Autor Wątek: Słuchawki - jak najtańsze!  (Przeczytany 108915 razy)

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #125 11 Gru, 2011, 20:50:22 »
przed kupnem tych creativów polecam je założyć na jakiś czas, po 30 minutach używania myślałem, że mam imadło na głowie  :o


od siebie mogę polecić AKG 272 HD:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=akg+272

świetnie wykonane, dźwięk rewelacja  (a poza tym - Made in Austria  :headbang: )
swoje kupiłem za +/-300zł, jest akurat licytacja i może uda się komuś tanio kupić :)
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2011, 20:53:54 wysłana przez genius »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #126 11 Gru, 2011, 22:03:38 »
creativy auravana live tylko kabel krotki i chujowy
To te jedyne słuchawki na rynku, które wg urban legend po recablingu zaczynają bezsprzecznie , obiektywnie grać zdecydowanie lepiej nawet dla najbardziej nieczułych uszu? :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #127 14 Gru, 2011, 20:28:06 »
Właśnie zanabyłem Superluxy HD-661. I tak jestem przygłuchy, to na chuja mi drogie słuchawki.
Zobaczymy czy usłyszę różnicę po Philips SBC HP200.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #128 15 Gru, 2011, 01:59:31 »
Panowie, a te superluksy (668 znaczy) do miksu się nadadzą? Trochę się gubię w tym temacie bo gdy ostatnio do niego zajrzałem miał ze trzy strony mniej...
ED: w podobnym zakresie cenowym są AKG K77 i nie wiem co brać :D
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2011, 02:04:49 wysłana przez Omlet »
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #129 15 Gru, 2011, 10:23:46 »
Cały hype na Superluksy stąd, że właśnie mają się do miksowania jakoby nadawać najlepiej w swojej kategorii cenowej ;)

Posty połączone: 15 Gru, 2011, 12:53:37
Przyszła paczka i testuję 662 - mogę znowu powiedzieć, że w końcu usłyszałem muzykę! :)
Na pierwsze wrażenie: rzeczywiście o wiele bardziej słychać wszelkie szczególiki, bardzo dokładnie w porównaniu do tego, co dotychczas słyszałem (z Sennkami HD 202 na czele) i basu im nie brak (a wręcz mają go mocniejszego, niż wspomniane HD 202 powszechnie oskarżane o przebasowienie). Mimo to wcale ten bas się jakoś nie rozlewa na resztę pasma i nie zmula, nie dominuje - po prostu jest i to na swoim miejscu, resztę pasm tez słychać jak na mój gust bdb.
Z minusów, mają dość mocną górkę i już przy chyba trzecim kawałku czuję się ogłuszony (co prawda Pendulum, Prodigy, Toola i SYLa mam na testowej playliście i w głośności na max słucham, no ale) - mam nadzieję, że to się ogarnie wraz z wygrzaniem słuchawek, a jak nie to się nadrobi EQ (na razie słucham na płasko wszystko, rzecz jasna). Faktycznie muszę też nauczyć się je nakładać prawidłowo, bo z tyłu szczęki uciskają trochę tak, że da się odczuć lekki dyskomfort. I nie da się ich jednak nosić na szyi, za duże :( i mają dość niefajny mechanizm dopasowywania się rozmiarem - nie jest sztywny, tylko wisi na gumkach, czyli nie da się go zwiększyć tymczasowo na maks, bo się sam z się zwija na minimum.
Mimo to wrażenie jak na razie super :D

Posty połączone: 15 Gru, 2011, 19:58:17
Po dniu słuchania stwierdzam, że słuchawki serio są za mocne :D
Tylko przeszkadza mi ta góra. Nie wiem na ile to obiektywna opinia, a na ile moje fazy i przyzwyczajenia do innych brzmień, ale jak dla mnie jest jej zdecydowanie za dużo - niby każde pasmo słychać dokładnie z osobna, każdy instrument wyraźnie ma swoje miejsce i w ogóle jest superczytelnie, żywiołowo, a mimo to też nie brak głębi :) Ale mnie ta góra strasznie, niemiłosiernie wręcz męczy i mam wrażenie, że dominuje nad całą resztą, niby słychać wszystko, ale głównie ją.
Mam nadzieję, że to się poprawi wraz z wygrzaniem, bo próby tykania EQ bardzo wyraźnie psuły jakość brzmienia, na HD 202 nie dało tego aż tak bardzo odczuć (co w sumie dobrze świadczy o tych Superluksach)...
BTW, znalazłem genialne rozwiązanie dla tego, że tych słuchawek nie da się nosić na szyi. Skoro inni noszą różne rzeczy w torbach, to czemu by i nie słuchawki?:D

Posty połączone: 16 Gru, 2011, 21:12:06
Kolejne funfacty nt. 662:
- filmy się w nich ogląda przezajebiście, będę musiał przetestować oglądanie 5.1 konwertowane do stereo z pozycjonowaniem (soundblaster+sterowniki KX), bo nawet przy filmach stereo mam wrażenie, że wszystko słyszę z bardzo wyraźnie określonych położeń. W sumie to ciekawe też jak będą pod tym względem dawać radę w grach, skoro je już mam to czemu by nie spróbować :)
- gdy podpięte pod odpowiednie źródło dźwięku, dziadostwo jest CHOLERNIE głośne. Jak podpinam je bezpośrednio do karty dźwiękowej i ustawie systemową głośność na max (ale też nie absolutny, bo poszczególne elementy w mikserze mam poustawiane po swojemu, a nie na chama w górę), to słyszę je zza ściany z drugiego pokoju, ze wszystkimi drzwiami pozamykanymi. One spokojnie mogłyby robić za małe głośniczki komputerowe bez zewnętrznego zasilania. :D Ciekawe jakby zagadały ze wzmacniaczem słuchawkowym...

P.S. słuchanie muzy orkiestralnej i innych "żywych" instrumentów na tych słuchawkach, to jest kurwa to!
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 21:13:44 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #130 17 Gru, 2011, 00:10:25 »
Dzisiaj przyjechały 662.
Włączam i chuj.
Brzmią jak gówno nic się nie da słuchać. Myśle sobie "ja pierdolę, przynajmniej mocno przylegają do uszu to przy wierceniu sobie założę". A że robię teraz sobie nową próbownię i dużo młotem pracuję no to rzuciłem na półkę.
No a potem odleżały swoje i zaczęły ni z tego ni z owego grać dużo lepiej i w ogóle.
Ogólnie:
- jak za 150zł jest ekstra
- mocno siedzą na głowie
- jeszcze nie sprawdziłem, ale na próby będą bardziej niż ok
- grają ładnie i wyraźnie.
Polecam.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #131 17 Gru, 2011, 16:13:38 »
Po tej opinii na pewno każdy je kupi xP
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2011, 17:56:01 wysłana przez Infinitas »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #132 18 Gru, 2011, 21:32:18 »
Nieco rewiduję psioczenie na górę na tych słuchawkach.
Wkurwia mnie tylko tej muzyce, w której jest typowa współczesna perkusja - czyli jest dużo szeleszczenia talerzami, hi-hatem itp.
W muzyce orkiestralnej itp w ogóle tego nie odczuwam, jak dla mnie brzmi super względem tego, co dotychczas słyszałem :)
Natomiast na rock/metal, drum'n'bass itp będę chyba musiał sobie włączać jakiś EQ ogarniający pasmo talerzy, bo nie idzie znieść tego ogłuszającego szumu... chociaż może po wygrzaniu trochę ta góra zmięknie i nie będzie trzeba? Ciągle mam taką nadzieję...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #133 18 Gru, 2011, 22:15:16 »
O to na pewno wezmę AKG, bo właśnie do dramenbejsów je potrzebuję :D
A być może już wkrótce DT 990 PRO :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #134 22 Gru, 2011, 23:07:44 »
Przyszły dzisiaj HD600. Słucham aktualnie już prawie szóstą godzinę z dwoma przerwami i pierwsze wrażenia są zajebiście pozytywne, nóżka sama skacze :)

Grają zależnie od mixu, ale:
- jest czysto i przejrzyście
- wreszcie słyszę bas dokładnie i na swoim miejscu oraz dużo innych smaczków
- wg mnie nie są przebasowane
- raczej nie mają przesadnej góry, jeśli chodzi o blachy to zależy, w jednym mniej w innym więcej
- fajnie słychać gitarki akustyczne
- twardo trzymają ale po czasie można zapomnieć że się je ma na głowie
- jakość wykonania jak za tą kasę jest całkiem spoko

Przesłuchałem na nich trochę death, black, trochę polskiego rocka, poleciały także dubstepy, chillout, drum'n'bass z gg radio i w każdej muzie grały dobrze.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #135 22 Gru, 2011, 23:18:01 »
moje 668b przegraly juz ze 100h i sie troche zmienila charakterystyka:
-basu jest wiecej i jest mocniejszy, uwielbiam solidne jebniecia w kawalkach :D
-nie ma juz tego czegos co mnie wkurwialo, leb juz nie boli od basu

najlepszy jest i tak wymienny kabel, mam zalozony na stale 1m i tylko sie wpinam to roznych sprzetow co uzywam :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #136 22 Gru, 2011, 23:20:35 »
Rewiduję psioczenie na górę w 662 po raz kolejny.
Ta góra jest wkurwiająca tylko przy wysokich głośnościach, niestety z drugiej strony przy mniejszych reszta pasma gdzieś ucieka i ukrywa się pod nią. Ciężko jest złapać idealny balans tak, aby góra nie wkurwiała, a reszta była nadal wyraźna i szczegółowa. Ale da się ;) Podejrzewam, że jakość źródła dźwięku też będzie tutaj mieć znaczenie, ale tego zweryfikować nie mam jak.
Może to robić trochę kłopot przy miksowaniu. Ale wciąż słuchawki za wygrzane uznam dopiero po świętach (i to też jak dobrze pójdzie), więc ciągle mam nadzieję ;)

No i jak wcześniej - tylko blachy i inne syki/szelesty w tej górze (mnie) przeszkadzają. Wszelkie inne wysokie brzmienia są jak najbardziej zajebiste :)
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2011, 23:22:49 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #137 22 Gru, 2011, 23:26:45 »
Przyszły dzisiaj HD600.
Chyba nie mówisz o Sennheiserach hd600? :D

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #138 22 Gru, 2011, 23:33:06 »
Przyszły dzisiaj HD600.
Chyba nie mówisz o Sennheiserach hd600? :D
Superluxy, na synchajzery to mnie prędko stać nie będzie :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #139 26 Gru, 2011, 15:27:21 »
Jakby kogoś to jarało, to tutaj paskudne foty 662:
http://forum.sevenstring.pl/off-topic/prezenty-spod-choinki-)/msg183056/#msg183056
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #140 31 Gru, 2011, 02:39:36 »
Dobra, ostatecznie rewiduję psioczenie na górę w Superluksach 662.
Albo się wygrzały i grają lepiej, albo mózg mi się zaadoptował, albo oba na raz, albo placebo - ale już mnie tak talerze perki itp nie wkurwiają, przynajmniej nie bardziej, niż IRL, o ile nie słucham na dużych głośnościach. I już teraz nie tak ciężko mi złapać balans między niewkurwiającą górą, a niesłyszalną resztą :)
Co prawda na stronie producenta rzeczywiście jest na wykresie charakterystyki tych słuchawek podbicie u góry, no ale chuj tam.

No i jak ktoś się boi braku basu w 668b - te 662 zdecydowanie go nie mają za mało. Mają go zdecydowanie więcej i głębszego, niż powszechnie dissowane za przebasowienie Sennki HD 202. Z tym, że w przeciwieństwie do nich, w 662 ten bas nie rozlewa się na resztę pasma i nie zamula go, a siedzi na swoim miejscu tam, gdzie trzeba. I wydaje mi się, że nie jest też sztucznie podbijany, tylko słuchać go tylko wtedy, kiedy on rzeczywiście w miksie występuje :)

Ogólnie to jak na mój gust - me gusta. Może i nie mam porządnego porównania, ale nie żałuję :D
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2011, 02:41:43 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #141 31 Gru, 2011, 10:52:00 »
Wygrzały się. U mnie już i górki nie ma za dużo, a basu za mało ;). To samo się dzieje jak kupisz całkiem nową pakę, kolumny.
Paczki z głów!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #142 31 Gru, 2011, 12:19:48 »
Moje się jeszcze nie wygrzały. Ciągle ta góra kuje w uszy. Za mało słucham, a jak już to na niedużych głośnościach.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #143 31 Gru, 2011, 12:22:44 »
Zostaw na noc na pink noise.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #144 31 Gru, 2011, 12:58:35 »
U mnie one na nie jedną noc zostały na muzyce na maxa puszczone, nawet bez zasilania z zewnątrz są głośniejsze od przeciętnych biurowych wolnostojących :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #145 02 Sty, 2012, 16:03:13 »
Chyba jednak trochę mózg też mi się przyzwyczaił, bo ostatnio słucham w kółko muzy na nich i jak dzisiaj odpaliłem w końcu głośniki zamiast, to kurwa coś jest nie tak, coś brzmi źle, czegoś mi wciąż brakuje itp... i mam ochotę z powrotem przejść na słuchawki :D

BTW, Windows 7 względem XP i Linuksa jest jakiś cichy i Chiny nie mogę na nim dość do poziomu wkurzającej góry :D Ale za to już za głośniki też nie mogą robić :(
« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2012, 16:05:03 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #146 19 Sty, 2012, 12:54:32 »
Po lekturze tego tematu zakupiłem Superluxy 668b, czekam na kuriera, jak dojdą napiszę jak wrażenia.

Zastanawiam się jednak czy nie dokupić im jakiegoś kolegi :D też Superluxa, ale zamknięte. Ktoś miał osobista styczność np z 669? Bo chyba one by mnie najbardziej interesowały, mają chyba trochę bardziej wyrównaną górę niż 668b i z tego co widzę więcej basu. Środek też jak by bardziej wyrównany.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #147 19 Sty, 2012, 13:25:05 »
mają chyba trochę bardziej wyrównaną górę niż 668b i z tego co widzę więcej basu.

668B basu mają dość. Tylko daj im pograć z tydzień, dwa.
Paczki z głów!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #148 19 Sty, 2012, 19:22:23 »
Robiłeś Baciu jakieś porównanie? Może to jest tak, że się przyzwyczajasz?
return to monke

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Słuchawki - jak najtańsze!
« Odpowiedź #149 20 Sty, 2012, 23:06:22 »
Robiłeś Baciu jakieś porównanie? Może to jest tak, że się przyzwyczajasz?
ad.1
Tak. Tydzień łan vs tydzień sri.
ad.2
Nope. Mam such muzyczny.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
21 Odpowiedzi
25725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2010, 19:56:38
wysłana przez Bielack
Słuchawki do 300zł

Zaczęty przez wiertara Hardware

4 Odpowiedzi
4528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 13:33:08
wysłana przez kermcio
12 Odpowiedzi
6780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 18:20:00
wysłana przez Bloody As Hell
3 Odpowiedzi
3048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 14:58:24
wysłana przez sievr