Autor Wątek: KEMPER PROFILING AMP USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 193886 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Dodana Paczka profili z Darkglass B7K profil Peaveya Triple XXX i profil Razor Black Hawk 18 :D

https://www.dropbox.com/s/jivioiqokx83yde/SinMix_MRP_v06.zip?dl=0

Pozdrawiam.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
jakiś czas temu szlak mnie trafił z FCB1010/unio4kemper i konfigurowaniem pedałów ekspresji - generalnie rozbiłem się o ścianę pt. ten eprom tego nie zrobi (banalna rzecz - mając dwa pedały chciałem mieć pod nogą i głośność i poziom reverbu - skoro mam w FCB1010 dwa pedały...). na marginesie - ponoć zrobi to Eureka.

finalnie FCB1010 sprzedałem poszedł do Piotrka z Hyc06, przez jakiś czas woziłem się z dwoma pedałami ekspresji, albo setem podwójnego switcha (jack stereo) i pedału ekspresji, w końcu złamałem się i zamówiłem Profiler Remote Kempera. Głównie byłem "na nie" czekania do września (bo takie były terminy na zamówienia samych Remote bez Kempera w komplecie), tydzień temu spojrzałem - czas czekania 10 dni - dobra. Jak już przyjedzie... skończą się wymówki  :lol:  Nie wiem co mnie cieszy bardziej - jeden kabel łączący Remote i Kempera czy że będę miał takie pedały ekspresji i głośności jakie chcę (te Behringerowe mnie wkurzały) :headbang: :devil:

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
O proszę, pierwszy Kemper Remote na forum. Może nawet pierwszy, albo jeden z pierwszych w kraju. ;) Daj znać jak dojdzie, bo ponoć zajebisty. :)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
The status of your order with order number 4683235 of  16.09.2015
has changed. The new status is as follows: Ready for delivery.

znaczy chyba pakują :)

myślę, że będzie to docelowy set. 2x DVP3/DVP1 Dunlopa plus Remote.

Posty połączone: 24 Wrz, 2015, 09:45:43
"Your order has been shipped." + numerek do śledzenia.

czyli tyle fizycznie trwało zamówienie do wysyłki (od. 16.09).
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2015, 09:45:43 wysłana przez y »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odpaliłem Kemperowy Looper na GSC3 ! :D

Czuję się trochę oszukany, bo okazało się, że to pierdzielone urządzenie nie wysyła zestawu kilku (do siedmiu) komunikatów CC _per preset_ tylko... globalnie. No kurwa. W życiu nie przyszło by mi to do głowy. Ale cóż, ukradłem cztery z siedmiu globalnych i jeszcze mam trzy na stompy lub efekty (global jest chyba zawsze wysyłany, a potem per preset wysyła się tylko _wartość_ kontrolera, już wybranym guziczkiem w wybranym banku..).

Nie jest źle, ale jednak zapewne co Remote, to Remote. Jak takie coś się robi na kontrolerze 3rd party, to nie wiesz, czy wysłałeś, play, czy rec, czy overdub, czasem stop nie chcie działać, nie wiedzieć czemu... No, ale ważne że działa.


Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej


przyjechał rano  :headbang:
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2015, 12:47:29 wysłana przez y »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no dobra - tak na szybko - co jest zajebiste:
- mogę wyłączać/przełączać kilka efektów na raz jednym przyciskiem. Typu mam rig higainowy, ale czasem używam go z kaczką i z delayem+jakimiś modyfikatorami. Mogę zaprogramować (polega to na wciśnięciu na kontrolerze jednego przycisku i jednocześnie przycisków tych efektów które ma włączać/wyłączać) kilka kombinacji włączania modyfikatorów. W ten sposób do jednego rigu (zamiast rozmnażać to na ileś rigów) mam kilka kombinacji typu - dołączam samą kaczkę (to jest pikuś - dowolny kontroler to robi), ale jednym klikiem mam ogarnięte włączanie kilku modyfikatorów (delay, jakieś choruspodobne plus jeszcze coś) to jest dla mnie wow. Dotychczas ogarniałem to dwoma czy nawet kilkoma rigami... To powoduje, że w jednym secie Perform mam rzeczywiście pięć brzmień, z których robi mi się... ze 20 kombinacji.
- mogę podłączyć pomijając dwa jack'i stereo w samym Kemperze - cztery pedały / przełączniki podwójne - już pomijając że mogę to wow jest z tego, że łączenie z Kemperem idzie JEDNYM kablem, którym też Remote jest zasilany - wszystkie dołączenia pedałów mogę zrobić krótkimi kabelkami i zrobić sobie normalną podłogę z której wychodzi JEDEN kabel. Jeżeli kupię jeszcze jeden pedał (mam dwa) to mogę już na stałe zrobić sobie setup pt. ten jest do wahwah, ten do głośności, ten do modyfikatora (pitchshifter, poziom mixu Delay'a).
- looper działa sprawnie, minus to brak możliwości zapisania loopa/pamiętania go po włączeniu Kempera. Looper może być przed torem albo za nim (ja używam za torem sygnału - co daje możliwość zmieniania brzmień - jak ustawimy go przed to zmieniając brzmienie zmienimy brzmienie loopa plus mam wrażenie, że łatwiej zapchać dźwięk). Minus to brak możliwości regulacji głośności pętli- albo jeszcze tego nie rozkminiłem. 
- wyświetlacz - czytelny, można regulować jasność/kontrast.

w stosunku do FCB1010... dla mnie wow. pomijając rodzaj przycisków (te plastiki Behringera mnie wkurzały), pomijając jak na moje odczucie słabe pedały ekspresji - całość programowania ogarniania, brak ograniczeń jakie mnie bolały w FCB1010 (przypisywanie pedałów ekspresji do tego co chcę nimi kontrolować). Tutaj widać, że jest to fragment układanki Kempera i że jest to rzeczywiście dedykowane do Kempera.

czyli polecam, choć kasa typu 500 EUR nie mała jakby nie patrzeć.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie bardzo wiedziałem gdzie, a że tak dawno nie posmutniałem, to niech będzie, że tu

http://www.youtube.com/watch?v=rkf4kXVkZek&feature=youtu.be

Franq

  • Gość
Taka mała (niemetalowa próbeczka) ;)

Wlacz osadzony player soundcloud


https://soundcloud.com/mfranq/kemper-profiler

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Chciałem się pochwalić że nowy Album DT został nagrany na moich profilach!  ;D

! No longer available

Ostatni album Katatonia też som moje profile - leady sola itd.. z tego co wiem rhytmy to real Diezel VH4.

! No longer available

Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jużem myślał, że TO DT ;)

Zomballo

  • Gość
Witam,
Chciałem się pochwalić że nowy Album DT został nagrany na moich profilach!  ;D

! No longer available

Ostatni album Katatonia też som moje profile - leady sola itd.. z tego co wiem rhytmy to real Diezel VH4.

! No longer available

Pozdrawiam.

Gratki! Profili czego użyli? :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Nie wiem, wysłałem im parę paczek ampów: 5150, Mesa, Savage, Fireball, SLO100  ;D

Pozdrawiam.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Hmmm, ciekawi mnie po co - będąc taką Katatonią albo DT - nagrywać płyty na kemperze? Albo cokolwiek na kemperze? Rozumiem, że w przypadku młodych kapel albo kapel ze skromnym budżetem to dobre rozwiązanie, ale kapele ze sporym stażem bawią się w kempery? Dziwne.
'-'

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Szybciej i prościej w rozliczeniu :) Plus później jak włażą na scenę to mają na przodach dokładnie to samo co w studiu (Keith to strasznie w jednym filmiku zachwalał zresztą ;) )

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Spoko, ale DT nie gra na żywo na kemperach. Katatonia nie wiem.
'-'

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A to ja nie wiedział, w takim razie może szybciej reamp im szedł... I don't know

Zomballo

  • Gość
DT na żywo leci z V-ampów Behringera więc Kemper przy tym to ekstra liga. :D :P

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Pany ma ktoś może wcześniejszą niż 1.6 instalkę Rig Managera na windowsa? pobrałem nową ze strony i ni chuja nie śmiga. nie wiem o co kaman...
Cloud9
HeadUp

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Pany ma ktoś może wcześniejszą niż 1.6 instalkę Rig Managera na windowsa? pobrałem nową ze strony i ni chuja nie śmiga. nie wiem o co kaman...

Mam 1.3.5 jakbyś chciał...

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
już temat opanowany
Cloud9
HeadUp

Franq

  • Gość
Wlacz osadzony player soundcloud

https://soundcloud.com/mfranq/fr5150

SinMix 5150. Mała próbeczka ;)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A jakby tak dodać do tego gitarę basową?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Pytanie do tych co się znajo:

Czy jestem w stanie na jedno wyjście (do PA) wysłać gitarę bez symulacji paczki a na drugie z? Szperałem chwilę po internetach i widzę że wykorzystanie interfejsu spdif daje taką możliwość ale aktualnie dysponuję jedynie interfejsem z wejściem jack

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Pytanie do tych co się znajo:

Czy jestem w stanie na jedno wyjście (do PA) wysłać gitarę bez symulacji paczki a na drugie z? Szperałem chwilę po internetach i widzę że wykorzystanie interfejsu spdif daje taką możliwość ale aktualnie dysponuję jedynie interfejsem z wejściem jack

Hm, odwrotnie, to się robi bez kombinacji - opcję monitor cab sim off ludzie wykorzystują by mieć normalną paczkę na scenie za plecami, a jednocześnie pełen zestaw w sygnale puszczony do PA. W zasadzie nie znam powodu, dla którego sygnał z monitor out z wyłączoną symulacją paki nie mógłby lecieć do PA. A o co biega z tym interfejsem, bo tu już zupełnie nie czaję?

Posty połączone: 07 Gru, 2016, 11:15:21
Wlacz osadzony player soundcloud

https://soundcloud.com/mfranq/fr5150

SinMix 5150. Mała próbeczka ;)

Wiesz dlaczego to jest fajne? Bo jest ciemne i groźne. Będę puszczał mitomanom, którym "cyfra zawsze świerszczy" ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
235353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
332985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
296986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
100 Odpowiedzi
53659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
65689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas