Autor Wątek: Fachowiec od gitar, szlif progów itp, zdolny śląsk- kogo polecacie  (Przeczytany 16823 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Witam
szukam jakiegoś dobrego fachowca od gitar z dolnego śląska, może być Wrocław i okolice, kogo polecacie?
problem z gitarą jest taki że struny brzęczą o progi, jak bym jej nie wyregulował, czy to pręt, czy siodełka, to i tak brzęczy o ile na przesterze jest ok to na cleanie już słychać to brzęczenie, pozatym sustain jest krótki bo struna dobrze nie wybrzmiewa, podejrzewam że po szlifie progów było by ok, kogo polecacie?

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Na wszystkich progach brzęczy?

PS, sorka za spam, specjalisty od progów niestety nie znam :(
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2016, 22:35:29 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
na jednych mniej na innych bardziej

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 779
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Potwierdzam i polecam gorąco :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Potwierdzam i polecam gorąco :)

No ja nie wiem - dla mnie IMO złodziej. Za mosiężne siodełko 600 zł. XD
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Potwierdzam i polecam gorąco :)

No ja nie wiem - dla mnie IMO złodziej. Za mosiężne siodełko 600 zł. XD

I buc. Nie polecam.

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
@IndependenT, wyślij wiosło do Michała Targosza z Majesty Customs, zrobi Ci totalny refresh wiosła i rozwiąże wszystkie problemy z brzęczeniem. A przy tym za dobrą cenę.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Potwierdzam i polecam gorąco :)

No ja nie wiem - dla mnie IMO złodziej. Za mosiężne siodełko 600 zł. XD

I buc. Nie polecam.

Jak ktoś nie wierzy to na FB wisi coś takiego:
"Luminlay Cena ...460,- z montażem, sam Luminlay...120,-"

Ja się kryłem ze swoją opinią na temat tego Pana ale widzę że nie jestem sam.

Znajomi nosili we Wrocławiu do A.Góralskiego i nie narzekali ;) http://www.gitarion.pl/pracownia.html



« Ostatnia zmiana: 16 Lis, 2016, 19:22:24 wysłana przez Ewolter »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jak Wrocław to tylko Kamecki.
Potwierdzam i polecam gorąco :)

No ja nie wiem - dla mnie IMO złodziej. Za mosiężne siodełko 600 zł. XD

I buc. Nie polecam.

Jak ktoś nie wierzy to na FB wisi coś takiego:
"Luminlay Cena ...460,- z montażem, sam Luminlay...120,-"

Ja się kryłem ze swoją opinią na temat tego Pana ale widzę że nie jestem sam.

Znajomi nosili we Wrocławiu do A.Góralskiego i nie narzekali ;) http://www.gitarion.pl/pracownia.html

Z kolei Góralski nie jest "selektywny". Tzn nawet jeśli wiesz, że masz problem z siodełkiem, to i tak weźmie 300 zł "bo sobie całą gitarkę przejrzy, elektronikę obejrzy". Nawet jeśli wszystko jest git i problem jest tylko z tym pierdolonym siodełkiem ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Ja serwisuję gitary u Przemka (Wrocław):
http://www.przemek.tomalik.com.pl/index.php
Polecam, bardzo szybko i w normalnych pieniądzach.
mniut i piah

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
dzięki Dale , skorzystam z usług tego Pana  ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Z kolei Góralski nie jest "selektywny"...

może jest z mahoniu :)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
a więc tak, dałem gitarę do zrobienia dla Pana Przemka Tomalika z Oldskull guitar, odebrałem po kilku dniach, zapłaciłem 200zł i jest tragedia, struny brzęczą jeszcze gorzej jak brzęczały, po prostu nie da się grać, akcja 5mm, jak obniżę do 2mm to już w ogóle nie idzie grać, po prostu Pan Przemek spierdolił mi gitarę całkowicie, podejrzewam że nie umiejętnie zrobił szlif progów, a na pytanie dlaczego brzęczy jeszcze bardziej ? odpowiedział że nie wie, że może to być wina drewna... także nie polecam usług tego Pana, omijajcie szerokim łukiem Oldskull gitars!  >:(

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Dlaczego mnie to nie dziwi...? ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
progi są delikatnie zjechane na płasko, chyba da się je odratować...gitara to siedmiostrunowy ibanez rgd, skala 26,5 struny to D,addario 64-10 strój drop A, swoją drogą to po co robić rzeczy o których się nie ma pojęcia?, mam tu na myśli szlif progów, Pan Przemek z Oldskull guitars niech lepiej zajmie się inną branżą bo tylko robi ludziom szkody, wymienić struny i ustawić menzurę to ja też potrafię ale za szlif progów to już powinna się brać doświadczona osoba

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
progi są delikatnie zjechane na płasko, chyba da się je odratować...gitara to siedmiostrunowy ibanez rgd, skala 26,5 struny to D,addario 64-10 strój drop A, swoją drogą to po co robić rzeczy o których się nie ma pojęcia?, mam tu na myśli szlif progów, Pan Przemek z Oldskull guitars niech lepiej zajmie się inną branżą bo tylko robi ludziom szkody, wymienić struny i ustawić menzurę to ja też potrafię ale za szlif progów to już powinna się brać doświadczona osoba

Zanim skreślisz człowieka, zobacz, czy aby w związku ze związkiem nachylenia osi obrotu tej planety do płaszczyzny jej orbity słonecznej, gryf Ci się nie wygł w złą stronę :-)

Innymi słowy - o tej porze roku jest w chuj zimno i niekiedy zmienno-wilgotno. Gryfy tańczą, Pan w ciepłej kanciapie, w kontrolowanym naprężeniu (lub w dupie to mając i bez niego) zrobił coś, co jego zdaniem było ok, a może tylko przez warunki pogodowe szlag setup trafił.

Na wszelki wypadek, jak mantrę:

Jeśliś praworęczny - palcem wskazującym lewej ręki złap grubą strunę na pierwszym progu. Palcem małym prawej złap na ostatnim progu, albo nawet w okolicach łączenia gryfu z korpusem (wystarczy). Kciukiem tejże prawej kończyny sięgnij tak daleko w stronę 12 progu lub centralnego miejsca pomiędzy dociśniętymi progami. Naciśnij strunę. Co czujesz? Jeśli leciutki skok, na wysokość kartki papieru, karty kredytowej max - raczej jest ok. Jeśli więcej, pręt za luźno. Jeśli mniej (struna leży, nie czujesz ruchu, nie słyszysz) - pręt za mocno, poluzuj lekko. Ponów test.

Nie wierzę, żeby aż tak ktoś spierdolił.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Nie wierzę, żeby aż tak ktoś spierdolił.

Tym bardziej, że to Ibanez ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
progi są delikatnie zjechane na płasko, chyba da się je odratować...gitara to siedmiostrunowy ibanez rgd, skala 26,5 struny to D,addario 64-10 strój drop A, swoją drogą to po co robić rzeczy o których się nie ma pojęcia?, mam tu na myśli szlif progów, Pan Przemek z Oldskull guitars niech lepiej zajmie się inną branżą bo tylko robi ludziom szkody, wymienić struny i ustawić menzurę to ja też potrafię ale za szlif progów to już powinna się brać doświadczona osoba

Zanim skreślisz człowieka, zobacz, czy aby w związku ze związkiem nachylenia osi obrotu tej planety do płaszczyzny jej orbity słonecznej, gryf Ci się nie wygł w złą stronę :-)

Innymi słowy - o tej porze roku jest w chuj zimno i niekiedy zmienno-wilgotno. Gryfy tańczą, Pan w ciepłej kanciapie, w kontrolowanym naprężeniu (lub w dupie to mając i bez niego) zrobił coś, co jego zdaniem było ok, a może tylko przez warunki pogodowe szlag setup trafił.

Na wszelki wypadek, jak mantrę:

Jeśliś praworęczny - palcem wskazującym lewej ręki złap grubą strunę na pierwszym progu. Palcem małym prawej złap na ostatnim progu, albo nawet w okolicach łączenia gryfu z korpusem (wystarczy). Kciukiem tejże prawej kończyny sięgnij tak daleko w stronę 12 progu lub centralnego miejsca pomiędzy dociśniętymi progami. Naciśnij strunę. Co czujesz? Jeśli leciutki skok, na wysokość kartki papieru, karty kredytowej max - raczej jest ok. Jeśli więcej, pręt za luźno. Jeśli mniej (struna leży, nie czujesz ruchu, nie słyszysz) - pręt za mocno, poluzuj lekko. Ponów test.

Nie wierzę, żeby aż tak ktoś spierdolił.

a jednak, gitarę odbierałem przy nim w temperaturze pokojowej, od razu mu powiedziałem że brzęczy dalej, jeszcze bardziej i na wszystkich progach.... próbował na nowo , a to kręcić prętem a to podnosić struny na siodełku, ostatecznie i tak brzęczało a akcja wskoczyła na 5mm na 12progu, powiedział że nie wie czemu tak się dzieje i że to chyba wina drewna  :facepalm: nie reklamowałem gitary z obawy że ten "fachowiec" jeszcze bardziej spierdoli to co już  spierdolił   >:(

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No to możesz polecać tego pana serdecznie i szerokiemu gronu. Jeśli z wiosłem jest coś nie tak, to równie dobrze fachowiec mógł to ustalić zanim zaczął w nim grzebać i zanim skasował jakąkolwiek kasę.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
No to możesz polecać tego pana serdecznie i szerokiemu gronu.
tak też uczynię  :D

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Ktoś wcześniej polecał Michała Targosza i Majesty Customs. Naprawdę zajebisty magik, i poza tym bardzo miły i sympatyczny facet. Zrobi z gitarą co tylko zechcesz, a jak zechcesz gitarę to też zrobi  ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
spoko, dzięki, już się z nim umówiłem  ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2010, 18:51:02
wysłana przez Wilk
12 Odpowiedzi
6856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 18:56:12
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
2500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2013, 10:54:18
wysłana przez Ajbi7
9 Odpowiedzi
2915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 16:34:40
wysłana przez mondomg
16 Odpowiedzi
17069 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory