Autor Wątek: Słuchawki - jak najtańsze!  (Przeczytany 108809 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #275 19 Kwi, 2013, 01:00:29 »
Dobasione nie znaczy przebasione ;) Właśnie są w sam raz, jest go IMO naprawdę dużo, ale nie kosztem innym pasm - nie rozlewa się i nie przykrywa ich, tylko słychać wszystko z osobna. Ale pewnie należy też wziąć pod uwagę w co je podpinamy (choć wg. internetów mój Focusrite jest raczej jasny).
No i bardziej chodziło mi o to, że w żadnym wypadku nie są one suche i nic im nie brakuje, bo jakoś wcześniej ktoś coś takiego pisał.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2013, 01:06:56 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #276 19 Kwi, 2013, 08:14:13 »
Nie napisałem, że 668B mają za dużo dołu (słuchałem ich, bo ma je kumpel). Mają go więcej niż 669 w sensie takim, że jak widać na wykresie podbity jest od tych 30 aż do bez mała 200Hz i spadek zaczyna się do 500. 669 mają podbicie w zakresie do 100, chociaż wierząc temu wykresowi bas w nich zaczyna się od 20Hz. Dlatego cały czas nawołuję o przesłuchanie i wybranie słuchawek do własnych preferencji.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #277 22 Kwi, 2013, 21:11:37 »
Nie napisałem, że 668B mają za dużo dołu (słuchałem ich, bo ma je kumpel). Mają go więcej niż 669 w sensie takim, że jak widać na wykresie podbity jest od tych 30 aż do bez mała 200Hz i spadek zaczyna się do 500. 669 mają podbicie w zakresie do 100, chociaż wierząc temu wykresowi bas w nich zaczyna się od 20Hz. Dlatego cały czas nawołuję o przesłuchanie i wybranie słuchawek do własnych preferencji.

potwierdzam, wg moich preferencjów jak kręce jakiś mix na słychawkach w nocy (i brzmi idealnie na superluxach 668b) to jest pewne że po odsłuchu na monitorach dorzucę grubo basu, więc o przebasowaniu w moim odczuciu nie ma mowy... bałem się trochę o jakość, i coś mi nie stykało (łażę z nimi wszędzię)  okazało się że to kabel... na szczęście są dwa
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2013, 21:13:23 wysłana przez mattuck »
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #278 22 Kwi, 2013, 23:33:09 »
Jeżeli na słuchawkach brzmi dobrze, a na monitorach brakuje basu, to by jednak sugerowało, ze na słuchawkach jest go sporo ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #279 26 Kwi, 2013, 08:53:17 »
Zanabyłem 668B, posłuchałem różnej muzyki (classic, jazz, fusion, funk, rock, rnb, hip hop, dnb, dubstep, death, grind, djent), za tę cenę nie ma lepszych!!! Wcześniej miałem Techniksy za 300zł a ostatnio Monster Beats za kupę szmalu ale się połamały... Superluxy zjadają jedne i drugie, dowodem na to jest moja dziołcha która, wczoraj posłuchała jakiegoś swojego hitu na nich, i przez 4h nie chciała ich oddać, dodawając wszystko co lubi do playlisty :D Bardzo udany zakup (teraz muszę kupić drugie :) ) dla mnie stykają w zupełności do muzy i miksów, na plener są za duże ale mam jeszcze Beats by Dre douszne. Jak pisał Bat problem ze słuchawkami rozwiązany!!!
Szef kuchni poleca :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #280 26 Kwi, 2013, 11:27:13 »
Zanabylem 669. Urywają dupę basami. YEEEEEEEH. Właśnie słucham The Safety Fire.
Dzieki Semedi za z prowadzenie na ziemie.  Tera słyszę rzeczy o których mi się nie śniło.
Dzieki tez wszystkim za rady.
Superluxowcy świata łączcie się ;D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #281 26 Kwi, 2013, 12:07:38 »
A nadają się do pomykania po mieście?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #282 26 Kwi, 2013, 12:28:07 »
A nadają się do pomykania po mieście?
Wielkie jak czarna dupa ale już pomykałem trochę po mej wsi :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #283 26 Kwi, 2013, 12:58:44 »
Jeśli są równie duże co 668b (czyli większe od 662) to nie polecam, serio. Po poł roku takiego noszenia poduszki są zjechane od smerania brodą. A i kabel się rozpada (choć w 669 to z wymiennym nie problem).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #284 07 Maj, 2013, 22:32:22 »
siema, mam już 668b i szukam jakichś zamkniętych coby nocą domownikom nie przeszkadzać... często wtedy sobie nagrywam i wstępnie miksuje, rano odsłuchuje na monitorach i poprawiam.... i takie pytanie, co polecacie....
najbardziej jestem ukierunkowany w strone superluxów hd660 lub hd 662f, lecz nie miałem przy sobie mp3 i słuchałem jakiegoś country rocka.... więc co polecicie do domu, do mixów....
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #285 08 Maj, 2013, 14:41:57 »
Ja dziś w pewnej sieciówce nabyłem za 81pln sennheisery hd407. Chodziło mi o lekkie słuchawki do iphona, i jestem pozytywnie zaskoczony, że za te cenę kupiłem nieładnie (rzecz gustu) plastiki, które grają zajebiście. Są to słuchawki otwarte, które mają fajną głębię. Basy nie są za mocne, soprany i średnie też ładnie wypadają. Myślę że w tej cenie dorównują im tylko hd201, które są zamknięte i mają więcej basów, ale gorzej z przestrzenią.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #286 08 Maj, 2013, 15:47:41 »
Panowie, czego używacie do słuchania muzyki z odtwarzacza na dworze? Mam sennheisery jakieś, ale nie takie z uszczelką douszne, tylko standardowe i w ogóle nie tłumią otoczenia. Kupiłbym jakieś nauszne albo dokanałowe, w kwocie w granicach 100-150 zł, żebym słyszał muzykę a nie tramwaj. Jakieś doświadczenia w tym zakresie? Słucham muzyki z creativa zen mosaic, więc nie jest to sprzęt audiofilski;)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #287 08 Maj, 2013, 16:15:03 »
Miałem kilka sennheiserów i najlepiej mi tłumiły hd 201. Teraz mam hd407 są otwarte więc tłumią gorzej, ale bidy nie ma. Czasami zakładam swoje reloopy rph-10 i wtedy nic poza muzyką w słuchawkach nie słyszę. W tej cenie brałbym hd 201 albo akg k404, jedne i drugie kosztują poniżej 100 pln, a grają lepiej niż niejedne droższe.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #288 03 Cze, 2013, 14:29:54 »
Ma ktoś namiary na recabling w krakowie? Bo uznałem że K77 wystarczą mi do tramwaju, tylko mają 3m dość sztywnego kabla.

Piszę aktualnie z gościem z diio, pierwsza propozycja 120 zł, ale chyba sobie zażyczyłem opcję full wypas, wiec zobaczymy co jeszcze zaproponuje. W każdym razie przy wartości słuchawek to jest za dużo póki co.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #289 03 Cze, 2013, 14:40:17 »
Ja do przenośnego używam KOSS Ksc 75
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #290 03 Cze, 2013, 16:54:37 »
Ma ktoś namiary na recabling w krakowie? Bo uznałem że K77 wystarczą mi do tramwaju, tylko mają 3m dość sztywnego kabla.

Piszę aktualnie z gościem z diio, pierwsza propozycja 120 zł, ale chyba sobie zażyczyłem opcję full wypas, wiec zobaczymy co jeszcze zaproponuje. W każdym razie przy wartości słuchawek to jest za dużo póki co.
Jeśli umiesz lutowac to po prostu upierdol kabel na ile ci długość leży i nałóż na koniec wtykę jack nową, może nawet neutrika.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #291 03 Cze, 2013, 17:42:44 »
nie umiem lutować i nie mam lutownicy  :P

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #292 03 Cze, 2013, 17:46:07 »
Najtańsza lutownica kosztuje pary złotych, do tego mała cyna, poradnik z YT i do dzieła!
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #293 04 Cze, 2013, 09:47:30 »
nie umiem lutować i nie mam lutownicy  :P

Na pewno znasz kogoś kto umie i ma ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #295 20 Sie, 2014, 14:23:22 »
Witam, dziś kumpel kupił sobie HD681, i mam kilka uwag w porównaniu do moich HD668b, oczywiście całkowicie subiektywnych.

1) Są ciut cichsze, co może być spowodowane nie co innym jednak pasmem jakim gra, jednak różnica jest niewielka;
2) Mają nie co mniejszy, nazwijmy to "środkowy" bass. Brzmi to bardziej sterylnie, na dużych głośnościach, troszkę bardziej przez to "pompuje" w dole;
3) Zdecydowanie bardziej jasne w zakresie góry, bardzo wysoko. Blaszki brzmią "bardziej", na tych słuchawkach może to być mylne, przy mixie bo serio brzmią fajnie "za szybko".

To takie moje uwagi, biorąc pod uwagę cenę ok 80PLN, to jest to świetny wybór, jednak sam wolałbym dorzucić 40PLN do HD668b, choćby z powodu odłączanego przewodu, tego, że dostajemy dwa o różnych długościach w zestawie i, zupełnie subiektywnie, wygodniejsze.

Dla onanistów wykresowych:

http://www.innerfidelity.com/images/SuperluxHD681.pdf

http://www.innerfidelity.com/images/SuperluxHD668B.pdf

ps. Widać na HD681 wyraźne podbicie w zakresie około 12kHz, słychać to wyraźnie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #296 20 Sie, 2014, 14:56:50 »
I tak wolę hd 669
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #297 08 Kwi, 2015, 23:43:04 »
Dziś, drogie panowie, zamieniłem Creative Aurvana Live! (modowane, z powodzeniem! ;)... W firmie Wire Essence) na... Aurvana 2. I chyba znalazłem zajebistość! Niech trochę najpierw sobie jeszcze pograją, ale już jest rewelka.
Z ostatnio słuchanych: w Superluxach 668 był potencjał, ale i chaos. Beyery 770 pro - bardzo mała scena i bas zasłaniający pół pasma ;). AKG K99 - dużo średnicy, ale zza koca. AKG Q 701 - MEGA szczegóły, ale nie wiem, czy nie za jasno. CAL 1 po modzie: dobrze, ale asekuracyjnie.

CAL 2 - wszystko pasi.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #298 23 Lip, 2016, 16:58:14 »
Wiem, że pewnie markietingowy bełkot, ale ktokolwiek macał lub posiada wiedzę techniczną pozwalającą wypunktować bullshit?

http://www.techinsider.io/sharkk-bravo-headphones-review-2016-7

ED: pomijając kwestię tego wątłego kabelka i minijacka :D i że w sumie to to kosztuje tysiaka...
« Ostatnia zmiana: 23 Lip, 2016, 17:05:14 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
21 Odpowiedzi
25725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 19:56:38
wysłana przez Bielack
Słuchawki do 300zł

Zaczęty przez wiertara Hardware

4 Odpowiedzi
4528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 13:33:08
wysłana przez kermcio
12 Odpowiedzi
6779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 18:20:00
wysłana przez Bloody As Hell
3 Odpowiedzi
3048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 14:58:24
wysłana przez sievr