Autor Wątek: Nagrywanie dema całą kapela.  (Przeczytany 44776 razy)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Nagrywanie dema całą kapela.
« 30 Cze, 2008, 15:02:31 »
Witam.
Totalnie nie wiem jak się do tego zabrać.
1.Chcemy nagrać gitarę,bas i perkusję,od czego pownniśmy zacząć?
2.nagrywam w audacity,a metronom mam z reapera,czy to dobre rozwiązanie?
3.Perkusję mamy nagrać,czy zrobić na jakimś programie,jeśli komputerowo to jak.?
4.Jak nagrać gitarę? Mam słaby mikrofon creativa i piec Line 6 spider III z wyjściem do narywania.

z góry dziękuję,mam nadziejże pomożecie mi w osiągnięciu jak najlepszych wyników.
pozdrawiam
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #1 30 Cze, 2008, 15:19:46 »
Jak was jest kilku to zapewniam cię, że małym kosztem wejdziecie do studia i nagracie na setę, coś co generalnie do dema ma wciąż daleko ale dużo, dużo bliżej niż to co możesz zdziałać swoim sprzętem.

Spidera się NIE DA zgrać tak żeby brzmiał selektywnie.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #2 30 Cze, 2008, 15:37:49 »
jeśli sie nie da to może jakiś revalver
z koleji tego niewiem jak używać ???
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #3 30 Cze, 2008, 15:55:42 »
e tam , da sie :) aczkolwiek jezeli nie macie doswiadczenia z home recordingiem to raczej idzcie do studia
myspace.com/drownmyday

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #4 30 Cze, 2008, 16:17:55 »
rezygnujecie z piwa na próbach przez miesiąc/dwa i za zaoszczędzone pieniążki lecicie do studio-może przez przypadek wyjść strasznie profesjonalnie. Btw. Perkusja to tylko studio....przez mikrofon creativa będzie karykaturą brzmienia.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #5 30 Cze, 2008, 16:31:03 »
Rozumiem że z caego serca mnie odwodzicie od tego pomysłu.
a jesli by zrobić perkę w jakimś programie to jak.?
a gitarę w np. Revalverze MKIII
byłoby to znośne?
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #6 30 Cze, 2008, 16:35:25 »
Kwestia tego czego oczekujesz po takim nagraniu, znośnie moze być i mp3 playerem. Posłuchaj nagrań Lorda choćby to przecież homerecording :) To Ci da jakiś pogląd na to to co można osiągnąć.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #7 30 Cze, 2008, 16:41:07 »
Słuchałem wszystkich nagrań awesomeguya do ,których link udostępnił na 7stringu.
i też uważam ze są świetne.
chciałbym żeby brzmienie wszystkiego było chociaż w połowie tak dobre.
Podobaja mi się jeszce nagrania Invivo i Phobe.
ale bez OT
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #8 30 Cze, 2008, 17:32:39 »
Najtańszym rozwiązaniem jest zaprogramować perkusję korzystając z EZ Drummera, czy czegoś podobnego (ale to też kwestia ego perkusisty). Gitarki można nagrać korzystając z PODa (na demo wystarczy).
Ale i tak wydaje mi się, że lepiej zaoszczędzić sobie czas i nerwy idąc do studia (przy okazji można coś tam podpatrzeć).
« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2008, 17:42:56 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Nagrywanie dema całą kapela.
« Odpowiedź #9 30 Cze, 2008, 18:08:21 »
Moim zdaniem skoro to ma być demo zespołu (z perkusistą!) to posługiwanie się programami które będą zamiennikami prawdziwych umiejętności perkusisty (typu EZ Drummer) są kupa warte. A co do home recordingu to też trzeba takie nagrywki umieć zrobić ładnie. Podziwiam Lorda (sory za wazelinkę) bo ja mimo że miałem Poda takich ładnych nagrywek zrobić nie potrafiłem i sie tylko zrażałem do własnych numerów-a co za tym idzie- nie odważyłem się swoich wypocin nikomu pokazać. Skoro demo ma pełnić funkcje promocyjną dla zespołu to lepiej żeby było w miarę strawne, right?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
idzcie do studia,


wydajcie kase i niech wam spieprza wszystko w mixie (mistrzami w tym jest Tower z wro), o ile pamietam Yony tez to przerabial u siebie w bandzie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Możesz coś o tym więcej napisać men? Ciekaw jestem bardzo...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
o ktorym??

o tym ze od kumpli Tower skasowal zdrowo ponad 1k zl za nagranie jednego numeru dla wytworni i nie dalo sie tego wyslac nawet zeby tego odsluchali??

2 osoby jeszcze mi wspominaly o takim samym problemie, chyba mowil mi to Deprim z Co.In.a

o Lico to juz pytaj u zrodla
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
jeżeli chodzi o nagrania Lica-geja, to było tak, że w miksie to nam gość uratował te nagrania, ale zapłaciliśmy 2000zł za 35minut materiału(miks + master), ale robiliśmy to u gościa, który zna się na rzeczy. A zjebali nam nagrania w 'studio'. Zle omikrofonowana perksuja. Zjebane gitary, zła instalacja elektryczna - nagrywanie pociemku, itp itd. Nie chce mi się o tym pisać... :]

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Moim zdaniem skoro to ma być demo zespołu (z perkusistą!) to posługiwanie się programami które będą zamiennikami prawdziwych umiejętności perkusisty (typu EZ Drummer) są kupa warte.
EZ ma tą przewagę że gra niesamowicie równo, ma nastrojone bębny, brzmi dobrze prosto z pudełka i wali mocno kiedy tylko Ja mam na to ochotę hehe :)

jeżeli chodzi o nagrania Lica-geja, to było tak, że w miksie to nam gość uratował te nagrania, ale zapłaciliśmy 2000zł za 35minut materiału(miks + master), ale robiliśmy to u gościa, który zna się na rzeczy. A zjebali nam nagrania w 'studio'. Zle omikrofonowana perksuja. Zjebane gitary, zła instalacja elektryczna - nagrywanie pociemku, itp itd. Nie chce mi się o tym pisać... :]
Oj to nieźle spierdolona sprawa :-\ Ale w sumie dobre rozłożenie mikrofonów żeby nagrać perkusję to prawdziwa sztuka...

To co napisał nikt też daje sporo do myślenia...  :-\ Nie wiedziałem że można się tak naciąć...

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Perkusistom polecam strone S.Philipsa to chyba jeden z najlepiej brzmiacych bebniarzy na swiecie, odpowiada na pytania odnosnie mikrofonow itp. rzeczy, polecam odwiedzic rowniez jego jego domowe studio.

http://www.simon-phillips.com/masterclass/drumkit.html

Offline xaos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Ja polecam na pewno nagrac sie przed studiem na komputerek. Nie chodzi nawet o to, zeby z tego jakies konkretne demo robic, ale warto sie tak przygotowac. Niech kazdy uslyszy dokladnie co gra, dopicowac szczegoly i juz duzo czasu w studiu zaoszczedzicie. Fajnie jesli macie dostep do elektronicznych bebnow, wtedy polecam nagrac slad midi. To tez pomaga duzo sobie w glowie poukladac, nie tylko perkusiscie ale i calemu zespolowi.

Ja z zespolem jestem swiezo po nagraniu dema w studiu i naprawde bardzo duzo nam takie "domowe" nagrywanie dalo. Zas cale demo, 3 kawalki 5-6 minut kosztowalo nas 1500zl wlacznie z masterem, ale lekko po znajomosci.

Warto sie tez zapoznac z warsztatem realizatora. Nasz byl przezajebisty :) Bardzo dlugo juz nagrywa, duzo siedzi wlasnie w ciezszych klimatach (nagrywa m.in Darzamat jesli Wam cos swita) i smiga z programem wybornie. Korzysta z Apple'owskiego Logica i generalnie dzieki temu jak pracowal bardzo szybko sie nagralismy, a nie jestesmy wirtuozami swoich instrumentow. W dzisiejszych czasach nie trzeba sie juz spuszczac na kazdym nierownym dzwiekiem. Wybiera sie dobry fragment, loopuje, a cala reszte, wlacznie z bebnami, wyrownuje oprogramowanie.

Co do domowego nagrywania, to troszke sie tym bawilem. Dla mnie takim najprostszym i najbardziej przejrzystym programem jest Cool Edit (pozniej zwany adobe audition, chodz ja uzywam starego cool edita). Aczkolwiek, jak z kazda aplikacja, tak i tutaj wszystko zalezy od odbiorcy. Dla mnie jest super intuicyjny w kazdym badz razie. Slady midi nagrywalismy sobie w Cubase, ale tego programu do dzisiaj nie trawie... z reszta po tym, co zobaczylem w Logicu planuje rychla przesiadke na Apple'a.





Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
próbował ktoś zastąpić biednie nagraną perkusję (w sensie brzmienia) drumagogiem? z tego co widziałem to ten soft ma niezłe możliwości ale jak to w praktyce się sprawdza to nie wiem

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
wlasnie do tego to sluzy - nakladasz na sciezke werbla np , on rozpoznaje uderzenia i dynamike i w odpowiednich meijscach wklada odpowiednio dobrany sampel - sample sa w formacie .gog - sa to pliki w ktorych masz nagrancyh np 15 uderzen tego samego werbla , o roznej dynamice , oddzielne na lewa i prawa reke itd.
myspace.com/drownmyday

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
tzn przetestowałeś? bo tyle to wiem z teorii, pytanie czy da się tym osiągnąć sensowne rezultaty

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
probka bez drumagoga:

http://www.sendspace.pl/file/RBzKF4sD/

to samo z gogiem na stopie , werblu i tomach:

http://www.sendspace.pl/file/jzSxcVFE/

myspace.com/drownmyday

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
na forum eis uważają ze mozna osiągnąć świetne rezultaty, a jeden koles twierdził wręcz że to jest przyszłość jesli chodzi o perkę w metalu. Osobiście nie probowałem, ale zrobie to za jakiś miesiąc
B ( o ) ( o ) B S

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Słuchałem wszystkich nagrań awesomeguya do ,których link udostępnił na 7stringu.
i też uważam ze są świetne.
chciałbym żeby brzmienie wszystkiego było chociaż w połowie tak dobre.
Podobaja mi się jeszce nagrania Invivo i Phobe.
ale bez OT

Phobh, a nie Phobe...

A skąd jesteś, bo jak z Warszawy, to mogę dać Ci namiar na niezłe i tanie studio, w którym my nagrywaliśmy ostatni materiał.
minimum respect!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Hofi jest z Suwałk.
Wszyscy wiedzą, bo kiedyś się bardzo żalił, że nie może żadnego sprzętu przetestować, bo mieszka na końcu końca świata ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 16:29:30
wysłana przez terrormuzik
90 Odpowiedzi
37495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2012, 22:53:12
wysłana przez Leon
22 Odpowiedzi
11626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 20:21:45
wysłana przez krzy1125
9 Odpowiedzi
1839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2015, 11:04:11
wysłana przez majkelk
0 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2016, 15:10:02
wysłana przez pepson