Autor Wątek: Reaper - nagle zżarł cały procek  (Przeczytany 4826 razy)

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Reaper - nagle zżarł cały procek
« 19 Lip, 2015, 13:18:18 »
Mam taki problem. Nagrywałem dziś i w pewnym momencie jak chciałem położyć kolejną ścieżkę reaper się udławił i nie jest w stanie gładko odtworzyć ani nic nagrać tylko ciągle przerywa i się dławi. Bez względu jaki ustawie buffer czy 300 czy 2300 jest tak samo. Na meterze widzę, że zjada cały procek. Część ścieżek mam zrenderowanych i do dziś wszystko szło ok normalnie nagrywał normalnie odtwarzał. W jednej sekundzie na chwilę się przyciął i dupa. Ani nagrać ani posłuchać. Nie dokładałem dziś żadnych wtyczek, nie robiłem z projektem nic oprócz nagrywania kolejnych śladów.
Help needed!

Franq

  • Gość
View - Performance Meter

Zobacz co zjada proca.

Spoiler

« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2015, 13:34:50 wysłana przez Franq »

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Patrze na ten meter jak szpak w pipę. FXy zjadają jakoś 35-45% nawet jak je wszystkie wyłączę nic to nie daje. Ciągle coś go zżera. Jak sprawdze na jakim sterowniku pracuje? Chodzi Ci o audio device settings i potem wybór audio system gdzie mam asio 4 all albo wave out itp?

Franq

  • Gość
Tak o to chodziło. Sprawdziłeś czy działa poprawnie z inną sesją?

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Tak z inną sesją jest ok. Jakikolwiek sterownik bym nie wybrał jest to samo. Załączam fotkę po wyłączeniu wszystkich FXów.


Poprawka w innych sesjach jest ok póki nie mam ścieżki gitary wtedy trochę się zacina. Np.wczoraj nie było takich kwiatków ani tydzień ani miesiąc temu To stało się nagle między nagraniem jednej a drugiej ścieżki.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2015, 13:53:39 wysłana przez guitarfreak »

Franq

  • Gość
Hmm. U mnie jest z reguły inaczej. Podstawowy CPU nie przekracza raczej 20%, natomiast w sesji mam np 130 FX i tu dochodzi do 60% (przy procku i5). U Ciebie zjada podstawowy. Widzę, że FX nic nie masz.

Nie wiem, może odpal windowsowy manager i zobacz czy coś jeszcze Ci nie zjada proca. Zaktualizuj też może Reapera, widzę, że masz starszą wersję nieco.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2015, 13:57:11 wysłana przez Franq »

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Podobna sesja wszystkie fxy włączone

Franq

  • Gość
Ten drugi screen to mniej więcej jak u mnie i jest poprawnie. Spróbuj może z sesji po kolei pokasować ślady (potem cofniesz), zobacz czy któraś ścieżka konkretnie tego nie powoduje. Nie mam w tej chwili więcej pomysłów. Może też sesja mimo braku FX jest bardzo obszerna i Twój komp już nie daje rady?

edit: Spróbuj też zainstalować "na świeżo" Reapera, może być wersja portable i odpal tam tę sesję w deafaultowych jego ustawieniach (najnowszy Reaper to 4.78 ale jak poszukasz to i bętę 5 znajdziesz ;) )
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2015, 14:12:46 wysłana przez Franq »

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Drugi screen to ta sama sesja minus kilkanaście śladów gitar (w sensie pojedynczych części) i może 4 wtyczek. Gdyby komp się kończył nie byłoby wcześniej jakichś symptomów, że nie daje rady, czy od razu by strzelił focha i koniec?

Franq

  • Gość
Spróbuj ograniczyć ścieżki, zrenderuj gitary do mniejszej ilości, sklej też tracki (glue). Może i komp już nie daje rady. Sprawdź też to co pisałem wyżej.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Ok dzięki sprawdze wieczorem.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Spróbuj dodać GNormal do ścieżek które przetwarzają audio przed pierwszym FX'em, mi LePou zjadał 100% procka a po dodaniu zjada jakieś 10-15% w porywach do 30%
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Sprawdzę. Skończyło się na tym że miałem kopię niemal identyczną do której wkleiłem gitary i paca. Nie wiem o co chodzi, że tylko ta sesja się tak wyjebała.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Ja miałem kiedyś podobnie. Okazało się, że mała wtyka zżerała całego procka. To był jakiś basowy preamp, który swoją drogą brzmiał bardzo przyzwoicie, ale ostatecznie trzeba było go wywalić, żeby projekt ruszył.
'-'

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Może coś jest na rzeczy, z tym, że ja nie dodawałem dziś żadnej wtyczki. Samo się zepsuło :)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
A próbowałeś przeinstalować reapera zostawiając oczywiście wszystkie vst oraz folder reaper media?
'-'

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Cały ten dżez...

Zaczęty przez Rachet « 1 2 » Muzyka

30 Odpowiedzi
8145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2011, 08:57:39
wysłana przez Semedi
18 Odpowiedzi
8752 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2012, 23:39:36
wysłana przez b3ny666
13 Odpowiedzi
14624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 10:40:52
wysłana przez danati
9 Odpowiedzi
3543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2013, 06:34:35
wysłana przez Yony
4 Odpowiedzi
4500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2017, 22:27:07
wysłana przez Majk