Autor Wątek: Nagrywanie gitary w miare przyzwoitej jakosci.  (Przeczytany 8049 razy)

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Nagrywanie gitary w miare przyzwoitej jakosci.
« 17 Wrz, 2011, 13:32:39 »
Witam jestem tu nowy ale juz sie nasluchalem probek waszych nagran i sa mega, dlatego kieruje sie do was z prosba o jakies rady co i jak bo juz duzo czytalem jednakze nie ma nic od podstaw wiekszosc z was juz wie chociaz troche o tej tematyce, troche probowalem sam cos ogarnac ale slabo to wychodzilo, do tej pory podlaczalem gitare do wejscia mic i line in i slabo to brzmialo teraz bede mial line 6 pod studio gx i chce ogarnac jakies fajne brmzienie najlepiej do NEVERMORE'a, nie wiem dalej jak zrobic zeby impulsy brmzialy jakos przyzwoicie bo do tej pory udalo mi sie uzyskac taki oto efekt "http://www.speedyshare.com/files/30345518/testsounda.mp3" i jak juz bede mial tego line 6 to chcialbym zeby lepiej to brmzialo ale prosze was o pomoc od samego poczatku co i jak ustawic. Naprawde duzo czytalem o tym ale jakos nie moge obczaic wszystkiego. z gory dziekuje

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Jakich symulacji używałeś?
Może będę zuchwały, ale ja, nagrywając przez line in ukręciłem nawet fajne brzmienie gitar:
http://forum.sevenstring.pl/tworczosc-uzyszkodnikow/kawaleczek-do-oceny-miksu-pierwsza-zabawa-w-nagrywanie-i-miksowanie/
Raczej zerknij w linki do nagrań podane niżej, dopiero po czasie udało mi się ukręcić miks taki, jaki chciałem. Mniej więcej ;). Ale gitary same z siebie brzmią znośnie, musiałeś przesadzić z ustawieniami chyba, bo u ciebie jest zdecydowanie za dużo gainu.

W topicu masz napisane co nieco jak zmieniałem, może coś ci to pomoże.

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Uzywałem guitar riga(jakis tam preset, wywalilem cab'y) potem na to impuls i tyle, bo inaczej zabardzo nie wiem jak moge ukrecic cos fajnego ; /, a twoja probka jest mega zajeb**** : D i chcialbym zeby tak mi to brzmialo.

Jak Ci sie chce to mozesz mi napisać co i jak zrobiles zeby to uzyskac, chodzi mi o same gtary, jakie efekty tp itd, zrobie tak samo i wtedy zobacze czy bede mial to samo, wtedy sie zobaczy, moze to poprostu wina mojego sprzetu. I jak mozna prosci to naprawde łopatologicznie bo nie ogarniam jakos super tych rzeczy : D
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2011, 14:07:30 wysłana przez becek123 »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Poszukaj na forum wątku z VST, tam możesz ściągnąć paczkę z fajnymi symulacjami. Myślę, że sporo lepszymi od Guitar Rig.

A gitary robi się prosto, jak chcesz mieć podobne brzmienie:
symulacja TS808 (gain na zero, vol i tone trochę powyżej połowy) -> symulacja wzmaka -> impuls. W sumie tyle.

Kręć i kombinuj - tylko gainu dawaj mniej niż więcej, to chyba najważniejsza problem z twoim dotychczasowym ustawieniem.
Przeglądnij dział dotyczący nagrywania, znajdziesz tam sporo informacji, które się przydadzą.

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Szukam i szukam tej symulacji ts-808 i nigdzie nie ma : D, moglbys gdzies zuploadowac ta wtyczke, odrazu wtyke wzmacniacza jekigo uzyles i ewentualnie impuls, bede naprawde wdzieczny :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Chłopie, no już nie nadużywaj swojego krótkiego stażu na forum.
Wtyka będzie się nazywała TSE 808. Znajdziesz, niekoniecznie na forum.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155

Offline becek123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Dobra Dobra juz mam : D a wzmak jaki zapodac?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ten, który ci się spodoba, poczytaj opisy i popróbuj ich.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Ja najczęściej używam tego http://www.ndzeit.org/guitar/dirthead_0.61.zip tylko w wersji 0.8. Jakoś najłatwiej mi jest na nim ukręcić spoko brzmienie przy właściwie dowolnym impulsie. ;) tylko to jest brzmienie modern hi-gain

zresztą zrób jak pisze Sylkis, te impulsy nie ważą dużo, więc możesz ściągnąć kilka, testować i kręcić
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2011, 16:38:20 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Z lepou LeCto, legion i LeXTAC, do tego TSE808 i najzajebistrzy ze wszystkich TSEX50.
Wrzucasz TSE808, następnie x50, póżniej LeCab2 i jakieś impulsy (mi najbardziej odpowiada paczka impulsów catharsis), a na koniec eqalizer z low pass na 80Hz, high pass na 1200kHz i do tego jakiś kompresorek, ale ja tego nie umiem używać.
Najlepiej nagrywać po 2 ścieżki gitary na stronę na średnim gainie. Np jedna ścieżka na x50,a druga na LexTAC.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
eqalizer z low pass na 80Hz, high pass na 1200kHz

Chyba odwrotnie.
A w ogóle to i tak nie na 1200

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
 No tak hi pass na 80, a low na 12000 Sorry że tak popierdzieliłem. Zamiast pomagać to tylko zamęt robię :devil:


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Nagrywanie gitary

Zaczęty przez Rafik « 1 2 3 4 » Ogólnie

95 Odpowiedzi
41157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 09:23:15
wysłana przez Hesu
2 Odpowiedzi
2926 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2013, 09:18:21
wysłana przez sinquestsound
8 Odpowiedzi
7351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2014, 15:04:58
wysłana przez Aston
22 Odpowiedzi
10290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2016, 13:45:08
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
2064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2019, 10:42:21
wysłana przez Chomick