Autor Wątek: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki  (Przeczytany 4576 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« 08 Lis, 2012, 18:29:56 »
Planuje zaczac nagrywac z zespolem proby i o ile z gitarami nie bedzie problemu (wszystkie pojda z PODow w mikser), to nie bardzo wiem jak sie zabrac za perke. Do dyspozycji bedziemy miec 1, gora dwa majki. Bedziemy eksperymentowac z ich ustawieniami ale moze ktos z was tak na partyzanta nagrywal juz? Jakosc nie musi byc jakas przezajebista, bo to nawet dema nie beda. Ot na nasz wlasny uzytek, na nagraniach slychac dobrze bledy i inne szczegoly. Czyli jak majki ustawic, zeby werbel nie stlumil glosnoscia stopy, czy tomow a i zeby blachy nie sialy. Kiedys byla tu podobna dyskusja, zdaje sie Wroobel dawal jakies ciekawe pomysly ale znalezc tego nie moge.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #1 08 Lis, 2012, 18:58:57 »
Po pierwsze - jakie to będą mikrofony? Macie chociaż jedną pojemnościówkę?

Edyta.

Miałem kiedyś okazję tak nagrywać - pojemnik Sennheisera jako OH bodaj, SM57 na werbel + hi-hat, do tego jakiś dynamiczny średniej jakości na stopę. SM całkiem ładnie się nagrał, Sennek też (stosunkowo ok, może tak...). Stopa to był sam klik.
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2012, 19:01:42 wysłana przez Dun »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #2 08 Lis, 2012, 21:54:03 »
No niestety pojemnosciowki brak. Jest na salce jeden majk do stopy i z 1-2 SM58 (zalezy od dnia). Inwestowac kasy nie bardzo chcemy, bo to i tak tylko na nasz uzytek bedzie. Grunt aby wyraznie bylo wszystko slychac :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #3 08 Lis, 2012, 22:20:00 »
No szału nie będzie. Jeszcze jakby to był pojemnościówki, ale z 2ma dynamicznymi osiągniesz jakość co najwyżej black metalową. Też dużo zależy od pomieszczenia, w którym nagrywasz. Znajomy kiedyś podwiesił pod sufitem SM58 i w sumie nawet fajnie to zebrało, ale jak pisałem jakość black metalowa.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #4 08 Lis, 2012, 22:37:51 »
Potrzebujesz co najmniej czegoś do stopy, werbel+hi hat i do OH. Jak dla mnie mnie minimum.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #5 08 Lis, 2012, 22:57:17 »

od około 1 minuty, pera nagrywana wysokiej klasy mikrofonem Alpiard ustawionym jak do nagrywania centrali, tylko trochę przesuniętym w prawo, żeby więcej werbla zbierał (+ trochę przebija się z mikrofonów wokalowych, głównie blachy). przy dwóch majkach można pokombinować, jakby był pojemnik to na overheady go wrzucić i wtedy juz jest pełna elegancja, raz tak nagrywaliśmy próbę i blachy z tomami brzmiały świetnie

ed. na miniaturce nawet widać statyw do Alpiarda, ten brązowy
do widzenia.

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #6 09 Lis, 2012, 18:31:47 »
Z dynamicznymi mikrofonami będzie problem:/ ale przede wszystkim zależy wiele od pomieszczenia w którym to będzie nagrywane i ustawienia mikrofonów, kiedy nagrywałem pierwszy raz perkusje akustyczna (teraz przerzuciłem się na elektroniczną i problem z głowy) to mikrofony ustawialiśmy cały dzień na zasadzie ustawienia nagrania i odsłuchania, zajebiście męczące zajęcie, z tym że mieliśmy pojemnościówki a wyszło to tak:
Wlacz osadzony player soundcloud
chuj z tym jaki to klimat , klient nasz pan:D
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #7 10 Lis, 2012, 22:46:24 »
Cytuj
od około 1 minuty, pera nagrywana wysokiej klasy mikrofonem Alpiard
ale to ironia jest ?, nie znam firmy Alpiard może Alphard ?, jeżeli tak to wysokiej klasy tych mikrofonów bym nie nazwał, co trzeba opisałem tutaj: http://forum.sevenstring.pl/hardware/nagrywanie-bebnow-wybor-interfejsu/msg252201/#msg252201 według mnie, pewnie są inne rozwiązania ale..

Pozdrawiam,

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #8 11 Lis, 2012, 22:34:14 »
No dobra, ale majac jednak tylko jeden majk do stopy (siedzi na stale w centrali) i dwa SM58, jak to poustawiac co by jako tako bylo slychac?

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Nagrywanie bebnow - 1, 2 majki
« Odpowiedź #9 12 Lis, 2012, 11:30:38 »
Podsamplować :D
A tak serio to ciężka sprawa. Tak jak ktoś pisał - jeżeli macie sensowne pomieszczenie, to możecie jednego spróbować od góry powiesić i odpowiednio skierować - chociaż z tego co wiem słabo to wyjdzie. Drugi do werbla raczej.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix


pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2563 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2011, 15:50:47
wysłana przez Page_Hamilton
8 Odpowiedzi
3313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2012, 18:00:55
wysłana przez bandit112
51 Odpowiedzi
20247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2013, 13:25:32
wysłana przez Grzgrz
1 Odpowiedzi
1907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 19:54:59
wysłana przez OfensywnyRondel
1 Odpowiedzi
1572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 17:13:56
wysłana przez Mat