Autor Wątek: Schecter Hellraiser C-7 FR  (Przeczytany 21564 razy)

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #25 31 Maj, 2011, 11:12:47 »
krefff - kompilacja konstrukcji gitary/drewna/przystawek/strun/wzmaka/paki i jej szachowanie wprowadzi ci setki różnych odcieni brzmienia, niektóre z nich będą lepsze niektóre gorsze o czym się sam niejednokrotnie przekonałem. Czytałem o EMG 707 i rzeczywiście były opinie, że starsze wersje tej przystawki zamulały cholernie dół, ponoć coś w tym temacie poprawiła szanowna firma w nowych czerwonych wersjach. Ja nie słyszę w swojej mulenia o której wspomina Dex, za to jest zdrowe i radosne pieprzenięcie ale zaznaczam, że sporo się namęczyłem nad ustawieniami tego całego bajzlu żeby brzmiał jak należy. Problem jest zawsze taki, że po jakimś czasie ucho się przyzwyczaja do brzmienia/częstotliwości itd.

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #26 07 Wrz, 2011, 23:23:45 »
chciałbym napisać, że mam szczęśliwy NGD ale... postaram się trochę streścić całą historię. Jakiś miesiąc temu zakupiłem C-7 FR w thomannie, zapłaciłem trochę więcej niż jest warta i nawet dobrze by mi to robiło za to że mogę ją po prostu mieć gdyby nie kurwiaszczy pech który mi towarzyszy. Pierwszy model który dostałem miał rozjebanego floyda - nie wracał do pkt-u 0, a mikrostrojenie chodziło tak ciężko że palce po kręceniu odpadały. Dziś dostałem nowy model i floyd na pierwszy rzut oka bez podłączania do żadnego stroika chodzi b. dobrze natomiast mam do czynienia z kolejnym mankamentem - pęknięciem lakieru przy bindingu, z 2 cm nad łączeniem z gryfem. Sprawia ono wrażenie że po lekkim puknięciu cały lakier z bindingiem dookoła będzie mi odpadał. Miał ktoś podobne problemy z schecterami? zastanawiam się już powoli czy to ja mam takiego pecha czy większość ich gitar ma coś konkretnie rozjebane i jest to klasyk hehe. jutro prawdopodobnie napisze  kolejnego maila do thomanna i poproszę ich żeby wysłali mi kolejne, tym razem koniecznie idealne wiosło. Mam nadzieje że moja historia z thomannem nie będzie trwała tyle co "The Bold and the Beautiful".

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #27 08 Wrz, 2011, 00:23:50 »
Może nie miałem takiej historii z Schecterem, ale za to miałem z Thomannem. Raz dostałem od nich MOTU 828mk3, który ewidentnie był już wcześniej używany (brak kilku plomb, naklejek, etc. poza tym wyglądał jak nówka) i podejrzewam, że zwrócony z tego samego powodu, z którego ja go zwróciłem. Biorąc pod uwagę to, że sprzęt można zwrócić do nich bez konsekwencji do 30 dni od zakupu, mozesz być równie dobrze piątym klientem, który dostał dany egzemplarz (nie wszystko oznaczają jak trzeba, czyli B-Stock).

Odsyłaj do skutku. Niech ponoszą konsekwencje kiepskiej kontroli jakości. Możesz pokazać nam zdjęcie tego pęknięcia?

inb4, że na Polskę lecą najgorzej wykonane egzemplarze:)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2011, 00:25:27 wysłana przez mondomg »

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #28 08 Wrz, 2011, 00:53:41 »
jutro jadę do kumpla który ma lustrzankę z górnej półki aby obcykał mi foty tej rysy, zobaczymy czy uda się to dobrze ująć.

Nie wiem czemu ale przy tym wiośle, jest karteczka ze strun d'addario i grając na nim daje 99% że nie są to ernie balle.
Dobrze pamiętam że Schecter wstawia do nowych gitar tylko erniuchy? ;>

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #29 08 Wrz, 2011, 11:38:42 »
Ja miałem we wszystkich Schecterach daddario.
No i nie miałem takich problemów jak ty.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #30 08 Wrz, 2011, 21:31:50 »
napisałem do thomanna

oto i obiecana fota:


po przemyciu nie wygląda to aż tak strasznie jak na początku

ktoś może ogarnia czy ta 30-to dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy obowiązuje od dosłownego dnia zakupu czy od dnia kiedy posiadam w pełni sprawne wiosło?
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2011, 21:39:14 wysłana przez levita »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #31 08 Wrz, 2011, 22:02:20 »
Co nie zmienia faktu, że zjebali i mają wymienić ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #32 08 Wrz, 2011, 22:04:56 »
Jeszcze nie spotkałem się z Schecterem który nie miałby takiej, albo gorszej wady, a miałem osobiście dwa Hellraisery i Loomisa. Deal with it, albo zwróć i kup coś innego.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2011, 23:44:39 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #33 08 Wrz, 2011, 22:09:29 »
miałem w łapie takie które nie miały, albo ich nie przyuważyłem

będę wymieniał do skutku ;) przynajmniej do momentu gdy nie będzie wad które by mnie raziły

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #34 08 Wrz, 2011, 23:18:43 »
Musza dobrze prawi - też miałem kilka Szekterów i zgadzam się, że zawsze znajdziesz w nich jakieś drobne niedoróbki. Podobnie jest też w LTD z serii deluxe (choć mimo wszystko LTD wypada lepiej). Do Szekterów pakują zawsze Addario.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #35 08 Wrz, 2011, 23:21:03 »
To ja Ci życzę cierpliwości oraz wytrwałości- bez ironii i złośliwości, tak z dobrego serca ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #36 08 Wrz, 2011, 23:30:21 »
ktoś może ogarnia czy ta 30-to dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy obowiązuje od dosłownego dnia zakupu czy od dnia kiedy posiadam w pełni sprawne wiosło?

Od dnia, kiedy odbierasz paczkę, ale parę dni można się spóźnić, jeśli akurat wypada weekend, czy coś. Kolo z obsługi klienta tak mnie poinformował i sam zwracałem towar bodajże pięć dni po terminie.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #37 09 Wrz, 2011, 07:48:24 »
Jeszcze nie spotkałem się z Schecterem który nie miałby takiej, albo gorszej wady, a miałem osobiście dwa Hellraisery i Loomisa. Deal with it, albo zwróć i kup coś innego.

ja mam dwa i nic im nie jest. Przy okazji na tym, co go kupiłem nowego były struny d'addario
minimum respect!

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #38 10 Wrz, 2011, 12:37:56 »
zaproponowali mi kolejną wymiane, i powiedzieli że kolejny model będzie sprawdzony.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2011, 12:59:31 wysłana przez levita »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #39 10 Wrz, 2011, 23:06:43 »
Mój Loomis ma kilka wad wizualnych, ale za to gada bardzo zajebiście (zresztą to taka forumowa dziwka, sporo osób go miało), więc olałbym to jak wygląda, tylko porównaj je pod względem brzmienia, bo co z tego że dostaniesz wypieszczony egzemplarz, który będzie brzmiał gorzej niż ten z centymetrową rysą?
B ( o ) ( o ) B S

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Schecter Hellraiser C-7 FR
« Odpowiedź #40 11 Wrz, 2011, 21:19:37 »
masz racje. ograłem go trochę ale ten egzemplarz się niczym nie wyróżnia, gdyby było inaczej to pewnie bym go zostawił.  jak na razie liczę na to, że kolejny pod względem brzmienia będzie taki sam jak ten albo bardziej pro. jeśli będzie gorszy to będę się tym przejmować dopiero w momencie w którym okaże się, że popełniłem błąd. - mam przeczucie że tak nie będzie ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2007, 23:44:29
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
5122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2008, 19:47:03
wysłana przez Pan Sinner
2 Odpowiedzi
5194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2009, 10:56:34
wysłana przez Musza
52 Odpowiedzi
25873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 01:25:32
wysłana przez headcharge
19 Odpowiedzi
25347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 01:02:03
wysłana przez olas