Autor Wątek: Nagrywanie bębnów - wybór interfejsu  (Przeczytany 20220 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
....a wiadomo , że cyfra  8)






























































.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Al

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Ok, to zamykamy.

Jakub_Z - jak tylko wrócę z pracy, wrzucę kilka nagrań - z prawdziwą perką i z automatem, ale to już nie w tym dziale.

Dziękuję za Waszą pomoc.
Al


[edit]:

p.s.

Pneumonia2
Płyta nagrywana była w studio Lynx Music
http://www.lynxmusic.pl/strony/studio/sprzet.htm
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2012, 15:13:20 wysłana przez Al »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691

Pneumonia2
Płyta nagrywana była w studio Lynx Music
http://www.lynxmusic.pl/strony/studio/sprzet.htm
Ty sobie robisz ze mnie jaja czy z siebie, przecież tam nawet miksera analogowego nie ma, ten tascam to pełna cyfra z wbudowanym "komputerem".

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Al w czym Ty grasz ?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Al

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
No widzisz... jaj sobie nie robię - tak się znam na tym nagrywaniu jak się znam - czyli w ogóle... Wychodzi na to, że z siebie...
Wrzuciłem nagrania do działu z muzyką.

Offline Al

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Witam po dłuższej przerwie.

Całość dograna. Wybór padł na M Audio Profire 2626. Nagrałem już pierwsze próbki, zaraz wrzucę do odpowiedniego działu. Po pierwszych nagrywkach już widzę, że osiem kanałów to mało, ale na chwilę obecną musi wystarczyć. Po sylwestrze ruszam z konkretniejszym materiałem. Możliwe, że dokupię jeszcze kolejny 2626, ale to już plany na dalszą przyszłość.

Jeszcze raz dziękuję za waszą pomoc!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
kup se ADA8000 podepnij po adacie i masz luz, zaufaj mi że "jakości" preampów nie odróżnisz, a zaoszczędzisz sporo kasy ;)
Pozdrawiam,

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Yeah, przedmówca ma rację. Szkoda kasy na drugie 2626. A ten Behrek spokojnie wystarczy jako rozszerzenie.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
@sinquest - serio twierdzisz, ze nie słychać różnicy miedzy pre z ADA8000 a sprzętem z wyższej półki? Między ADATem Focusrite (Octopre) a Presonusa (Digimax) różnica jest wyczuwalna bez problemu - mimo, że to sprzęt z tej samej kategorii cenowej...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
@sinquest - serio twierdzisz, ze nie słychać różnicy miedzy pre z ADA8000 a sprzętem z wyższej półki? Między ADATem Focusrite (Octopre) a Presonusa (Digimax) różnica jest wyczuwalna bez problemu - mimo, że to sprzęt z tej samej kategorii cenowej...
ale co wyczuwasz ? możesz to określić ?
Bez przechodzenia w głąb tematu(bo później podałem rozwiązania) posłuchaj i napisz mi co słyszysz: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/kr%C3%B3tki-test-tanich-preamp%C3%B3w.107/

Kolejne przykłady:





A tutaj test preampów serii 500:


tutaj próbki audio do ściągnięcia: http://www.menemszol.hu/topic/375-500-as-orulet-preampok/page__pid__2004#entry2004

Byc może wygłaszam herezję i powinienem być ukrzyżowany już dawno, ale naprawdę wydawanie kasy na preampy i pałowanie się nimi i ich brzmieniem to dla mnie zboczenie, jest tyle więcej rzeczy która wpływa na brzmienie że dla mnie "brzmienie preampu" jest tak pomijalnym czynnikiem że nawet szkoda mi o tym pisać, a używanie takich przymiotników jak tłusty, gruby,chudy,transparentny,jasny,ciemny już mnie całkiem rozpierdala, zawsze jak zestawimy dwa obok siebie któryś będzie brzmiał jaśniej inny ciemniej, ale który jest lepszy ???, ma nie szumieć i już !
nie bedę drążył tematu bo jak mówie zaraz ktoś się na mnie rzuci i zlinczuje za moje poglądy, spoko co kto lubi - ja się preampami i ich brzmieniem nie pałuje ;)

Zawsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ta różnica o ile już ją słychać jest warta wydanych pieniędzy ???

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2012, 18:30:20 wysłana przez sinquestsound »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Daleki jestem od linczu i pałowania się brzmieniem preampów (szczególnie tych z interfejsów audio). Ok, może rozpierdala Cię używanie określeń - jasny/ciemny, ale.. Pomyśl czy nie używasz ich w stosunku do określenia brzmienia np gitar w miksie? Presonus gra jaśniej niż Focusrite. Tu nie ma lepszy - to kwestia gustu. Miałem okazję nagrywać na mikrofonach wpiętych bezpośrednio w Saffire 56 i tych samych mikrofonach wpiętych w Universal Audio 4-710 puszczone do SSL 16:4 Alpha Link i po MADI do kompa. Uwierz mi - nie ma porównania. Mimo, że pomieszczenie i mikrofony te same.

Inaczej działają też korekcje na preampach, sprzętowe kompresory i wtyczki VST z tej samej grupy.

Probek nie odslucham, bo nie mam w tej chwili dostepu do monitorow, a ze soba na swieta zabralem tylko sluchawki. Jak nie zapomne, wroce tu w sobote :)


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Presonus gra jaśniej niż Focusrite. Tu nie ma lepszy - to kwestia gustu.
dokładnie, do tego zmierzam ;), jeśli nie szumi nie wprowadza zniekształceń, jest bezawaryjny to jest dla mnie oki ;), chciałem tylko zwrócić uwagę na to że dla mnie na brzmienie ma wpływ 314151 innych czynników niż to jak brzmi preamp, każdy robi na tym na co go stać lub na tym co uważa za dobre, jeżeli brzmienie preampu określamy tylko przymiotnikiem jasny/ciemny to jest to dla mnie bez większego znaczenia tym bardziej nie ma to przełożenia w $.
IMO temat brzmienia preampów jest po prostu modny czy ktoś słyszy czy nie słyszy to jak temat się pojawia żeby być ohohoho trzeba dojebać nie no ten ciemny ten wprowadza fajny dół, ten tak nie muli, ten ma fajny vintidżowy sound, ma to znaczenie dla takich mikserów jak CLA Andy Wallace czy tych innych PRO, ich na to stać, i im ten brakujący 0,00001 % te urządzenia dają. Dla 99% osób miksujących hobbystycznie to nic nie da. Dla mnie temat brzmienia preampów to ściema marketingowa ;) AAAA nooo sorki robiłem kiedyś film o PSC tylko mój miał taka magiczną gałkę "drive" która robiła dobrze ;)



Najlepszym testem byłoby zarejestrowanie tej samej sesji nawet 1 numeru kapelki przy użyciu splitera i zgrywanie śladów przez 2 preampy: budżetowy i "PRO" zmiksowanie tych śladów przez ta samą osobę i posłuchanie jak to gada, zresztą w takich testach jest zbyt wiele zmiennych do wyeliminowania może dlatego nikt się tego nie podjął ;), a może po co ? co by było jakby wyszło że ślady na ADA8000 i z "...." po miksie gadają niemalże identycznie ?. Już teraz ciężko się poznać czy w miksie gra żywy wzmak rejestrowany przez mega wypasiony preamp mikrofony itd... czy symulacja ;).

Dodam również że obecnie mam podpięty Firestudio z ADA8000 i nie widzę problemu rejestrując gary nagrywać 1 OH na ADA 2 na Presonusie ;),

Cytuj
Miałem okazję nagrywać na mikrofonach wpiętych bezpośrednio w Saffire 56 i tych samych mikrofonach wpiętych w Universal Audio 4-710 puszczone do SSL 16:4 Alpha Link i po MADI do kompa. Uwierz mi - nie ma porównania. Mimo, że pomieszczenie i mikrofony te same.
sorry bro, ale nie uwierze ;) na słowo nie uwierze, natomiast jeśli dasz mi posłuchać próbek tak zarejestrowanych to z chęcią się wypowiem. Kolejny problem co rejestrowałeś ? jeżeli wokal gary gitary nagrywane na żywo to tez nie będzie to obiektywnie może wokalista pałker dostał olśnienia i drugi raz zagrał/zaśpiewał z jajem ? tylko spliter i zgranie tego samego ujęcia na 2 preampy cos nam powie, chyba że ktoś sie czepi że spliter słaby i ...., no i właśnie ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2012, 22:17:03 wysłana przez sinquestsound »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Dobra, mam w dyspozycji rozsądnej klasy spliter, po nowym roku będę w studiu to mogę zrobić porównanie:

zrodlo -> mikrofon -> Liquid 56 -> komp
VS
zrodlo -> mikrofon -> dobry preamp (4-710) po adacie do Liquid 56 -> komp.

Chociaz myślę, żeby spliter jednak wyeliminować poprzez 2krotną rejestrację materiału odtwarzanego z głośnika. To powinno dać nam jasny obraz sytuacji.

Mysle, ze tani pre polegnie przy rejestracji sygnalu o bardzo malym poziomie, gdzie konieczne bedzie uzycie wiekszego wzmocnienia.

Co do samej zasady zgadzam sie z Toba - wybor preampu nie pelni kluczowej roli. Jednak nie marginalizowal bym jego roli w procesie kreowania brzmienia. Zaraz dojdziemy do tego, ze zasadniczo w ogole nie ma znacznia na czym nagrywamy. Bebny z puszki, gitary z ampsima a wokale przez mikrofon na USB i po zawodach.. ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Chociaz myślę, żeby spliter jednak wyeliminować poprzez 2krotną rejestrację materiału odtwarzanego z głośnika. To powinno dać nam jasny obraz sytuacji.
no tu sie zgadzam najlepsze rozeznanie daje np. reampowana gitara ;), wtedy w każdym przypadku mamy do czynienia z tym samym sygnałem mikrofonem wzmakiem pomieszczeniem paczką, ważne żeby wysterować sygnał na każdym z preampów tak samo ;), tyle że gitara higain to mało "złożony" sygnał do porównania brzmień preampów, ja w tym teście powyżej preampu PSC w reampboxa wpuszczałem wokal jak słychać hehehe, mam na stanie 5 budżetowych preampów i robiłem sobie zestawienie ;) zresztą tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/kr%C3%B3tki-test-tanich-preamp%C3%B3w.107/  mamy właśnie zreampowany ślad gitary na różne preampy i podane ceny za kanał, kolejna sprawa że taki sygnał trzeba by poddać np, mocnej kompresji albo normalizacji żeby zobaczyć jak się zachowuje ;)

Cytuj
Co do samej zasady zgadzam sie z Toba - wybor preampu nie pelni kluczowej roli. Jednak nie marginalizowal bym jego roli w procesie kreowania brzmienia.
ale właśnie tez o to mi chodzi, ludzie potrafią się pałować interfejsem brzmieniem preampu i innymi duperelami, a nie potrafia zagrać 2 razy równo tej samej partii, strun przed sesja nie zmieniają, nie pracuja nad artykulacją i innymi rzeczami, bo łatwiej marudzić i szukać dziury tam gdzie jej nie ma.

Trochę z innej beczki
Porównanie wtyczkowych kompresorów UA1176 LN



co jest co tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/ni-vc76-tracks-black76-modern-seventhsign-waves-cla-76.248/
Wolimy wierzyć że coś za co płacimy jest najlepsze bo płacimy, często nie sprawdzamy darmowych odpowiedników bo, albo nie musimy albo lepiej nie bo jak zagada tak samo albo lepiej ???]

Wiem że po moich wypowiedział rysuję się pewny wizerunek mojej osoby, negującej wiele rzeczy i przeczącej temu co mówi większość, tyle że większość tych rzeczy sprawdziłem sam baaa i nawet dziele sie tym z innymi, a co zrobią ich sprawa.

Pozdrawiam,

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
@sinquest - serio twierdzisz, ze nie słychać różnicy miedzy pre z ADA8000 a sprzętem z wyższej półki? Między ADATem Focusrite (Octopre) a Presonusa (Digimax) różnica jest wyczuwalna bez problemu - mimo, że to sprzęt z tej samej kategorii cenowej...
ale co wyczuwasz ? możesz to określić ?
Bez przechodzenia w głąb tematu(bo później podałem rozwiązania) posłuchaj i napisz mi co słyszysz: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/kr%C3%B3tki-test-tanich-preamp%C3%B3w.107/

Kolejne przykłady:





A tutaj test preampów serii 500:


tutaj próbki audio do ściągnięcia: http://www.menemszol.hu/topic/375-500-as-orulet-preampok/page__pid__2004#entry2004

Byc może wygłaszam herezję i powinienem być ukrzyżowany już dawno, ale naprawdę wydawanie kasy na preampy i pałowanie się nimi i ich brzmieniem to dla mnie zboczenie, jest tyle więcej rzeczy która wpływa na brzmienie że dla mnie "brzmienie preampu" jest tak pomijalnym czynnikiem że nawet szkoda mi o tym pisać, a używanie takich przymiotników jak tłusty, gruby,chudy,transparentny,jasny,ciemny już mnie całkiem rozpierdala, zawsze jak zestawimy dwa obok siebie któryś będzie brzmiał jaśniej inny ciemniej, ale który jest lepszy ???, ma nie szumieć i już !
nie bedę drążył tematu bo jak mówie zaraz ktoś się na mnie rzuci i zlinczuje za moje poglądy, spoko co kto lubi - ja się preampami i ich brzmieniem nie pałuje ;)

Zawsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ta różnica o ile już ją słychać jest warta wydanych pieniędzy ???

Pozdrawiam,

Wpadnij do mnie, to pokaże Ci różnicę między RME a SP828. Chociażby na wokalach. Zmienisz zdanie.
Swoją drogą ADA8000 to bardzo solidny sprzęt. W blindtestach pokonał nie jeden preamp z firmowych interfaceów.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wpadnij do mnie, to pokaże Ci różnicę między RME a SP828. Chociażby na wokalach. Zmienisz zdanie.
Swoją drogą ADA8000 to bardzo solidny sprzęt. W blindtestach pokonał nie jeden preamp z firmowych interfaceów.
trochę daleko do Lubonia z Lublina, ale z chęcią posłucham próbek jak zgrasz coś w wolnej chwili, najlepiej jak wspomniałem z użyciem splitera - może być wokal,gitara, itd... słuchałem próbek na twojej stronie - dają rade ;) tylko ten SS Trigger na garach ehhh, zresztą sam kupiłem ostatnio - tzn sam soft spoko tylko te próbki słyszane obecnie w 99 % miksów tak jak symulacje już mi się przejadły, ale to temat na inna dyskusję ;)
Pozdrawiam !

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Dan - a jak sie Focusrite sprawdza? :)

Sin - spliter nie, mam rozsadne splittery i jak zrobisz test: sygnal -> splitter -> 2 kanaly interfejsu (testowalem przy uzyciu Yamahy 01V96 wiec gain ustawiony cyfrowo)
to jednak slychac roznice miedzy kanalem 1 i 2gim. Juz o roznicy w poziomie glosnosci nie wspominajac (1-1,5dB)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Sin - spliter nie, mam rozsadne splittery i jak zrobisz test: sygnal -> splitter -> 2 kanaly interfejsu (testowalem przy uzyciu Yamahy 01V96 wiec gain ustawiony cyfrowo)
to jednak slychac roznice miedzy kanalem 1 i 2gim. Juz o roznicy w poziomie glosnosci nie wspominajac (1-1,5dB)
no to zostaje reamping  ;D ale na gitarze to ciężko oceniać IMO, tak jak pisałem można zawsze w reampboxa wpuścić i ślad gitary basowej no i wokal tyle że przy reampingu już te wszystkie sygnały były raz zarejestrowane przez jakiś preamp, hehe...
Pozdrawiam,

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Myślę, że najbardziej wiarygodne będzie jednak zgranie przyzwoitym mikrofonem materiału odtworzonego przez jeden monitor..

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Myślę, że najbardziej wiarygodne będzie jednak zgranie przyzwoitym mikrofonem materiału odtworzonego przez jeden monitor..

taaa, tylko że ten materiał również jest już zarejestrowany przez jakiś preamp ;)
Pozdrawiam,

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
ale to nie ma znaczenia. chodzi o to, zeby podac dobrej jakosci sygnal na mikrofon. i porownac dwa zgrania.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
ale to nie ma znaczenia. chodzi o to, zeby podac dobrej jakosci sygnal na mikrofon. i porownac dwa zgrania.
tylko w takim wypadku trzeba by odsłuchiwać 3 próbki wyjściowa i zgrana na 2 preampy, tyle że jaki mikrofon wybrać jakie monitory, o ile w przypadku preampów i ich "magicznego brzmienia" dla mnie różnicy ogromnych nie ma ;), to jeżeli chodzi o mikrofony i monitory tutaj sprawa wygląda odwrotnie i nie podlega dyskusji. Czyli dalej można zrobić reamping i juz tylko że to już było robione i dalem link do przykładów ;) Ale oki, zgrywajcie ja z chęcią posłucham tych różnic.
Pozdrawiam,

Posty połączone: 31 Gru, 2012, 08:26:01
A dla wszystkich którzy dalej się jarają "brzmieniem preampów" nawet tych budżetowych kolejne przykłady:
http://zakamarkiaudio.pl/2011/06/m-audio-profire-2626-vs-gap-pre-73-testy-porownawcze.html

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2012, 08:26:01 wysłana przez sinquestsound »

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Ja się nie jaram generalnie preampami. Cała ta mitologia mnie wnerwia. Np. BlackLion Audio robi równie dobre preampy co API a kosztuje 1/4 tego. Tylko kto kupi coś takiego i zaufa ? xD

Co do focusritea poszedł już dalej. Miałem okazje kupić SP828 za śmieszną kwotę i skorzystałem. Bardzo fajne preampy. Bardzo zbity wokal na nich wychodzi. Próbki Wam nagram no problem. Wokal i gitare. Porównanko będzie fajne bo odmienne brzmieniowo preampy. Wszystko pójdzie przez konwertery ferrofish mk2.

A jeżeli chodzi o sample na garach, to faktycznie SSD moje ulubione. Chociaż np. to


Zostało nagrane i zmixowane żywe przez Focusrite'a Liquid56 i Behringera ADA8000, sampel jest tylko na stopie.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2012, 10:30:03 wysłana przez dan777 »
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ja się nie jaram generalnie preampami. Cała ta mitologia mnie wnerwia. Np. BlackLion Audio robi równie dobre preampy co API a kosztuje 1/4 tego. Tylko kto kupi coś takiego i zaufa ? xD

Co do focusritea poszedł już dalej. Miałem okazje kupić SP828 za śmieszną kwotę i skorzystałem. Bardzo fajne preampy. Bardzo zbity wokal na nich wychodzi. Próbki Wam nagram no problem. Wokal i gitare. Porównanko będzie fajne bo odmienne brzmieniowo preampy. Wszystko pójdzie przez konwertery ferrofish mk2.

A jeżeli chodzi o sample na garach, to faktycznie SSD moje ulubione. Chociaż np. to


Zostało nagrane i zmixowane żywe przez Focusrite'a Liquid56 i Behringera ADA8000, sampel jest tylko na stopie.
nooo spoko, bardzo chętnie przesłucham przykładów ! dzięki za zainteresowanie tematem !
Pozdrawiam,

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Próbki Wam nagram no problem. Wokal i gitare. Porównanko będzie fajne bo odmienne brzmieniowo preampy. Wszystko pójdzie przez konwertery ferrofish mk2.
nie wiem jak inni ale ja czekam i pamiętam ;)
Pozdrawiam,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 10:59:45
wysłana przez Michau
2 Odpowiedzi
2561 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2011, 15:50:47
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
4574 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2012, 22:14:35
wysłana przez sinquestsound
10 Odpowiedzi
4773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 23:08:54
wysłana przez Rot
7 Odpowiedzi
3719 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL