Autor Wątek: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8  (Przeczytany 20657 razy)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
[NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« 07 Lut, 2014, 03:01:05 »
Już, kurwa, brzydsza nie mogła być ? Anonim

[audiostereo mode on]

Szanowni Państwo, niniejszym chciałbym w kilku słowach opisać proces, w wyniku którego stałem się posiadaczem Instrumentu.
Model Shoggie, pochodzący z szerokiej oferty znanej już w szerokim świecie firmy z Pruszcza Gdańskiego, budzi najwięcej ambiwalentnych odczuć wśród miłośników (i nie tylko ;) ) produktów marki Skervesen.

Przy nie podlegającym jakiejkolwiek dyskusji stylu i palecie wykończeń modeli Raptor i 4AP, śmiałej linii modelu Swan, smukłej formie Lizarda czy radykalnej i nowoczesnej wariacji formą modelu Vaptor, Shoggie jawi się jako dziwaczny, garbaty i nienaturalny.
Głównym powodem tegoż jest zarówno brak główki -elementu będącego najczęściej "kropką nad i", dumą, podpisem i chronionym obiektem każdego producenta instrumentów strunowych elektrycznych - jak i korpus wycięty w dziwną krzywą, z górą przywołującą skojarzenie z ssakami pływającymi i dołem gwałtownie kończącym się głębokim wcięciem w miejscu gdzie klasyczne gitary posiadają masę drewna podtrzymującą mostek.
Można zadać pytanie - na co to komu potrzebne.
Odpowiedź - wbrew pozorom -  jest prosta.

Główka będąca estetycznym elementem podtrzymującym klucze i logo często powoduje zjawisko zaburzenia balansu, jest wrażliwa na urazy, powoduje powstanie "wilków" i bywa obiektem niewybrednych komentarzy 'czemu nie w rewersie". Pełne drewniane korpusy wykonane z mahoniu lub innych materiałów poza oczywistym miejscem przyklejenia pickholdera i naklejek stanowią dramatyczne źródło problemów dla użytkownika - powodując dyskopatie, zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa czy asymetrię rozwoju pasa barkowego.
Słowo klucz w przypadku Shoggiego to ergonomia. Tu nie ma miejsca na zbędne i nic nie wnoszące do tematu elementy. Wszystko co przeszkadza zostało usunięte.
Oczywiście w trakcie pracy zespołu badawczego, priorytetem był brak jakichkolwiek kompromisów co do brzmienia. Słowo klucz - sztywność rulez.

Nawiązując do świata motoryzacji - klasyczne modele Skervesen to supersamochody, shoggie to Ariel Atom.
Może się nie podobać, ale kopie dupę i zapierdala. No i jest zajebisty.

[audiostereo mode off]

Część I. Budowa.

Ja pierdole jak dzieci Pszczółka Szmaja

W okolicy czerwca dostałem drogą fejsbuka cynk:  'u skervesenów zalega gryf do szogiego, długo leżał nie będzie". Tymi słowami Leoś, bijący podówczas pianę wokół krzywych korpusu jakiegoś psa, poruszył strunę, która od dłuższego czasu brzęczała mi we łbie.
Trafił w punkt. Shoggie w momencie pojawienia wyrył w moim zmyśle estetyki szeroką wyrwę do której wpadła większość standardowych modeli i znikła. Chciałem Shoggiego. Bo tak, kurwa.
Gryf podobnież zrobiony był z pao ferro i hebanu, miał jedyną uznawaną przeze mnie konstrukcje czyli NTB i skalę dla odzwyczajonych od standardu - 26/28.
"Multiskale są zajebiste" referował nasz moderator "jak się nie ślepi na progi, to palce same trafiają". Za plecami coś mamrotał że jak się patrzy to można dostać zawrotów głowy, ale tego mi się juz słuchac nie chciało.

Gryf był gotowy, pofrezowany pod osprzet ABM, zatem należało jedynie obudować go jakimś drewnem.
Jakimś. No właśnie.



Na skrzydła trafił jesioń. Amerykański. Bagienny. Na front ulubione drewno basistów grających z Marylą Rodowicz, czyli Spalted Maple. Właściwie mozna by było zakończyć postrunnicą z macassaru, ale... Pszczółka Szmaja pokazał na forum paletkę. I już nic nie było takie samo, bo tam była bubinga. No i tu też jest. Ładna. Zobowiązałem się, że stojak będzie miał lustro. 




Na koniec wisienka na torcie. Mój nie znający umiaru prawie-jak-zmysł-estetyczny wbił gwóźdź, ze podstrunnica ma być ze snakewoodu. Bo tak. BO TAK!
Szczęśliwym okazało się, że snakewood ma dobrze właściwości akustyczne.

Wiem, bo pytałem.
Wielokrotnie.
Jak Pszczółka to wytrzymał do dzisiaj jest dla mnie tajemnicą.


Zatem ruszyło z kopyta.
Podstrunnica szła z USA przez nowy meksyk, wschodnie wybrzeże, Jawę, Japonię i Mongolie, wszędzie oczywiście piechotą, ewentualnie rzeczonym koniem lub na plecach jaszczurek. Snadź, że po miesiącu (bądź dwóch) otrzymałem poniższe i świat stał się kolorowszy.





Wkrótce wokół gryfu pojawiły się pozostałe elementy, po każdym etapie odpoczywając. By się ułożyły.
Wiem, bo pytałem.
Codziennie.







Czas biegł swoim tempem, proces budowy szedł łeb w łeb z Tindalosem, a że odległość w kilometrach duża, ciekawość wielka, facebook działał i przecież mógł przesyłać zdjęcia, więc w końcu zostałem podsumowany cytatem z początku.

Część II, Dzień zero.

May I have your attention, please? Głośnik w Polskibus.com

I tak nadszedł dzień odbiorów. Wciśnięci w niezwykle nowoczesne wnętrze kołcza marki VanHul opisanego słowami 'tanio, szybko, komfortowo' (trzy słowa, co jak zawsze znaczy 'wybierz dwie opcje') w godzinach rannych, pod słynna rampą w Pruszczu, zameldowaliśmy sie w liczbie 3. Po przywitaniach, zapoznaniu i weryfikacji zeszliśmy do otchłani, która dla wielu zdałaby się rajem.

Aż dziw, że na wyposażeniu są jedynie narzedzia do obróbki, a nie ma ślinociągów.

Część III. Obiekt

Ja pierdolę, jakie to małe! ja sam

Tak proszę państwa. Shoggie jest mały. Wszyscy to wiedzą bo czytali i widzieli zdjęcia.
Ale to przysłowiowy chuj, bo nic nie przygotowuje na wstrząs.
Gdzie jest ta gitara? Przecież to ma 8 strun! 28 cali skali! Powinno być takie, no, jak gitara.

Nie.
Jest mniejsze.
Dużo.

Jest lekkie.
Moja waży 3,5 kg, bo snakewood i dluga skala. Paletka Pszczółki waży z 2,7. Z pokrowcem. (pewnie zawyżyłem i zaraz dostane jeby)

Czy wygodne?
O tak. Asymetryczny gryf, dostęp do wysokich pozycji, wszystko idealnie.

Wykonanie.
Chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Masterclass. Zero baboli, progi lustrzane, tylko jakoś nierównolegle. No i główki nie zrobili.

Podsumowanie i garść fotek by Mondo  :headbang:. Ja umiem robić tylko zdjęcia polipów. Nie chcecie oglądać.

Spesifikasją:

konstrukt: NTB
typ: Shoggie (ktoś ma jakieś wątpliwości ?)
gryf: 5 części pao ferro/heban
skala: DPF 26/28, progi z chromoniklu.
podstrunnica: snakewood / heban
korpus: jesion / spalted maple (top) / bubinga (back)
mostek: ABM
klucze: jakie, kurwa, klucze???
elektronika: BKP VHII / Aftermath



więcej zdjęć w spoilerze:
Spoiler

Część IV. Brzmienie
Zamówiłeś nowoczesne wiosło, a dostałeś strata Leon

Na pokładzie dwa BKP, VHII i Aftermath. Jeden potek, bo tone jest dla... nie wiem kogo właśnie.
Brzmi jak się zachce. I do djentu i do rocka, i do fanka, na cleanach zrywa czapkę. Reaguje na dynamikę niesamowicie, akcenty na basowych strunach od fortepianu po slapowany bas.
Na splicie VHII ma szklankę jak strat. Atermatha moge użyć na cleanie i jest ślicznie nawet bez splitu (tak, ja wiem że nie wypada, ale mam to w dupie). Z acoustic modem we wszystkim lepiej, więcej pazura w przesterach, przestrzeni i czytelności na cleanach.
Brzmienie bardziej zrównoważone w pasmach, mniej druciane niż Tindalos, środek nie wkurwia, wybrzmiewanie równe, różnic pomiedzy dynamiką strun basowych nie stwierdziłem.
Jak się przypierdoli to kąsa, jak muska to łka.
Multiskala - przyzwyczajenia faktycznie nie wymaga. Polecam! (żanet kaleta). Dużo trudniej ogarnąć szerokość gryfu, dla tych co nie mieli w rękach 8ki (porównywalna z 6 strunowym basem)


Szanowna ekipo Skervesena - chapeau bas! .

Cieszę się jak dziecko.


Spoiler
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2014, 15:12:08 wysłana przez benkai »

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #1 07 Lut, 2014, 06:42:07 »
Klucze krzywo.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #2 07 Lut, 2014, 07:36:40 »
Gratki, tez chce :(
i always go full retard

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #3 07 Lut, 2014, 07:42:20 »
Ze male to to...to wiedzialem...bo zobaczylem jak odbieralem Raptorka:)

 i moja reakcja byla identyczna jak Twoja hje hje:)

podstrunnica imo to wisienka na torcie w tej gitarze!

Gratulacje!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #4 07 Lut, 2014, 07:48:41 »
Na tym zdjęciu pojawia się główka, ale od razu widać ze nie w rewersie i dlatego uchlastali
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2014, 09:40:24 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #5 07 Lut, 2014, 08:01:57 »
 :headache:

Jak to mówi młodzież - omg, lol, wtf - fajna.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #6 07 Lut, 2014, 08:20:43 »
tl;dr



:P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #7 07 Lut, 2014, 08:21:56 »
Ostatnio również, a we słome, że az chciało by sie dać znak zapytania za tym  :P  :D

Panie benkai to zes pan teraz pojechał. Czuje sie jakbym  to ja za to zapłacił ;)
Niech służy tak radośnie jakeś pan to opisał.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #8 07 Lut, 2014, 09:02:53 »
Spoiler

Fajnie opisane, nadal nie chcę headlessa tylko dlatego, że bałbym się, że biorąc case zapomniałem gitary włożyć do niego :D Gratsy, bardzo gratsy, mam nadzieję ograć na gejparty niedługo!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #9 07 Lut, 2014, 10:04:56 »
Youshy mój Tindy jest lżejszy :) Ogólnie siedlim sobie przedwczoraj z aksem i naszymi gitarami i na spokojnie pograliśmy na obu. Są totalnie różne: moja ma bardzo wyraźny charakter, jebie drutem i ogólnie ją kocham.Shoggie jest zdecydowanie bardziej wyrównany brzmieniowo.
Manualnie leży w pizdę dobrze, jak na ósemkę to jest naprawdę śmiesznie wygodny. Jedyny minus to ten jebany festyn który świeci z każdej strony :P


Dobrze się będą dogadywać w miksie, sądzę :D
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2014, 10:06:34 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #10 07 Lut, 2014, 12:40:51 »
Główka nie w rewersie, progi krzywo, klucze nie so blokowane. Jak żyć, panie premierze?

P.S. - mówi się "wisienka na leczo" :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #11 07 Lut, 2014, 14:39:50 »
Snakewood wizualnie powoduje miażdżycę w takich ilościach :P

Spoiler

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #12 07 Lut, 2014, 15:20:48 »
Pardon guys ale ja jednak jestem tradycjonalistą i się mi to nie podoba - oczywiście bez urazy:)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #13 07 Lut, 2014, 15:24:59 »
Pardon guys ale ja jednak jestem tradycjonalistą i się mi to nie podoba - oczywiście bez urazy:)

ja tez, dlatego albo wersja Double Cut albo wcale:P
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #14 08 Lut, 2014, 00:55:31 »
Niby brzydka, a taka piękna! Happy NGD!

Spoiler

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #15 08 Lut, 2014, 09:13:49 »
Gówno prawda, double-cut jest mi po to, by kciuk nie zatrzymywał się w połowie gryfu  :P

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #16 08 Lut, 2014, 09:27:36 »
Muj borze, miał kosmicznie pięękne klocki, to zrobił z nich szogota...

:facepalm:

Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #17 08 Lut, 2014, 20:18:52 »
No, to jest prawdziwe NGD!
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #18 09 Lut, 2014, 14:48:30 »
Cytuj
Podsumowanie i garść fotek by Musza. Ja umiem robić tylko zdjęcia polipów. Nie chcecie oglądać.

No pięknie, dziękuję bardzo!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #19 09 Lut, 2014, 15:13:51 »
Cytuj
Podsumowanie i garść fotek by Musza. Ja umiem robić tylko zdjęcia polipów. Nie chcecie oglądać.

No pięknie, dziękuję bardzo!

Dzizas, ale wtopa :facepalm:. Bardzo przepraszam Autora zdjęć, poprawiłem.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #20 09 Lut, 2014, 16:20:54 »
Spoko, nie mam pojęcia jak to się dzieje, że ludzie wciąż nas mylą ;)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #21 09 Lut, 2014, 16:40:45 »
Chyba nie wszyscy wiedzą, że Muszka chadza w srebrnych butach, a Mondo nie - to jest sroga różnica!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #22 10 Lut, 2014, 05:39:20 »
Gratsy. ;) Ładna deseczka i fajna cipka na pleckach
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2014, 05:41:29 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Odp: [NGD] - Skervesen Shoggie FF8
« Odpowiedź #23 22 Lut, 2014, 00:53:50 »
Gitara jest przezajebista. Chciałbym być właścicielem.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
102 Odpowiedzi
53015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 17:59:45
wysłana przez commelina
46 Odpowiedzi
41693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg
42 Odpowiedzi
55917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
54 Odpowiedzi
21833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2021, 19:57:40
wysłana przez wuj Bat
12 Odpowiedzi
8216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2023, 16:46:07
wysłana przez Pronounce