Autor Wątek: Jaki tuner: "Drop G#" + "menzura"  (Przeczytany 15823 razy)

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Jaki tuner: "Drop G#" + "menzura"
« 18 Wrz, 2013, 15:21:30 »
Witam!  :)

Szukam dobrego tunera. Cena do 400/500pln. Raczej sceniczny w kostce niz w rack`u. Najważniejsze dla mnie jest to żeby dawał sobie doskonale rade w bardzo niskim stroju. Gram w drop G#. Druga sprawa - musze ustawic menzure, takze tutaj tez musi sie spisać. Mam nadzieje, ze taki istnieje :P Bardzo licze na waszą pomoc. Najlepiej zamówiłbym go juz dzis.

Pozdrawiam! :)

]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Na scenę jedynie nadaje się wg mnie GoGo, bo łapie doły i przede wszystkim widoczny jest w trakcie dziennych plenerów. Jedyna wada to prędkość, bo jest niestety wolny. Korg Pitchblack jest szybszy sporo ale jak zaświeci na niego słoneczko to jest chujnia.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
mniut i piah

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Nad Turbo Tunerem juz sie zastanawialem po przeczytaniu pewnych artykułów - niestety nie potrafie go znaleźć w polskich sklepach :/

Dzis o mały włos zamowiłbym Polytune od TC electronic, ale na szczęscie sprawdzilem na tym forum i z tego co zrozumialem dla fanów drop Ż raczej odpada :(
Propozycja z Go Go Tunerem do rozpatrzenia. Przyzwoity wygląd i z tego co zrozumialem to odpowiedni zakres strojania (od A0 ^^) no i cena, a dokładniej cena wersji minaturkowej (70 pln). Problem w tym, ze ten malutki chyba ma tylko mikrofonik i czujnik wibracji, a dużego tez nie znalazlem :(

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś sugestie to prosze pisać. Moge spokojnie zmiescic sie w podanej w pierwszym poscie kategorii cenowej (jeżeli warto oczywiscie).

Troche nie rozumiem tego, ze każdy stroik, ktory ma fajną recke napisaną przez ss.pl, czy polecony przez znajomych nie jest dostępny w naszych sklepach. :(
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
TurboTuner tylko ebay.us

GoGo:
http://www.rnr.pl/p13089.959_gogo_tuners_the_gogo_podlogowy_tuner_chromatyczny.html

http://muzyczny.pl/146127_GoGo-The-Gogo-tuner-podlogowy.html

PolyTune łapie niskie A, to i Gis powinien złapać... W sobotę Ci powiem bo będę miał do niego dostęp.
mniut i piah

Franq

  • Gość

PolyTune łapie niskie A, to i Gis powinien złapać... W sobotę Ci powiem bo będę miał do niego dostęp.

To ja już powiem, że średnio łapie (stroiliśmy w A# i  z najgrubszą bywały kłopoty).

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Korg DT-10 złapie A albo G? Sprawdzał ktoś?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
To ja już powiem, że średnio łapie (stroiliśmy w A# i  z najgrubszą bywały kłopoty).

Mam totalnie rozbieżne informacje ;D

Nie ma problemu z basowym E, wiec dlaczego mialby miec problem z Ais?

Co do DT-10, stroiłem na nim baryton w drop G i gralo. Ale nie pamietam jak z szybkoscia etc.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2013, 23:32:08 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
jeżeli chodzi o szybkość to mi to lotto, chcę mieć tylko możliwość ustawienia menzury. Ciekawe natomiast jak sobie ten chujowy tuner w PODzie poradzi.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
DT10 łapie. Wszystkie Korgi łapią. Tuner w PODzie też ogarnia.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Kupiłem ze dwa tyg temu GoGo w RNR i poleca sczerze. Faktycznie trochę wolny ale za stabilny i wielki wyświetlacz. Mozna spkojnie stroinc na stojąco. No i nie ma przesadzonej czułości właśnie dzieki temu jest taki stabilny. Uzywam go też do basu więc chyba do niskich srtojów gotarowych też się nada.

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Kupiłem ze dwa tyg temu GoGo w RNR i poleca sczerze. Faktycznie trochę wolny ale za stabilny i wielki wyświetlacz. Mozna spkojnie stroinc na stojąco. No i nie ma przesadzonej czułości właśnie dzieki temu jest taki stabilny. Uzywam go też do basu więc chyba do niskich srtojów gotarowych też się nada.

Poza tym seksownie wygląda i ma dwie dziurki ^^
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Franq

  • Gość
To ja już powiem, że średnio łapie (stroiliśmy w A# i  z najgrubszą bywały kłopoty).

Mam totalnie rozbieżne informacje ;D

Ma tryb do strojenia basu, o dziwo lepiej stroił bas ;)
Nie twierdzę, że nie ma "zasięgu" tylko, że kiepsko łapał - sprawdzone na dwóch wiosłach. Za to tuner z Poda czy Kempera na tych samych gitarach bez problemu.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
GoGo miałem - widoczny. Łapał mi drop G# noproblemo.
Miałem też TC Polytune - łapał mi drop G# noproblemo. Szybszy od GoGo.
Krog Pitchblack - łapał mi drop G# noproblemo. Szybszy od GoGo a i cenowo chyba 269zł stoi więc prawie jak GoGo.

Teraz używam stroika z M5. Daje radę, ale moje myśli kierują się ku Polytune2.

Z powyższym proponowałbym Korga. A DT10 chyba nawet tańszy jest?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
DT10 przepuszcza sygnał po zmutowaniu. Bez bramki nie podchodź.
mniut i piah

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Cytuj
GoGo miałem - widoczny. Łapał mi drop G# noproblemo.
Miałem też TC Polytune - łapał mi drop G# noproblemo. Szybszy od GoGo.
Krog Pitchblack - łapał mi drop G# noproblemo. Szybszy od GoGo a i cenowo chyba 269zł stoi więc prawie jak GoGo.

Teraz używam stroika z M5. Daje radę, ale moje myśli kierują się ku Polytune2.

Z powyższym proponowałbym Korga. A DT10 chyba nawet tańszy jest?

Ten ekran z Go Go bardzo mnie przekonuje. Warunki polowe jakie są, każdy wie... no i cena ~170pln :] Buty se jeszcze kupie :D

Co do Polytune. Czytalem ze serwis jakies aktualizacje wypuszcza.
- Czy na te chwile jest mozliwosc nastroić polifonicznie gitare w drop #G?
- Czy Polytune 2 to to jest ta wersja mini?

Hail!  :headbang:
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Co do drugiego to nie, wersja mini swoją drogą wersja o numerku 2 to zmodyfikowana i ulepszona wersja podstawowa :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
nadaje się wg mnie GoGo, bo łapie doły
Dobre! Sad tuner is sad ;).
Paczki z głów!

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
BOSS TU-2 / TU-3 ? Pancerne to i nie do za..nia, z A sobie radzi bez problemu  :headbang:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
42 Odpowiedzi
55754 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius
90 Odpowiedzi
40240 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2021, 20:31:36
wysłana przez sobek