Autor Wątek: Szlif progów i malowanie korpusu  (Przeczytany 6743 razy)

bandit112

  • Gość
Szlif progów i malowanie korpusu
« 10 Lis, 2012, 21:48:10 »
Postanowiłem się w końcu za to wziąć, weekend wolny.

Gita na początku:

Spoiler

Foty ze szlifu progów:

Spoiler

Po szlifie:

Spoiler


Korpus mam zamiar pomalować hebanową lakierobejcą i ją zmatowić, na razie zdarty sam top bo już mnie łapy bolą, strasznie mam grubo lakier położony:

Spoiler


Jutro będę kontynuował robotę, pewnie z 2 warstwy zdążę położyć.

Nie jest to jakaś profesjonalna robota, ale myślę że będzie OK.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
fajnie Ci idzie zdejmowanie topu (śmieszne klejenie swoja drogą), jednak nie łatwiej by Ci było jakbyś wyjał te pickupy?
B ( o ) ( o ) B S

Orange

  • Gość
Hmm. Wyjmij te pikapy, bo je zamordujesz.
Musze cię zmartwić - pójdzie ci jeszcze wolniej... Na fotkach widać, że korpus przy rancie ma inny kolor. Dlaczego? Dlatego, że w tym miejscu zdarłeś farbę do drewna. A na pozostałej części korpusu pod kolorem masz jeszcze przezroczystą farbę podkładową... Tak, że ten. Szlifuj, szlifuj :D

bandit112

  • Gość
CZYLI TO NIE DREWNO? :( Muszę kupić grubszy papier... Na razie szlifuje 60tką...


Swoją drogą to zdążyłem spierdolić oba poty, będę musiał kupić. Jaki pot do volume? I ile może kosztować? Tone chyba nie będę w ogóle montował, a dziurę czymś zatkam, jakąś masą czy czymś.

Posty połączone: 11 Lis, 2012, 00:29:33
fajnie Ci idzie zdejmowanie topu (śmieszne klejenie swoja drogą), jednak nie łatwiej by Ci było jakbyś wyjał te pickupy?

Chyba je faktycznie odlutuje bo jak już pisałem poty poszły się pieprzyć :/ Singla niestety nie ruszę bo ma śruby obrobione...
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2012, 00:29:33 wysłana przez bandit112 »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
może załóż sobie dwa razy volume po prostu? Moim zdaniem to fajniejsze rozwiązanie niź volume + tone.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal

bandit112

  • Gość
No co... Pierwszy raz robię w ogóle związane coś z drewnem czy lakierowaniem. Oczywiście mogę wyłożyć hajs i zanieść gdzie trzeba, ale tak to się nigdy niczego nie nauczę.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Popieram takie inicjatywy - powodzenia! Sam niedługo pochwalę się swoimi wyczynami (a raczej długo, może z pół roku :D ).

Pozdro

Orange

  • Gość
Skąd masz taki zgrabny profil ameliniowy?

Posty połączone: 11 Lis, 2012, 12:52:52
Singla też wykręć. Wsadzić nowe śruby to nie problem. A tak możesz sobie rozjebać pikap
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2012, 12:52:52 wysłana przez Orange »

bandit112

  • Gość
Kupiłem za 8zł w składzie ze stalą nierdzewną i metalami kolorowymi (pół metra. ta elka z której zrobiłem grzebień kosztowała mnie jakieś 3zł).

Co do singla to nawet go nie mam jak wykręcić, po prostu śruby są okrągłe. Ale na szczęście między dechą a pickupem jest szczelina dość spora, więc trudno żebym czymś o niego zahaczył.

Orange

  • Gość
CZYLI TO NIE DREWNO? :( Muszę kupić grubszy papier... Na razie szlifuje 60tką...


Swoją drogą to zdążyłem spierdolić oba poty, będę musiał kupić. Jaki pot do volume? I ile może kosztować? Tone chyba nie będę w ogóle montował, a dziurę czymś zatkam, jakąś masą czy czymś.

Posty połączone: 11 Lis, 2012, 00:29:33
fajnie Ci idzie zdejmowanie topu (śmieszne klejenie swoja drogą), jednak nie łatwiej by Ci było jakbyś wyjał te pickupy?

Chyba je faktycznie odlutuje bo jak już pisałem poty poszły się pieprzyć :/ Singla niestety nie ruszę bo ma śruby obrobione...

Ja szlifuję zawsze 80, potem coraz większe numery. Jak dasz za grube ziarno, to zostaną ci rysy na drewnie i trzeb będzie wyrównywać coraz mniejszą gradacją papieru...

Potki to 500kA na vol i 500kB na tone. W większości elektronicznych w miastach są 470k. Ale zawsze przez neta możesz zamówić. Zamiast tone polecam killswitcha. Nie trzeba łatać otworu :D A killswitch to zwykły pstryczek, który podczas naciskania zwiera ci sygnał z masą. W elektronicznym kosztuje 1 zł :D
http://allegro.pl/przycisk-zwierny-off-on-okragly-maly-i2768292101.html

A taki np można wkręcić od wewnątrz cavity

http://allegro.pl/przycisk-monostab-chwilowy-zwierny-2a-czarny-i2763894431.html

Tak wygląda on u mnie:

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
A ja miałem 2 volume, a teraz dałem 1 volume i w miejsce potka tone przełącznik, który po pstryknięciu przełącza na mostowy pickup na max głośności, niezależnie od tego co jest ustawione.

O takie cos:
http://www.seymourduncan.com/blog/the-tone-garage/so-you-just-want-to-get-a-bit-more-out-of-your-pickup

Orange

  • Gość
Naaaaaaajs. zrobię taki w następnym wiośle

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
16074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2009, 00:43:35
wysłana przez Rasty
2 Odpowiedzi
2455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2013, 10:54:18
wysłana przez Ajbi7
16 Odpowiedzi
16779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
46 Odpowiedzi
16272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2016, 23:44:38
wysłana przez Dmaligator
2 Odpowiedzi
2219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2018, 10:27:43
wysłana przez Chomick