Autor Wątek: Wasze zmiany pickupów w Schecter Hellraiser. Konwersja pasyw-aktyw  (Przeczytany 10437 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wyciągnąłem sobie wczoraj z futerału mego Hellraisera i zapłakało serce moje nad czarnymi myślami sprzedaży tego instrumentu, albowiem sentyment i wartość wiosło przedstawia ogromne. Mówiąc do rzeczy stwierdziłem iż szkoda się pozbywać czegoś, co brzmi naprawdę dobrze, a i tak ciężko będzie wiosło sprzedać z powodu poczynionych w nim modyfikacji (olej na gryfie, dziury w korpusie, etc). Znudziło mi się jednak brzmienie aktywnych przetworników i zastanawiam się nad wymianą na coś innego, szczególnie że odkąd moim głównym instrumentem stał się Skervesen, to coil-split jest rzeczą bez której nie wyobrażam sobie życia.

Zamiast pytać jak ostatni gimbus "co wsadzić do mahoniu" zapytam inaczej: czy ktoś już wsadzał pasywy do Hellraisera C-7, jakie i z jakim skutkiem? Pytanie obejmuje też pochodne tej gitary, jaką speckę ma C-7 to zakładam każdy wie.

Drugie pytanie dotyczy konwersji pasyw - aktyw. Jako że nie jestem wielkim fanem ramek do siódemki, wolałbym zdecydowanie coś w stylu "conversion rings" (ktoś to chyba nawet kiedyś na forum wrzucał). Da się toto kupić w Polszy?
Wsadziłbym tam set Nailbombów w "soapbarach", przy czym nie dlatego że jestem fanbojem BKP, tylko że ta firma pomyślała i faktycznie robi pasywy w rozmiarze aktywów, a Nailbomb jest jakąś namiastką Gibsona 500T, którego do siódemki niestety nie robią. Miło mi będzie, jeżeli ustosunkujecie się do tej opinii poniżej :)

Zastanawiam się też, czy nie napisać do Merlina - mój basista zamawiał u niego customowe przetworniki pod rozmiar, zapłacił za nie bardzo atrakcyjną cenę i aktualnie zdmuchuje tym basem wszystko co się rusza na sali.

Pozdrawiam ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Specki Hellraisera nie znam, i nigdy sie nią nie interesowałem :P Nailbomen zagra niemal w każdym wieśle i wiele różnych wieseł ratowalim Nb. To jak mniemam w mahoniowym patyku byłoby całkiem zacnie. Po za tym co ja innego mógłbym Tobie polecić jak nie BKP :P

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Po za tym co ja innego mógłbym Tobie polecić jak nie BKP :P
SD, bo też robią soapbary pasywne do 7 :)
i always go full retard

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
A kupował ktoś z Was może Seymoury w soapbarach? Ciężko to w PL dostać?

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Zdaje się, że Didej ma jakieś dojścia w sprawie SD ;)
weimar guitar gently weeps

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
A grał ktoś może na PAFach od Merlina, dobre toto?

@iwronk: pewnie że najfajniej polecieć w BKP, tylko że istnieje jeszcze coś takiego jak cięcia w budżecie ;D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A grał ktoś może na PAFach od Merlina, dobre toto?

@iwronk: pewnie że najfajniej polecieć w BKP, tylko że istnieje jeszcze coś takiego jak cięcia w budżecie ;D

Jak taniej, to brałbym d-activatora na neck i x2n-7 na bridge. W ciemno brzmiącej desce, będą siały zniszczenie :D

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
A grał ktoś może na PAFach od Merlina, dobre toto?

Zdaje sie ze jego miłość Leąsjo miał w Kani pafy merlina.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Dimarzio też brzmią spoko. W końcu gram teraz post metal, a tam się przecież nikt normalny nie przejmuje brzmieniem, wszystko się przykryje reverbem ;D

problem w tym że już mnie zGASowało na te soapbary od Seymoura, noż kurwa mać

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A co to są te całe conversion rings? Bo zmieniam aktywy na otwarte pasywy i będzie szpara, da się coś z tym zrobić? Poza ramkami?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
o takie znalazlem
http://www.sevenstring.org/forum/2058176-post61.html, ale to oddala pickup od strun, sam bym tego nie użył.
ramki bym dorobił i tyle
i always go full retard

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Dimarzio też brzmią spoko. W końcu gram teraz post metal, a tam się przecież nikt normalny nie przejmuje brzmieniem, wszystko się przykryje reverbem ;D



O to to.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
nie chce mi się teraz przeszukiwać orga dla zdjęć, w dużym skrócie są to części dokładnie w rozmiarze soapbarów do siódemek (EMG, Blackouty), w które wkłada się normalne pasywy i cały taki konstrukt zastępuje aktywny przetwornik. nie mam pojęcia, jak to się razem trzyma i jak to wpływa na transfer drgań deski do przetwornika.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
o takie znalazlem
http://www.sevenstring.org/forum/2058176-post61.html, ale to oddala pickup od strun, sam bym tego nie użył.
ramki bym dorobił i tyle
hm idealnie byłoby jakby miały wywiercone otwory

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
No właśnie widziałem takie z wyciętymi otworami, pasyw przez nie wystawał.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 037
Ja Ci jeszcze polecę Black Hawki. IMO świetna alternatywa dla aktywów pod względem walorów brzmieniowych.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No właśnie widziałem takie z wyciętymi otworami, pasyw przez nie wystawał.
To jakbyś się na coś takiego natknął to daj znać:) Ja tak na szybko teraz szukałem i nie znalazłem żadnego sklepu z takimi zabawkami.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
A grał ktoś może na PAFach od Merlina, dobre toto?

Zdaje sie ze jego miłość Leąsjo miał w Kani pafy merlina.

Demętuję. Miałem MP-90 z Merlina. I Eclipse.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Lupus - są przecież używane Aftermathy w ładnego tygryska i rozmiaru mydła na naszej giełdzie. Nówki SD pewnie wyjdą Cię podobnie, a BKP w razie niespasowania z Twoim postmetalowym nieprzejmowaniem się brzmieniem (tm) puścisz w świat i kupisz SD. Odwrotnie prawdopodobnie musiałbyś się liczyć ze stratą... no i tym ruchem pomożesz forumowemu koledze pozbyć się zbędnego mu sprzętu - double win!
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2013, 14:36:32 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
A grał ktoś może na PAFach od Merlina, dobre toto?

Zdaje sie ze jego miłość Leąsjo miał w Kani pafy merlina.

Demętuję. Miałem MP-90 z Merlina. I Eclipse.

Chyba musze sobie zapisac na rece, ze p90 to nie pafy i vice versa :facepalm:

Orange

  • Gość
Zią. W twoim szekterze były merlin alnico pod gryfem i BKP Painkiller a potem warpig pod mostem. Zwykłe takie. Możesz bez problemu w te dziury wsadzić pasywne pikapy, bo się zmieszczą. A painkiler gadał najlepiej ze wszystkiego co w niej było.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Zauważyłem te urocze dziury po ramkach :P

no nic, czekam na odzew odnośnie złotych Faptermathów z giełdy, bo pan sprzedający gdzieś się katalitycznie utlenił. dzięki, Musza ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2007, 23:44:29
wysłana przez nikt
2 Odpowiedzi
5295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2009, 10:56:34
wysłana przez Musza
40 Odpowiedzi
21798 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2011, 21:19:37
wysłana przez levita
19 Odpowiedzi
25763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 01:02:03
wysłana przez olas
20 Odpowiedzi
8694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2014, 20:39:59
wysłana przez sevenstringdjentlemen