Autor Wątek: Nagrywanie dema całą kapela.  (Przeczytany 44775 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
kurna, co za uklady macie w kapelach ze sie ktos uwaza za wazniejszego niz inny? bez konsulatacji ingerowac w takie rzeczy, to jest jakas patologia.
Łe tej.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
no co ty... takie rzeczy to jeszcze nic. W poprzedniej kapeli wokalista się na nas obraził w trakcie nagrywania  i odszedł, a jak chciał wrócić, to się dowiedział, że nagrałem wszystkie brakujące wokale za niego :) ale był zły  :zuo:

Nie no generalnie to tak musi tak być, że nikt nie może do końca ingerować w Twoje granie. Jakby Ci pałker powiedział, że masz grać na banjo a nie na 7ce to być się przestawił (zakładając, że nie ma 7-strunowych banjo)?
minimum respect!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja chyba trafilem na odpowiednich ludzi. wkurwiamy sie na siebie niemilosiernie, ale z drugiej strony jak ktos mowi 'nieichuj', to reszta szanuje i jest 'nieichuj'. ale zeby sobie nawzajem w sciezki wchodzic? to jest elementarny brak szacunku dla siebie nawzajem...

nie chce tu zaczynac opowiesci co ciekawego podczas nagrywania sie dzialo ;) tylko mnie zajebiscie dziwia takie stosunki w kapelach. jak wspolpraca to wspolpraca, mozna nawet i komus dupe obrabiac za plecami, ale takie wypadki to juz lekka przewalka IMO.

End Of OffTopic.

co do majsteringu - przydaje sie, kiedy zrobi go ktos spoza kapeli, ktos spoza znajomych, najlepiej ktos, kto kuma o co chodzi i zaproponuje swoja wizje poprawienia brzmienia. surowka moze byc fajna, ale warto czasem zdac sie na ludzi bardziej doswiadczonych od siebie, ktorzy potrafia zrobic cos _jeszcze_ lepiej. i to nie jest przytyk - to jest taka mala moja refleksja ;)
Łe tej.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
co do NieIChuj to przez coś takiego przez ostatni rok zrobiliśmy tylko 3 numery. Niestety jest nas parzyście, więc głosowanie odpada, bo zawsze jest 2:2 :) jednak nie zamienił bym tych gości na żadnych innych.

Wracając do tematu to nawet jak się coś nagra i brzmi fajnie, to warto od tego odpocząć przez jakiś czas, potem wrócić, a potem jeszcze dać to komuś, żeby Was nie pytając zrobił coś z tym wg. własnego uznania. Przed miksem nasz materiał pod względem jakości nagrania oceniałem na jakieś 6/10, teraz daję mu mocno subiektywne 9,5 :)
minimum respect!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No, a mnie NieIChuj jednak nieodpowiadało...
Ale zaczynam znów ciśnieniować za graniem. Może jednak jeszcze coś, kiedyś...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
A ja sie troche wyzale, bo zazdroszcze Wam, jak se tak piszecie o nagrywaniu i o zespolach. Ja zdalem sobie sprawe niedawno, ze ciezko bedzie kogos znalezc. Nie musi sie juz nawet dziac jakas super kariera, tylko zeby sie COS dzialo no kurna... Jestem skazany na robienie kawalkow samemu, bo nie znam nikogo tworczego, kto by mogl sie ze mna zabrac za robienie muzy, a juz o dobrym wokalu nie wspominam... Chociaz chyba najgorzej jest z perkusistami, bo szukam od jakiegos czasu i nie moge znalezc. Moze w tym roku...
Niby mam jakies se tam nagrania swoje, ale to wszystko brzmi bardzo amatorsko, sam nie wiem, jak zrobic dobry mix, zeby to jakos brzmialo, zeby bylo sie czym pochwalic. A moze sie pochwale ? :D Proszzzzz....

http://twojastaratopirat.diinoweb.com/files/fajna%20nazwa.mp3

http://twojastaratopirat.diinoweb.com/files/moze%20to1%20Rendered.mp3

http://twojastaratopirat.diinoweb.com/files/howdoyoufindwater%20Rendered.mp3

W tym ostatnim gitara brzmi wyjatkowo tragicznie. Nie wiem, jak to zrobilem, ze brzmi tak cieniutko, ale moze zle ustawilem mikrofon i za duzo presence (teraz daje na 0)... Postaram sie moze po weekendzie nagrac jakos ladnie. Macie jakies rady ogolnie do tej muzy ? Przyjme kazda krytyke :D (no, moze z wyjatkiem takiej chamskiej;)
wearehelp.bandcamp. com

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
1. kawałek bardzo mi sie podoba w 1:27 to urwanie nie pasuje i 2:04 też brakuje płynności ale naprawde mi sie podoba

2. też dobre tylko te przejscia nie ma płynności w zmianie jednego na drugi ale to da sie zrobic ważne ze to jest naprawde ciekawe, ja bym po 1:02 zrobił dopierdolenie na niskim stroju wypuszczenie i podciągniecia na cienszej strunce wolno cięzko monumentalnie co nie zmienia faktu że kawałek mi sie tez podoba, 1:10 jest taki dziwny motyw basowy który sie fajnie pózniej rozwija

3. stary ja chce z tobą grać rwane motywy nieco kalifornia, połamanie delikatne pod koniec nieco moshu szacun za tek kawałek nie mam sie do czego przyczepic może tylko za wysokie strojenie ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Zapraszam na nasze myspace (link w stopce) na posłuchanie naszej rzeźni. Miks wstępny.
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
bębny i wokal jakos płasko brzmią i bebny za bardzo na przodzie ale ja nie krytykuje zeby nie było  ;) brzmienia gitar zajebiste a bębny brzmia jak automat i są strasznie monotonne ale nie patrz na mnie wuju batmanie ja sie nie znam  :P a tak sie zapytam perke jak nagrywaliście? ile mików jakich na co nagrywaliscie itp?

ed: zapomnialem powiedziec ze dobre nagranie ześta zrobili szacun

ed2: ja to za wzór brzmienia mam kilka kapel ale do waszej muzy pasowało by mi takie perka i woka
       http://www.myspace.com/oldmangloom
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2008, 22:35:18 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
No właśnie o krytykę chodzi
Paczki z głów!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Porównajcie gitary troche ;)
Albo zjebaliście kompresje wokalu, albo go skompresujcie. I to mocno, strasznie nie równo dynamicznie gość zapodaje, a w tym wypadku to zdecydowana wada.
Stopa i bas słabo ze sobą pracują. W pierwszym kawałku ich prawie nie ma, a w drugim dół się przesterowuje.
Wokal by się przydało na jakiś stereło reverb wysłać senda, żeby troche przestrzeni dodać.
W PM wytnij z gitary troche okolic 200Hz bo dudnia zabardzo.
Gitary mógłyś troche mniej w panoramie rozciągnąć, bo to w tej chwili nie jest stereo tylko duże mono.
Zastanów się nad przesunięciem basu troche w prawo, a wokalu troche w lewo. Bo panorama jest bardzo źle rozłożona w tej chwili.
Odsłuchane w warunkach dobrych.
Wiem, że napisałeś, że miks wstępny, więc nie krytykuje, bo da się to całkiem fajnie, tylko troche uwag przekazuję. :)

Kawałek Wojna ma zaje-kurwa-bisty tekst ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Ja poproszę jakieś słowo o solówkach ;)
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
o pojawił sie na liscie nastepny kawałek "chory kraj"
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2008, 22:46:48 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
W Wojnie pierwsze solo ładnie się w miks wpasowuje, ale tamto na koniec strasznie się kłuci z wokalem. Jeśli chcesz gitare zostawić na środku, to wokal przesuń. Najlepiej wyślij go na jakiś krótki delay 30ms z lekkim reverbem i ścierzke dry przesuń troche w prawo, a ścieżke z efektami troche w prawo. Da to efekt zdublowania wokalu i zrobi miejsce na to solo, bo w tej chwili strasznie się to gryzi i zasłania jedno drugie.

a w chorym kraju chyba albo nie ma solówki, albo ja przegapiłem

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Nie lubie polskich tekstow, a tym bardziej takich wokali. Muzyka jest fajna, brzmienie gitar pachnie troche Adrenaliną, taka ADA bardzo wysoko brzmiaca :) Szczegolnie poczatek "Wojna"

Drevniak... co do tych moich kawalkow no to dzieki Ci :) Jak bys byl z lodzi to pewnie bysmy sie skumali... Pozatym chcialbym stworzyc tez cos innego, cos jakis stoner/sludge moze... kto wie...
Aktualnie bardzo jaram sie nowa Norma Jean, Horse the band i jak zwykle Deftones, Helmetem i the Cure...pozatym mam jeszcze kilka swoich inspiracji z gatunkow shoegaze, electro, post rock i post hardcore. Probuje duzo kombinowac z brzmieniami. Niech mi ktos znajdzie perkusiste :( Oddam nerke, bardzo zdrowa, troche zatluszczona :P
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2008, 23:27:23 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Page, przeprowadz sie do warszawy ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
pan wokalista nie ma groove, i brzmi jakby dawal na koncercie przez mikrofon dynamiczny.

moglibyscie zdjac troche przesterow np. pod solo, albo w zwrotce - wtedy sciana gitar nie gryzie sie z tym co na pierwszym planie (wokal, czy solowka). tylko taka moja mala sugestia, nie trzeba tego robic, ale z doswiadczenia sadze ze to fajnie wplywa na czytelnosc.

mam wrazenie ze w drugiej piosence dudni stopa, kiedy naklada sie jej uderzenie z basem.

to intro bym pominal, bo ani jakoscia, ani klimatem kompletnie pasi do kawalkow.

a poza tym - fajna muza :headbang: bardzo mi sie podoba koncepcja.
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
bębny i wokal jakos płasko brzmią i bebny za bardzo na przodzie ale ja nie krytykuje zeby nie było  ;) brzmienia gitar zajebiste a bębny brzmia jak automat i są strasznie monotonne ale nie patrz na mnie wuju batmanie ja sie nie znam  :P a tak sie zapytam perke jak nagrywaliście? ile mików jakich na co nagrywaliscie itp?

ed: zapomnialem powiedziec ze dobre nagranie ześta zrobili szacun

ed2: ja to za wzór brzmienia mam kilka kapel ale do waszej muzy pasowało by mi takie perka i woka
       http://www.myspace.com/oldmangloom

Gitary na szczęscie się wszystkim podobają i się cieszę, bo to moja działka :) Wokal jest na szybko nagrany, całość będzie zrobiona jeszcze raz. Na perkę 2 overhadsy plus mik na stopę, werbel i każdy tom plus jeszcze mik na hihata. Zrzut przez zewn. kartę dźwiękową. Generalnie jeszcze sporo do namieszania. Ale prawdą jest słowo Spookiego - przed miksem było nawet w pytkę, ale "po" od razu miodnosć się podwoiła. Aż się boję efektu po ostatecznym miksie ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2008, 10:41:52 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
a werbla nie nagrywasz?? Jeśli nie, to na prawde radze olać tomy i je zbierać z oh skierowanych w ich strone i dać 2 miki na werbel od góry i dołu, żeby większe pierdolnięcie było.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Zawsze można software'owy trigger->sampler zapodać ;) Werbel moim zdaniem i tak brzmi OK. Gitary brzmią super, podczas miksu nie będzie praktycznie wcale roboty z nimi. Jedyne co mnie mierzi to overheads'y ;)

edit:
Jak na nagranie w kanciapie to i tak +37678356. Chcę już słyszeć materiał po masteringu :)
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2008, 11:39:44 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Zawsze można software'owy trigger->sampler zapodać ;) Werbel moim zdaniem i tak brzmi OK.

my 4 razy wymienialiśmy wszystkie próbki za każdym razem jak pałker zmieniał graty... przyjechaliśmy na miks i wczoraj się dowiedziałem, że zmieniali to jeszcze raz, bo w miksie się to gryzło :)
minimum respect!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
OK, moje podejście do Chorego Kraju (fragment) zespołu wujka Batmana:
http://impulses.w.interii.pl/chory_kraj1.mp3
Oceńcie co jest nie tak, itp.
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2008, 13:45:39 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
 :zuo: rozjebałeś mnie po raz kolejny :allah: :allah: :allah: :allah:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
:zuo: rozjebałeś mnie po raz kolejny :allah: :allah: :allah: :allah:

Loki ...i o to w tym wszystkim chodzi!    8) :D 
Paczki z głów!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
ten riff to na żywo będzie rozdupiał :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2011, 16:29:30
wysłana przez terrormuzik
90 Odpowiedzi
37495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2012, 22:53:12
wysłana przez Leon
22 Odpowiedzi
11626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 20:21:45
wysłana przez krzy1125
9 Odpowiedzi
1839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2015, 11:04:11
wysłana przez majkelk
0 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2016, 15:10:02
wysłana przez pepson