Autor Wątek: Reverb VST do bębnów (Superior)  (Przeczytany 2564 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Reverb VST do bębnów (Superior)
« 08 Lis, 2011, 15:04:49 »
Hej
Od paru dni bawię się Superiorem i wydaje mi się, że mogę uzyskać lepsze brzmienie niż w Addictive, tylko badzo nie podobają mi się pogłosy. W AD brzmi to jakoś bardziej żywo. Polecicie jakiś fajny VST Reverb, który mogłbym użyć do tych bębnów ? Szczególnie mam problem z uzyskaniem takiego 'strzała' jak w Addictive na werblu.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Strzał to nie reverb. Przede wszystkim dobrze dobrany EQ i kompresja, saturacja oraz jeżeli mocno kompresujesz ślad i ścinasz transjenty coś co je odbuduje, a nawet doda jeżeli chcesz więcej np. Sonnox TransMod. Reverb daje to złudzenie, ale w rzeczywistości powoduje, że instrument siedzi po prostu w miksie. Z Reverb polecam : SIR2, Waves IR, Wizooverb i inne. Myślę, że te z odpowiedziami impulsowymi będą lepsze. Tylko pamiętaj, że pogłos należy wysłać na send i tam się bawić zapinając też eq i jeżeli chcesz bramkowany to bramkę szumów. Nie znam się na tym zbytnio, ale sądzę, że tak będzie całkiem fajnie.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Strzał jakotaki ustawiłem sobie siłą uderzenia werbla, kompresorem właśnie i trochę pomogłem EQ. Porównując z AD właśnie jest taki dziwny metaliczny pogłos pochodzący z ambiensu Superiora. Jestem bliski, dzięki, rozejrzę się za tymi wtyczkami :)
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
7040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2008, 14:55:10
wysłana przez Pan Sinner
8 Odpowiedzi
3313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2012, 18:00:55
wysłana przez bandit112
51 Odpowiedzi
20248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2013, 13:25:32
wysłana przez Grzgrz
10 Odpowiedzi
4577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2012, 22:14:35
wysłana przez sinquestsound
1 Odpowiedzi
1907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 19:54:59
wysłana przez OfensywnyRondel