Autor Wątek: Polećcie jakieś multi/procek podłogowy  (Przeczytany 8446 razy)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Polećcie jakieś multi/procek podłogowy
« 28 Maj, 2012, 09:27:25 »
Witam potrzebuję jakiegoś procka, koniecznie w wersji podłogowej tzn już ze sterownikiem nożnym. zależy mi wyłącznie na efektach, nie potrzebuje żadnych symulacji i innych badziew. Tzn jeśli będą i będzie można je w pełni wyłączyć to ok (symulacje wzmaków, paczek, bramki szumów itp). Ale chodzi wyłącznie o efekty w dobrej jakości.

Chciałbym aby urządzenie miało MIDi, tzn żebym mógł podłączyć je i ustawić tak żeby sterowało jednocześnie kanałami w moim ENGLU. Np ustawiam na 1nce że ma być czysty kanał (poprzez midi) na piecu i np flanger z procka i nic więcej(w łańcuchu ustawień). Przekaźniki mnie nie interesują gdyż mój Invader załącza z poziomu MiDi takie funkcję, których jackiem bym nie załączył. Procek nie musi mieć żadnych pedałów itp (nawet lepiej jeśli ich nie będzie). Nie zależy mi tez na jakimś super TB ( bo ni ukrywajmy żadne urządzenie go nie ma)bo w piecu mam dwie pętle i każdą można przez midi wyłączyć. Ma być przyzwoicie.

Zależało by mi żeby sterownik w tym procku miał minimum z 5-7 stompów ;)

Cena nie gra roli.

Nie chce bawić się z kupowanie rackowych procków i dokupowanie do tego jakiegoś MIDI a potem siedzenie 2 dni i ustawianie procka z piecem i sterownikiem. Chciałbym mieć podłogowy multi z możliwością sterowania poprzez MIDI i wzmakiem i prockiem. Procek podłącze do pętli, a poprzez midi do pieca i tyle ;) Piszcie propozycje. dzięki pozdrawiam :) jeśli ktoś chciałby pogadać doradzić to gg: 8925782.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Line 6 M13. Jedynie kaczkę, jeślibyś chciał, to potrzebna byłaby osobna. Te wbudowane brzmią ok, ale załączanie to bieda.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Myslę że wystarczyłby mi M9 :P co powiecie ? :P

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
to też możliwe. te efekty z serii M są znakomite i naprawdę polecam. Najlepiej ograć oba w jakimś sklepie i zdecydować który wybrać. jest gdzieś temat na forum o M9 i M13 wyszukaj sobie


Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
W sumie to brałbym HD500 zamiast M13, tak po namyśle. Ma wszystko to samo, a nawet więcej i w dodatku jest tańszy.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No tak tylko ze ma zupełnie nie potrzebne symulacje a im mniej wyłączania i kręcenia tym lepiej ;) chyba taki M9 mi wystarcza ;P tlkyo czy to na pewno może sterować wzmacniaczem na zasadzie midi? bo to sprawa priorytetowa ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2012, 13:05:31 wysłana przez tizziano »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
gt100 może, a czy l6 umie wysyłać komunikaty midi?
i always go full retard

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
tc nova system. Mam, polecam. To co ma jest na poziomie G-system, do tego mały, poręczny, prosto się to wszystko ustawia. Nie ma miliona efektów jak bossy gt czy l6, ale to moim zdaniem nawet plus jest.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No niech się wypowie ktoś kto miał/ma M13 lub M9 bo to mi by najbardziej odpowiadało ;) nie chce Gt100 bo połowy z funkcji jakie oferuje nie będe używał ;) na allegro wisi jeden M13 spytam gościa, może podpinał po wzmaka ten efekt.

Orange

  • Gość
Pele - ale nie możesz sterować wzmakiem z tego chyba?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
tizziano, seria M ma te same efekty co seria HD, a o tym było już milijon tematów.
nie zastanawiaj się tylko bierz ;)
i always go full retard

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Dla jasności: mój ENGL Invader ma interfejs MIDI i taką funkcję że podpinasz coś przez te midi a potem za pomocą przycisku (na englu) zapamiętujesz dany kanał na danym przycisku na sterowniku (możesz nawet zapisać razem z funkcją bost czy bright-wszystko zapamiętuje).

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179

Miałem M13, teraz mam HD500 i moim zdaniem obsługa jest równie banalna w obu przypadkach, a w PODzie można załączyć więcej efektów (8 vs 4), łatwiej je poukładać, no i ma geja ekspresji. Nie chcesz mieć symulacji wzmacniacza, to po prostu jej nie dodajesz i tyle.

Oba urządzenia wysyłają komunikaty midi, więc teoretycznie wszystko się da.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Orange, TC NS obsługuje midi, jeśli Engl ma interfejs midi (z tego co zrozumiałem to ma), to powinno działać (ale nie jestem pewien na 100% - zależy od wzmaka). Ja kanałami Bognera steruje przez NS, tyle że musiałem po drodze wpiąć interfejs midi. O takie coś: http://www.kaboodle.com/reviews/cfx4-control-function-switcher

Engl powinien to mieć już wbudowane.

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No ma wbudowane Midi

Offline hector

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odświeżę nieco temat. Otóż szukam podobnego procka, zależy mi jedynie na efektach, żadne symulacje nie są mi potrzebne. Priorytetem natomiast jest sterowanie piecem poprzez MIDI. I tu zaczynają się schody bo używam pieca Tech 21 Trademark 60, którym steruje się za pomocą interfejsu MIDI Tech 21 ARMD. Interfejs ten nie posiada jednak funkcji LEARN, czyli jest niestety bezużyteczny w połaczeniu z jakimkolwiek BOSSEM GT, LINE6 HD, czy M. Wszystkie te procesory obsługują MIDI w sposób ograniczony, a mianowicie wysyłaja komunikaty Program Change, na sztywno przypisane do danego presetu. Czy iznacie jakiś procesor podłogowy, który jednocześnie działałby jak programowalny sterownik MIDI?

Offline Orzech

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • Has Very Nice Guitars
    • Very Nice Guitars
Warto spojrzeć na TC Electronic G System. Nie jestem pewien na 100% czy dogada się z Twoim wzmakiem, ale efekty wszystkie masz top-notch :)

Posty połączone: 26 Wrz, 2012, 22:38:39
Warto spojrzeć na TC Electronic G System. Nie jestem pewien na 100% czy dogada się z Twoim wzmakiem, ale efekty wszystkie masz top-notch :)
Synthetic Blast https://syntheticblast.pl
Very Nice Guitars - mój sklep https://veryniceguitars.com

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
ewentualnie bardziej budżetowy G-Major 2 jeśli zależy Ci tylko na procesorze efektów.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2012, 23:41:07 wysłana przez b3ny666 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
10440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2012, 18:18:16
wysłana przez Vin$
9 Odpowiedzi
3438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2013, 06:34:35
wysłana przez Yony
15 Odpowiedzi
4707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2015, 23:38:46
wysłana przez frost07
9 Odpowiedzi
3912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2019, 13:44:43
wysłana przez carminacore
2 Odpowiedzi
2817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2020, 09:15:34
wysłana przez sify11