyna tabelka z sinusami pod ręką była akurat tutaj :D
Nie korzystałem z żadnych konkretnych poradników, zaglądam tylko od czasu do czasu tutaj http://www.projectguitar.com/ wbijasz w tutorialsy i tam jest sporo informacji jakbyś chciał, ale dużo tam mitomanów i dorabiania filozofii ( magiczne działanie zipów przy klejeniu podstrunnicy i inne takie), ale niektóre patenty np. ze szlifowaniem brzegów progów są najs.
Dobrze idzie, oby tak dalej.

Korpus z Jerzego Dąbczaka? Przy tej twardości i cienkiej desce może nieźle kurwić, czyż nie?
Na to liczę. Twarde jest jak jesion czy klon, nawet trochę bardziej, całkiem niezłe parametry wytrzymałościowe. Gryf jest grubaśny (tak ze 24 mm z podstrunnicą), ale z tego co mi wiadomo to drewno dość łatwo się paczy dlatego akurat na gryf to się średnio nadaje. Tak czuję, że mi zrobi śmigło więc zrobię bolt-on a potem najwyżej wymienię sobie gryf :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
9 Odpowiedzi
5270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
27 Odpowiedzi
8917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 10:59:18
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
1208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 21:34:47
wysłana przez Gveir
42 Odpowiedzi
56034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper