Autor Wątek: Ibanez RG7620 "Białas" Custom by Kamecki!  (Przeczytany 18350 razy)

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Ibanez RG7620 "Białas" Custom by Kamecki!
« 28 Wrz, 2011, 12:47:11 »
Witam skarby :-*
Mój dobry przyjaciel i zapewne wielu wam znany Paweł doczekał się nowego wiosełka. Pozwolę sobie zamieścić w jego imieniu recke i fotki!
Mam nadzieję że wam się spodoba ;)

"   Witam wszystkich zapalonych siedmio strunowców!!
Niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć z zespołu Maigra, w którym to udzielam się na stanowisku gitarowego. Mam przyjemność często zaglądać na forum sevenstring.pl i czytać informacje, które są tu zamieszczane. Za uprzejmością Konrada pozwalam sobie na przedstawienie mojego NGD. Z góry przepraszam, jeśli będzie to dłuższy artykuł, ale wiem, że takie lubicie
    Cała przygoda rozpoczęła się rok temu w okolicach maja, gdzie – jak to łatwo się domyśleć – w przypływie gotówki nadarzyła się okazja by zrealizować mój dawno skrywany plan i chęć spełnienia marzenia z dzieciństwa. Całość jeszcze bardziej zaognił fakt, że Panowie z zespołu The Sixpounder wyposażyli się w tym samym okresie w białe gitary. Muszę przyznać, że „S-ka” Metal Mike’a zrobiła na mnie tak piorunujące wrażenie, że nie musiałem powtarzać sobie niczego dwa razy. Zapragnąłem Ibaneza RG w bieli!! Jako, że kształt Ibaneza okrutnie się mi podoba jak i ergonomia tej gitary, zacząłem się rozglądać za kandydatem do operacji plastycznej. Z pomocą pośpieszył mi Metal, który aktualnie posiadał na stanie RG7620 z 99 roku. Po szybkiej ogrywce i przekonywujących argumentach Michała, gitara stała się moją własnością. Gitara sama z siebie brzmiała bardzo dobrze, klarownie i jasno co dawało dużo nadziei na udany face lifting.
    Instrument szybko trafił w ręce pewnego lutnika w sierpniu 2010. Na tym etapie zdarta została stara palisandrowa podstrunnica i położony został heban (bardzo dobrej jakości i dobrze położony), nabite zostały nowe progi jumbo. Na korpus został naklejony cienki fornir, by zamaskować otwory po pupie neckowym oraz potencjometrze Tone i przełączniku trójpozycyjnym. Oczywiście zeszlifowano poprzedni czarny lakier oraz położono nowy biały. Może i wykonano jeszcze kilka istotnych czynności, ale niestety nie mam informacji na ten temat. I tu mógłbym w zasadzie zakończyć opis „produkcji”, ale tak się nie stanie, ponieważ instrument nadawał się do poprawki, potem kolejnej..i kolejnej. Całej przygody nie będę opisywał, bo nie jest to dziennik skarg i zażaleń i to nie jest tutaj moim zamiarem, aczkolwiek kosztowało mnie to wszystko dużo nerwów. Widząc, że nic z tego już nie będzie odebrałem instrument w marcu 2011 i w zasadzie dalej byłem w punkcie wyjścia. Wtedy mnie oświeciło i postanowiłem skontaktować się z Pawłem Kameckim.
    Tak. To był trafiony wybór i to w 10. Szybko z Pawłem doszliśmy do porozumienia i spotkaliśmy się, by ocenić co da się z gitarą zrobić. Niestety, po wprawnym spojrzeniu swym okiem, Paweł stwierdził, że gitarkę trzeba robić od nowa. Gitara została oddana w dobre ręce, a ja po kilkudziesięciu minutach rozmowy z Pawłem na temat jaki ma on plan na odratowanie nieszczęśnika, miałem w końcu spokojny sen. Na pierwszy ogień poszło skrobanie lakieru, niestety nie można tego nazwać inaczej, biorąc pod uwagę fakt jaka grubość lakieru została poprzednio na nią wylana. Lakier odchodził płatami. Następnie gitara została oczyszczona ze „szpachli” do gładkiego drewna. Po rozmowie z Pawłem stwierdziliśmy, że radius podstrunnicy jest za duży i trzeba ją zeszlifować, a tym samym przebijać progi. Poprawie uległo mnóstwo rzeczy, drobnych detali, które jednak wpływają znacząco na komfort gry, brzmienia i estetyki instrumentu. Cały czas Paweł był ze mną w kontakcie mailowym i telefonicznym, opowiadał mi fachowym językiem co teraz robi i na jakim etapie się znajdujemy, podsyłał też zdjęcia, bym mógł sam ocenić postęp prac. Bardzo się mi to podobało, czułem że naprawdę uczestniczę w tym całym przedsięwzięciu.
    Wygląd.
    NGD to może już nie jest, bo gitarę odebrałem od Pawła pod koniec sierpnia, ale instrument już dobrze obmacałem w warunkach koncertowych, na próbie i nagraniach w domu. Instrument pod względem wykonania i wykończenia to czysta perfekcja. Gdy odbierałem go od Pawła, cały byłem w stresie, czy historia się nie powtórzy. Lecz moje obawy szybko rozwiało jedno spojrzenie na gitarę i już uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Dłuższą chwilę oglądałem nowego Ibaneza i nie mogłem do niczego się przyczepić. Dziś też stwierdzam, że wykończenie i jakość wszystkich detali to czyste mistrzostwo świata. Lakier biały jak śnieg, bez żadnych paprochów, równo położony i wypolerowany. Patrząc pod światło nie widzę żadnych smug, czy rys po lakierowaniu. Zarówno jak korpus (przód/tył) tak i szyjka i główka są wypolerowane bez żadnych wyczuwalnych pod palcem nierówności. Binding położony bardzo równo i dokładnie, po całym obwodzie korpusu jaki i główki - nie wyczuwam pod palcem żadnych uskoków, czy nierówności. Dociągnięty jest idealnie do ostrych krawędzi korpusu oraz główki. Chciałem, by gniazdo Jack było pod kątem jak np. w Ibanezie K7. Paweł wyprowadził je idealnie, zaokrąglił i wygląda jak fabryczne. Podstrunnica była zeszlifowana i specjalnie impregnowana przez kilka dni opatentowanym przez Pawła rękawie. Progi zostały teraz odpowiednio nabite i wypolerowane, nie widzę żadnych szpar pomiędzy progiem a podstrunnicą, każdy próg dobrze oddaje dźwięk. Pod palcami też nie odczuwam dyskomfortu zahaczania o progi. Prawidłowo przypiłowane przy krawędziach podstrunnicy, po przejechaniu palcem nie czuję wypustów. Napis/logo Ibanez wykonano bardzo estetycznie. Nie widzę różnicy między oryginałem w K7. Paweł wykonał dodatkowo wypasione ekranowanie cavity na elektronikę i jack’a. Generalnie podsumowując wygląd/estetykę wykonania/wykończenie/szczegóły/detale/itd..nie mam kurde do czego się przyczepić, a przecież pod tym kątem to jestem mega upierdliwy. No cóż, nie tym razemPaweł Kamecki dał mi arcydzieło, o którym marzyłem!
    Brzmienie.
    Z tym nie miałem tak łatwo. Jak już wspomniałem wcześniej, gitara od urodzenia brzmiała jasno i bardzo klarownie. Ja z reguły jestem fanem mahoniu, czyli ciemniejszego brzmienia. Ale na to znalazłem sposób, o czym za chwilkę. Gitarę odebrałem od Michała z wmontowanym DiMarzio Evolution7 przy mostku i taki pup poszedł na pierwszy ogień. Po ograniu na próbie, w domu i kilku nagraniach niestety ten przetwornik się nie sprawdził. Piszę oczywiście o moich indywidualnych odczuciach oraz w odniesieniu do brzmienia jakie lubię i jakie chce osiągnąć. Evolution7 jest mocny, ma bardzo wyraźny środek i szklankowatą górę. Od razu zdzielił mnie po uszach tym, czego nie lubię. Na drugi ogień poszedł D-Sonic. Niestety nie usłyszałem różnicy, wydawał się być jeszcze mocniejszy od Evo7 z tą samą ilością środka i góry, ale nieco większą mocą w basie. Dla mnie brzmiał dość sztucznie jak na pasywa. Trzecia runda należała do Blaze’a. Ten zawodnik sprawdził się wyśmienicie. Posiada mocne wcięcie w środkowym paśmie brzmienia i góry. Doskonale wyeliminował to, co mi osobiście przeszkadzało, a uwydatnił mocny i czytelny dół. Przetwornik w sobie już nie tak mocny, ale bardzo podatny na artykulację, co bardzo lubię i na pełnych akordach cudownie czytelny i klarowny. Gdy już byłem prawie pewien, trafił w moje ręce jeszcze Tone Zone. Nie wiem dokładnie jak go opisać..jeszcze mocniejszy bas od Blaez’a oraz wyeksponowany środek brzmienia, co znów się mi nie spodobało. Wygranym został Blaze, na którego kiedyś klnąłem i którego wyśmiewałem..W tym drewnie, w tym instrumencie sprawdził się jakby do tego był stworzony.
    Czas na parę słów podsumowania. Na próbie, w mixie jak i warunkach koncertowych gitara brzmi bardzo dobrze. Wybornie się mi na niej gra i dobrze leży „w łapie”, a co równie ważne – doskonale wygląda. Nie muszę myśleć, że coś tam nie jest spasowane, że coś odstaje..,coś nie domalowane..,coś krzywo, nierówno..Mogę spokojnie się skupić na przyjemności gry, skupić się na wymyślaniu dobrych riffów oraz na dobrze zagranym koncercie, a wszystko to dzięki Pawłowi Kameckiemu, który wykonał mega zajebistą robotę, z której efektu jestem okropnie zadowolony! Naprawdę szczerze będę polecał tego lutnika/artystę, bo na to zasłużył swoją pracą. Cieszę się, że po takich perypetiach z tą gitarą trafiłem do niego i że ta cała moja „przygoda” skończyła się Happy Endem
Specyfikacja:
•   Korpus: Lipa Amerykańska (American Basswood)
•   Płytka ochronna: brak
•   Osprzęt: czarny
•   Podstrunnica: heban
•   Progi: jumbo
•   Gryf (konstrukcja): jednoczęściowy z klonu
•   Typ gryfu: Wizard7
•   Łączenie gryfu do korpusu: AANJ (cztery śruby)
•   Konfiguracja przystawek: 1 x H
•   Przetwornik: DiMarzio Blaze 7
•   Potencjometr: 1 x Volume
•   Mostek: LoPro Edge 7




Poniżej przedstawiam całą foto relację z operacji na moim RG7620 oraz kilka fotek koncertowych. Enjoy!
Paweł"



























































« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2011, 14:13:28 wysłana przez valentine »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Widziałem na żywo na podczas którejś edycji Ligi Rocka u nas, prezentowała się zajebiście, ale fakt faktem to nie jest Ibanez Custom, tylko przeróbka u Kameckiego.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
O fak, śliczny!

Btw. na ostatnim zdjęciu wyglądasz jak wokalista Meshuggi :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Ech, lubię takie tematy o majsterkowaniu! Gratulacje, ale pewnie teraz gita jest warta 1,5-2 pierwotne kwoty. W sumie: ma cieszyć - i cieszy!
Paczki z głów!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
kozak - o kurwa ale czad !!!
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No kurwa, takiego Ibaneza to nawet ja sam mógłbym chcieć mieć :)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Miazga  :o kocham gitarową biel.

Ciekawi mnie tylko ile to kosztowało :P
 

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Cytuj
Btw. na ostatnim zdjęciu wyglądasz jak wokalista Meshuggi

Obudź się stary, Pawła nie ma na forum :P
mniut i piah

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Czytam opis i widzę, że czytuje, ale nie pisze, więc raczej się domyśli on i valentine o kogo mi chodzi.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Czytam opis i widzę, że czytuje, ale nie pisze, więc raczej się domyśli on i valentine o kogo mi chodzi.

Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Wygląda świetnie, heban na podstrunnicy to był bardzo dobry pomysł. Zastanawiam się czemu Ibanez nie wypuści więcej modeli w takim wykończeniu, bo jak narazie na MTM się skończyło, a szkoda.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Valentine: zapytaj kolegi ile go to kosztowało. Koniecznie! ;)

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
piekna! bogactwo!
myspace.com/drownmyday

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Chyba pierwszy raz spotykam się z ekranem zrobionym z folii aluminiowej, a nie miedzianej. Dobrze, bo może ta pierwsza jest łatwiej dostępna :D
Jeżeli właściciel to czyta, to pragnę mu pogratulować zajebistej gitary i dobrego gustu ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Gitara śliczna, brakuje mi tylko wzmianki o tyk, który lutnik najpierw spierdolił sprawę.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Bardzo ładna. U siebie w 7620 też mam Blaze i rzeczywiście odwala tam baardzo dobrą robotę.
return to monke

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
O kurwa!! Gratsy, wygląda epicko :)

ZGASowałem się :o
power to a being never dies

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja robię z folii aluminiowej zwanej "taśma samoprzylepną aluminiową do czegoś tam marki 3M". Jedyny mankament to, to że trzeba lutować poszczególne paski ze sobą. Napisz (valentine or łotewa) co to za lutnik zjebał (bo inaczej tego nazwać nie można) oraz gratsy ładnego wiosła :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Kamecki, na zdjęciach pisze ;)
power to a being never dies

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Wygląda jak negatyw mojego starego czarnucha. Podoba mi się bardzo. Chociaż ma trochę za mało piezo, ntb i EMG. :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kamecki, na zdjęciach pisze ;)
Kamecki to naprawił. ;) Wcześniej jakiś pięknie pomalował, że płatami schodziło.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
power to a being never dies

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Kurwa, całe przeczytałem - pół życia w dupie :D

Ale warto było, bo wygląda zajebiście. Kiedyś się dorobię, to też sobie wystrugam u jakiegoś artysty takie białe RG. Już to dawno za mną łazi i jeszcze mje tutaj ten temat podsyca. Chuj.

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Swietnie sie prezentuje! Piekna przerobka! Jakby miala staly most, struny przez deche to bylaby mistrzem swiata :) Naprawde zajebista robota i piekna gitara!!!
made of hate

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


Ale - ładne zdjęcia są, gratki.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
16 Odpowiedzi
10412 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 22:15:04
wysłana przez Jakub_Z.
12 Odpowiedzi
6174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2012, 20:27:48
wysłana przez thornado2
263 Odpowiedzi
88404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 21:18:46
wysłana przez blackdahlia
22 Odpowiedzi
5203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2014, 17:17:33
wysłana przez m.prorok